Porodnice Klatovy X Strakonice

4.4.21 13:49

Porodnice Klatovy X Strakonice

Ahoj všichni, chci se zeptat na vaše zkušenosti s porodem v Klatovech nebo ve Strakonicích. Vím, že jsou tu už takové diskuze, ale jsou starší… Jakou porodnici jste vybrali, jestli je tam například dodržován bonding, dotepání pupečníku, výběr polohy u porodu.. děkuji za odpovědi a vaše zkušenosti. Hezký den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
4.4.21 14:44

Moc si chválí Strakonice. A Tvé podmínky vlastně vůbec nejsou důležité. Když bude nějaký problém, tak se ti na dotepání pupečníku vykašlou. Poloha ti bude ve finále taky jedno, hlavně aby dítě už bylo venku. A jedna rada. Při porodu hlavně neležet. Jak v tv běží malé lásky nebo jak se to jmenuje, tak tam ty ženské pořád jen leží. Neválet se, chodit, celou dobu první dobu porodní pochodovat, hýbat se.. Já chodila po chodbách, kroužila v jídelně na šestinedělí okolo stolů a dítko bylo za 4 hodiny narozené. Tak na to věřím.

• Citovat
  • Nahlásit
927
4.4.21 14:57

Já teda upřímně nechápu tyhlety manýry rodiček… možná budu taky brzy vybírat porodnici a teda jediné, co mě zajímá, je, ať je to rychle za mnou. Ti porodníci to, co vás rodí, tomu určitě rozumí lépe než vy. Rozhodně si nehodlám vyskakovat a vybírat si porodní polohu jen proto, abych lékařům zhoršila výhled, tu chvilku nepohodlí vydržím. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.4.21 15:16

Samozřejmě je mi jasný, že pokud nic se zmíněného nebude možné (poloha, pupečník atd.) Tak to respektuji. Nejsem zase až takovej magor, aby přes to nejel vlak. Budu respektovat PA nebi lékaře, ale chci nějaký respekt i od nich. A né porody jak na běžícím páse.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
927
4.4.21 15:39
@BibianaBab píše:
Samozřejmě je mi jasný, že pokud nic se zmíněného nebude možné (poloha, pupečník atd.) Tak to respektuji. Nejsem zase až takovej magor, aby přes to nejel vlak. Budu respektovat PA nebi lékaře, ale chci nějaký respekt i od nich. A né porody jak na běžícím páse.

No, tak na to se ale bude dobré zeptat přímo v těch porodnicích, zavolat si. Líná huba - hotové neštěstí.
V každém případě bych se držela dál od takových věcí jako porodní plány. Nedivím se, že to nemají rádi - je to podobně absurdní, jako když jdete na operaci kýly s plánem, který strčíte chirurgovi do ruky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.4.21 17:01

@me57h no já teda nevím, ale rodí snad žena a ne porodník, ten je tam snad od toho, že kdyby nastal v průběhu porodu nějaký problém, aby ho řešil. Nikomu neodpírám odbornost, ale to dítě musí vytlačit ženská a ne doktor. Já bych se tam rozhodně nenechala přivázat za nohy, jen aby měl doktor výhled. Napište až absolvujete porod na zádech, jaký to bylo. Tohle jsou jen silácký řeči…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
927
4.4.21 17:35
@Tichávoda břehymele píše:
@me57h no já teda nevím, ale rodí snad žena a ne porodník, ten je tam snad od toho, že kdyby nastal v průběhu porodu nějaký problém, aby ho řešil. Nikomu neodpírám odbornost, ale to dítě musí vytlačit ženská a ne doktor. Já bych se tam rozhodně nenechala přivázat za nohy, jen aby měl doktor výhled. Napište až absolvujete porod na zádech, jaký to bylo. Tohle jsou jen silácký řeči…

Porod na zádech jsem zažila třikrát a vyhovovalo mi to. Děti jsem vytlačila já, ale bez instrukcí porodníka nebo sestry bych to fakt nedala, takže říkat něco jako, že já rodím, je blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
217
4.4.21 19:26

Ve Strakonicích jsem rodila třikrát. Klatovy posoudit neumím. Ve Strakach je úplně nové porodnické oddělení i šestinedělí. Měnit polohy jsem nemohla a taky kvůli tomu jsem byla vždy na siti. Kecy o tom, jak rodí porodník nebo že k tomu někoho potřebuješ jsou nesmysl. Porod je tvůj a nikoho k tomu nepotřebuješ. Třetí porod jsem měla jen s PA a světě div se, k porodu mi neřekla ani popel a ještě okrikla sestru, když mi do toho chtěla zasahovat. Porodní plán si klidně udělej, máš na to samozřejmě právo. Já tam měla napsáno, že samozřejmě je pro mě priorita zdraví, takže při nějaké komplikaci na něm netrvam. Jinak ty postupy jsou tam dost rutinní. Žádné dotepani pupecniku a o bonding jsem si vyloženě musela říct a moc se netvarili a za chvíli už malého chtěli zase brát. Jinak chováním byli na porodním milí, to zase jo. Na šestinedělí už záleží na tom, koho chytnes za směnu. I v tom jsou ale stále dost ještě sto let za opicema. Sice kojení ano, ale ukážou ti jednu polohu, děsí vazenim a pomoc nic moc. Lepší je kontaktovat laktační poradkyni. Mě už to potřetí naprosto nijak nezasahovalo, ale jako prvorodicka jsem byla dost nešťastná. Třeba se to ale taky posunulo už jinam. Rodila jsem před třemi lety naposledy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1715
4.4.21 23:11
@Tichávoda břehymele píše:
@me57h no já teda nevím, ale rodí snad žena a ne porodník, ten je tam snad od toho, že kdyby nastal v průběhu porodu nějaký problém, aby ho řešil. Nikomu neodpírám odbornost, ale to dítě musí vytlačit ženská a ne doktor. Já bych se tam rozhodně nenechala přivázat za nohy, jen aby měl doktor výhled. Napište až absolvujete porod na zádech, jaký to bylo. Tohle jsou jen silácký řeči…

Bylo to úplně v pohodě. Že mi kurtují nohy jsem si nějak nestihla všimnout. Vybavuji si jen, že mi sestra sundavala ponožky, že je prý nesmím mít. Dcera se narodila za pár minut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2953
5.4.21 11:22

Rodila jsem 2× v Klatovech. Jednou super, podruhé děs. Oba porody bez problémů. Jen přístup personálu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat