Jsme přijati do školky

152
14.4.16 11:15

Jsme prijati do skolky

Ahoj.Tak jsme prijati a od zari dcera nakluse do skolky. Seznam veci mi urcite daji na informativni schuzi, ktera je dnes.Ale mam dotazy ohledne oblikani.Pres prazdniny musim urcite nakoupit nejake obleceni. Zajima me toto: Oblikate diteti do skolky puncochy? davate denne ciste ponozky? Co oblekate dcerkam do skolky v lete? sukynky, saty, leginky? dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18224
14.4.16 11:19

Ahoj, blahopřeju. Sice nemám holčičku, ale i tak- klukům punčochy nedávám, holčičky je u nás nosí k sukni. Denně čisté ponožky rozhodně. Ale určitě nehrotím tepláčky, pokud jsou čisté. to samé tepláčky ven nechám klidně celý týden, pokud nejsou vysloveně zamazaný. Ale ušmudlaný kolena neřeším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26506
14.4.16 11:19

Hm..já mám kluka..ale slipy, ponožky, tričko dávám denně čisté. Tepláčky podle stavu. Oblečení na ven taky. Trochu od trávy, hlíny, suché nevadí. Když je to už moc nebo vlhké, vyměním.
Holčičky mívají leginky nebo punčocháče a sukni, zástěrky..ale podle mě lepší i na oblékání jsou taky tepláčky (třeba růžové) a tričko. Punčocháče se dětem špatně oblékají. Když jdou po o, nevadí to, v zimě na punčocháče dají kalhoty a na oběd zase sukýnku(zástěrku). Ale na spaní je musí svlékat a pak zase oblékat. Dětem jsem dávala leginy, podvlékačky, punčocháče ne, když cohdili v zimě ven. Na podzim a jaro stačí podšité kalhoty, šusťáky, softshelky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5166
14.4.16 11:21

Punčochy: ano, většinu v zimě čistě ponožky: nechápu dotaz, i kdyby nebyla ve školce má každý den čisté ponožky
v létě dávám všechno co píšeš, záleží na dítku co si vybere a jestli to umí samo obléct a svléct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12127
14.4.16 11:23

Jestli si malá punčocháče oblékne, tak proč ne. Náš kluk by se na nich oběsil, takže když už punčocháče tak davam bez ťapek a co nejvíc pružné aby se mu do nich lépe lezlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70853
14.4.16 11:26

Punčocháče téměř nevedem. štve mi, že se musí kvuli tapkám denně prát. takže holka leginy, kluk tepláky. Navíc jsem si dala už před dětma předsevzetí, že jim to nikdy neudělam, aby byly jen v punčochážích a tričku. sama bych tak mezi lidi nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
14.4.16 11:29

Tak to abych nakoupila 100 paru ponozek :think: zas takovou zasobu jich ted nema.Doma totiz chodi vecne v puncochach.Ale halenku nebo tricko doufam denne davat ciste nemusim, pokud to ma ciste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15074
14.4.16 11:29

Punčocháče dávám nerada, holce spíš legíny-lépe si je oblékne, punčochy mi přijdou moc těsné i na to lítat v nich v dost vyhřáté třídě. Nejčastěji má na sobě legíny a triko, ponožky dávám denně čisté. S teplým počasím legíny kratší. Náhradní oblečení je vždy k dispozici. Na ven se převlékají, na spaní sundávají kalhoty. Nic speciálního jsem nepořizovala. Akorát bačkory a boty co si zapne sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7723
14.4.16 11:31

@MalVera Ponožky a kalhotky čisté denně. Punčocháče nevedeme, dávám celoročně legíny a ponožky (líp se jim to oblíká), k tomu tričko (buď s dlouhým nebo krátkým) a na to sukně nebo šaty. Bez sukně nebo šatů naše dámy ani krok :)

Na to na podzim a jaro softshelky kalhoty i bundu s flísem, teplejší jaro, studené léto, teplý podzim sofsthelky a bunda bez flísu. V zimě oteplováky.

rifle či podobné kalhoty se u nás moc nemusí, druhorozená skoro vůbec, starší už si vybírá, takže už ty rifle většinou chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70853
14.4.16 11:31

Ponožky denně čísté

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23074
14.4.16 11:32

Tak ponožky a kalhotky dávám čisté denně, tak jako tak. Taky jsem asi nepochopila přesně dotaz. Jiank punčochy my nevedeme, holky nosí legínky. A podle počasí na ně další (obyč. či klasické) tepláčky, případně rifle. V létě to bude asi podle počasí - tak jako doma, ne? Šaty nebo kraťásky, případně dlouhé legíny, když ještě není až tolik teplo. Nebo není ještě vyhřátý barák a děcka sedí pořád na zemi. Atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152

Jo a jeste.Jak casto se decka ve skolce foti? A co davate na foceni? Vyfiknete je nebo klidne treba rifliky a pekne tricko nebo co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7723

@MalVera Záleží jaké je prasátko, u nás mám sice dámy v sukních, ale prasata první třídy, tudíž denně čisté všechno! Ani ta šestiletá kačena nedojde kolikrát v čistém zpátky (buď tam má barvy nebo oběd).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10975
14.4.16 11:33

Dcera chodí do školky oblečená různě. Někdy v legínách, někdy v šatech a punčocháčích, v létě jen v těch šatech příp v sukni a tričku a hodně se nám v létě osvědčili krátké legíny pod sukýnku kvůli klouzačkám :mrgreen:. Ve školce má na převlíknutí tepláky, sukýnku, ponožky a triko. Ale obvykle si dává jen tepláky když jdou na zahradu. Jinak je v tom, v čem do školky přišla. A tepláky beru domů jen pokud jsou špinavé a u ní to tak časté není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23074
14.4.16 11:33
@Lama Lama píše:
Punčocháče téměř nevedem. štve mi, že se musí kvuli tapkám denně prát. takže holka leginy, kluk tepláky. Navíc jsem si dala už před dětma předsevzetí, že jim to nikdy neudělam, aby byly jen v punčochážích a tričku. sama bych tak mezi lidi nešla.
:mrgreen: to je dobrý. Mě taky vadí a vadilo jako dítěti, když ty punčochy visí u kolem a půlka zadku leze ven. Pak ztrácí smysl. Není nad legíny nebo tepláčky.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat