Reklama

Dcery přítel - exekuce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 08:28
Dcery přítel - exekuce

Dobrý den, prosím o anonym, je to pro mě citlivé. poraďte mi, prosím, jak se mám zachovat. Moje dcera, která má pětileté dítě si našla přítele. Jelikož se mi zdál, nezdál, hlavně finančně, nikde nic moc nepracuje, nic nevlastní, pořádně nemá ani co na sebe atd. nechci to moc rozebírat. Přes internet jsem si nechala vyjet výpis z exekucí a zjistila jsem, že má tři. částky nejsou nijak závratné, ale pro někoho, co moc nepracje, nemá příjem nic moc, tak téměř závratné, řekla bych. dcera příjem zatím nemá, dostudovala a nastupuje do práce příští měsíc. k tomuto člověku se nastěhovala začátkem léta, bydlí v pronajatém bytě. jelikož my jsme rodina bez jakýhkoliv dluhů, při slovu exekuce mi naskakuje husí kůže (vím, že každý může do něčeho spadnout, nechci odsuzovat), ale mám o dceru, vnučku, vlastně i o nás všechny určitou obavu. Jak to vlastně chodí, pokud on nesplácí? Mohou se částky vyšplhat hodně vysoko, že? Může tato situace nějak dopadnout na nás? A teď - mám o tom dceři říct? jsem si jistá, že to neví. On je takový ¨frajer¨, neustále se chvástá, jaké si koupí auto, dva tis. pro něj nejsou problém atd. Dcera mu asi věří, je hloupá, mladá, my s manželem jsme ho prokoukli hned. Díky za rady.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

GirlsNick
Kecalka 293 příspěvků 03.09.18 08:32

Já osobně bych to dceři rekla. Lehce muže spadnou do dluhu s nim, jelikož jemu nikde nikdo nepujci, předpokládám, ze půjčky na auto atd. by si vzala na triko Vaše dcera.
Akorát bych tedy vynechala to, že jsme si o něm nechala vyjet rejstřík exekucí.

elinka90
Ukecaná baba ;) 2478 příspěvků 03.09.18 08:35

Na Vás konkrétně nemohou, ale mohlo by se stát, že exekutoři zavítají k němu domu a pokud tam má dcera nějaký nábytek nebo šperky mohli by jí je zabavit a musela by složitě dokazovat, že jsou její a ne jeho.
Dceři bych to řekla, ale asi ne stylem, že jsem si ho prolustrovala, ale že jsi náhodou zjistila, že máte společněho známého, který ho dobře zná a řekl ti, že je zadlužený. Tak jsi si to chtěla ověřit, protože máš o ní strach a zjistila si tohle.

xjuklickova
Kelišová 5096 příspěvků 1 inzerát 03.09.18 08:35

Uplne nevim, co ti na to napsat. Zajimalo by me jak jsi se k takovym informacim dostala. Jelikož bydli v pronajatem bytě, tak asi platí nájem a nejake penize ma, tak asi splaci i dluhy. Exekuci ma clovek hned, staci přestupek v autě. Dcery bych se zeptala jestli o tom vi a jake to má řešení, jestli dluh splácí…

elinka90
Ukecaná baba ;) 2478 příspěvků 03.09.18 08:37
@xjuklickova píše:
Uplne nevim, co ti na to napsat. Zajimalo by me jak jsi se k takovym informacim dostala. Jelikož bydli v pronajatem bytě, tak asi platí nájem a nejake penize ma, tak asi splaci i dluhy. Exekuci ma clovek hned, staci přestupek v autě. Dcery bych se zeptala jestli o tom vi a jake to má řešení, jestli dluh splácí…

stačí datum narození, jméno a přijmení, zaplatit 50 kč a vyjede ti rejstřík exekucí. Normálně veřejná informace

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 08:39

@elinka90 @xjuklickova No dala jsem za to skoro 500,– ale prostě mi to nedalo. ano - jméno a datum narození, a je to na emailu. Jak jsem zmiňovala, že nechci odsuzovat, že vím, že se snadno šlápne vedle, a je to hned. Ale zase tři exekuce? A pokud vím, že jsem takto v průseru, nemůžu se chovat jako on - takhle se chvástat a lhát.

Jagwa
Kecalka 213 příspěvků 03.09.18 08:42
@elinka90 píše:
stačí datum narození, jméno a přijmení, zaplatit 50 kč a vyjede ti rejstřík exekucí. Normálně veřejná informace

Uplne stačí strejda Google

medunka23
Kelišová 6868 příspěvků 03.09.18 08:43

Pokud máš s dcerou hodně dobrý vztah, tak bych jí pozvala na kávu a promluvila si s ní o partnerovi, narovinu bych jí řekla, že se tobě ani tvému muži nelíbí, ale je to její volba a její rozhodnuti s kým žije a protože vám na něm něco nesedí a nesedí ani to, jak mluví o financích, zkusili jste si ho vygooglovat a vyjely vam na něj exekuce. A znova bych zdůraznila, že jí nechceš říkat ať se s ním rozejde, ale jako máma o ní máš strach a chceš aby to věděla a dávala si pozor kam jdou její finance a hlavně nerucila za žádné půjčky, nebo si je nedej bože brala.
To je asi jediné co můžeš udělat, ale ty sama víš, jak se da s dcerou komunikovat a co od tebe vezme a co ne. Já jsem člověk přímý a radši někomu řeknu co vím, ať si s tou informací naloží po svém.

berusa.m
Závislačka 2729 příspěvků 03.09.18 08:46
@Anonymní píše:
@elinka90 @xjuklickova No dala jsem za to skoro 500,– ale prostě mi to nedalo. ano - jméno a datum narození, a je to na emailu. Jak jsem zmiňovala, že nechci odsuzovat, že vím, že se snadno šlápne vedle, a je to hned. Ale zase tři exekuce? A pokud vím, že jsem takto v průseru, nemůžu se chovat jako on - takhle se chvástat a lhát.

Zachovala bych se stejně. Taky by mě zneklidňovalo kdyby dcera žila s člověkem co má exekuce. Ještě ji zblbne a sama si kvůli němu veme půjčku. Já mám z dluhů taky strach jak čert z kříže.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 08:47

@medunka23 mohla by si, nedejbože, ona vzít někde půjčku, pokud nemá příjem a do 31/8 byla vedena ještě jako student? Během léta si totiž založila účet, což jsme s manželem nechápali proč, sama nic neplatí a ani jí na účet nic nepřichází. Tvrdila, že si ho založila proto, když bude přítel v práci a ona sama v bytě, tak že jí bude posílat peníze, aby měla na jídlo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 08:51

@berusa.m no právě! mám strach. nemusela se stěhovat, my máme velký dům, finančně ji i vnučku podporujeme, nikdy nestrádala. Ale je dospělá, řekli jsme si, ať se tedy zkusí postavit na vlastní nohy, když chce. Toho kluka jsme vůbec neznali, ale postupně nám otevírá oči.

eumedon
Extra třída :D 13540 příspěvků 03.09.18 09:01
@xjuklickova píše:
Uplne nevim, co ti na to napsat. Zajimalo by me jak jsi se k takovym informacim dostala.

Když nic nevíš, tak nic nepiš. https://www.ceecr.cz/

Zakladatelko, vy asi ne, ale jestli je dcera mladá a naivní, tak se může stát, že si pro něj půjčí na sebe. „Přítel“ ji pak kopne do řiti, jemu zůstanou ty půjčené peníze a jí dluhy.

Takových případů tady je…

@Anonymní píše:
@medunka23 mohla by si, nedejbože, ona vzít někde půjčku, pokud nemá příjem a do 31/8 byla vedena ještě jako student?

Nesázel bych na to, že nemohla. Varujte ji!

Příspěvek upraven 03.09.18 v 09:06

berusa.m
Závislačka 2729 příspěvků 03.09.18 09:02
@Anonymní píše:
@berusa.m no právě! mám strach. nemusela se stěhovat, my máme velký dům, finančně ji i vnučku podporujeme, nikdy nestrádala. Ale je dospělá, řekli jsme si, ať se tedy zkusí postavit na vlastní nohy, když chce. Toho kluka jsme vůbec neznali, ale postupně nám otevírá oči.

S dcerou si promluv. Znáš ji nejlíp tak určitě víš co na ni platí. Ony si většinou ty zamilované holky sice nenechají moc radit, ale třeba o těch dluzích opravdu netuší. A pokud je rozumná, dá si pozor.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 09:13

já jsem pro to, abys dceři dala přímo ten vytištěný výpis exekucí, já jsem byla v podobné situaci jako tvá dcera, akorát s rodiči bydlím společně s mou dcerou v rodinném domě, nového přítele jsme si málem nastěhovali domů, ale mé matce se taky něco nezdálo, tak ho prolustrovala a též se mi to bála říct, no byl to šok, ale hned jsem známost ukončila, ale pořád je mi líto hlavně toho, že miloval mou dceru a ona ho, ale já půjčky a dluhy nesnáším a celá naše rodina, představa, že nám v baráku chodí exekutoři je strašná, a on peníze měl, měl 2 práce, hodně kouřil a měl finančně náročného koníčka, ale úmyslně a vědomě neplatil zdravotní pojištění, ale nájem samozřejmě platil, i na výlety měl, prostě bez prolustrování se to nezjistí, a nakonec jsem ráda, že je pryč, prostě je to nezodpovědný člověk

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 09:19

Nějakým způsobem dceru varuj,i když to neporadím jak. Já takhle začala bydlet s klukem,který začal po pár měsících pracovat v zahraničí. Po pár měsících z něj vylezlo,že má exekuci,která sahá k milionu. Je hlášený u rodičů,kteří nemají absolutně nic,on nic neplatí,do zahraničí na něj nemůžou a vesele si užívá svých 60 000 měsíčně a jezdí na luxusní dovolené,koupil si drahé auto. Samozřejmě já blbka si předtím vzala úvěr na zařízení bytu,který ještě platím. :zed:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >