Reklama

Proč je jméno Kateřina tak oblíbené?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Klopotkova
Kelišová 7238 příspěvků 05.01.17 13:50
Proč je jméno Kateřina tak oblíbené?

Téma házím jen tak do placu.
Kateřina je několik let hodně oblíbeným jménem. Přijde mi příšerné a nikdy bych jej nedala.
Co se vám na něm tak líbí? Ještě v základním tvaru Kateřina je hezké, vznešené, ale ty zkomoleniny jako Kačka, Káča, Káťa, Kačena nebo Kačenka mi přijdou úplně děsné.
Katka se mi taky nelíbí. Kateřiny, jste se s svým jménem spokojené, jak vám říkají? Daly jste svým dcerám a proč, líbilo se vám, nevadí vám ty zkomoleniny?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineFjodorka
Extra třída :D 11209 příspěvků 05.01.17 13:53

Nejsem s ním spokojená (ale neznám skoro nikoho, kdo by byl se svým jménem spokojený :-) ), určitě bych dceři jméno po jakémkoliv žijícím příbuzným nedala.
Co se týká zdrobnělin, mám s nimi problémy celý život. Nikdy nevím, jak se neformálně představit, protože se mi žádná zkrácenina nelíbí.

Bábrdl
Generální žvanilka 20920 příspěvků 05.01.17 13:53

@Klopotkova Mně přijde v pohodě. Proč je oblíbené těžko říct. Je to stejné jako tereza. Prostě stálice.

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 05.01.17 13:54

Mě se na něm nelíbí nic ;)

alenka84
Neúnavná pisatelka 19029 příspěvků 05.01.17 13:54

Tak líbivost nějakého jména je čistě subjektivní, mně se třeba líbí (i ty domácké varianty). A asi se líbí hodně lidem, když je tak časté :nevim:

Klopotkova
Kelišová 7238 příspěvků 05.01.17 13:55
@Bábrdl píše:
@Klopotkova Mně přijde v pohodě. Proč je oblíbené těžko říct. Je to stejné jako tereza. Prostě stálice.

Mám právě ve svém okolí dost lidí, kteří mají dvě holky a to právě Kateřinu a Terezu.

Klopotkova
Kelišová 7238 příspěvků 05.01.17 13:56
@alenka84 píše:
Tak líbivost nějakého jména je čistě subjektivní, mně se třeba líbí (i ty domácké varianty). A asi se líbí hodně lidem, když je tak časté :nevim:

No právě, vím, že se líbí, ale představa, že mně nebo dceři někdo říká Kačko nebo Káčo je pro mě naprosto nepřijatelná. :mrgreen:

Kattii
Kecalka 449 příspěvků 05.01.17 13:56

No co už, jednou mi ho rodiče dali, musím s ním žít. Mohla jsem dopadnout i hůř, si myslím :-) Rozhodně dcerce jsem dala jiné jméno :-)

alenka84
Neúnavná pisatelka 19029 příspěvků 05.01.17 13:57
@Klopotkova píše:
No právě, vím, že se líbí, ale představa, že mně nebo dceři někdo říká Kačko nebo Káčo je pro mě naprosto nepřijatelná. :mrgreen:

Však tě nikdo nenutí ho dceři dávat ;)

Ester13
Kelišová 5678 příspěvků 05.01.17 13:57

Mně se moc líbí a ty varianty a jejich množství také. Miluji dlouhá jména. Ale se svou Ester jsem také spokojená, jen mne šve, že nemá moc variant a je krátká, ale to si bohatě vynahrazuji příjmením :)

Pennya
Ukecaná baba ;) 1016 příspěvků 05.01.17 13:58

Záleží jak se lidi naučí ji oslovovat, kamarádku jsme vždy oslovovali kači (když byla malá dospělí říkali kačenko) teď je velká a myslím že ji říkají káťo, katko.
v rodině pak máme ještě jednu kateřinu, nepamatuji si že by ji někdo někdy říkal jinak než katko :nevim: já bych katku nedala protože už v rodině jedna je, a asi by se mi až tak nelíbilo. Sama nevím co budu dávat za jména, sem tam co se mi líbí se už v rodině vyskytlo, tak to nechci opakovat. docela by mě zajímalo co líbí chlapovi..:-D

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2479 příspěvků 371 inzerátů 05.01.17 14:01

Mě nepřijde extra úžasné, jsou jména, která mi přijdou méně příjemná, hlavně ty co se dávají poslední dobou jako je Matylda, Justýna, Dorota, Jenovéfa apod. je to na každém, jak si pojmenuje dítě a jak se s tím daný člověk naučí žít. snad na každé jméno se dá najít urážka nebo nehezký tvar.

Pennya
Ukecaná baba ;) 1016 příspěvků 05.01.17 14:03

@smudlinky mě kámoška na základce říkala blaženo, nechápu proč :-D nemá to se jménem ani příjmením nic společnýho. už si fakt nepamatuji důvod. přezdívky se vždycky najdou :-D

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 14:04

Jsem spokojená. Vždycky jsem byla. Včetně zdrobnělin. Pro babičku jsem Katuška, pro tchyni Kačenka, rodiče buď Káťa nebo Katka. Partner roky používal všemožné přezdívky (ani já mu neříkám jménem), ale nedávno začal s „Kateřinou“, protože se mu to prý strašně líbí.

Jinak mám spíš pocit, že ten zájem už trochu opadl. Šílený množství Kateřin je hlavně mezi „Husákovými dcerami“.

Anonym proto, že kdybych chtěla, aby mě na netu znali pravým jménem, nebudu si vymýšlet to uživatelské. Snad chápete…

Geroma 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 14:04

@Klopotkova
Mne se líbí moc. Znám tedy osobně jenom dvě Kateřiny a oběma se říká buď Katka nebo přímo Kateřina. Ty zdrobnele formy ne. Jde o to, jak si to lidé nastaví. Me samotnou oslovují lidé základním formou jména, protože jim k mě osobě asi ani nic jiného nesedí. Jen velmi výjimečné me osloví jinak, ale to vždy tak trochu udivi i me samotnou. :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama