Jméno Betty

7
3.4.21 07:24

Jméno Betty

Ahoj děvčata, v červenci se nám narodí holčička a s manželem uvažujeme nad formou jména Betynka. Napadla nás Elizabeth a Alžběta, ale to jsou všechno dlouhá jména a jelikož máme příjmení na 11 písmen bylo by to strašné dlouhé, než by se podepsala :lol: Máte nějaké nápady?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3289
3.4.21 07:31

Běta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
520
3.4.21 07:32

Znám Beátu, které se říká Betty :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1842
3.4.21 07:36

Ošklivka Betty? :lol:
Ne, promiň. Za mě jedině Elizabeth nebo Alžběta, podle vhodnosti příjmení..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5316
3.4.21 07:38

Mně osobně se tohle jméno nelíbí, ale koukám teď do Knappové, že zapíšou i jen Běta. Betty také, teoreticky i Berta nebo Beáta se tomu přibližuje, těm se též říká Bety. To Betty zapíšou taky, z těch variant Alžběty je to ještě to lepší. Pokud bych váhala mezi Alžběta, Elizabeth a Betty, dala bych Betty. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
840
3.4.21 07:42

Betty je v pohodě. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1045
3.4.21 07:47

Ja bych dala Alžbětu. Nemám ráda zkracene verze jmen v RL. A s délkou bych si hlavu nelamala. Já mám příjmení sice „jen“ na 9 pismen, ale jméno na 8, což dohromady je v podstatě stejne, jak ta Alzbeta s vasim příjemním. A na ZŠ s měnou chodila holka, co měla jméno s prijmenim dohromady na 22 písmen. To byla teprve délka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
3.4.21 07:48

Alžbětu. Že máte dlouhê příjmení s tím nic nenaděláte a Alžběta nebo Běta už při podepisování nehraje roli, ale jmenovat se Běta místo Alžběta už roli hraje velkou.
Nekomolila bych to jméno. Běta je hrozný.
Berta vůbec, jméno pro čerta.
Elizabeta se mi nelíbí. S tím „h“ na konci je to ještě horší při podepisování. Dlouhé.
Beáta možná, ale nedala bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3935
3.4.21 07:49

Kamarádka má Alžbětu a říkají ji Betty a Bettynko. Bětule a Bětko. Mne to projde dobrý, pokud k tomu jde příjmení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30203
3.4.21 07:53

Raději Bětko. Betty je pro mě leda tak spisovatelka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18273
3.4.21 07:54

Betty je krásný jméno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
295
3.4.21 08:04

Teď se sice řeší délka příjmení a pak si Bětka vezme nějakého Holého Nového nebo Áče, Dyka a bude mít krátké příjmení cobydup.
Moje paní má problém s kolonkama do formuláŕů poněvadž je Květoslava a příjmení přechýlené má 10 písmen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
3.4.21 08:10

Určitě Alžběta nebo jak navrhovaly holky, Beáta, z toho taky Bety udelas hned ;) Elizabeth je v Čechách jak pěst na oko, i když by taky určitě nebyla jediná :D A Betty jako oficiální jméno samo o sobě je možná fajn pro dítě, ale pro dospělou ženu nebo paní v letech už nic moc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
3.4.21 08:22

Dala bych Betty. Je to takové moderní. Zároveň v zahraničí to bude taky v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52900
3.4.21 08:25

Betty jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu