Jít sama do bytu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 01:07
Jít sama do bytu?

Ahoj, holky, stála bych o nestranné názory, ne že bych se neuměla sama rozhodnout, ale trochu se to ve mně tluče. Je mi 28 a už čtvrtý rok bydlím ve spolubydlení -nejdříve jsem si to chtěla zkusit no a pak se z toho na konci školy a v době po škole stala nejekonomičtější varianta. Paradoxně na svém stávajícím místě jsem nejdelší dobu a je to nejvíce v pohodě, i když bydlím s dalšími pěti lidmi…vlastně si není nač stěžovat, ale zjistila jsem, že to tady na mně posledních pár měsíců vlastně padá a skoro nejsem doma - necítím se tady totiž jako doma. Mám přítele, jsme spolu jen pár měsíců, ale i když to vypadá slibně, nechci ho zatím nikam tlačit, musí na to přijít sám, že se mnou chce žít, víte, jak to chlapi mají…no a teď se mi naskytla nabídka bydlení v malém bytě - nikdy jsem sama vlastní nájem neměla. Je hodně pod cenou na dnešní poměry. Lokalita atd. je hodně pěkná, ale platila bych o 3 tisíce víc, než teď…uplatila bych to, ale musela bych trochu víc přepočítávat výplatu. Původně jsem nabídku zavrhla s pomyslnou vidinou, že se třeba přítel rozhoupe…ale zas víte, jak je to s tím sedávej panenko v koutě. Najednou to ale vidím jako výzvu mít zkušenost zkusit si to sama s vlastním nájmem. Třeba by se časem přítel přestěhoval ke mne? U něj bydlet ve dvou nelze. Ale na to je opravdu brzo. Já se však stále potýkám s myšlenkou, jestli mě napálí dobré bydlo, na druhou stranu mám už ale pocit, že je na čase se zase trochu posunout. Ale vše je i otázkou peněz, že ano, průměrného platu nedosahuji.

Co byste dělali?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Janli
Kelišová 6271 příspěvků 27.11.18 01:12

Jdi do toho, už jsi dost stará na to, aby jsi bydlela jako na intru. Já jsem žila sama od 27 i za cenu toho, že jsem měla finance dost našponovaný. Byla to skvělá zkušenost. Popravdě, bydlet s pěti lidma, tak mě šlehne…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 01:16

@Janli oprava: se čtyřmi, z nichž jeden se vyskytuje sporadycky. díky za názor!

Kimiska1
Kecalka 170 příspěvků 27.11.18 01:28

Bydlela jsem jako ty. Od vejsky ve spolubydleni, ale jen 3 lidi, pak dva. Kdyz vzal spolubydlici praci v Praze a ja vedela, ze nas vetsi byt sama neutahnu a mela jsem na vyber vzit solo mensi nebo znovu hledat spolubydlici, zvolila jsem variantu solo. Je to zkusenost k nezaplaceni. Ano, sice to, ze nekdy neco zapomenes koupit a nikdo to za tebe neudela, nebo ze se vecer po hororu budes bat, nebo si s nikym v kuchyni vecer nepokecas, se muze zdat jako negativum, ale ta svoboda byt svou pani, delat si naprosto co chces a mit vse doma tak jak chces jen ty je k nezaplaceni :palec: . Treba uz takovou sanci mit nikdy nebudes. Jdi do toho ! Ja tenkrat v solo byte platila o pulku vic nez ve spolubydleni, ale bylo to super. Trvalo to jen rok. Nasla jsem si pak pritele a sli jsme spolu brzy bydlet. Ale rada na to vzpominam. Najednou jsem si umela uzit i hodinovou koupel, obyc vecer s dobrym cajem ci vinem a knizkou v ruce, byla to takova moje domaci pohoda :lol:

Petra0009
Povídálka 33 příspěvků 27.11.18 01:30

Jestli finančně vyjdes, tak do toho určitě běž! Bydlim od 25 let sama a pohoda :lol:. Pěkné bydlení!!!

Božislava
Ukecaná baba ;) 1630 příspěvků 27.11.18 01:34

Nejdřív musíš zkusit samostatnost v bydlení, než budeš v soužití s partnerem. Kdyby si do toho skočila rovnou, tak jako by si něco přeskočila. A to by se nemuselo vyplatit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 01:39

@Božislava není to pro mně neznámá. S někým před tím už jsem žila, i ve spolubydlení i v samostatném bytě. Můj partner ne, a proto ho nechci hned nikam tlačit, i když bych si to klidně s ním zkusila, aspoň by se vědělo.

cecetka
Kelišová 7454 příspěvků 27.11.18 06:26

Ve 28 uz by sis mela urovnavat vlastni zivot. A k tomu spolubydleni nesedi. Pokud to finance utahnes, jdi do toho. I s pritelem budete mit vetsi soukromi :oops:

Gosi
Kelišová 5793 příspěvků 27.11.18 06:35

Nerekla bych, ze je bejaky vekovy limit na spolubydleni… Ale v popisovane situaci bych to zkusila…

Russet
Extra třída :D 12160 příspěvků 27.11.18 07:31
@Anonymní píše:
Ahoj, holky, stála bych o nestranné názory, ne že bych se neuměla sama rozhodnout, ale trochu se to ve mně tluče. Je mi 28 a už čtvrtý rok bydlím ve spolubydlení -nejdříve jsem si to chtěla zkusit no a pak se z toho na konci školy a v době po škole stala nejekonomičtější varianta. Paradoxně na svém stávajícím místě jsem nejdelší dobu a je to nejvíce v pohodě, i když bydlím s dalšími pěti lidmi…vlastně si není nač stěžovat, ale zjistila jsem, že to tady na mně posledních pár měsíců vlastně padá a skoro nejsem doma - necítím se tady totiž jako doma. Mám přítele, jsme spolu jen pár měsíců, ale i když to vypadá slibně, nechci ho zatím nikam tlačit, musí na to přijít sám, že se mnou chce žít, víte, jak to chlapi mají…no a teď se mi naskytla nabídka bydlení v malém bytě - nikdy jsem sama vlastní nájem neměla. Je hodně pod cenou na dnešní poměry. Lokalita atd. je hodně pěkná, ale platila bych o 3 tisíce víc, než teď…uplatila bych to, ale musela bych trochu víc přepočítávat výplatu. Původně jsem nabídku zavrhla s pomyslnou vidinou, že se třeba přítel rozhoupe…ale zas víte, jak je to s tím sedávej panenko v koutě. Najednou to ale vidím jako výzvu mít zkušenost zkusit si to sama s vlastním nájmem. Třeba by se časem přítel přestěhoval ke mne? U něj bydlet ve dvou nelze. Ale na to je opravdu brzo. Já se však stále potýkám s myšlenkou, jestli mě napálí dobré bydlo, na druhou stranu mám už ale pocit, že je na čase se zase trochu posunout. Ale vše je i otázkou peněz, že ano, průměrného platu nedosahuji.Co byste dělali?

V 28 letech bych letěla jak o závod ze „šéru“ a byla šťastná jako blecha.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33501 příspěvků 10 inzerátů 27.11.18 07:34

Když jsi to vydržela do 28, tak už to nějaké další 2, 3 měsíce určitě vydržíš. Já bych tuto situaci řešila tak, že bych to v prvé řadě řekla příteli a pokud by měl zájem se mnou být, tak bychom nové bydlení už zařizovali spolu a taky se na něm finančně podíleli. Přece jen nejsi úplně single a myslím si, že by to mohlo být příteli divné, že řešíš bydlení a nějak s ním nepočítáš. On bydlí kde a jak? Přece jen se vše lépe řeší ve dvou

terinka4444
Hvězda diskuse 68446 příspěvků 27.11.18 07:40

Šla bych do svého a uskromnila se. I na stýkání s přítelem to bude lepší. A třeba když budeš žít sama, tak ho snáze trkne společné žití. Rozhodně bych šla bydlet sama.

blumen
Hvězda diskuse 42734 příspěvků 27.11.18 07:43

Hned po skole jsem sla bydlet sama, spolubydleni je dle me vhodne akorat pro studenty. Bratr ma 29 a stale bydli jako Ty a rypu do nej, at se uz konecne osamostatni.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1687 příspěvků 27.11.18 07:48
@Božislava píše:
Nejdřív musíš zkusit samostatnost v bydlení, než budeš v soužití s partnerem. Kdyby si do toho skočila rovnou, tak jako by si něco přeskočila. A to by se nemuselo vyplatit.

No nevím, myslím si, že to, že se člověk do „vlastního“ (či pronajatého) stěhuje až s partnerem, je naprosto běžná situace, kromě toho, že to tak často vidím ve svém okolí, tak si třeba stačí pročíst tuto diskusi:
 https://www.emimino.cz/…dicu-335549/

Mě naopak přijde, že když člověk bydlí delší dobu úplně sám, tak si zvykne na tu nezávislost, že si může dělat kdykoliv cokoliv a pak se s někým dalším sžívá trochu hůře.

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 27.11.18 07:48

Ve 28 jsem měl vlastní byt a dítě a zpětně lituji, že jsem neměl oboje ještě dřív. Nicméně, lepší pozdě, než později, takže bych šel 100% do samostatného bydlení.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >