Jméno dítěte - je to dobrý nápad?

Anonymní
7.5.21 22:17

Jméno dítěte - je to dobrý nápad?

Zdravím holky,

prosím, ponechat anonym, jinak smazat.

Ráda bych se zeptala jak to vidí i jiné osoby. Čekám druhé dítě (holčičku), termín za 11 týdnů, stále nevíme ani jsme nevěděli ani neměli žádný nápad na jméno, ale partnerův táta několikrát řekl, že se mu líbí jméno XXXX, že se mu vždycky líbilo a, že by tak vnučku pojmenoval.

Bohužel, partnerův táta umřel (80let) a já si tak říkám, když už malou neuvidí, malá nepozná ho, nekoupí ji náušnice, jak je v jejich rodině zvykem, tak by jsme malou pojmenovali alespoň jménem, které „vybral“.

Myslíte, že je to dobrý nápad? Jméno je moc hezký, i já se tak měla jmenovat, ale táta si nakonec vydupal jiné jméno.

Je vůbec z nějakého morálního hlediska přípustné pojmenovat dítě jménem, které bude zemřelou osobu druhým připomínat?

Děkuji za názory a prosím bez dohadů, nějak těžce to nesu, je mi to hrozně líto, vůči partnerovi, vůči jeho celé rodině i kvůli našemu synovi, dědečka jsem měla ráda, byl to super chlap a přišlo to náhle, nebyl nijak nemocný, stále při síle, tak je pro mě těžší si připustit, že to všechno je tak jak to je..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29211
7.5.21 22:20
@Anonymní píše:
Zdravím holky,

prosím, ponechat anonym, jinak smazat.

Ráda bych se zeptala jak to vidí i jiné osoby. Čekám druhé dítě (holčičku), termín za 11 týdnů, stále nevíme ani jsme nevěděli ani neměli žádný nápad na jméno, ale partnerův táta několikrát řekl, že se mu líbí jméno XXXX, že se mu vždycky líbilo a, že by tak vnučku pojmenoval.

Bohužel, partnerův táta umřel (80let) a já si tak říkám, když už malou neuvidí, malá nepozná ho, nekoupí ji náušnice, jak je v jejich rodině zvykem, tak by jsme malou pojmenovali alespoň jménem, které „vybral“.

Myslíte, že je to dobrý nápad? Jméno je moc hezký, i já se tak měla jmenovat, ale táta si nakonec vydupal jiné jméno.

Je vůbec z nějakého morálního hlediska přípustné pojmenovat dítě jménem, které bude zemřelou osobu druhým připomínat?

Děkuji za názory a prosím bez dohadů, nějak těžce to nesu, je mi to hrozně líto, vůči partnerovi, vůči jeho celé rodině i kvůli našemu synovi, dědečka jsem měla ráda, byl to super chlap a přišlo to náhle, nebyl nijak nemocný, stále při síle, tak je pro mě těžší si připustit, že to všechno je tak jak to je..

Vzdyt je uplne normalni, ze hlavne driv se jmena dedila po cele generace. Takže to dite vzdy ostatnim pripominalo dedecka, otce..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100

Já bych pojmenovala, kdyby se mi to jméno líbilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
779

Ja bych to asi udelala. Jako na jeho pocest. Nepojmenovala bych dite po mrtvem, to se nedela. Ale v tomhle pripade bych to udelala :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4148
7.5.21 22:21

Nevidím na tom nic špatného. Stejně jako když dáš dítěti jméno přímo po zesnulém třeba… Je to o respektu a lásce k dotyčnému. Každý si připomínáme ty jenž nás opustili, protože nám na nich záleží. Jméno bych dala.

Příspěvek upraven 07.05.21 v 22:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6375
7.5.21 22:21

Pokud se na jmene shodnete s muzem, proc ne. A jednou muzete rikat, ze dcerce vybral jmeno dedecek, ktery se na ni velmi tesil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1134
7.5.21 22:22

Pokud se vám jméno líbí dala bych ho. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1299
7.5.21 22:23
@Jogrr píše:
Pokud se na jmene shodnete s muzem, proc ne. A jednou muzete rikat, ze dcerce vybral jmeno dedecek, ktery se na ni velmi tesil.

Přesně tak bych jí to říkala. Je to vlastně moc hezký příběh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2820
7.5.21 22:24

Jestli se vám jméno líbí tak ho dejte :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
895
7.5.21 22:27

Do budoucna to bude hezky příběh jak holcicka dostala jmeno…

Děda by měl radost, pokud se vám líbí určitě ho dejte, nelamte si s tím hlavu. A vůbec záleží na každém jaké jmeno zvolí, to je muj názor a nevidim na tom nic špatného ani když má jmeno přímo po tom co už tu neni, řeknu si aha asi pro ne něco znamenal a projevují tím i účtu s připomenutí oblíbené osoby. Jen po mrtvém sourozenci dat stejne jmeno mi přijde divny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4905
7.5.21 22:28

:kytka: vlastně je to dojemný příběh..
ale záleží hodně, zda se vám dvěma tohle jméno pro holčičku Líbí
pokud ANO - nebo jsou pocity aspoň od 50% neutrální hranice nahoru (čili do plusu), tak já osobně, jako starý romantik, bych ho fakt dala ;)
ale jak říkám, po dohodě s manželem a nesměla by to být Kunhuta nebo tak něco :mrgreen: :lol: PS : aha - pořádně dočítám - není, je dle tebe hezké a měla ses tak jmenovat i TY, tak vidíš, osud zasáhl, pak není asi důvod, proč HO NEDAT…
upřímnou soustrast a zdravé miminko… :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5337
7.5.21 22:28

A proč ho jako nedat?? Vždyť se vám líbí, to je to nejdůležitější, a navíc připomíná milovanou osobu, ne? Vždyť to má jen pozitiva. Já nejdřív myslela, že se ti moc nelíbilo, a že když autor nápadu zemřel, nemuselo by se dát. Ale když se vám líbí a dědu jste měli rádi, tak určitě ho dejte :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8615
7.5.21 22:36

Mě to přijde jako moc dobrý nápad. Navíc pokud se vám to jméno líbí, tak bych nic neřešila.
A nějak nechápu, co by na tom bylo nemorálního. Jako že připomínat si zesnulého příbuzného je nemorální? Vždyť dřív bylo běžné, že umírající prarodiče zanechali vnoučeti na památku třeba šperk nebo zlatou minci, dítě pak na ně mělo památku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99866
7.5.21 22:45

Vždyť je to krásný, jméno se vám líbí a zároveň tím i uctíte dědečkovu památku. Je to tu nejhezčí příběh proč dát to a to jméno co jsem tu dosud četla. Dejte ho :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22682
7.5.21 22:46

Jo, když se vám jméno líbí, tak ho dejte, proč ne?
moje máma mi dala jméno, které měla pro holku od puberty vysněné, jmenuji se stejně jako jejího tchána matka - tedy má prababička - a dědeček z toho měl obrovskou radost, i když to bylo v podstatě nechtěné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat