Svátek i narozeniny hned po sobě?

Anonymní
30.4.21 14:51

Jméno i narození hned po sobě?

Naše dcera by se měla narodit pár dní před svým svátkem. Myslíte, že je to špatně? Máte to podobně?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
953
30.4.21 14:53

Tohle vážně někdo řeší?? :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63703
30.4.21 14:56
@Anonymní píše:
Naše dcera by se měla narodit pár dní před svým svátkem. Myslíte, že je to špatně? Máte to podobně?

Mám to v jeden den :mrgreen: :lol: vždycky mě to strašně štvalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53479
30.4.21 14:57

U nás se třeba slaví svátek i narozeniny. Jsme prostě slavící rodina. A nejsem si jistá, jestli by to nebylo odbyté jedním vrzem :D.
Po nás takhle chtěli, aby se kluk jmenoval Jiří. Jednak se mi to jméno vůbec nelíbí. Chvilku jsem zvažovala, že to mohl mít druhé jméno. A nátlakem mi ho protivili definitivně. Takže nee. Navíc na kluk druhý den narozeniny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1857
30.4.21 15:14

Vzhledem k tomu jaký problém jsme měli s tim nějaké jméno vůbec vybrat, tak bych to neřešila :lol:. U nás ale celkově svátky moc neslavíme. Jen maličkost jako kytička nebo nějaká sladkost. Narozeniny se slaví ve velkym. Dcera má svátek i narozeniny o prázdninách a je jí líto, že nemůže nosit do školy bonbony, tak je bere už v červnu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6866
30.4.21 15:15
@Anonymní píše:

Když bude malá, tak jí to možná bude vadit. Ale záleží, jak to pojmete, když ji dárky nebo oslavu a sešlost vynahradíte jinak, tak si toho nemusí ani všimnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
968
30.4.21 15:23

Brácha od přítele má svátek na svoje narozky, takže neboj, není to trestné :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
352
30.4.21 15:28

Proč by to mělo být špatně? Jestli se vám vybrané jméno líbí, je nesmysl ho kvůli svátku měnit. Dřív dokonce měli v některých rodinách tradici, že dítě dostalo takové jméno, které bylo v den jeho narození v kalendáři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
30.4.21 15:40

Někde jsem četla o případu, že se dcera narodila na Štědrý den a dali jí jméno Eva, to už je fakt za trest ;-) Jinak musím přiznat, že já taky koukala se jménem, zda není moc blízko narozenin, ale nakonec jsem stejně zvolila jiné a vyšlo to celkem dobře. Ale zase mi přišlo hloupé, že mají dcery ve stejný měsíc narozeniny a svátek, no, holt to bude veselý měsíc :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
30.4.21 15:46

Moje segra (17) to ma ob dva dny a i kdyz by samozrejmne ocenila jiny rozlozeni, nijak si na to nestezuje a netrpi :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
30.4.21 15:49

Trochu OT ale celkem mě překvapilo, že v některých rodinách s dětmi (i malými) se svátky neslaví… Za mě každý důvod k oslavě dobrý :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1744
30.4.21 15:51

Dcera to má ob den, ale my svátky obecně neslavíme, jsme nepříliš slavící. Podle mě ani neví, kdy ten svátek má (je jí pět), ačkoli narozeniny obou sourozenců a rodičů ví, dobře se orientuje v čase.

Já jsem přišla na to, že vybrané jméno je okolo termínu, až koncem těhotenství, nenapadlo mě to kontrolovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6866
30.4.21 16:05
@Narysa píše:
Trochu OT ale celkem mě překvapilo, že v některých rodinách s dětmi (i malými) se svátky neslaví… Za mě každý důvod k oslavě dobrý :mrgreen:

Ono není běžné, že jsou v kalendáři jména. V některých státech svátky nemají. Ale taky si říkám, že je to škoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
30.4.21 16:11

@janickaIII Jejich mínus ;) Na druhou stranu mají leckde spousty jiných svátků/příležitostí ke slavení, co u nás nejsou… a nebo aspoň zatím ne tak rozšířené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6104
30.4.21 16:25
@Anonymní píše:

Proč by to mělo být špatně? Řekla bych, že je to úplně jedno..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat