Jsem blázen?na entou?

10
31.5.21 11:12

Jsem blázen?na entou?

Dobrý den jdu si k vam pro radu už si přijdu jako blázen v lednu jsem byla na laparoskopii a odebrali mi vajecnik levý operace proběhla v pořádku ale ještě před operací jsem se dozvěděla že moje maminka má rakovinu prsa ještě jsme nevěděli jestli zhoubnou nebo ne po operaci jsem dozvěděla že zhoubnou zacala ji chemoterapie v únoru poté jsem přijela domů a začalo to bolesti v podbřišku byla jsem na všech možných vyšetření sono RTG krev CT vyšetření a bolesti nastupují ještě jsem zapomněla dodat od 17 let trpím úzkosti a baru léky můžou ty bokesti způsobovat stresy už se s tim někdo setkal? Předem děkuji za každou radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35196
31.5.21 11:15

Jo, zajdi si k psychiatrovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1648
31.5.21 11:15

Jo, to bude psychosomaticke. Pro svuj klid bych si vyzadala sono, prip. nejake odbery.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
31.5.21 11:17

K prychiatrovi i psychologivi chodím sono bricha mi dělali a odběry také

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1648
31.5.21 11:21

@Anonym 456 no tak to mas cetny na bilym, ze ti nic neni :), tak se hod do klidu a venuj sve usili psychoterapii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
31.5.21 11:25

Jen už si přijdu jak blázen ty bolesti si způsobují tady sama nebo si to myslím hlava mi je tam cpe a nikde nic zkusím nějak vypnout sice nevím jak ale zkusím to děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16927
31.5.21 11:34

Nejsi blázen, jen budeš zaplavená velkou uzkostí a tvoje tělo a psychika si s ní neumí moc pomoci, to se běžně stává, že se to nějak projevuje i po těle.

Je cekem jasné že kombinace vlastních zdravotních obtíží, nemoc matky a do toho ještě světová pandemie je něco, co fakt muže na tebe být hodně, zejmena když máš křehčí psychiku.

A je mnohem lepší, jestli je to somatizace, než aby si měla nějake závažně zdravotná problemy.

Jak z toho ven?

Vstup do psychoterapie. Léky uleví, ale nevyřeší.

A najdi si nějaký kurz hormonální jogy, nauč se to od certifikovatne lektory a pravidelně, ideálně každý den cvič. Jednak to srovná pánev a záda, takže to zjednoduší tvemu tělo, aby fungovalo tak jak má a zároveň to pomáhá i s psychickou stránkou věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16927
31.5.21 11:39
@Anonym 456 píše:
Jen už si přijdu jak blázen ty bolesti si způsobují tady sama nebo si to myslím hlava mi je tam cpe a nikde nic zkusím nějak vypnout sice nevím jak ale zkusím to děkuji :kytka:

nezpusobuješ si to sama, není to tvoje rozhodnutí.

Když jsi zaplavená uzkostí (což taky není něco, co si děláš schválně), tak to v těle znamená že se v krvi a v nerovvem systemu objevují látky, neurochemie, která je s tím spojená (ono je to tak u každe emoce).

Tato neurochemie ovlivňuje celé tělo. A když jí je tam moc a dlouho, tak to začíná škodit.

Nemůžeš se sama jen tak rozhodnout, že to nebudeš dělat, bohužel takovou vládu nad svou psychikou fakt nemáme, ale mužeš se naučit zacházet s uzkostí tak, aby co nejméně škodila (k otmu patří i braní leku, když je to potřeba) a zároveň jak zacházet s tím, když to jede, jak pomoci tělu se srovnat zase do normálu. Tzv., kompenzační mechanismy stresu/úzkosti.

Jestli se na to chceš podívat víc, tak třeba tahle kniha je fajn
https://www.kosmas.cz/…uty-i-laiky/

(pozor, ohledně psychosomatiky je k dispozcii taky plno blábolu, které počítají s tím, že stačí si uvědomit „příčínu“ a celé se to zázrančě vyřeší. No tak to fakt takhle nefunguje)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
31.5.21 17:35

@Ou moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu