K příjmení se hodící :)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
karandyszewska
Povídálka 30 příspěvků 08.01.17 09:29
K příjmení se hodící :)

Dobré ráno všem :) od manžela jsem vyfasovala ne zrovna klasické příjmení a tak si ráda poslechnu jaká jména pro mimčo by se vám k tomu hodila, nejspíš holka, kluka zatím raději nevylučuji :). Něco co nemá každá druhá holčička, ale Hortenzie Karandyszewská ( karandyševská ) by to být nemusela :D.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 09:33

Něco krátkého Sára, Nela, Ema, Ela, Anna… to má sice každá druhá ale nevím co jiného vymyslet k tomu příjmení :mrgreen:

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 9506 příspěvků 3 inzeráty 08.01.17 09:39

Souhlasím něco krátkého mě třeba napadla Iva už to není tolik dávané, ale samozřejmě záleží na vkusu, mě příjmení evokuje Polsko takze mě by se líbila i Justýna, ale to už je delší :-)

Poison Eve
Ukecaná baba ;) 2468 příspěvků 08.01.17 09:41

Nina, Ina

Limi123
Závislačka 3867 příspěvků 08.01.17 09:53

Ta Justyna k tomu zni opravdu krasne.
Jinak souhlasim s temi kratkymi, ale ta Justyna je top :)

Tichošlápek
Extra třída :D 12080 příspěvků 08.01.17 09:54

Eva třeba - hlavně krátké a bez dotazu k pravopisu - toho si užije s příjmením azaz

Uživatel je onlineNowuka2
Ukecaná baba ;) 2347 příspěvků 08.01.17 10:00
@Tichošlápek píše:
Eva třeba - hlavně krátké a bez dotazu k pravopisu - toho si užije s příjmením azaz

No, pokud by mi někdo řekl, že se jmenuje Eva a to příjmení k tomu, měla bych tendenci ptát se, jestli V jednoduché nebo dvojité. A možná bych tam i to dvojitý dala spíš :nevim:

karandyszewska
Povídálka 30 příspěvků 08.01.17 10:13

Nám se s manželem líbí Vanda, tedy manžel lobuje spíše za polské Wanda, je pravda že se mi ještě nestalo, aby bez občanky někdo tohle příjmení napsal dobře, a když už jedno dvojité tak proč ne rovnou dvě… na výslovnosti to nic nezmění ale spousta lidí nám řekla že to není hezká kombinace… Manželova Tamara a Larisa byly zamítnuty hned :D.

Fircon
Kecalka 300 příspěvků 08.01.17 10:16

Dala bych něco krátkého na dvě slabiky. Vanda není špatná :-)

Dujana
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 08.01.17 10:20

Stejně jako ostatní bych rozhodně volila krátké křestní jméno. Z těch méně dávaných se mi líbí třeba Dita.

Monty1505
Kecalka 163 příspěvků 08.01.17 10:21

Ida, Ema, Ella, Nela, Sára - prostě něco krátkého  :)

Seren
Kecalka 444 příspěvků 08.01.17 10:26

Záleží, kde žijete… zda v ČR nebo v Polsku. Jestli v ČR, tak já osobně bych W do křestního jména nedávala. Když někde řekne své příjmení, každý bude mít tendenci ho psát např. Vanda Karandyševská, Eva Karandyševská atd. Stačí, že bude muset vysvětlovat, jak se píše příjmení. Navíc když se na to podívám z dlouhodobějšího hlediska, holka se jednou s největší pravděpodobností vdá a příjmení změní. Když pak bude mít nějaké české a odpadne jí vysvětlování, jak se správně píše, nezbaví se opravování křestního jména.

Zrovna ta Vanda k tomu vypadá hezky :palec:

SussieS
Závislačka 3839 příspěvků 08.01.17 10:44

Sára, Nina

maminka2017
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 10:44

Nela, Stela, Anna

sandrik
Neúnavná pisatelka 19849 příspěvků 08.01.17 10:58

Teda, že já si vůbec kdy stěžovala na vyvdané příjmení :) na tebe nemám
Vanda je určitě dobrá volba, líbilo by se mi i: Nina, Iva, Dita, Zita, Linda

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Šojdrová je pro smích: Kvůli čachrům se sirotky ji přirovnali k Saxaně

Uplynulo půl roku od doby, kdy lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Antalová o skvělém manželství: Z premiéry půjdeme do hotelu jako milenci!

Herečka Alena Antalová (46) je jednou z hlavních hvězd nového filmu Jiřího... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >