Jsem náročný!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 11:46
Jsem náročný!

Můj přítel o sobě tvrdí, ze je velmi náročný na své okolí ale i na sebe. No, to první pravda je ale toho druhého si nějak nejsem vědoma.

Bohuzel mam dojem, ze to jen okoukal od svého nejlepšího kamaráda. Ten vyžaduje dokonalost ve všech směrech. A můj přítel ma podle me tendence chovat se jako on. Rad mi popisuje vztah kamaráda a jeho přítelkyně, jak ona na něm neustále visí pohledem a jak jsou par roku atd (teda byli, jsou spolu 11 let a asi 3 roky jim to těžce neklape). A já mam pocit ze to chce i po mne, ze mu vůbec nevyhovuje ze ho před jeho kamarady nelibam a neříkám jak je dokonalý atd atd. Já taková holt nejsem.

Problém je ze pan dokonalý ale podle me nic tak dokonalého nedělá. Naopak mi přijde v mnoha věcech velmi velmi průměrný - což nic nemění na tom, ze jsem do nej zamilovaná. Poprvé jsem ve vztahu kdy se cítím nějak “svázaná”, proste nemám chuť dělat nějaké překvapeni, plánovat něco atd. Možná mam pocit, ze to nebude dokonale :)

Začíná me to cele stvat, mam pocit ze nikdo nedělá nic dobre, a občas ani já ne. Vytočí se kvůli strašným malickostem (například ze jsem odmítla jít do sauny kde jsem potkala svého kolegu a bylo mi nepříjemné byt před nim naha). Sice na par minut a pak je v pohodě ale stejne, mne tím pak úplně zkazi náladu. Přijde mi i lehce hystericky - jedeme autem a jemu nejde nastavit adresa v navigací a vzteka se jak malé děcko.

Na druhou stranu ma podle me ve svým kamarádovi obrovsky “idol” a asi by chtěl působit a vystupovat jako on. Co znám kamaráda je to fakt charismatický chlap, ale povahové kromě toho ze je šílené náročný, je úplně jiný.

Omlouvám se ze to cely asi nedává smysl, ale strašně se to ve mne mele a přemýšlím nad x věcmi, protože sice jsem zamilovaná ale na druhou stranu mi intuice rika ze něco není ok, ale neumím si to pojmenovat.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 11:48

Ještě doplním - není ale náročný ve smyslu ze by me nějak prudil. To vůbec. Naopak mi často rika jak jsem krásná a skvělá a jak me obdivuje. Ale zároveň vim ze by byl daleko víc happy kdybych z nej ucuravala a to se jaksi nedeje

annasmyc
Kecalka 395 příspěvků 08.09.18 11:50

no, já myslím, že tvoje intuice funguje dobře, že sis sama odpověděla…představ si ho za pár let, třeba v zátěži až přijdou děti, nemoce, …je to kluk do nepohody?

Emimin7
Echt Kelišová 9362 příspěvků 08.09.18 12:00

Zkus být také náročná. :)

cestovatelka11
Kecalka 223 příspěvků 08.09.18 12:02

přijde mi že každý chlap chce aby k němu baba vzhlížela a zbožňovala ho… přijde mi, že i to je jeden z důvodů proč si hledají milenky- protože ty je nemají prokouklé a jen je chválí ale už neřeší, že čeká na spravení kliky u dvěří půl roku a takové y všední problémy…ale taky tu komedii hrat neumím, ale trošku komedie ja je úžasný by asi nezaškodilo se naučit ;) :pankac:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 12:05
@annasmyc píše:
no, já myslím, že tvoje intuice funguje dobře, že sis sama odpověděla…představ si ho za pár let, třeba v zátěži až přijdou děti, nemoce, …je to kluk do nepohody?

No to spis není :( ma tendence brát veci vazne, málokdy něco odlehci, obecně mam pocit ze si ze sebe neumí dělat srandu, nebo se proste nad něco povznest. Je v mnoha věcech skvělý, taky mam svy chyby, ale pořad si říkám proč mi nejde dělat x věcí, který já jinak v zamilovanos­ti dělám.

nostress
Extra třída :D 13601 příspěvků 08.09.18 12:06
@Anonymní píše:
Můj přítel o sobě tvrdí, ze je velmi náročný na své okolí ale i na sebe. No, to první pravda je ale toho druhého si nějak nejsem vědoma.

Bohuzel mam dojem, ze to jen okoukal od svého nejlepšího kamaráda. Ten vyžaduje dokonalost ve všech směrech. A můj přítel ma podle me tendence chovat se jako on. Rad mi popisuje vztah kamaráda a jeho přítelkyně, jak ona na něm neustále visí pohledem a jak jsou par roku atd (teda byli, jsou spolu 11 let a asi 3 roky jim to těžce neklape). A já mam pocit ze to chce i po mne, ze mu vůbec nevyhovuje ze ho před jeho kamarady nelibam a neříkám jak je dokonalý atd atd. Já taková holt nejsem.

Problém je ze pan dokonalý ale podle me nic tak dokonalého nedělá. Naopak mi přijde v mnoha věcech velmi velmi průměrný - což nic nemění na tom, ze jsem do nej zamilovaná. Poprvé jsem ve vztahu kdy se cítím nějak “svázaná”, proste nemám chuť dělat nějaké překvapeni, plánovat něco atd. Možná mam pocit, ze to nebude dokonale :)

Začíná me to cele stvat, mam pocit ze nikdo nedělá nic dobre, a občas ani já ne. Vytočí se kvůli strašným malickostem (například ze jsem odmítla jít do sauny kde jsem potkala svého kolegu a bylo mi nepříjemné byt před nim naha). Sice na par minut a pak je v pohodě ale stejne, mne tím pak úplně zkazi náladu. Přijde mi i lehce hystericky - jedeme autem a jemu nejde nastavit adresa v navigací a vzteka se jak malé děcko.

Na druhou stranu ma podle me ve svým kamarádovi obrovsky “idol” a asi by chtěl působit a vystupovat jako on. Co znám kamaráda je to fakt charismatický chlap, ale povahové kromě toho ze je šílené náročný, je úplně jiný.

Omlouvám se ze to cely asi nedává smysl, ale strašně se to ve mne mele a přemýšlím nad x věcmi, protože sice jsem zamilovaná ale na druhou stranu mi intuice rika ze něco není ok, ale neumím si to pojmenovat.

Intuice ti to říká dobře. Nemohla bych si vážit někoho, kdo není sám sebou, ale pouze kopíruje někoho jiného. A ještě tě nutí, aby jsi ze sebe dělala „cvičenou opici“. Poslala bych ho do oběhu. 8)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 12:09
@cestovatelka11 píše:
přijde mi že každý chlap chce aby k němu baba vzhlížela a zbožňovala ho… přijde mi, že i to je jeden z důvodů proč si hledají milenky- protože ty je nemají prokouklé a jen je chválí ale už neřeší, že čeká na spravení kliky u dvěří půl roku a takové y všední problémy…ale taky tu komedii hrat neumím, ale trošku komedie ja je úžasný by asi nezaškodilo se naučit ;) :pankac:

Jenomze já nějak nevim k čemu mam vzhlizet :oops: proste je normlani chlap, neumím si z nej sednout na zadek a ty komedie asi hrát neumím :?

nostress
Extra třída :D 13601 příspěvků 08.09.18 12:11
@Anonymní píše:
Jenomze já nějak nevim k čemu mam vzhlizet :oops: proste je normlani chlap, neumím si z nej sednout na zadek a ty komedie asi hrát neumím :?

Protože to vnitřně tak neprožíváš. Pokud by to byl Chlap, který to má v sobě, pak by ti nedělalo problém mu říci, že je skvělý, nebo dokonalý.

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1910 příspěvků 08.09.18 12:20

Já myslela že to tak chce každej chlap? :lol: mám to doma taky a dělám si z toho spíš srandu, jinak to nejde :mrgreen: ale ten můj je vůbec takovej exot, by člověk pohledal :lol: :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 12:29
@nostress píše:
Protože to vnitřně tak neprožíváš. Pokud by to byl Chlap, který to má v sobě, pak by ti nedělalo problém mu říci, že je skvělý, nebo dokonalý.

Mas pravdu, ke svýmu ex jsem vzhlizela a na zadku z nej seděla :/
Ale to nic nemění na tom, ze ten současný ma možná víc pozitivních vlastnosti než ex, vlastně je úplný protipól, to co mel ex tenhle nemá vůbec a zase naopak.

Ale štve me to cele, i to jak je fakt náročný k okolí a sam na sebe ne (což si nemyslí)

divine woman
Echt Kelišová 9132 příspěvků 08.09.18 12:31
@Anonymní píše:Ale štve me to cele, i to jak je fakt náročný k okolí a sam na sebe ne (což si nemyslí)

Pan dokonalý :mrgreen: Vyhovuje ti to? To je oč tu běží.

Uju
Kelišová 6530 příspěvků 08.09.18 12:33
@Emimin7 píše:
Zkus být také náročná. :)

Přesně :potlesk: :palec:

sediza
Ukecaná baba ;) 1651 příspěvků 08.09.18 12:35

Začátek konce..

Ou
Kelišová 5416 příspěvků 08.09.18 12:46

Je zakomplexovaný, zalitý úzkostí a nejistotou a řeší to tím nejidiotštějším způsobem. Navíc si svoji úzkost hojí na tvůj úkor.

Pokud si tohle nepřizná a nezačne s tou nejistotou pracovat nějak rozumněji, tak to bude čím dál tím horší.

Jenže pro tebe to znamená, že čím déle s ním budeš, tím víc se ti to podepíše na sebevědomí - prostě si svoji falešnou jistotu bere z tebe.

Pro začátek se především uč mít ráda sama sebe, zevnitř, nezávisle na tom, že on ti sebevědomí ubíjí. Plus třeba základy asertivity.

Čím dříve ho pošleš do háje, pokud si tedy nepřizná, že to co dělá je hodně šejdrem, tím dříve se vrátíš k sobě samé.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >