Jméno Marta nebo Anna

Anonymní
18.2.21 14:52

Jméno Marta nebo Anna

Ahoj,
co vám přijde hezčí Marta nebo Anna? Případně obě? A jaké domacke tvary? :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1229
18.2.21 14:57

Určitě Anna😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
18.2.21 15:00

Za mě rozhodně Anna :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2725
18.2.21 15:03

Rozhodně Marta. U Anny se mi líbí jen základní tvar jména, hlavně tvary Anča a Andula se mi nelíbí ani trochu. Navíc všechny Marty, co znám, jsou velké sympaťandy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
18.2.21 15:04

Za mě též Anna. Dá se jí říkat třeba Anička, Aňa, Anny, Andy, toto jméno ve mě evokuje roztomilou holčičku, jméno Marta mám tak nějak spojeno s holčičkou tlustou a neohrabanou (omlouvám se všem Martám, asi možná nějaká matná vzpomínka na školku? ;)). Více než Marta by se mi líbilo Martina. A hodně záleží i na tom, jak křestní jméno pasuje k příjmení!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2217
18.2.21 15:06

Mne se zase vubec nelibi Martina a Marta je naopak super a neni jich tolik. Jak si to zdrobnite, to je preci na vas, urcite vas toho casem napadne spousta :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
545
18.2.21 15:09

Mně se líbí Marta. Anna se mi líbí jen v základním tvaru a tak jí skoro nikdo říkat nebude a Anča, Andula, Anina apod. se mi vůbec nelíbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20932
18.2.21 15:16

Andulu bych nedala ani za nic, nemá to žádný pěkný tvar na oslovení. Marta je pěkné jméno, ale Martička je jak ku. dička :oops: vybrala bych jiné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
18.2.21 15:17

Anna ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
18.2.21 15:26

@terien mi vždycky přišlo že Anna má nejvíc pěkných tvarů - Ani, Any, Aninko, Andulko, Aničko, Anýsku, Anči…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20932
18.2.21 15:30
@Lily Evans píše:
@terien mi vždycky přišlo že Anna má nejvíc pěkných tvarů - Ani, Any, Aninko, Andulko, Aničko, Anýsku, Anči…

A mě zase přijde, že nikdo neví, jak Annu pořádně oslovit. Tak z toho vyleze padesátiletá infantilní Anička.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2601
18.2.21 15:32

Jako nositelka jména Anna před ním varuju. Má sice možná pěkné varianty, ale pro malé dítě. Jako dospělá ženská jsem z toho nešťastná. Jednak mi všichni říkají Aničko, protože jiné dospělé varianty trošku zavání nadávkou - Andulo, Ančo, apod. Anička budu pro všechny i v šedesáti, hrůza. Ale co je ještě horší…když se představuju. Jako Anička samozřejmě nemůžu, takže Anna,,,a to ní strašně, úplně to jméno nenávidím.

Marta možná pro malou holčičku nezní tak hezky, ale v dospělosti to bude ok. Je potřeba koukat trošku dál, než do školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11015
18.2.21 15:39

Marta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 15:39
@Anik píše:
Jako nositelka jména Anna před ním varuju. Má sice možná pěkné varianty, ale pro malé dítě. Jako dospělá ženská jsem z toho nešťastná. Jednak mi všichni říkají Aničko, protože jiné dospělé varianty trošku zavání nadávkou - Andulo, Ančo, apod. Anička budu pro všechny i v šedesáti, hrůza. Ale co je ještě horší…když se představuju. Jako Anička samozřejmě nemůžu, takže Anna,,,a to ní strašně, úplně to jméno nenávidím.Marta možná pro malou holčičku nezní tak hezky, ale v dospělosti to bude ok. Je potřeba koukat trošku dál, než do školky.

Mám z toho jména stejné pocity. Pěkné do 10 let a od 70 let. Mezitím dost nepoužitelné. Navíc je v současnosti Anička v každé rodině, takže bych jí nedala, i kdybych měla na výběr z možností Anna a Brunhilda. To už rovnou mohu dítě pojmenovat Osoba… Marta je pěkné a neokoukané, ale zas nijak výstřední. Anonym kvůli početným matkám Aniček v mém okolí, před kterými toto jméno nekomentuji (jednou jsem to zkoušela před otcem Anny a taky nebyl rád :jazyk: ).

• Citovat
  • Nahlásit
372
18.2.21 15:49
@Anik píše:
Jako nositelka jména Anna před ním varuju. Má sice možná pěkné varianty, ale pro malé dítě. Jako dospělá ženská jsem z toho nešťastná. Jednak mi všichni říkají Aničko, protože jiné dospělé varianty trošku zavání nadávkou - Andulo, Ančo, apod. Anička budu pro všechny i v šedesáti, hrůza. Ale co je ještě horší…když se představuju. Jako Anička samozřejmě nemůžu, takže Anna,,,a to ní strašně, úplně to jméno nenávidím.

Marta možná pro malou holčičku nezní tak hezky, ale v dospělosti to bude ok. Je potřeba koukat trošku dál, než do školky. [/citace

Také to tak vidím. :)
Marta je hezké jméno a znala jsem skvělé ženy s tímhle jménem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat