Jsem rasista?

Anonymní
20.10.19 14:36

Jsem Rasista?

Ahoj, schovám se za anonym.
Mám sama se sebou problém, poslední dobou mi vadí lidi odlišné národnosti (vietnamci, romove, rumuni..) nikdy jsem s tímhle problém neměla, naopak každý jsme nějaký, a vždycky jsem to tak brala ale poslední dobou ani nechci chodit ven abych nepotkala nekoho -odlisneho- 8o vůbec nevim co se semnou stalo, při tom jsem řekla bych mírumilovná osoba. Je to na psychologa?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2266
20.10.19 14:44

Za mne ano na psychologa, my se prestehovali do regionu, kde je spoustu romu, a jsou uplne normalni, makaj, deti maji vychovany, sice trosku volne, ale jsou ok, akorat jsou hlucni, ale to ja taky nekdy :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10100
20.10.19 14:46

Možná sis tu rasovou nesnášenlivost jen celou dobu nepřiznala a byla tu vždycky. Nebo došlo k něčemu, co to vyvolalo :nevim: a máš z nich strach, nebo ti jen vadí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.19 14:50

Strach určitě ne, jen vidím někoho ‚jineho‘ a ve mě se to hrozně pere, nevim co to je za celý život jsem se a tím nesetkala, já vím že spousta romů žije normální slušnej život, to samí vietnamci, atd.,ale trvá to asi měsíc kdy nemůžu na procházky nic, jen abych byla vnitřně v klidu. :?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.19 15:14

Proč na psychologa? To by tam musela jít půlka republiky. To je období…přejde to

• Citovat
  • Nahlásit
1433
20.10.19 15:50
@Anonymní píše:
Ahoj, schovám se za anonym.
Mám sama se sebou problém, poslední dobou mi vadí lidi odlišné národnosti (vietnamci, romove, rumuni..) nikdy jsem s tímhle problém neměla, naopak každý jsme nějaký, a vždycky jsem to tak brala ale poslední dobou ani nechci chodit ven abych nepotkala nekoho -odlisneho- 8o vůbec nevim co se semnou stalo, při tom jsem řekla bych mírumilovná osoba. Je to na psychologa?

A mas nejake vysvetleni? Me to treba obtezuje, co bydlime na sidlisti, kde jsou „bily“ cesi vlastne v mensine. Driv jsem byla otevrena a tolerantni. Naopak jsem tenhle styl uvazovani nesnasela. Dneska jsem stejna. Nejvic je tu ukrajincu, dalsich narodnosti byvaleho sssr, vietnamcu, mongolu, a romu. Vadi me, ze na detskem hristi neslysim cestinu, vadi mi, ze v nakupaku pulka lidi mluvi rusky nebo ukrajinsky. Pritom konkretne ukrajinci i mongolove jsou prijemni lide a mam s nima dobre zkusenosti, ale proste me to obtezuje. Ale snazim se si rict, ze tak to holt je. Tez jsme zili v emigraci a tez by to nekomu mohlo vadit a nikdy mi to nikdo nedal pocitit. Nemuzu po lidech chtit, aby se svyma detma ci v ramci rodiny bavili cesky, kdyz to neni jejich rodny jazyk, ze jk. A bohuzel lide z chudsich zemi migruji do tech bohatsich, tak to je. Ale jako treba predstava, ze dcera chodi dk mistni ZS, kdyz vidim ty pubertaky, co postavaj na ulicich a o cem se bavi, jako fakt doufam, ze to jsou proste jenom nejaci pitomci v ramci sve narodnosti a nejsou vsichni takovy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.10.19 16:07
@Anonymní píše:
Strach určitě ne, jen vidím někoho ‚jineho‘ a ve mě se to hrozně pere, nevim co to je za celý život jsem se a tím nesetkala, já vím že spousta romů žije normální slušnej život, to samí vietnamci, atd.,ale trvá to asi měsíc kdy nemůžu na procházky nic, jen abych byla vnitřně v klidu. :?

Možná je to tím, že nejsi v životě a sama se sebou spokojená. Spokojený člověk takové veci neřeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2298
20.10.19 16:11

A omezuje tě to v něčem natolik, abys to musela řešit? Každý má nějaký názor, to je normální. Já jsem třeba docela velký homofob a nemám ráda cikány. To ale neznamená, že jim nadávám nebo nějak ubližuju. Spíš je ignoruju a pohrdám jima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
507
20.10.19 16:44
@Anonymní píše:

Říká se tomu prozření. ;-)
Teď vážně - rasismus je zcela přirozený biologický mechanismus, který zajišťuje ochranu a prosazení vlastní genetické linie před konkurenty. Není na něm nic špatného. Jen zdegenerovaná západní kultura ve vleku vlastních zločinů rezignovala na označování věcí pravými jmény.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Hegy
20.10.19 16:52
@Petula306 píše:
A omezuje tě to v něčem natolik, abys to musela řešit? Každý má nějaký názor, to je normální. Já jsem třeba docela velký homofob a nemám ráda cikány. To ale neznamená, že jim nadávám nebo nějak ubližuju. Spíš je ignoruju a pohrdám jima.

Mam to stejne…

• Citovat
  • Nahlásit
21.10.19 15:54

No, tak k první otázce. Jo, asi jsi vážně rasista. Ale s tím se dá něco dělat, všichni se můžeme posunout.

Máš nějakou negativní zkušenost, ublížil ti osobně nějaký cizinec? Jestli jo, chápu, že z toho člověk může mít trauma.

Ale jinak… přece se s cizinci nemusíš kamarádit, pokud nechceš. A že někde v okolí lidi mluví jinak, než česky, nebo mají nějaký jiný zvyky… No a co? Dokud ti tím nějak neubližují, tak si přece nemusíte nijak překážet a může ti to být fuk, ne? Chce to trochu nadhledu.

Taky se můžeš s nějakými těmi cizinci zkusit seznámit. A nakonec zjistíš, že kromě jazyka a nějakých kulturních zvyklostí jsou lidi všude na světě vesměs dost podobní, řeší podobný věci - většina se chce mít prostě dobře, mít spokojenou rodinu a nějak smysluplný život. Ve všech zemích najdeš jak normální lidi, tak úplný idioty. S národností to nemá co dělat. Tak co si z toho prostě vzít to, co je na tom zajímavý a přínosný pro tebe? Ono co si budeme povídat - Češi taky nejsou úplně výkvět ctnosti a spousta našich národních zvyků je ve světě spíš pro ostudu. Každej jsme holt nějakej… :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ontar
21.10.19 21:21
@badaboom píše: Říká se tomu prozření. ;-)
Teď vážně - rasismus je zcela přirozený biologický mechanismus, který zajišťuje ochranu a prosazení vlastní genetické linie před konkurenty. Není na něm nic špatného. Jen zdegenerovaná západní kultura ve vleku vlastních zločinů rezignovala na označování věcí pravými jmény.
Říká se tomu náckovství…ochrana a prosazování vlastní genetické linie před konkurenty bez ohledu na schopnosti jednotlivých lidí není přirozený biologický mechanismus, ale blbost, která vede pod vedením prosazovatelů k bídě a do hromadných hrobů, jak nám v nedávné historií předvedli němečtí nacisté a sovětští komunisté…skutečně nevím, proč upřednostňovat pitomce z vlastního národa před dobrým a schopným člověkem z jiného národa…
  • Citovat
  • Nahlásit
507
21.10.19 23:18

@ontar

@ontar píše: Říká se tomu náckovství…ochrana a prosazování vlastní genetické linie před konkurenty bez ohledu na schopnosti jednotlivých lidí není přirozený biologický mechanismus, ale blbost, která vede pod vedením prosazovatelů k bídě a do hromadných hrobů, jak nám v nedávné historií předvedli němečtí nacisté a sovětští komunisté…skutečně nevím, proč upřednostňovat pitomce z vlastního národa před dobrým a schopným člověkem z jiného národa…

Nevím, co si představujete pod pojmem „schopný člověk“. Ale evoluce upřednostňuje ty, co jsou schopni přežít a rozmnožit se. Není názornější demonstrace schopnosti, než eliminace svého konkurenta.
Jestli si myslíte, že schopný je ten rychlejší nebo chytřejší nebo krásnější, tak se hluboce ale opravdu hluboce mýlíte.

Zkuste v zoo hodit svého psa do výběhu vlků a uvidíte, co je a není přirozené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
ontar
22.10.19 00:46
@badaboom píše:
@ontar

Nevím, co si představujete pod pojmem „schopný člověk“. Ale evoluce upřednostňuje ty, co jsou schopni přežít a rozmnožit se. Není názornější demonstrace schopnosti, než eliminace svého konkurenta.
Jestli si myslíte, že schopný je ten rychlejší nebo chytřejší nebo krásnější, tak se hluboce ale opravdu hluboce mýlíte.

Zkuste v zoo hodit svého psa do výběhu vlků a uvidíte, co je a není přirozené.

To bych musel být blbej, jako nějakej nácek, nebo skín, ale já jsem chytřejší…nejdříve vlky vystřílím, nebo otrávím a pak tam hodím svého psa…ostatně, proč bych to dělal? Vlci jsou hloupí a proto jsou na pokraji vyhubení a nebo zavření v ZOO, stejně jako skíni blafajicí „nic než národ“ jsou pro srandu králíkům…přežil a rozmnožil se chytřejší a schopnější člověk…třeba řvoucí a silný lev je rád, že je rád v nějakých rezervacích a chráněných národních parcích…

• Citovat
  • Nahlásit
7392
22.10.19 00:53
@Petula306 píše:
A omezuje tě to v něčem natolik, abys to musela řešit? Každý má nějaký názor, to je normální. Já jsem třeba docela velký homofob a nemám ráda cikány. To ale neznamená, že jim nadávám nebo nějak ubližuju. Spíš je ignoruju a pohrdám jima.

A ted si predstav, ze tebou jako vychodoeuroskou zberbou pohrda nejakej vymetenej, vypatlanej, zamindrakovanej Anglan, Nemec, Francouz a povazuje te za zaostalou opici z vychodu. Ja se citis?

Proc pohrdas lidmi, kteri za to, ze jsou homosexualove, anebo cigani nemuzou? Aplikujes na lidi kolektivni vinu, ktera je jedna z nejhanebnejsi zhovadilosti lidstva!

Vis o tom, ze homosexualita je vrozena? A cigani? Kdyby ses ocitla jako bile dite v ciganske osade, byla by dnes z tebe podobne zaostala bila ciganka, zijici ve spine, bez vzdelani a delala bys presne to, co oni.

Vis proc nimi pohrdas? Protoze si prazdnotu v sobe platas hrdosti nad tim, o co jsi se nijak nezaslouzila a co jsi dostala nahodou, na tvou bilou pokozku a ceskou narodnost.Tim, ze je stavis niz jak sebe, si vytvaris fikci, ze ty jsi vys.
Homofob a rasita muzes byt taky proto, protoze necestujes po svete…pak bys videla, ze vsude zijou lide, kteri resi podobne problemy jak ty, podobne se tesi, trapi a ti hloupejsi a xenofofnejsi se na tebe, jako na Cesku koukaji se stejnou neduverou a odsouzenim, presto, ze jsi se nicim neprevinila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat