Každovečerní vztekání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  18.04.18 20:37
Každovečerní vztekání

Ahoj maminky,

už jsem zoufalá a potřebuji se někomu svěřit :? Dceři je 2,5 roku a poslední dobou každý večer dělá scény, že nechce jít spinkat..Někdy větší, někdy menší scény, někdy šílené hysteráky a já už prostě na to nemám nervy, už se to táhne strašně dlouhou dobu.. Přitom chodí spát ve stejný čas už asi od 1 roku… Když se stane výjimka, že jde spát třeba o půl hodiny později, tak je to stejné… Někdy jsou ale i večery, kdy řekne třeba jen jednou, že nechce hají, ale jde a vše jde v klidu, ale těch je bohužel žalostně málo :-(

Neměla jste některá něco podobného? U nás se to táhne řekla bych klidně i půl roku… Dost mě tím rozčiluje a často na ni pak i křičím :roll: :,(

Najdete v encyklopedii: Dítě 2,5 roku

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kalbe
Kecalka 294 příspěvků 18.04.18 20:51
@Anonymní píše:
Ahoj maminky,

už jsem zoufalá a potřebuji se někomu svěřit :? Dceři je 2,5 roku a poslední dobou každý večer dělá scény, že nechce jít spinkat..Někdy větší, někdy menší scény, někdy šílené hysteráky a já už prostě na to nemám nervy, už se to táhne strašně dlouhou dobu.. Přitom chodí spát ve stejný čas už asi od 1 roku… Když se stane výjimka, že jde spát třeba o půl hodiny později, tak je to stejné… Někdy jsou ale i večery, kdy řekne třeba jen jednou, že nechce hají, ale jde a vše jde v klidu, ale těch je bohužel žalostně málo :-(

Neměla jste některá něco podobného? U nás se to táhne řekla bych klidně i půl roku… Dost mě tím rozčiluje a často na ni pak i křičím :roll: :,(

A v kolik chodi spinkat?

vertunka
Závislačka 3800 příspěvků 18.04.18 20:57

Mam holku 2 roky a dva mesice. A presne to same co popisujes. Obdobi vzdoru no :nevim:. Dneska po dlouhe dobe sla bez kecu a vztekani (byla pulku dne venku a byla utahana). Chodi ta tvoje jeste spat odpoledne? Nase ne.

Anonymní  18.04.18 21:26

@Kalbe ve 20 hod

@vertunka Ona byla taky cele odpoledne venku… A chodi spat po obede, ale max na hodku, dyl nespi…

Ivul87
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 18.04.18 21:33

Syn je stejně starý, teď je teda hodný, ale koncem února jsem už byla zralá na Kroměříž… Vztekání a řev ráno u převlékání, u snídaně, když jsme se chystali ven… Naštěstí to přešlo :potlesk: Takže bych to u dcerky viděla na takove milé období taky :mrgreen: Nezbývá než to vydržet :palec:

beruska9
Extra třída :D 10162 příspěvků 18.04.18 22:04

No bud fakt neni unavena, v tom pripade by stalo za to zrusit odpoledni spani, nebo davat spat jeste pozdeji, nebo to je proste vzdor. Mam syna a par mesicu starsiho a ted nam na vzdor docela zabira davat mu na vyber (ale tak, aby udelal, co potrebuji :mrgreen: ). Nekde jsem to vycetla a funguje mi to, akorat se to jeste ucim a zapominam nekdy :lol: Takze. teorie je asi takova - dite si buduje vlastni osobnost a zjistuje, ze ma schopnost rozhodovat a neustale ji vyzaduje, takze mu ji das, ale jen v nepodstatnych vecech. Takze volba v tvem. pripade nebude, jestli chce nebo nechce jit spat, ale nejake blbustky typu - vycisitis si zuby v u umyvadla, nebo ve vane? Prevlikne ti pyzamo mama, nebo tata? Chces si vzit do postele plysoveho medveda, nebo kocku? Atd…ja nevim, co se da uplatnit u vas…a takhle ji provedes nejakou tou vasi vecerni rutinou az do postele. Je to trochu jak u blbecku, ale u nas to docela zabira…jak syn slysi primy prikaz, tak taky rve jen „Neeeeee“ a cim vic se rozciluji, tim je to horsi… kdyz se kontroluji a tahle ho provedu az k potrebne cinnosti, tak je to vetsinou v relativnim klidu.

Ivul87
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 18.04.18 22:22

@beruska9 Tohle tak nejak nevedomky aplikuju taky a funguje to. Nerikam, ze musi do postele, ale ptam se, kterou hracku si veme sebou a on se zamestna vyberem a uz tolik neresi, ze prisel cas :D

EmmaAnna
Závislačka 3393 příspěvků 19.04.18 06:20

V osm nam dcera nespala ani jako miminko. Mozna.ji vnucujes spani, aby byl pokoj…nedivim se, ze se vzteka

Anonymní  19.04.18 09:03

@beruska9 @Ivul87 To tak nejak praktikuju uz nejakou dobu (budes si cistit zoubky sama nebo mama?, chces sedet nebo stat?, jakou hracku si vezmes do postylky?,…). Jenze pak se sprajcne a ja zacnu opet a prikazama.
Nejsem si jista, ze by odbourani odpo spani pomohlo, protoze je vzdy uz pred 14 hod vzhuru a nespi dele nez hodinu.
@EmmaAnna no ono je to asi i o tom, v kolik vam dite vstava. Psala jsem, ze i kdyz jde pozdeji, tak dela sceny a osobne si nemyslim, ze by takhle male dite melo chodit spat treba pozdeji nez v 21 hod, tech 20 je podle me akorat, protoze stejne trva treba pul hodky, nez usne… Ale kazdy to ma nastavene jinak ;)

beruska9
Extra třída :D 10162 příspěvků 19.04.18 10:15
@EmmaAnna píše:
V osm nam dcera nespala ani jako miminko. Mozna.ji vnucujes spani, aby byl pokoj…nedivim se, ze se vzteka

Nevychova? :)

EmmaAnna
Závislačka 3393 příspěvků 19.04.18 10:22
@Anonymní píše:
@beruska9 @Ivul87 To tak nejak praktikuju uz nejakou dobu (budes si cistit zoubky sama nebo mama?, chces sedet nebo stat?, jakou hracku si vezmes do postylky?,…). Jenze pak se sprajcne a ja zacnu opet a prikazama.
Nejsem si jista, ze by odbourani odpo spani pomohlo, protoze je vzdy uz pred 14 hod vzhuru a nespi dele nez hodinu.
@EmmaAnna no ono je to asi i o tom, v kolik vam dite vstava. Psala jsem, ze i kdyz jde pozdeji, tak dela sceny a osobne si nemyslim, ze by takhle male dite melo chodit spat treba pozdeji nez v 21 hod, tech 20 je podle me akorat, protoze stejne trva treba pul hodky, nez usne… Ale kazdy to ma nastavene jinak ;)

Promiň, ale že ty si to myslíš je jedna věc, ale ona třeba tu potřebu nemá, ne? A zkoušela si, kdy tedy by usnula bez scén? Mě vždycky trochu pobaví, že by děti měly chodit spát brzy, a to jako proč? Vysvětlí mi to někdo? Nic ve zlém.

EmmaAnna
Závislačka 3393 příspěvků 19.04.18 10:23

@beruska9 Nevýchovu neznám, ale jak říkám, anše malá od té doby, co začala rozlišovat den/noc chodí spát zásadně v devět. Skoro na minutu.

nestarejtese
Kecalka 298 příspěvků 19.04.18 12:00
@EmmaAnna píše:
V osm nam dcera nespala ani jako miminko. Mozna.ji vnucujes spani, aby byl pokoj…nedivim se, ze se vzteka

Moje dvouletá chodí v 7 ;) a vlastně ano, jsem rada že mám večery pro sebe a máme s přítelem už klid :dance:

EmmaAnna
Závislačka 3393 příspěvků 19.04.18 13:45

@nestarejtese Ale zakladatelka klid nema, ne? Kdyz jsou vystupy. Btw muj muz chodi hodne pozde a chce si taky malou uzit. Fakt jsme si ji neporidili, abysme meli klid.

beruska9
Extra třída :D 10162 příspěvků 19.04.18 13:47

@EmmaAnna : ouki, ja jen ze v jejich materialech jsem cetla hodne podobnou formulaci ;)
A taky mam dite, co chodi spat pozde…nevim, ta teorie, ze by mely byt decka v posteli brzo je hodne oblibena, ale muj jednak vetsinou brzy neusne a kdyz uz jo, tak silene brzy vstava, coz ja jako sova uplne nenavidim…takze chodime.spat pozde :mrgreen: Zatim si to muzeme dovolit, nechci myslet na to, jak budeme jednou vstavat do skolky a prace…ale to jeste asi chvili nebude, tak uvidime.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomníky české krimi: Jsou naporcované ženy dílem pražského „řezníka“?

Česká kriminalistika sice není na nízké úrovni, přesto naše historie zná... číst dále >

Už jsou zase svoji! Bývalí tenisté Štěpánek s Vaidišovou se podruhé vzali

Budou spolu, nebudou spolu? Bývalí tenisté Radek Štěpánek a Nicole Vaidišová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Reklama