Pohyby ve 28. týdnu

16
11.7.20 18:40

jsem ve 28tt

Ahoj, chtela jsem se maminky zeptat, zda je normalni ve 28 tt skoro dva dny cejtit od mimca kopani hodne slabe a nebo skoro vubec, stim ze mi brichoni chvilkama skuba jako kdyby mimco meloskitavku ale vzhledem k tomu ze je to moje prvni tehu, tak mam trochu obavy :/ ze je neco spatne, ale nechci hned letet na pohotovost tak se predem takhle zeptam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

433
11.7.20 18:45

Může to být normální a taky nemusí. To je hrozně těžký. Je obtížné určit i u sebe, jestli je to ok nebo už zpozornět a natož u cizích. Jestli máš pochybnosti, zajeď na pohotovost. Pokud necítíš mimco anebo jen nezvykle málo, má se jezdit. Držím palce, ať je vše v pořádku ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
11.7.20 18:45

Ahoj, skytavka je normální, to je klidně možný..
Já jsem několikrát v těhotenství myslela že se něco děje, že se málo hýbe, ale pak mi to vždy „spočítal“ :lol:.. Pokud by si necítila pohyby vůbec tak bych zajela do porodnice na kontrolu, ale když je cítíš málo, může být jen trošku jinak pootoceny..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
387
11.7.20 18:49

Naše malá je někdy super akční a druhý den to dospává, teď měla pár klidnějších dní. Škytavku už můžeš cítit, mě malá škytá i 3× denně. Jsem 32tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
11.7.20 18:50

@Veru21 tak mockrat dekuji, obcas malou cejtim ze si kopne u mocaku, mam i male brisko ze to na me neni videt ze bych byla ve 28tt jeste zkusim pockat zda se vecer ozve vice pri nejhorsim si zkusim pouze zavolat a zeptat se co mi poradi :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
11.7.20 18:52

@nikcahejna já když jsem měla takovýhle chvilky nejistoty, snědla jsem celou čokoládu :lol: :lol: to většinou zabralo, malej pak byl zivej až moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
11.7.20 18:55

@Veru21 ale je pravda ze mala byla skoro tyden v pohybu az az, ze mi tam cestovala ze strany na stranu a ne ze by to bolelo ale nenechala me ani vyspat, tak jestli odpociva, zkusim taky tu cokoladu jestli to pomuze :grin:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
11.7.20 18:57

@nikcahejna hlavně, ať je vše v pořádku :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
513
11.7.20 19:02

Já od lékaře dostala doporučení jet na pohotovost vždy, jestli půl dne necítím pohyby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1019
11.7.20 19:05

@nikcahejna to sladké by mělo pomoci… ;) když jsem u první jezdila pak na pásy, tak jsem si musela dát nějakou mnamku, aby se malá hýbala. Teď u druhého jsem dnes začala 30. týden a někdy mě kope tak, až to docela bolí… A věčně ho cítím až v žaludku a žebrech… Pokud se ti nebude něco zdát, tak v nemocnici tě určitě nevyhodí… Většinou alespoň u nás jsou všechny těhulky vždy na prvním místě v jakoukoliv denní dobu… :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1019
11.7.20 19:07

@Martinamimi1 vím že to sem nepatří, ale jak dlouho ti dokáže to mimčo škytat? Mě škytá cca. 2× denně ale někdy i 20 minut… A to už je pak dost na budku… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
11.7.20 19:08

@Veny89 dekuji moc za radu, no zatim se mi to nezda ale jak je to moje prvni tehu tak mam proste obavy ze vseho a nechci ze sebe udelat blazna ktery tam chodi z kazdou hlouposti :/ ale myslim si ze asi nejsem jedina kdo se plasi, mozna jet nekam 100× zbytecne a bejt v klidu nez jednou pozde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1019
11.7.20 19:18

@nikcahejna tak to určitě… Tři dny zpět jsem byla v nemocnici pro časté tvrdnutí břicha. U prvního taky tvrdlo, ale né tak často. A sama doktorka mi řekla že raději 20× zbytečně než jednou pozdě… :palec: a i když už čekám druhé, tak je opravdu každé to těhulkovaní jiné a jsem vyplácaná zase z jiných věcí… :zed: a ty hormony k tomu… No nemusím asi moc rozvádět… :lol: mě někdy pomůže si lehnout na pravý bok… To se mimcu moc nelíbí a začne se vrtět… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
387
11.7.20 19:18

@Veny89 tak dlouho asi uplně ne, ale někdy začne škytat pak par minutek dobrý a pak zase :smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1019
11.7.20 19:20

@Martinamimi1 děkuji za odpověď… :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu