Reklama

K příjmení se hodící :)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

karandyszewska
Povídálka 30 příspěvků 08.01.17 09:29
K příjmení se hodící :)

Dobré ráno všem :) od manžela jsem vyfasovala ne zrovna klasické příjmení a tak si ráda poslechnu jaká jména pro mimčo by se vám k tomu hodila, nejspíš holka, kluka zatím raději nevylučuji :). Něco co nemá každá druhá holčička, ale Hortenzie Karandyszewská ( karandyševská ) by to být nemusela :D.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 09:33

Něco krátkého Sára, Nela, Ema, Ela, Anna… to má sice každá druhá ale nevím co jiného vymyslet k tomu příjmení :mrgreen:

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 7620 příspěvků 08.01.17 09:39

Souhlasím něco krátkého mě třeba napadla Iva už to není tolik dávané, ale samozřejmě záleží na vkusu, mě příjmení evokuje Polsko takze mě by se líbila i Justýna, ale to už je delší :-)

Poison Eve
Ukecaná baba ;) 2423 příspěvků 08.01.17 09:41

Nina, Ina

Limi123
Závislačka 3017 příspěvků 08.01.17 09:53

Ta Justyna k tomu zni opravdu krasne.
Jinak souhlasim s temi kratkymi, ale ta Justyna je top :)

Tichošlápek
Echt Kelišová 9594 příspěvků 08.01.17 09:54

Eva třeba - hlavně krátké a bez dotazu k pravopisu - toho si užije s příjmením azaz

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 08.01.17 10:00
@Tichošlápek píše:
Eva třeba - hlavně krátké a bez dotazu k pravopisu - toho si užije s příjmením azaz

No, pokud by mi někdo řekl, že se jmenuje Eva a to příjmení k tomu, měla bych tendenci ptát se, jestli V jednoduché nebo dvojité. A možná bych tam i to dvojitý dala spíš :nevim:

karandyszewska
Povídálka 30 příspěvků 08.01.17 10:13

Nám se s manželem líbí Vanda, tedy manžel lobuje spíše za polské Wanda, je pravda že se mi ještě nestalo, aby bez občanky někdo tohle příjmení napsal dobře, a když už jedno dvojité tak proč ne rovnou dvě… na výslovnosti to nic nezmění ale spousta lidí nám řekla že to není hezká kombinace… Manželova Tamara a Larisa byly zamítnuty hned :D.

Fircon
Kecalka 292 příspěvků 08.01.17 10:16

Dala bych něco krátkého na dvě slabiky. Vanda není špatná :-)

Dujana
Zasloužilá kecalka 734 příspěvků 08.01.17 10:20

Stejně jako ostatní bych rozhodně volila krátké křestní jméno. Z těch méně dávaných se mi líbí třeba Dita.

Monty1505
Kecalka 162 příspěvků 08.01.17 10:21

Ida, Ema, Ella, Nela, Sára - prostě něco krátkého  :)

Seren
Kecalka 425 příspěvků 08.01.17 10:26

Záleží, kde žijete… zda v ČR nebo v Polsku. Jestli v ČR, tak já osobně bych W do křestního jména nedávala. Když někde řekne své příjmení, každý bude mít tendenci ho psát např. Vanda Karandyševská, Eva Karandyševská atd. Stačí, že bude muset vysvětlovat, jak se píše příjmení. Navíc když se na to podívám z dlouhodobějšího hlediska, holka se jednou s největší pravděpodobností vdá a příjmení změní. Když pak bude mít nějaké české a odpadne jí vysvětlování, jak se správně píše, nezbaví se opravování křestního jména.

Zrovna ta Vanda k tomu vypadá hezky :palec:

SussieS
Závislačka 3810 příspěvků 08.01.17 10:44

Sára, Nina

maminka2017 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 10:44

Nela, Stela, Anna

sandrik
Neúnavná pisatelka 19754 příspěvků 08.01.17 10:58

Teda, že já si vůbec kdy stěžovala na vyvdané příjmení :) na tebe nemám
Vanda je určitě dobrá volba, líbilo by se mi i: Nina, Iva, Dita, Zita, Linda

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama