Kaši večer sní, ale něco jiného je boj :-(
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
kaši večer sní ale něco jiného je boj...nechce :-(
Ahoj…tak mám pdoboný problém jako většina v téhle skupině… Dcera 7,5 měsíců nechce jís masozeleninové příkrmy ani ovocné přesnídávky… Jediné co jí je kaše večer. Zkouším od 6. měsíce… Nejdříve jedla tu zeleninu docela pěkně ale pak najednou přestala…To co udělám doma tak ji začalo z toho natahovat tak kupuju skleničky ale otevře pusu max 3× a dost…tak to do nic vecpu spíše nasílu… zkouším i různé ovocné přesnídavky, které sice sní ale že by to bylo s chutí to se taky říct nedá…spíš vystihnu moment kdy má otevřenou pusu a ona to naštěstí nevyplive… závidím maminkám, kterým mimča otvírají krásně pusinku…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Reakce:
No to znám, u nás je to boj ještě ve třech
Zeleninu a maso prostě jíst musí, dodnes nám to trvá dvakrát tak dlouho než jiným dětem
Snad to přejde ve školce.
- Citovat
- Upravit
Nabízet nabízet nabízet
Nic jiného než zkoušet a vytrvat ti nezbývá bohužel přeji pevné nervy
![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Takze jestli to chapu spravne, tak zkousis teprve 14 dni s prikrmy?
Pokud ano, tak mej trpelivost a nenut, nam to trvalo mesic a pul nez snedla vic nez 3 lzicky. Musi si zvyknout na nove chute .
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
A než začne jíst zeleninu, pozor s ovocem, aby si neoblíbila tu sladší chuť ![]()
- Citovat
- Upravit
já si myslím, že s tou sladší chutí je to blbost, MM je taky sladký a poté, co jsem ochutnala sunar už nad tím nepřemýšlím vůbec…
tinuszko, prostě zkoušej a zkoušej…malej mi prvních pár dní/týdnů taky jedl tak sporadicky, někdy víc, někdy míň. a teď jedem příkmy druhý měsíc a baští jak vzteklej. Rozjedl se přibližně před třemi týdny…
jinak zeleninu sem ho třeba ošálila tak, že semmu brokolici přimíchala do kaše, a postupně snižovala množství kaše a přidávala zeleniny ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
zkouším 1.5 měsíce. Od 6. Jak jsem psala a teď má 7.5 m… No zkouším každý den ale vůbec se to nezlepšuje
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
marťanko. A to mám tu zeleninu přimíchát do kaše kterou ji večer? Třeba do banánové? Vždyť to musí byt hnus ne?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@tinuszka píše:
marťanko. A to mám tu zeleninu přimíchát do kaše kterou ji večer? Třeba do banánové? Vždyť to musí byt hnus ne?
No, tobě by to asi nechutnalo, protože na to fakt nejsi zvyklá, ale opravdu to ničemu nevadí a dítko si tak osvojí i jinou chuť, než kaši.
Dcera je ještě o měsíc starší a bojujeme s jídlem stejně. Takže nic než nervy se poradit nedá. Ona tedy přestala jíst po nemoci, do té doby by snědla naprosto všechno, ale zdravá je už dlouho a ne a ne ji rozkrmit, takže převážně kojím 8,5 měsíční cácoru ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Tak nám je 10 měsíců:-) a kromě,mlíka kaše a občas jogurtu prostě nic nechce:-)
Ze začátku jsem to řešila hodně,ale teď?
Nechce?tak ať nejí:-)
když má velice dobrou náladu tak vezme na milost brokolicovou polívku - max. 5 lžiček.
Takže si říkám že prostě až bude chtít, tak bude…ono nucení by asi žádný smysl nemělo.
Takže pevné nervy:-)
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
No jestli ti malá jí třeba rýžovou kaši, tam bych brokolici dala, ale do malinové tedy nee
Jinak s tím ovocem mě doktorka řekla,že jsou děti,co jim zachutná tak moc ovoce,že zeleninu nejí a nechtějí než banaán apod, takže by se mělo nejprve (cca měsíc) dávat zelenina a pak přidat ovoce, my podle toho jely no a malá prostě nerada jí, takže je hubená jak lunt, jí málo,ale zase všechno, aby měla dostatečně živiny(nebyla bohužel kojená,ale do dvou UM)
- Citovat
- Upravit
@Anonymní píše:
A než začne jíst zeleninu, pozor s ovocem, aby si neoblíbila tu sladší chuť
to je blbost, u obou dětí jsem zaváděla ovoce a zeleninu na střídačku a preferovali spíš zeleninu, protože ovoce na ně bylo kyselé (asi je rozdíl, zda dám dítěti opravdu ovoce nebo nějakou přeslazenou zahuštěnou kejdu
)
Zakladatelko, přimíchala bych zeleninu do kaše, případně třeba sunar děla přímo zeleninové kaše.
Mladší měl kaši taky moc rád, se zeleninou to bylo horší, odmítal totálně skleničky, jedl jen domácí a jen pár vybraných druhů, postupně se to upravilo.
Teď zase dělá při krmení takovou rotyku, že masozel lítá všude kolem, nakonec to musím řešit tak, že musím krmit fakt hladové dítě, samozřejmě tu už třeba půl hodiny před jídlem mrčí, že má hlad, takže čekám a až to začne být neúnosné, tak dám, pak sní bez cirátů celou porci
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@tinuszka píše:
zkouším 1.5 měsíce. Od 6. Jak jsem psala a teď má 7.5 m… No zkouším každý den ale vůbec se to nezlepšuje
aha, pardon, neumim pocitat ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Už jsi zkoušela jogurt? Zkusila bych, některé děti ho milují a pak snědí vše s jogurtem. Ještě mě napadá, zda jsi zkoušela udělat příkrmy „mléčné“, když dáváte kaši, tak UM od té samé značky přidat do zeleniny.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
no já myslela, že ji přestanu v létě kojit ať můžu někam vyrazit konečně…
ale asi to neklapne
@ConyELi píše:Tak nám je 10 měsíců:-) a kromě,mlíka kaše a občas jogurtu prostě nic nechce:-)
Ze začátku jsem to řešila hodně,ale teď?
Nechce?tak ať nejí:-)
když má velice dobrou náladu tak vezme na milost brokolicovou polívku - max. 5 lžiček.Takže si říkám že prostě až bude chtít, tak bude…ono nucení by asi žádný smysl nemělo.
Takže pevné nervy:-)
- načítám...
- Citovat
- Zmínit