Uškodil některé z vás kontryhel?

30.5.21 17:00

Uškodil některé z vás kontryhel?

Hezké odpoledne, chtěla jsem se zeptat, jestli některá z vás nemá stejnou zkušenost s kontryhelem - 2 měsíce jsem pila čistící ženský čaj, jehož součástí je kontryhel, první měsíc jsem mela týden před menses šílené bolesti, menses jsem dostala o den dříve (mam cyklus 28 dni, přesný téměř na hodinu, ovualci poznám taky přesně), menstruace hrozná, spousta krve a opravdu velké kusy sliznice, druhý měsíc jsem dostala ms o 4 dny dříve, opět šílená bolest a kusy sliznice. Dočetla jsem se, že někomu kontryhel takto rozhodí cyklus, okamžitě jsem čaj přestala pít. Teď bych měla mít období ovulace, ale nejak necítím žádné příznaky. Je možné, ze mi kontryhel zastavil ovulaci? Spraví se to po vysazení? Máte s tímto některá zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17106
30.5.21 17:01

Mne kontryhel rozhodil cyklus a zhoršil endometriozu, uz nikdy vic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.5.21 17:04
@lachtanice86 píše:
Mne kontryhel rozhodil cyklus a zhoršil endometriozu, uz nikdy vic

Bože… Děkuji. To je šílené, takže je to fakt z toho… :zed: můžu se zeptat, jestli jste ještě pak otěhotněla? Zvažuji druhé těhotenství, ale po tomhle vůbec nevím, jestli to půjde :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17106
30.5.21 17:24

@Minnie Mouse otěhotněla, ale chtělo to par cyklů, nez se mi to srovnalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.5.21 17:27
@lachtanice86 píše:
@Minnie Mouse otěhotněla, ale chtělo to par cyklů, nez se mi to srovnalo

Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6381
30.5.21 17:30

Po porodu se mi zkrátil cyklus, tak jsem zkusila kontryhel na prodloužení. Už si nepamatuju, kolik cyklů jsem ho pila. Asi dva. Měla jsem příšerně bolestivou ovulaci. Dva dny mě píchalo v podbřišku. Menstruace pak přišla o několik dní dřív. Takže cyklus jsem měla ještě kratší. Navíc to byla hrozná jatka a bolest šílená, vystřelovala až do konečníku. Bylo mně na omdlení. Hrozná muka to byla. Už nikdy víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.5.21 17:58

Kolik jste ho pila? A byl to „čaj s kontryhelem,“ nebo čistě usušený 100% kontryhel? Je mi líto, čím jste si prošla, jen bych chtěla víc detailů, zatím jsem na něj slyšela jen samou chválu… A ty bolesti se vám teda objevily brzo po nasazení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
30.5.21 18:19

@Minnie Mouse Zdravím, já například na kontryhel stoprocentní sušený nedám dopustit. Mívala jsem děsně bolestivou a nepravidelnou MS. Po tom, co jsem začala pít ten čaj, tak se mi cyklus srovnal a MS nebyla vůbec bolestivá :nevim: pila jsem půl roku před otěhotněním. 14 dní od začátku a pak do začátku další MS pauza, což bylo 14-17 dní. Otěhotněla jsem pak na první pokus a máme dvojčata. Jinak nepravidelné jsem tento čaj pila cca od 16 vždy když byl nějaký problém a vždy se to tím napravil, tak nevím. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.5.21 18:53

Děkuji všem za sdělení zkušeností :palec: u me byl kontryhel soucasti sypané cajove smesi, byly tam jeste koprivy, medunka mata, sedmikrasky a jeste cosi, ale směs uz letela do kose tak nevim. Jediné, co mohlo s cyklem zahybat byl ten kontryhel no 😕nekde jsem cetla, ze u zen, které nemají problémy s cyklem, kontryhel nadělal paseku, ale těch příspěvků bylo opravdu málo, všude ho opěvují jako ženskou bylinku. Takze vidím, ze pár nás opravdu je 🙄budu doufat, že se tedy moje tělo dá zase časem do pořádku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
30.5.21 19:10

Mne hrozně rozhodil cyklus, který byl nějakých 15 let pravidelný. Už bych si ho nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.5.21 19:14
@Myšák24 píše:
Mne hrozně rozhodil cyklus, který byl nějakých 15 let pravidelný. Už bych si ho nedala.

A dal se Vám zase dohromady? A za jak dlouho asi prosím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.21 19:17

Kontryhel mi neudělal dobře, rozhodil mě celkově, sice jsem otěhotněla, ale poměrně rychle potratila. Těhotenství bez kontryhelu před ním a potom v pořádku. Cyklus byl vždy před ním OK, ale těhotenství nepřicházelo, chtěla jsem tomu pomoci.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.21 19:32

U mě stejně jako u @lachtanice86 . Rozhodil cyklus a pravděpodobně zhoršil endometriózu. Protože do té doby jsem o ní nevěděla. A stejně tak vychvalované kapky Gynex. Také obsahují kontryhel, tak to přikládám tomu. Takže na to také pozor.

• Citovat
  • Nahlásit
17106
30.5.21 19:40
@Anonymní píše:
U mě stejně jako u @lachtanice86 . Rozhodil cyklus a pravděpodobně zhoršil endometriózu. Protože do té doby jsem o ní nevěděla. A stejně tak vychvalované kapky Gynex. Také obsahují kontryhel, tak to přikládám tomu. Takže na to také pozor.

Souhlas gynex taky peklo, ale to jsem zjistila až pozdě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.5.21 19:52
@lachtanice86 píše:
Souhlas gynex taky peklo, ale to jsem zjistila až pozdě

A já blbá si ho minulý měsíc koupila 8o no to jsem ještě nevěděla určitě, že kontryhel je problemista :zed: no nic, pošlu ho dál nebo do koše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat