Kde jsou přístupní k císařskému řezu (Moravskoslezský kraj)?

Anonymní
7.4.21 20:09

Kde jsou přístupní k císařskému řezu (Moravskoslezský kraj)?

V létě mám rodit, mám nějaké menší komplikace (oční vada, placenta biloba), ale zatím ani jedna z nich není přímou indikací k císařskému řezu. Já mám ale z vaginálního porodu strach, protože díky těm věcem se může všechno snadno zvrtnout, už mám z toho několik týdnů úzkosti, stres a špatně spím.
Vím, že pro mě i pro dítě by byl ideální plánovaný císař, na kterého se připravím a bude vše podchyceno. Moje oči budou v bezpečí a nenastanou další věci. Pokusím se získat doporučení psychiatra a možná i očního lékaře, ale nevím, zda to bude stačit. Z mého okolí vím, že některé známé i přes doporučení byly dotlačeny k vaginálnímu porodu a nikdy to nedopadlo dobře, nemohly s tím ale v tu chvíli nic dělat.
Jsem už zoufalá, nevím, koho se ptát, aby mi nezačal dávat kázání o přirozených porodech. Ještě nemám vybranou porodnici a ráda bych si o tom promluvila třeba přímo v ní s lékařem, ale nevím, kam se obrátit. Nemá někdo zkušenosti s porodnicemi v Moravskoslezském kraji (Ostrava, Frýdek, Jičín?), kde jsou přístupní a schopni vyslechnout, aniž by mě rovnou nutili do vaginálního porodu? Moc děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62941
7.4.21 20:18

Pro dítě není císař ideál.. Navíc je to velká operace.. Když už, šla bych do FN Ostrava.. Mmchdm, ofiko se čs na přání nedělá, musel by ti to napsat např ocar, že doporučuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1006
7.4.21 20:22

Nech si to napasat od ocniho lekare, taky me to jednou ceka cisar kvuli ocim (mam voperovane cocky kvuli kratkozrakosti) a uz ted jsem za to mega rada. Zkus az budes u nej na prohlidce tak proste rict, narovinu, ze nechces riskovat svoje oci jen aby se dite narodilo prirozene a ze budes radsi, kdyz pujde cisarem.
Tohle nuceni do prirozeneho porodu je proste zverstvo, kdyby tady mohl byt cisar na prani tak by spousta zenskym nemela poporodni komplikace tolik jak to ted je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1006
7.4.21 20:23

@martina.se pro dite JE prave cisar idelal, je to ta nejvic bezbecna moznost jak se narodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4199
7.4.21 20:26

@Leenvecka no tak to je jeden z největších nesmyslu, co jsem tady četla. Uvědomuješ si, že ještě to není tak dávno, co žádný CS nebyl a ze kdyby naše předchůdkyně nechtěly rodit vaginalne, tak tady nejsi ty ani já? Jako chápu, ze jsou nějaké zdravotní indispozice, ale vaginální porod je zkratka přirozený jak pro matku, tak pro dítě. Hlavně zakladatelku nikdo nenutí ty zverstvo, sama nechce, protože se boji. To mi jako důvod k CS fakt nepřijde oprávněně, promiň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 20:28

@Leenvecka
Děkuji, u toho očního to určitě zkusím!

• Citovat
  • Nahlásit
10454
7.4.21 20:29

@Leenvecka víš, tys to podala trochu špatně. Pro dítě není císař nejlepší, ale nejbezpečnější volba. To ale neznamená, že je i nejlepší. A to ti píšu jako máma, která rodila císařem obě děti, druhé na vlastní přání (žiju v Německu, tady to je možné). O to větší riziko ale císař představuje pro matku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1338
7.4.21 20:31

A Ty myslíš, že plánovaný císař není děsivý? Nikdy jsem se tak nebála a neklepala, jako před ním. A to i první dva porody skončily císařem, ale akutním. Připadala jsem si jako vepř čekající na porážku. Navíc mám po císaři značné srůsty a ta bolest po tom plánovaném byla šílená. I po letech si ji pamatuju a i to, jak jsem mlátila aspoň rukou do hrany vedlejšího stolku, abych něčím tu bolest předčila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10454
7.4.21 20:32

@Verurizeckova tak tvoje argumenty jsou ale taky trochu mimo. Jak můžeš srovnávat dřív a dnes. Dnes je nejnižší úmrtnost dětí i samotných rodiček a z velké části i proto, že je možnost porodu císařským řezem. A já tedy nevím, jak stará jsi ty, já jsem narozená ještě před revolucí a i tehdy se císařem rodilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62941
7.4.21 20:33
@Leenvecka píše:
@martina.se pro dite JE prave cisar idelal, je to ta nejvic bezbecna moznost jak se narodit.

To je naprostý nesmysl, děti mají mnohem horší adaptaci atd.. Protože na porod nejsou připravené

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1006
7.4.21 20:37

@Verurizeckova jenze nutit dneska zeny do prirozeneho porodu, kdyz z neho maj strach, maj at uz sebemensi kontraindikace apod je dle meho proste zverstvo… a driv taky hodne zen umiralo pri prirozenym porodu na nasledky toho celeho.. az uz s mrtvym ditetem uvnitr a nebo polozivym/zivym venku… on ten prirozeny porod proste bezpecny neni a nikdy nebude.

@Aduš8 ano pro matku taky neni uplne bez rizika, ale porad mi vychazi jako nejlepsi moznost jak bezpecne a s minimem nasledku pro matku dostat to dite ven. A kdyz nekdo jako ja nebo zakladatelka proste mame problemy s ocima tak ja uz bych si (i diky tomu jak to mam ve spodku s mocakem) proste prirozenej porod nelejsla ani za nic a radsi budu mit jizvu na brise nez zniceny oci, zniceny spodek a buhvi v jakym stavu dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4199
7.4.21 20:38

@Aduš8 ale jo, to všechno beru, ale spis mě úplně děsí, když vidím tady na miminu, jak všichni chtějí císaře, ze je nejlepší. Myslím, ze nejlépe to mohou posoudit maminky, které rodily jak CS, tak vaginalne. Já měla teda 2 normální porody a byla to pohoda, ale chápu, ze někdo to tak v klidu nemá. Každopádně já bych klidně rodila xkrat, než jít třeba k zubari, ale tam taky jdu, protože proste musím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62941
7.4.21 20:41

@Leenvecka mám za sebou 3 porody. Ano, zrak se vždy zhoršil, ale spodek je v klidu a to je od posledního porodu 5 měsíců :think: raději bez jizvy na břichu, když vidím kámošku, co si protrpela za všechny možný komplikace.. Tak já druhý den po posledním porodu běhala 3 patra bez sebemenších problémů :think: a to ten porod nebyl úplně jednoduchý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10454
7.4.21 20:44

@Leenvecka já s tebou souhlasím v tom bodě, že by se žena měla moct sama rozhodnout, jak chce rodit, stejně tak, jako se může rozhodnout, jestli dítě chce. Ale souhlasím také s holkama, že adaptace dítěte po sekci může být horší, to je zase vlastní zkušenost. Já první císařem přivést na svět musela, u druhého by mě nechali zkusit to normálně, já ale nechtěla. Byla jsem několik let po rozsáhlé konizaci s velkou jizvou na čípku, u které je 20% riziko, že se při porodu čípek nebude otevírat a pak najednou praskne. Rodička pak musí pod narkozu a čípek se šije. Taky jsem nechtěla riskovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8945
7.4.21 20:47
@Anonymní píše:
V létě mám rodit, mám nějaké menší komplikace (oční vada, placenta biloba), ale zatím ani jedna z nich není přímou indikací k císařskému řezu. Já mám ale z vaginálního porodu strach, protože díky těm věcem se může všechno snadno zvrtnout, už mám z toho několik týdnů úzkosti, stres a špatně spím.
Vím, že pro mě i pro dítě by byl ideální plánovaný císař, na kterého se připravím a bude vše podchyceno. Moje oči budou v bezpečí a nenastanou další věci. Pokusím se získat doporučení psychiatra a možná i očního lékaře, ale nevím, zda to bude stačit. Z mého okolí vím, že některé známé i přes doporučení byly dotlačeny k vaginálnímu porodu a nikdy to nedopadlo dobře, nemohly s tím ale v tu chvíli nic dělat.
Jsem už zoufalá, nevím, koho se ptát, aby mi nezačal dávat kázání o přirozených porodech. Ještě nemám vybranou porodnici a ráda bych si o tom promluvila třeba přímo v ní s lékařem, ale nevím, kam se obrátit. Nemá někdo zkušenosti s porodnicemi v Moravskoslezském kraji (Ostrava, Frýdek, Jičín?), kde jsou přístupní a schopni vyslechnout, aniž by mě rovnou nutili do vaginálního porodu? Moc děkuji.

Většina našich séélebrit…rodí císařem, jak to ty holky dělají, domluva? podplácení? určitě to jde nějak udělat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat