Kaši večer sní, ale něco jiného je boj :-(

344
15.5.12 14:23

kaši večer sní ale něco jiného je boj...nechce :-(

Ahoj…tak mám pdoboný problém jako většina v téhle skupině… Dcera 7,5 měsíců nechce jís masozeleninové příkrmy ani ovocné přesnídávky… Jediné co jí je kaše večer. Zkouším od 6. měsíce… Nejdříve jedla tu zeleninu docela pěkně ale pak najednou přestala…To co udělám doma tak ji začalo z toho natahovat tak kupuju skleničky ale otevře pusu max 3× a dost…tak to do nic vecpu spíše nasílu… zkouším i různé ovocné přesnídavky, které sice sní ale že by to bylo s chutí to se taky říct nedá…spíš vystihnu moment kdy má otevřenou pusu a ona to naštěstí nevyplive… závidím maminkám, kterým mimča otvírají krásně pusinku…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
15.5.12 14:31

No to znám, u nás je to boj ještě ve třech :)Zeleninu a maso prostě jíst musí, dodnes nám to trvá dvakrát tak dlouho než jiným dětem :)Snad to přejde ve školce.

  • Citovat
  • Upravit
14090
15.5.12 14:33

Nabízet nabízet nabízet ;) Nic jiného než zkoušet a vytrvat ti nezbývá bohužel přeji pevné nervy :hug: :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
46867
15.5.12 14:35

Takze jestli to chapu spravne, tak zkousis teprve 14 dni s prikrmy?
Pokud ano, tak mej trpelivost a nenut, nam to trvalo mesic a pul nez snedla vic nez 3 lzicky. Musi si zvyknout na nove chute .

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.5.12 14:39

A než začne jíst zeleninu, pozor s ovocem, aby si neoblíbila tu sladší chuť :)

  • Citovat
  • Upravit
31292
15.5.12 14:53

já si myslím, že s tou sladší chutí je to blbost, MM je taky sladký a poté, co jsem ochutnala sunar už nad tím nepřemýšlím vůbec…
tinuszko, prostě zkoušej a zkoušej…malej mi prvních pár dní/týdnů taky jedl tak sporadicky, někdy víc, někdy míň. a teď jedem příkmy druhý měsíc a baští jak vzteklej. Rozjedl se přibližně před třemi týdny…
jinak zeleninu sem ho třeba ošálila tak, že semmu brokolici přimíchala do kaše, a postupně snižovala množství kaše a přidávala zeleniny 8)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
344
15.5.12 15:01

zkouším 1.5 měsíce. Od 6. Jak jsem psala a teď má 7.5 m… No zkouším každý den ale vůbec se to nezlepšuje

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
344
15.5.12 15:04

marťanko. A to mám tu zeleninu přimíchát do kaše kterou ji večer? Třeba do banánové? Vždyť to musí byt hnus ne?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
16694
15.5.12 15:17
@tinuszka píše:
marťanko. A to mám tu zeleninu přimíchát do kaše kterou ji večer? Třeba do banánové? Vždyť to musí byt hnus ne?

No, tobě by to asi nechutnalo, protože na to fakt nejsi zvyklá, ale opravdu to ničemu nevadí a dítko si tak osvojí i jinou chuť, než kaši.
Dcera je ještě o měsíc starší a bojujeme s jídlem stejně. Takže nic než nervy se poradit nedá. Ona tedy přestala jíst po nemoci, do té doby by snědla naprosto všechno, ale zdravá je už dlouho a ne a ne ji rozkrmit, takže převážně kojím 8,5 měsíční cácoru ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
238
15.5.12 15:28

:nevim: Tak nám je 10 měsíců:-) a kromě,mlíka kaše a občas jogurtu prostě nic nechce:-)
Ze začátku jsem to řešila hodně,ale teď?
Nechce?tak ať nejí:-)
když má velice dobrou náladu tak vezme na milost brokolicovou polívku - max. 5 lžiček.

Takže si říkám že prostě až bude chtít, tak bude…ono nucení by asi žádný smysl nemělo.
Takže pevné nervy:-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.5.12 15:33

No jestli ti malá jí třeba rýžovou kaši, tam bych brokolici dala, ale do malinové tedy nee :)Jinak s tím ovocem mě doktorka řekla,že jsou děti,co jim zachutná tak moc ovoce,že zeleninu nejí a nechtějí než banaán apod, takže by se mělo nejprve (cca měsíc) dávat zelenina a pak přidat ovoce, my podle toho jely no a malá prostě nerada jí, takže je hubená jak lunt, jí málo,ale zase všechno, aby měla dostatečně živiny(nebyla bohužel kojená,ale do dvou UM)

  • Citovat
  • Upravit
31594
15.5.12 15:40
@Anonymní píše:
A než začne jíst zeleninu, pozor s ovocem, aby si neoblíbila tu sladší chuť :)

to je blbost, u obou dětí jsem zaváděla ovoce a zeleninu na střídačku a preferovali spíš zeleninu, protože ovoce na ně bylo kyselé (asi je rozdíl, zda dám dítěti opravdu ovoce nebo nějakou přeslazenou zahuštěnou kejdu :nevim: )

Zakladatelko, přimíchala bych zeleninu do kaše, případně třeba sunar děla přímo zeleninové kaše.
Mladší měl kaši taky moc rád, se zeleninou to bylo horší, odmítal totálně skleničky, jedl jen domácí a jen pár vybraných druhů, postupně se to upravilo.
Teď zase dělá při krmení takovou rotyku, že masozel lítá všude kolem, nakonec to musím řešit tak, že musím krmit fakt hladové dítě, samozřejmě tu už třeba půl hodiny před jídlem mrčí, že má hlad, takže čekám a až to začne být neúnosné, tak dám, pak sní bez cirátů celou porci

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
46867
15.5.12 16:05
@tinuszka píše:
zkouším 1.5 měsíce. Od 6. Jak jsem psala a teď má 7.5 m… No zkouším každý den ale vůbec se to nezlepšuje

aha, pardon, neumim pocitat :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
31594
15.5.12 16:57

Už jsi zkoušela jogurt? Zkusila bych, některé děti ho milují a pak snědí vše s jogurtem. Ještě mě napadá, zda jsi zkoušela udělat příkrmy „mléčné“, když dáváte kaši, tak UM od té samé značky přidat do zeleniny.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
344
15.5.12 19:18

no já myslela, že ji přestanu v létě kojit ať můžu někam vyrazit konečně… :-( ale asi to neklapne

@ConyELi píše: :nevim: Tak nám je 10 měsíců:-) a kromě,mlíka kaše a občas jogurtu prostě nic nechce:-)
Ze začátku jsem to řešila hodně,ale teď?
Nechce?tak ať nejí:-)
když má velice dobrou náladu tak vezme na milost brokolicovou polívku - max. 5 lžiček.Takže si říkám že prostě až bude chtít, tak bude…ono nucení by asi žádný smysl nemělo.
Takže pevné nervy:-)
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

1 Good Sleep

  • (4.7) + 729 recenzí

2 Pokračovací mléko

  • (5) + 213 recenzí

3 batolecí mléko

  • (5) + 185 recenzí