Jižní Čechy, pro děti a ne na samotě

4419
30.7.07 10:36

Jižní Čechy, pro děti a ne na samotě

Ahoj holky, prosím o radu nejlépe z vlastní zkušenosti. Vybíráme dovolenou na poslední chvíli, net mám už prolítnutý skrz na skrz, ale potřebuju nejspíš poradit. Mám pročtené i zde napsané příspěvky, ale pořád čekám na nějakou super :wink: nabídku.

Sháníme dovolenou v jižních čechách, nejlépe penzion, hlavně aby to bylo vhodné pro děti. Aby bylo venku hřiště apod. 7 let jsem na dovolených vařila, tak aspoň se snídaní, nejlépe polopenze. Nemusí to být v centru, ale někde na okraji, aby to do centra bylo blízko, ne na samotě. Restaurace buď přímo v objektu ubytování nebo poblíž. Rádi bychom se pak podívali i do Rakouska, takže co nejblíž k hranicím. Hlavně aby to bylo vhodné pro Honzíka, aby se tam „nenudil“. Doma neřešíme poslední dobou nic jiného, tak už jsem prostě tak zoufalá, že zkouším i vás tady. Poraďte něco vhodného nejlépe z vlatní zkušenosti.

Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
30.7.07 11:20

Ahoj, my jsme byli před 14-ti dny na dovolené kousek mezi Telčí a J. Hradcem v penzionu Mlýn (www.penzion-mlyn.cz) a mohu doporučit. Není to sice přímo centrum J. Čech, ale pokud budete autem, je zde hodně možností na výlety. Nevím jak velké ratolesti máte, ale mi jsme absolvovali s naším 5-ti letým rarachem nějaké „exkurze“ po hradech a zámcích (např. Landštejn byl fajn), koupání v J. Hradci (ale přímo u penzionu je rybník, kde se asi dalo koupat, ale já jsem to s rostoucím bříškem raději nechtěla riskovat :-) ) a největší úspěch měl výlet na bunkry čs. opevnění (kde jsme lítali po lese a hledali bunkry :-) ). Ubytování čisté, možnost polopenze, milá domácí obsluha (nevím jaká je možnost obědů - my jsem každý den vyjížděli a stravovali se mimo).
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
4419
30.7.07 11:28

Ahoj Evi, díky za odpověď. Taky jsem už na toto ubytování koukala, ale nenašla jsem tam, jestli mají na zahradě někde nějaké dětské hřiště??? Jde mi o to, že kdybychom si sedli na hodinku ke kafi, aby si tam Honzík mohl vyhrát na pískovišti nebo na prolézačkách. A Honzíkovi je 2,5 roků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1829
30.7.07 12:02

Ahoj,
my jsme byli začátkem července tady - http://www.penzionselskydvur.cz/?… bylo to fajn, za rozumnou cenu, na dvorku pískoviště a houpačky. :-)

Jen nevím, jestli budou mít ještě volno.

Jinak, bylo to taky kousek od Telče, Slavonic, Dačic a bylo tam všude moc krásně. :-)

Hanka a Matýsek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
13.8.07 09:05

Ahoj, my jsme byli na dovolené v druhé půlce června (většinou tak jezdíme). Byli jsme v Kubově Huti v hotelu Arnika. Perfektní služby a pěkný hotel. Bylo to se snídaní, bylo možné dokoupit i polopenzi, ale my jsme vždycky chodili do hotelové restaurace na večeři a dávali si podle chuti. Malá měla tehdy téměř 2 roky a byla nadšená. Měli jsme pro ni přistýlku, ale zajistí i dětskou postýlku. V hotelu tehdy byly i jiné děti, dokonce miminka. Kolem hotelu jsou velké travnaté a dobře udržované plochy, pro děti pískoviště, houpačka, skluzavka. Malá se vyřádila. V hotelu je i bazén spolu s dětský malým bazénkem. Všichni nám vycházely vstříc, no připadala jsem si fakt skvěle - taky to už člověk potřeboval :D V restauraci jsme měli svůj vlastní stůl, kde nám dali židličku pro malou a ta se na snídaně a večeře vždy moc těšila.
Hotel leží na úpatí Boubína, takže pro nás milovníky treků a hor to bylo fajn, protože malá už tam mohla chodit sama, když chtěla a taky si to užívala. Pro malé děti je Šumava moc fajn - není to náročný terén. Kousek od hotelu je nádražíčko a od hranic a přechodu Strážný je to taky kousek. Fakt jsme byli všichni nadšení a rádi na dovolenou s manželem vzpomínáme - ještěže máme spoustu fotek :wink: O tom že malá byla nadšená taky není pochyb, protože v den odjezdu si opět stoupla ke krosničce, donesla nám trekové boty a že zase jdeme na túru, ale když jsme jí vysvětlili, že už se bohužel jede domů, začala plakat a dalo dost práce ji uklidnit. No smutná byla ještě kus cesty domů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10054
18.9.07 09:58

Už je to asi s křížkem po funuse :lol: , ale my byli teď tady
www.dobravoda.net . Bylo to tam fakt super, uzavřený dvůr, ve dvoře bazén a malé pískoviště. Cca 100m od penzionu jsou prolézačky.
Pak mám ještě jeden tip
www.jevisovice.cz - sem jezdíme už několik let. Jezdíme do kempu Veselka, mají tam lidové ceny za ubytování. To je možné i v chatkách. Soc. zařízení docela v pohodě, WC jsou nová a sprchy na žeton. Přímo v Jevišovicích je krytý bazén, Sýpka, kde výborně vaří a je tam i bowling.
Cca 10 km je vodní svět Únanov, 25 km Vranov. Pro děti je to tam prostě super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama