Jsem nula. Proč musím žít?

Anonymní
8.2.16 14:29

Jsem nula. Proč musím žít?

Nevím, kam jinam to dát. Jsem nula, která v životě nic nezvládá a nikdy nic nedokázala. Nezvládám školu, nezvládám práci, nezvládám vztahy, nemám rodinu, nemám peníze, nemám budoucnost, nemám nic. Nikdo mě nemá rád a nikoho nemám ráda. Měla jsem ráda lidi, ale tolikrát mi ublížili, až jsem jim přestala úplně věřit. Vůči všem jsem si vystavěla zeď, mé srdce je prázdné. Připadám si osamělá, nemám se komu věřit, s kým si popovídat. S nikým si nerozumím. Nikdo se o mě nezajímá. Trvá to už roky, pořád se snažím na sobě pracovat, dřít v práci, ve škole, v životě. Ale nikdy to nestačí, pořád jen samá kritika a nespokojenost druhých. A nejhorší je má vlastní kritika. Narodila jsem se jako duševní kripl a nesu si to s sebou a nikdy to nezmizí. Nikdy jsem v životě nebyla šťastná, nikdy jsem život nevnímala jako dar. To proto, že jsem kripl, co neumí být v pohodě. Když volám o pomoc, nikdo neslyší. Každý den sním o tom, že to skončí, že už se neprobudím. Hrozně ráda bych to skončila, jenže pořád cítím zodpovědnost vůči těm lidem, kteří mi sice ubližují, nejsou mi oporou a odsoudili by mě za to, ale vím, že i tak bych jim ublížila. Snažila jsem se sehnat odbornou pomoc, ale nešlo to (nemám prostředky…) nebo jen málo. Chci zemřít, strašně moc a strašně dlouho po tom toužím, ale myslím stále na ty, kterým by to mohlo ublížit. Jenže už dál nemůžu, už to nezvládám. Vevnitř jsem už několik let mrtvá. Jak to udělat, aby to vše skončilo, ale zároveň to neovlivnilo nikoho kromě mě? Lidi jako já, co jsou úplně k ničemu, život jen protrpí a neumí to změnit, by měli by mít právo se zabít. Proč podle lidí nemám právo zemřít, když život nikdy nebyl a není nic jiného než utrpení? Proč se kriplové jako já musejí narodit? Náš život tady na světě je pro všechny zbytečný.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19410
8.2.16 14:33

Potřebuješ odbornou pomoc :hug: jsou i hrazené pojištovnou :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7629
8.2.16 14:34

:hug: pomuze ti jen odborna pomoc. Psycholog. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1012
8.2.16 14:36

Jestli chceš, napiš mi soukromou zprávu. Ráda bych Ti pomohla. :kytka:
i nula je v matematice naprosto nepostradatelná a důležitá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3212
8.2.16 14:37

Co blázníš? Nikdo není úplně k ničemu, každý má svou hodnotu…Sama říkáš, že by tvá smrt ublížila blízkým lidem - tak vidíš, že někoho máš. Ohledně pomoci, v každém větším městě funguje poradna zdarma…proč si myslíš, že jsi kripl a k ničemu? Kolik ti je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22859

Najdi si nějaký koníček, který ti aspoň na chvíli dá možnost přemýšlet nad něčím jiným než nad vlastní neschopností a zajdi za obvoďákem a svěř se, a požádej, jestli by byla možnost sehnat psychologa/psychiatra na pojišťovnu. Podle mě se plácáš v pořádné depresi a z toho tě nikdo jiný než lékař nevyseká.

Jinak, pokud nezvládáš školu, rodinu, práci, vztahy, tak je možné, že si toho prostě dáváš moc a zvolni :srdce:. Něco vypusť.
A jak voláš o pomoc? Říkáš to napřímo? Nemáš aspoň jednu kamarádku, které by ses mohla svěřit - né naznačovat, ale prostě to říct na plnou pusu…
a drž se, život má i světlé stránky a i když zrovna nejsou vidět, někde za rohem jsou. Tak se nevzdávej a požádej o odbornou pomoc :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22

Žádný život není zbytečný, to je první co si musíš uvědomit.. Vše se děje za nějakým účelem.. Čím víc překážek zdoláš tím silnější budeš.. Sežeň si knížku Páta hora.. Ale pokud máš nějaké sebevražedné myšlení či sklony, vyhledej psychiatra, napíše ti léky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26205
8.2.16 14:38
@Anonymní píše:
Nevím, kam jinam to dát. Jsem nula, která v životě nic nezvládá a nikdy nic nedokázala. Nezvládám školu, nezvládám práci, nezvládám vztahy, nemám rodinu, nemám peníze, nemám budoucnost, nemám nic. Nikdo mě nemá rád a nikoho nemám ráda. Měla jsem ráda lidi, ale tolikrát mi ublížili, až jsem jim přestala úplně věřit. Vůči všem jsem si vystavěla zeď, mé srdce je prázdné. Připadám si osamělá, nemám se komu věřit, s kým si popovídat. S nikým si nerozumím. Nikdo se o mě nezajímá. Trvá to už roky, pořád se snažím na sobě pracovat, dřít v práci, ve škole, v životě. Ale nikdy to nestačí, pořád jen samá kritika a nespokojenost druhých. A nejhorší je má vlastní kritika. Narodila jsem se jako duševní kripl a nesu si to s sebou a nikdy to nezmizí. Nikdy jsem v životě nebyla šťastná, nikdy jsem život nevnímala jako dar. To proto, že jsem kripl, co neumí být v pohodě. Když volám o pomoc, nikdo neslyší. Každý den sním o tom, že to skončí, že už se neprobudím. Hrozně ráda bych to skončila, jenže pořád cítím zodpovědnost vůči těm lidem, kteří mi sice ubližují, nejsou mi oporou a odsoudili by mě za to, ale vím, že i tak bych jim ublížila. Snažila jsem se sehnat odbornou pomoc, ale nešlo to (nemám prostředky…) nebo jen málo. Chci zemřít, strašně moc a strašně dlouho po tom toužím, ale myslím stále na ty, kterým by to mohlo ublížit. Jenže už dál nemůžu, už to nezvládám. Vevnitř jsem už několik let mrtvá. Jak to udělat, aby to vše skončilo, ale zároveň to neovlivnilo nikoho kromě mě? Lidi jako já, co jsou úplně k ničemu, život jen protrpí a neumí to změnit, by měli by mít právo se zabít. Proč podle lidí nemám právo zemřít, když život nikdy nebyl a není nic jiného než utrpení? Proč se kriplové jako já musejí narodit? Náš život tady na světě je pro všechny zbytečný.

Je mi líto, že máš takový pohled na sebe samu, ale i když tě neznám, tak ho nesdílím. Nemyslím si, že bys byla na světě zbytečná. Jak už tu zaznělo - chtělo by to odbornou pomoc, ale většina práce zůstane na tobě. Dobrá zpráva je, že se to dá zvládnout ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
fashion_victim83
8.2.16 14:41

Vse bylo řečeno výše-jen by dodala trochu konteoverzni otázku? Proc si myslis, ze po smrti by to bylo lepsi? Co kdyz ono nic neexistuje a naopak jako sebevrah by si trpěla veky…

• Citovat
  • Upravit
58735
8.2.16 14:44

Najdi dobrého psychiatra.. neexistuje verze, že ty to ukončíš a nikomu to neublíží.. to je omluva jen pro Tebe, ale vždy je někdo, komu na Tobě záleží.. Ale Ty evidentně potřebuješ pomoct. mmchdm, sebevražda, život po životě, navěky věků? Možná věříš, možná ne, ale osobně bych si s tim nehrála. Né nadarmo se říká, že sebevrazi nikdy nenajdou klid :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
8.2.16 14:48
@Anonymní píše:

půjdeš k psychiatrovi ano? nastaví Ti léčbu a dá předpis na terapii - zdarma..
ted jsi na dně, ale i dno má své pozitivum - lze se od něj odrazit… jenže ty už seš hluboko, tak se na tu psychiatrii objednej řekni, že je to akutní oni tě vezmou brzy..
bude líp, ale toto je těžký úkol - jít tam - bez něj to ale nejde :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
8.2.16 14:48

Co nejdříve vyhledej psychologa!!Budou potřeba psychoterapie! Ty Tě postaví na nohy společně s AD. A nestyd se za to. Myslím, že se Ti tvoří v mozku málo serotoninu, proto jsi depresívní. Chtělo by to okamžitě řešit!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
8.2.16 14:54

Zakladatelko, pokud jsi z Prahy-východ nebo z Prahy-západ, napiš mi SZ, dám Ti kontakt na bezplatnou psychologickou poradnu. Dají Tě tam dohromady :hug:.

• Nahlásit
  • Citovat
291
8.2.16 15:00

Kočko neblbni :srdce: sebevražda opravdu není řešení. Taky jsem byla dlouhodobě v situaci, kdy mi konec připadal jako vysvobození, ale teď jsem ráda, že jsem si za takový myšlenky dala facku a našla odbornou pomoc. Sice to trvalo, ale dostala jsem se z toho a konečně mám ze života radost. Začni si trošku věřit, nenakládej si víc starosti než je nutný, protože nikdo není dokonalej, aby zvládl všechno. Psychiatra najdeš i zdarma, maximálně doplatky za léky v lékárně. Každopádně to stojí za to. Pokud si budeš chtít popovídat, klidně mi pošli SZ :) moc ti držím pěsti, ať už je jen líp :* :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.2.16 15:07

Moc mě mrzí, že jsi takto nešťastná. Z tvého psaní si myslím, že jsi na sebe zbytečně moc náročná, neumíš se radovat z maličkostí. Buď všechno, nebo nic. Ty hradby a zdi jsou taky špatně. Jsi pak za tou zdí sama a je ti smutno. Ono to vypadá jako super obrana proti lidem, ale jamile lidi k sobě nepustíš blíž, dostaneš nálepku „divná“. Mohla bych ti doporučit kam jít v Praze, abys nemusela platit a jsou tam dobří. Jen je důležitá jedna věc - musíš chtít na sobě pracovat. Věř mi, že je to řešitelné. Já jsem toho důkazem. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama