kalorický seznam

Anonymni
17.8.08 09:58

kalorický seznam

ahojky holky chtěla bych vás poprosit jestli nevíte kde by se dal najít na internetu kalorický seznam veškerých potravin, chtěla bych taé začít hubnout a chci pro začátek zkusit kalorický příjem do 5000kj ale nevím jaká potravina kolik má?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

TehotnaTerezka
17.8.08 10:50

kdyz se zaregistrujes na http://www.flora.cz do te e-kalkulacky, tak tam to vsechno je a zaroven si to tam muzes zapisovat
preju pevnou vuli :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
20.8.08 20:34

kalorická tabulka

děkuju moc, za odpověd zkusím to.

• Nahlásit
  • Citovat
341
14.9.12 22:26

Ahoj ;) Společnost STOB http://www.stob.cz/ vydala krásně přehledné brožurky s přehledy energetických hodnot potravin a za pár korun ;) Přeji úspěšné hubnutí :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6555
14.9.12 23:11

Taky doporučuju STOB. Zaregistruješ se, zadáš svoje hodnoty (váhu, výšku, frakvenci pohybu), ono ti to samo spočítá, kolik Kj bys měla přijímat, aby to bylo zdravé. Potom každý den do jejich tabulek zapisuješ, cos snědla a gramáž a ono ti to opět samo spočítá hodnoty - sacharidy, tuky, Kj, bílkoviny. A když to děláš blbě, rozsvítí se červený semaforek.Je to super, i dobrá motivace (nesním to, měla bych červený semafor).Jmenuje se to sebekoučink.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2417
14.9.12 23:20
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13114
14.9.12 23:30

Podle mě je 5000KJ málo. Záleží kolik měříš a vážíš, také jestli máš nějaký větší výdej energie např. sport. Nejlepší by bylo zjistit, jaký máš bazální metabolismus a nastavit si příjem Kj podle toho. Neměla by ses dostat pod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8312
15.9.12 02:00

V hubnoucím režimu u STOBu se jede většinou na 5 tis.kJ.Havlíček jede trochu výš. Ale na STOBu si můžeš orientačně zadat parametry-váha, výška, věk, zda už jsi někdy hubla, pohyb a ono ti spočítá kolik kJ by si denně měla mít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13114
15.9.12 09:06

Já jsem kdysi jela podle Stobu a vyšel mi denní příjem pro hubnutí 5500KJ. Chtěla jsem dát dole jen 2kila po Vánocích. Pak jsem si nechala změřit bazální metabolismus u odborníka a tem mi zjistil, že pro hubnutí mám denní příjem kolem 8000KJ. Takže jsem celou dobu byla pod bazálem :roll: Ke všemu hodně sportuji, takže jsem se cítila strašně unavená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8312
21.9.12 11:36
@derida píše:
Já jsem kdysi jela podle Stobu a vyšel mi denní příjem pro hubnutí 5500KJ. Chtěla jsem dát dole jen 2kila po Vánocích. Pak jsem si nechala změřit bazální metabolismus u odborníka a tem mi zjistil, že pro hubnutí mám denní příjem kolem 8000KJ. Takže jsem celou dobu byla pod bazálem :roll: Ke všemu hodně sportuji, takže jsem se cítila strašně unavená.

A kde sis nechala změřit metabolismus? A jak se měří?
Mě u Stobu vyjel příjem 7500 kJ.Co jsem chodila na kurzy hubnutí, tam se jelo dle STOBu tak razantně všichni na 5 tis. kJ.Ale cítila jsem se hrozně unavaná, vyčerpaná. Říkala jsem si, že když má někdo 60 kg a druhý 110 kg, tak oba nemůžou jet stejně na 5 tis. kJ. Už jen při pohybu těžší člověk má znatelně vyšší spotřebu energie.
Proto bych i uvítala změření mého metabolismu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13114
21.9.12 16:51

Byla jsem přímo u výživového poradce, který má na to přístroj. Přesně jak píšeš, je nesmysl, aby lidé s různou váhou, výškou a věkem, měli stejný příjem KJ při hubnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8312
22.9.12 09:08

A byl to výživový poradce vystudovaný odborník? Nás švagrová chtěla uvrtat do herbalife, byli jsme u „odborníka“,který také vysvětloval, co bychom měli a neměli, co vše mu přístroj naměřil…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13114
22.9.12 09:24

Ano, je to vystudovaný poradce, má i ten Bodystat, na kterým to měří Havlíček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama