Co hrozí za tento přestupek?

Anonymní
19.10.19 15:58

Co hrozí za tento přestupek?

Dobrý den, co hrozí mému synovi, když objednal alkoholický nápoj osobě mladší 18-ti let a byl u toho přistižen policií? Už jsem si zjistila, že se jedná o přestupek. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
120
19.10.19 16:00

Dnes už nic, jelikož se změnilo znění zákonu, pokud si dobře pamatuji. Dnes už nesou odpovědnost pouze rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
19.10.19 16:04

Pardon tak dostane maximálně pokutu do výše 3000.-.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.19 16:28
Dekuji a zapise se to “pouze” do evidence prestupku?
@barboramerk píše:
Pardon tak dostane maximálně pokutu do výše 3000.-.
  • Citovat
  • Nahlásit
2324
19.10.19 17:10

Nic, pokutu dostane obsluha, je jedno kdo objednal, dulezite je kdo konzumuval,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
19.10.19 17:12
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
19.10.19 17:13

Z právního hlediska, pokud osoba mladší 18 let konzumuje alkohol, nedopouští se protiprávního jednání. Postižitelná je však osoba, která jí konzumaci alkoholu umožní. Osoba, která umožní požití alkoholu osobě mladší 18 let, se dopustí přestupku na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi a lze jí uložit pokutu do 3000 korun. Na místě lze uložit blokovou pokutu 1000 korun. V případě, že se k přestupku nedozná a odmítne na místě pokutu zaplatit, oznámí policisté přestupek správnímu orgánu. Jestliže se tohoto přestupku osoba dopustí opakovaně a nejde tudíž o ojedinělé porušení povinnosti, lze osobě uložit pokutu do 5000 korun a zákaz činnosti do jednoho roku. Pokud osoba ve větší míře nebo opakovaně prodá, podá nebo poskytne dítěti alkohol, dopouští se přečinu podání alkoholu dítěti a hrozí jí trest odnětí svobody až na jeden rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2324
19.10.19 17:20

@barboramerk tak nevim, mamka dela provozni v hotelu, v lete objednal kluk o obsluhy vino pro segru co sedela na zahradce, a prijela policie na zatah a pokutu slizla obsluha

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
19.10.19 19:26

@Peggy54

Pokud by policie viděla, jak např.
kamarád podává skleničku vína nezletilé kamarádce nebo jak ji to objednává a nese.
Tak si myslím, že za to může kamarád

Nebo jak obsluha nese alkohol přímo té nezletilé.
A za tohle by to slízla obsluha. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2324
19.10.19 19:40

@barboramerk nene bylo to tak, ze policie prijela na zavolani, ze se tam venku pred hotelem poprali poutaci s mistnimi kvuli nejake divce, v ramci toho byla zkontrolovana i slecna, a jelikoz se prokazalo, ze ji neni 18 tak sli policajti obsluze 2000 kc pokutu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.1.20 00:00

Bude to někdo zkoumat?

Ahoj, nedá mi to spát, tak se zkusím pozeptat. Otacela jsem se v pátek za ostruvkem, ale byla tam nejspíš plná čára. :think: Nejsem si tím jistá, protože podle Google map tam na kreslená je, ale já si ji nevybavuji :oops: :nevim:
Bylo to úplně mimo hlavní pozemní komunikaci, před jednou firmou, která měla zrovna z technických důvodů zavřeno, takže jsem se na placku pred ní otacela. Mají ale oddělený vjezd (před ním jsem stala) a výjezd. Byla tam dopravní kamera, takže by mě zajímalo, jestli to někdo bude zkoumat. Jediná další možnost kam jet bylo parkoviště po pravé strane, ale to mělo závory, a bylo zřejme pro místní.
Nevím, jestli to popisuju rozumně, já to pořád vidím před očima, kdyztak se ptejte. Jela jsem asi po půl roce, takže jsem, toho taková nervózní, nechci hned schytat pokutu :roll:
L.

• Citovat
  • Nahlásit
469
27.1.20 00:41
@Anonymní píše:
Ahoj, nedá mi to spát, tak se zkusím pozeptat. Otacela jsem se v pátek za ostruvkem, ale byla tam nejspíš plná čára. :think: Nejsem si tím jistá, protože podle Google map tam na kreslená je, ale já si ji nevybavuji :oops: :nevim:
Bylo to úplně mimo hlavní pozemní komunikaci, před jednou firmou, která měla zrovna z technických důvodů zavřeno, takže jsem se na placku pred ní otacela. Mají ale oddělený vjezd (před ním jsem stala) a výjezd. Byla tam dopravní kamera, takže by mě zajímalo, jestli to někdo bude zkoumat. Jediná další možnost kam jet bylo parkoviště po pravé strane, ale to mělo závory, a bylo zřejme pro místní.
Nevím, jestli to popisuju rozumně, já to pořád vidím před očima, kdyztak se ptejte. Jela jsem asi po půl roce, takže jsem, toho taková nervózní, nechci hned schytat pokutu :roll:
L.

Otazka je, jaka to je kamera, pokud jen meri, tak ti nic nejspis neprijde…jsou ruzne kamery, nektere jen meri rychlost, nektere jen kontroluji SPZ atd… takze tezko rict :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4373
27.1.20 00:50

Dost silně pochybuju, že by z toho něco bylo. Pokud jsi nic nezpůsobila, tak buď v klidu. Fakt myslíš že každá kamera má svého policajta, který ji sleduje? Takových kamer jsou po republice tisíce. V klidu spi. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.1.20 00:52

@Dragonsqueen
Ono vlastně nebylo kam jet. Areálem jsem projet nemohla, bylo zavřeno. Takže jsem se otočila u ostrůvku, ale tím jsem přejela plnou čáru. Ale fakt si myslím, že tam nebyla :nevim: A bylo to v boční komunikaci, tak trošku doufám, že tam nějaké otáčejíci se auto nebudou řešit, když tam nic nejezdilo.
Jak poznám jaký druh kamery nebo radaru to je? Tohle byl takový bílý trojúhelník?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.1.20 00:54

@berusa.m
Diky :* Já jak moc často nejezdím, tak ze všeho pak hned plasim :oops:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie