Může dítě jet do chorvatska na rodičův občanský průkaz?

Anonymni
14.7.07 21:30

Může dítě jet do chorvatska na rodičův občanský průkaz?

Dobrý den mohl by jste mi někdo poradit jestli můžou děti projet do Chorvatska na rodičův občanský průkaz?Máme za tři týdny odjet poradte mi prosím děkuji moc.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

374
14.7.07 23:21

pas

Tak co vím musí mít dítě svůj pas .Jen dětem zapsaným v pase rodičů zustala vyjímka .Řekla bych že na občanku i pookud tam máš dítko zapsané ho nepustí .

Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
14.7.07 23:29

Chorvatsko nepatří do EU , takže naše OP neuznává, záleží, jestli tě na hranicích budou kontrolovat, nebo ne. A pokud vím, i na hranicích do států EU s tím mělo pár lidí problémy, mluvil o tom před pár dny i ombucman v nějakém pořadu v televizi.

Já bych to neriskla, akorát tak na Slovensko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
177
15.7.07 07:08

Ahoj,

já to zjišťovala pro Maďarsko, kam se chystáme a přímo naše ministerstvo zahraničí má na svých internetových stránkách, že občanka slouží jako doklad k výjezdu pouze pro jeho držitele a i kdyby tam byly případně uvedené děti, tak to pro ně neplatí. A to je Maďarsko v EU. Být Tebou, zkusím zažádat o pas, i když lhůta je 30 dní + pokud dítě nemělo ještě nikdy pas, musí se nejdřív žádat o vydání dokladu o státním občanství, což také zdržuje :-(

Vendy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2825
15.7.07 07:54

Ahoj,
urcite potrebujete pas. Jedeme v patek taky do Chorvatska, pas jsem musela vyridit. Musi se vyrizovat take doklad o statnim obcanstvi - u toho si radeji dopredu zjisti, co vse potrebujes at nejedes vickrat (nekde chteji RL i prarodicu ditete, zalezi kdy jsou narozeni…). Pokud je diteti mene nez 5 let, dela se kratkodoby pas pouze na jeden rok, lhuta na vydani tohoto pasu neni zakonem dana, zalezi to na urednicich, nam to udelali za 10 dni ale to jsme na to nijak extra nespechali. Stejne tak doklad o statnim obcanstvi, spravne na to maji lhutu jeden mesic, ale vedi, ze na to vsici spechaji, me to udelali do tri dnu. Drzim pesti at vse do dovolene stihnete :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
15.7.07 13:42

Ahoj,
jen opravim LeMu - lhuta pro vydani cestovniho pasu pro dite do peti let samozrejme JE! Je to stejne jako u ostatnich nebiometrickych pasu 15 dni :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7006
15.7.07 15:10

Ahoj,
je to tak jak píše Lema.. Jen dodám naši zkušenost z června, kdy jsme jeli do Itálie. Kontrola cest. dokladů jen jednou za celou cestu a to CZ/A, mezi A a I je jen celnice pro kamiony, osobáky jedou bez zastavení:-) Jeli jsme 4+dítě, 2 na OP naprosto bez problémů, 2 a dítě na pas (dítě v pasu), při té kontrole hodně pozorně kontrolovat, kde je zapsaný to dítě… Takže určitě bych doklad vyřídila, páč spoléhat se na případný nekontrolování, to není dobrej nápad:-)
Tak šťastnou cestu:-)
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2825
18.7.07 19:59

Urcite se nebudu hadat :lol: Rikam jen to, co mi rekla pani pri vyrizovani toho pasu, rikala, ze lhuta zakonem dana neni, ze je to na domluve. Pokud to tak neni, tak se omlouvam, pouze jsem tlumocila 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama