Kancelářská práce nebo ošetřovatelka prasat?

Anonymní
19.6.13 08:48

Kancelářská práce nebo ošetřovatelka prasat...

Ahoj holky,
otázka je jednoduchá. Mám maturitu + další nástavbové vzdělání, pracuju v kanceláři (i když má činnost je vícerodá), dojíždím 10 km a beru 13.000,– Mohla bych odejít pracovat do prosperujícího zemědělského družstva jako ošetřovatelka prasat za +- 20.000,– v místě bydliště. Jak by jste se rozhodly vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
adam755
19.6.13 08:51

Záleží, z čeho máš tu maturitu, ale já bych to nebrala. V životopise to bude vypadat blbě. Snažila bych se získat lepší práci v oboru.

• Citovat
  • Nahlásit
1614
19.6.13 08:52

Já bych šla k prasatům… zvířata mi vaděj míŃ než lidi :lol: a ještě v místě bydliště a za větší prachy, neváhala bych :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10049
19.6.13 08:52

Ty brďo to jsou uplně odlišný dvě profese…
Záleží jakej máš vztah ke zvířatům a zda by tě ta práce bavila…finanční rozdíl je tam dost velkej, to je lákavý…
Za mě by to nešlo, já zvířátka ne-e :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
19.6.13 08:55
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
otázka je jednoduchá. Mám maturitu + další nástavbové vzdělání, pracuju v kanceláři (i když má činnost je vícerodá), dojíždím 10 km a beru 13.000,– Mohla bych odejít pracovat do prosperujícího zemědělského družstva jako ošetřovatelka prasat za +- 20.000,– v místě bydliště. Jak by jste se rozhodly vy?

klidně bych šla k prasatům, ty prašule jsou za to fajné :palec: Já bych s tím problém neměla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
908
19.6.13 08:57

Pokud ti nevadí mouchy a jistý zápach na který si zvykneš, brala bych to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
19.6.13 08:58

Jáá prasátka ani kravičky nee
navíc to bude vypadat blbě, třeba družšstvo zkrachuje nebo tak a když si pak budeš chtít sehnat práci tak jako ošetřovatelka prasat nevím nevím - leda zase do zemědělství..ale nikam do kanclu už tě asi nevezmou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2937
19.6.13 08:58

Záleží, k čemu máš bližší bližší vztah a co by tě víc bavilo, podle toho bych se asi rozhodovala já (pokud bych nebyla ve finanční tísni)… Ono to, abys byla v práci spokojená, je podle mě důležitější, než pár tisíc měsíčně navíc, přece jen člověk v té práci tráví hodně času… Pokud máš kladný vztah ke zvířátům, tak bych do toho šla, pokud jsi spíš kancelářský tip, zůstala bych tam, kde jsi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3240
19.6.13 08:59

Já bych zvážila věechno dohromady… pokud je ve vašem regionu sehnat práci problém a pokud doma jak se říká „hledíte na korunu“ a pokud není reálná šance na dejme tomu kancelářskou profesi za lepší plat než máš teď, šla bych dělat do toho zemědělského podniku. Holt peníze jsou peníze, navíc ještě ušetříš tím, že nebudeš dojíždět, to je taky nezanedbatelné… Vždyť to nemusíš brát jako práci až nadosmrti, prostě pár let tam odpracuješ, našetříš si a pak se třeba naskytne práce v Tvém oboru a líp placená… Jak ale říkám, záleží kolik třeba vydělává partner a jak zvládáte táhnout domácnost, jestli máte nebo plánujete děti (protože to se výdaje samozřejmě zvýšují…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
yse
982
19.6.13 09:00

Známá pracovala u chrochťáků a když družstvo zrušili, šla pracovat do francouzského butiku (jiná práce nebyla) a říkala „zlatý prasata“ :lol: Ale to ty sama musíš vědět, co tě baví víc. Peníze taky nejsou všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
19.6.13 09:00

…já bych šla k prasatům. Vykašlala bych se, co bude v životopise. Třeba se ti otevřou i jiné možnosti v družstvu, ale za práci bych se nestyděla a šla bych. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mišuna
19.6.13 09:13

A co chceš TY? Potřebujete peníze? Jasně ty potřebuje každý, ale je to existenční nutnost? Bude to pro tebe významná časová úspora?
Pro mě je to oborově ( a to obojí) tak vzdálený že nevím, ale jít dělat k prasatům by byl pro mě dobrý adrenalin. Na chvíli.
A na životopis bych se vykašlala, to už trochu zavání kádrovými posudky soudruhů.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Anonymní
19.6.13 09:17

Manžel je také zaměstnán v tom družstvu. Jako technik, ale on má zemědělku. Bere 25.000,–, ale několikrát ročně vysoké prémie, takže průměrně má 30 tisíc určitě. Není to málo, ale máme už větší děti, takže každá koruna dobrá. Já mám vzdělání úplně mimo (oděvnictví), ale jsem holka z vesnice, zvířata doma taky máme…zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
9986
19.6.13 09:19

Těžko říct.. Jak to chodí v prasečáku trochu vím tak bych asi váhala.. Ale taky záleží jak si spokojená s současné práci.. Pokud ne tak „zlatý prasata“ ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25324
19.6.13 09:21

Zkusila bych to, zjistila si všechny podmínky, a pak se rozhodla ;)
Práce v místě bydliště je lákavá, ale k čuníkům bys asi musela chodit i o víkendech a asi několikrát denně, ne? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat