Porodnice Klatovy

, http://www.nemkt.cz/oddeleni/gynekologicko-poro...

obecný kontakt: 376 335 503
primář: 376 335 441
vrchní sestra: 376 335 504
porodnice: 376 335 521
oddělení šestinedělí: 376 335 536

Primář: MUDr. Bohumil Kuneš

Zdejší porodnice byla vyznamenána v roce 2005 dokonce titulem „Baby friendly hospital“ (nemocnice přátelsky nakloněna dětem. Po domluvě vás zde ochotně provedou po porodních, operačních sálech, ale i po nadstandardních pokojích. Zdejší kapacita je 21 lůžek přímo na porodním oddělení. Na stránkách klatovské porodnice se podívejte na právě narozená miminka.

Aktuální informace: Z důvodu chřipkové epidemie platí až do odvolání zákaz návštěv.

Doporučují maminky porodnici Klatovy?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Klatovy

Rodila jste v porodnici Klatovy?
doporučuje
Porodnice Klatovy - KacaKubik 03.12.18 napsala :

Byla jsem opravdu spokojená, veškerý personál na jedničku, od uklízeček po pana primáře :) Jsem ráda, že jsme zvolili Klatovskou porodnici, přístup všech na porodním sále profesionální, bohužel nevím konkrétní jména… Díky všem za péči o mě i Adélku :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tatínka a něco na čtení. :) Plenky dostanete (1 balík, což na pobyt stačí), vložky jsou denně doplňovány. Jídla byl také dostatek :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenský průkaz, popřípadě veškeré papíry z genetiky, pokud je maminka svobodná, potvrzení o otcovství z matriky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - tetičkaanička 06.11.18 napsala :

V této porodnici jsem rodila letos 5/2018. Byl to můj první porod a až na menší poporodní komplikace, kvůli kterým jsem musela zůstat o 2 dny déle, bylo vše v pořádku. Na boxu mi perfektně radili, a po porodu se krásně starali o mně i moje milované děťátko. I přes nízkou porodní váhu a problémy s kojením se všechny sestry snažily nám pomoci, jak jen to jde. Klobouk dolů a veliké dík! Jen a jen doporučuji!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Holky hlavu vzhůru. Vážně je to to nejkrásnější, co můžete zažít

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně tatínka! Ale… Je pohodlné rodit ve vlastní košili. Těch si sbalte klidně 5-6. Mně je stále přiváželi a odváželi, pak si vezměte čisté ručníky a jinak a to je hodně důležité. DOBROU NÁLADU!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - pajulinkaa 22.04.18 napsala :

S porodnicí jsem byla velmi spokojená. Od příjmu, sestrer, asistentek, lékařů po uklízečky. Všichni byli moc milí a hodní. Opravdu si nemohu na nic stěžovat. Strávila jsem tři dny na šestinedělí a tři dny na oddělení patologických novorozenců, protože dcera měla silnou žloutenku. Péče o ni byla také naprosto super, bylo vidět že mají všichni opravdu moc hezký vztah k miminkům a práci. Všude bylo čisto, WC,sprcha a WiFi na každém pokoji.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pokud budete na běžném oddělení, tak s sebou nic moc nepotřebujete. Na oddělení patologických novorozenců potřebujete svoje poporodní vložky, župan a případně dětské plenky, protože na víc než ty tři až čtyři dny nevystačí. Tatínka vezměte k porodu. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - miska 3 07.12.17 napsala :

Mohu jen doporučit perfektní přístup. Pan primář byl skvělý, hodný, ochotný. Sestřičky také moc hodné. Byl to můj 3. porod a musím říct, že na něj vzpomínám nejraději díky personálu a prostředí.

Personál: primář Kuneš Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Dodynk 17.10.17 napsala :

Rodila jsem letos v červnu ve 38. týdnu. Při příjmu mě vyšetřila Mudr. Haasova, byla v celku milá, žádný problém s ní nebyl. Zato moje kamarádka s ní měla opačné zkušenosti, kvůli ní jí skoro umřel syn. U porodu jsem měla MUDr. Sýkoru, za co jsem byla vděčná, jiného doktora bych u porodu nechtěla.

Jeden měsíc před porodem jsem přešla k MUDr. Sýkorovi od primáře Kuneše. Pan primář byl občas nepříjemný a veškeré vyšetření, ultrazvuky atp. jen v rychlosti prolítl. MUDr. Sýkora mi vše vysvětlil, popsal ultrazvuk atd. Teprve až od Sýkory jsem se dozvěděla, že mám rizikové těhotenství a že moje miminko málo přibírá.

Do porodnice jsem přijela cca v 6 ráno a malá se narodila po 10 dopoledne. Celou dobu na sále jsem měla po ruce porodní asistentku Smolíkovou a ještě jednu, ale u té si nepamatuji jméno. Byli moc milé, uklidnovali mě. Dokonce jsme si s doktorem a asistentkami zavtipkovali. Porod proběhl bez komplikací, bez nástřihu, sice s malým šitím, ale jinak vše bylo na 1. Hlavně MUDr. Sýkora a porodní asistentky byli skvělí.

Po porodu mi miminko museli převézt do Plzně na nedonošence, kvůli nízké porodní váze. MUDr. Sýkora mě uklidnil, že brzy vše dožene. A to samé na šestinedělí, sestry byly velice milé a pořád mě uklidňovaly, že brzy budu se svojí princeznou. (Stále jsem brečela a špatně snášela, že ji nemám u sebe a paní na pokoji jo. Záviděla jsem jí to).

Klatovskou nemocnici bych vřele doporučila.

Personál: MUDr. Haasova, MUDr. Sýkora, PA Smolíková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Kája_Mik 11.09.17 napsala :

Rodila jsem zde v letech 2013 a 2017 a naprostá spokojenost - obě děti byly rozeny císařem a personál báječný - lékaři, sestry, všichni.
Prostředí hezké, čisté.

Nadstandard - televize, lednice, samozřejmě samostatný pokoj, balkon, vlastní koupelna
Klasický pokoj - 2 nebo 3 lůžka, televize, koupelna

V celé nemocnici zdarma wifi. Na oddělení kuchyňka s lednicí. Sestry ochotné a milé (samozřejmě najdou se i výjimky, ale to je všude).

Návštěvní hodiny se zde extra neřeší - návštěva může přijít, kdykoliv se zachce.

Většinu ze zabalených věcí do porodnice jsem nepotřebovala - vložky, plenky, noční košile - téměř vše jsem vezla domů.

Jediné co mi vadilo, že na oddělení bylo v červenci 2017 veliké horko, nedalo se spát, fungovat, prostě nic.

Rozhodně doporučuji tuto porodnici. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Zyky 13.04.17 napsala :

Rodila jsem v Klatovech v listopadu roku 2016 a za mě naprostá spokojenost. Milé PA, které zbytečně nezasahovaly do první doby porodní. O co jsem si řekla, v tom se mi snažili vyhovět. Rodila jsem bez epiduralu, i když to bylo dlouhých 30 hodin.

Místo toho jsem využila 2× vanu, sprchu, míč… S manželem jsem měla soukromí, nikdo zbytečně nerušil. Je pravda že mi dali oxytocin, ale to jen z důvodu, že mi začala špatně pracovat děloha a musela bych na císaře.

Rodila mě PA s dohledem doktora. Bez nástřihu, bez tlačení na břicho, vše naprosto v pořádku. Malou mi hned dali a až poté ji změřili a zvážili. Malou poté odvezli na šestinedělí a mě nechali vyspat, za což jsem opravdu vděčná.

Takže za mě Klatovy ano a velké díky všem. Od doktorů až po uklízečky. Všichni byli milí a ochotní.

Personál: Mudr. Sýkora

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravené všechny papíry, dost si tim ušetříte čas a pobyt na příjmu.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Klatovy - MarcelkaK 07.07.16 napsala :

Je to už nějaký pátek, ale myslím, že jsem se měla víc připravit. Neměla jsem porodní plán, ale říkala jsem si, že dnes už nedělají takové ty zbytečné zásahy atd.. Ale spletla jsem se! Stejně se na mě dost vyřádili - oxytocin, nástřih, tlačení na břicho atd.

Sex jsem si tedy neužila asi půl roku. Tehdy mi to nepřišlo, ale dnes myslím, že úplně zbytečně. Porod celkem dobrý, malý v byl pořádku.

S doktorkou, tuším Haasovou, nemám dobrou zkušenost. Porodní asistentka tam byla nějaká mladá a celkem fajn, ale doktorka tedy opravdu dost nesympatická. Na šestinedělí lepší, ale příště už bych vybrala jinou porodnici.

Personál: MUDr. Haasová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobře se připravit, porodní plán nebo dulu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Brenda25 28.06.16 napsala :

Porodnici v Klatovech vřele doporučuji. Od příjezdu až do mého odchodu jsem nezažila nikoho neochotného..

Co se týče samotného porodu, jsem naprosto spokojená. Měla jsem sestavený porodní plán, který byl absolutně respektován. Rodil mě pan doktor Reindl. Moc milý a vstřícný přístup.. I zavtipkoval. Porodní asistentky, které bohužel nevím jak se jmenovaly, byly také velice ochotné.

Na šestinedělí jsou všichni trpělivý i s hysterickou matkou, jako jsem byla já.

Jsem ráda, že jsem rodila právě tady a na porod budu vzpomínat v dobrém.

Personál: MUDr. Reindl

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek jídla, když máte mlsný jazyk. :)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Klatovy - Verunick 30.03.16 napsala :

Lituju, že jsem rodila v Klatovech. Tu zkušenost nechci raději popisovat, je to pro mě trauma i po dlouhé době. A to jsem měla vlastně fyzicky pohodový porod, přesto se na mě personál docela podepsal.

Třeba při sexu mám pořád bolesti díky nástřihu, který přitom byl úplně zbytečný - fakt nechápu, proč dělat nástřih při dobře probíhajícím porodu s mimčem vážícím ani ne tři kila. Asi aby to pro doktorku bylo rychlejší, něco takového aspoň naznačila…

Celkový přístup hrůza. Psychiku mám v háji, sexuálně v podstatě nežiju a místo pořádného užívání dítěte (které už se pomalu chystá do školky) se jen srovnávám s následky nejhoršího rozhodnutí v mém životě, s jizvami na těle i na duši.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybrat si jinou nebo rodit doma.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Anonymní 04.02.16 napsala :

Porodnici v Klatovech mohu jen doporučit. Rodila jsem minulý rok v březnu a byla jsem maximálně spokojená. Profesionální a empatický přístup, prostě super. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě 2× kopii přijímacího protokolu, noční košile minimálně 2×, jednorázové kalhotky (vložky nemusíte, jsou tam na wc a sestry doplňují každý den), hygienické potřeby, oblečení pro miminko až vás pustí domů (plenky dostanete 28 kusů a to na ty 3-4 dny vystačí) a pokud nejste oddaní, tak papír z matriky o uznání otcovství.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Anonymní 18.01.16 napsala :

Rodila jsem v Klatovech loni v srpnu a jsem velice spokojená.

Nejdřív jsem tam byla na kontrole, protože mě tam poslal můj gynekolog. Tak mě vyšetřili a řekli, že na vyvolání porodu je ještě brzo.

Nástup jsem měla v pondělí 4.8. v 8:00 - opět vyšetření. Jelikož mi ráno praskla plodová voda, tak na vyvolávačku se čekalo 24 hod. (do té doby jsem samovolně neporodila, ani žádné kontrakce). Jelikož měli volný porodní sál, tak jsem celý den byla tam. Jediné mínus bylo, že jsem od vedle slyšela rodit cca 5 žen, takže jsem se začala celkem bát dalšího dne.

Od večera 18:00 mi dávali kapačku a ráno v 8 hodin přišel doktor, koukl na mě a dal mi vyvolávačku (prášek). Po 15 min. začaly kontrakce, ty jsem měla každých 10 minut a pak celých 7.5h/5 minut. Hrůza.

Sestřičky, doktoři byli hrozně milí. Konečná fáze porodu byla těžká, ale zvládli jsme to.
Až budu mít druhé dítě, tak rozhodně chci zase do KT. I na pokojích byly sestřičky milé, pomáhaly, radily, prostě super.

A hlavně jsem ráda, že se tam dá půjčit monitor dechu za cca 900,– na půl roku nebo tak nějak.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Teplé ponožky. =P

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Anonymní 22.10.15 napsala :

Rodila jsem v KT letos v dubnu, původně jsem měla rodit u Mulačů, ale setkala jsem se z jednou „milou“ paní doktorkou, takže jsem svůj názor rychle změnila.

V KT to šlo všechno ráz na ráz jeden den kontrola a jak prohlásil pan primář, druhý den šup na sál (nevydržela by jizva). Rodila jsem císařem při plném vědomí a byl to vážně zážitek na který nezapomenu. Přístup lékařů a sestřiček byl úžasný - až na dětské sestry, ale to už tady někdo rozebíral.

Mimčo mělo žloutenku, a tak nás přesunuli na patologické novorozence. Paní doktorka Vracovská je opravdu skvělá. Všechno vysvětlila, pochopila rodičku rozhozenou hormony (a že jsem tedy byla… až se stydím). Dětské sestřičky na patologických novorozencích úplně úžasné, bylo to jako nebe a dudy. Rozkojily, vše vysvětlily, nemůžu si je vynachválit.

Pana primáře jsem si nakonec zvolila jako svého ošetřujícího lékaře. Ale klidně bych chodila i k paní doktorce Haasové, která mne přijímala (byla velmi jemná a opatrná, řekla co se bude dít, co bude právě dělat a proč). Jediný, koho už nemusím nikdy vidět, je paní doktorka Cibulková, ale to je jenom můj názor.

Personál: primář MUDr. Kuneš, MUDr. Haasová, MUDr. Vracovská, MUDr. Cibulková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

tatínka

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Klatovy - Anonymní 10.10.15 napsala :

Extra kvůli možnosti vyjádřit se k porodnici v KT jsem se zaregistrovala.

Na začátku 9. měsíce jsem spadla ze schodů, a to docela drsně, modřiny a na břiše krvavý šrám. Hned jsem jela na ambulanci, která teda vlastně ani není ambulancí, je to normální poradna a ordinace. U vchodu k sestřičkám byl hrozen pacientek, já nervózní jak blázen, ale dokud stojíte na vlastních nohách, tak si vás nikdo nevšimne. Oslovila jsem tudíž sestru bez ohledu na ostatní a snad je to pochopitelné, byla jsem dost vystresovaná. Opravdu nedokážu objektivně posoudit, jak moc naštvaně jsem působila, určitě jsem ale naštvaná nebyla, každopádně to byla první otázka sestřičky: „a proč jste na mě naštvaná?“ Zírala jsem jako sůva, řekla jsem, že nejsem naštvaná, jen nervózní a chtěla bych vyšetřit, když jsem na ambulanci.

„A průkazku jste mi dávala?“ ušklíbala se na mě. Fakt jsem to nepobrala, průkazku jsem jí vrazila a už se nehnula z místa. Tak mi teda změřili tlak a že mě dají na monitor. Ten byl naštěstí v pořádku, pak mě strčili do čekárny, odkud si mě pak zavolal MUDr. Kuneš. Ač ho znám osobně ještě z dob studií na VŠ a moc dobře vím, že mě poznal, choval se dost arogantně, dost nepříjemně mě vyšetřil pohmatem a oznámil mi, že už se mám na další týden objednat do nemocnice, že už to do porodu dochodím u nich. Vyšetření u něj trvalo i s oblečením tak dvě minuty. Zajímalo ho jen to, jestli jsem spadla přímo na břicho, nic víc. Do průkazky mi nenapsal nic, jen sestry mi tam načmáraly tlak. Tak jsem se objednala.

Další týden, ač nerada, vyrazila jsem na druhý monitor. To se mě sestry ptaly, jestli mi ho mají dělat nebo co tam vlastně dělám. Jako prosím? Měla jsem se objednat, to jsem udělala, ale říkat jim, co mají dělat, jak to mám vědět? Tak že mě teda natočí. Vše ok. U MUDr. Kuneše opět záležitost na dvě minuty. Takovým fofrem tam vyšetřuje každou pacientku, jak jsem si všimla, a protože se tam zásadně nezavírají dveře do sesterny, tak i víte, s čím tam která jde, takže takhle rychle vyšetřil jak holku 4 týdny po porodu, tak paní na prevenci, tak nějakou předoperaci. Tam se na soukromí pacienta nekouká.

Doktorovi jsem oznámila, že mě v noci dost brní ruce a bolí klouby, tak mi na to napsal magnesium - v 37. týdnu! Dobrý, no. Brala jsem ho dva dny a pak ho hodila do šuplíku.
Když jsem mu řekla, že chci rodit v Příbrami (mám k tomu osobní důvody a rodila bych tam stejně), tak zamrznul, šlehnul po mně průkazkou a řekl: „A nezbláznila jste se? To pojedete do Příbrami?“ „Já tam mám na porodním příbuznou, která tam pracuje.“ „Aha. Tak si to dochoďte tam, každá porodnice to dělá jinak, tak ať se o vás postarají.“

A já jen dodávám - zaplaťpánbůh, že to každá porodnice dělá jinak! V Klatovech bych nenechala rodit ani svou fenu, natož sebe! Jsou arogantní, přijdou mi dost povrchní co se týče výkonu praxe a vůbec, ale vůbec jsem se tam necítila příjemně. A to jsem ještě nerodila.

Personál: MUDr. Kuneš

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby si vybraly jinou.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Klatovy - Anonymní 16.08.15 napsala :

Chci reagovat na tolik negativně brané nástřihy.

V KT jsem rodila 2×. Prvního syna v prosinci 2012. Nová porodnice. Čerstvě otevřená, primářem byl MUDr. Vondraš. Rodil mě mladý doktor Straka. Nastřihnul mě, protože syn měl 4 kg a velkou hlavičku. Porod i hojení na 1. Nemohu si pana doktora vynachválit. Je super. Citlivý, empatický, zkrátka super.

Druhý porod duben 2015. Rodil mě nový primář Kuneš. Zdlouhavý porod. Miminko nesestupovalo. Dvanáct hodin jsem měla bolesti po 2 minutách, pak zase po 5 minutách. Bohužel mi manžela poslali domů a přivázaná na monitoru jsem se nemohla ani napít. Sestra mi odmítala alespoň navlhčit rty, že nesmím pít, že to brzo přijde a stále nic. Primář nic moc přístup. Odměřený už na mě byl na kontrole cca měsíc před porodem, kdy mě má gynekoložka poslala na lepší ultrazvuk, protože se jí něco nezdálo.

Já jsem člověk, co neplaší, a brala jsem to jako jen zkouknutí, ale bylo mi pomalu vynadáno, že jsem tam zbytečně, přitom z mé vůle bych tam ještě nešla. U porodu nic moc a musím říct, že syn se narodil o 10 dní dříve, přesto měl již 4 kg a porod nepostupoval. Nevím, co přesně mi píchli, jestli postupně 2× ocytocin, byla jsem vysílená. Po 12 hodinách bolesti mi nakonec protrhly vodu a snažili se mě roztáhnout. Následně, protože syn sestoupil níž, tak mi silou tlačil na břicho a já se celá roztrhala. Zlatý nástřih. Je pravda, že jizva je cítit klidně po roce, ale krásně sroste. Ještě 2× mě šili, protože šití nedrželo. Měla jsem ve zprávě poporodní poranění 3 typu.

Doufám, že pana primáře již nikdy nepotkám. Zjistila jsem, že se jinak chová k někomu s protekcí a úplně jinak, pokud ji nemáte. Jinak vše ostatní OK.

Personál: MUDr. Straka, MUDr. Kuneš

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechat si poslat manžela/partnera domů.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pár plenek pro mimi navíc. Dostanete 1 balíček a nestačí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Bara Sykorova 14.08.15 napsala :

Porodnici dávám 99% a předně chci moc poděkovat celému gynekologicko-porodnickému odd. za skvělou péči, kterou maminkám a dětem věnují.

Veškerý personál od lékařů, porodních asistentek až po sanitáře či uklízečky je velmi příjemný a ochotny, všichni pomáhají, poradí. Mé přijetí do porodnice bylo bleskové, jedna kontrola u MUDr. Kuneše a za pár dní porod ve 38.tt.

V noci mi po nepravidelných 5-7 minutových kontrakcích praskla voda a pak to jelo,
silné kontrakce co 2,5-3 min., rychlá cesta do porodnice a rovnou na sál. Pokusila jsem se porodit přirozeně, ale po 2 probdělých nocích a dní přípravy těla na porod už mi došel dech, dítko správné nepostupovalo, hrozilo porušení jizvy na děloze z prvního porodu sekci, a tak následoval opět operační sál a císařský řez.

Do porodnice jsme přijeli ve 4:30 a v 6:00 se narodil náš syn Šimon. Porod vedl primář MUDr. Kuneš, kterého jsem již znala z prvního porodu a pobytu v porodnici u Mulačů. Pan primář i jeho tým se chovali zkušené a dávali mi jistotu i oporu, že přes všechno nepříjemné porod dobře dopadne. Probrala jsem se na pokoji, kde už čekali manžel i Šimonek. Miminko jsem mohla vidět kdykoliv, první den po operaci ale jen v přítomnosti personálu nebo rodiny. Od druhého dne jsem už měla malého na pokoji.

S veškerou péčí mi ochotně pomohli a poradili, vše mi vždy vysvětlili. Velká pomoc byla také při rozkojení, ale mimi je naštěstí savec, tak to šlo bez problémů. Též chválím přístup k pokožce dítěte, mytí jen teplou vodou, žádné vlhčené ubrousky a chemická kosmetika. O mě samotnou se také vzorně starali, brzy mě odpojili od přístrojů, cévky,
kapaček a šup na nohy, což bylo určitě ku prospěchu mé rekonvalescence, i když
se mi to v danou chvíli tak nejevilo. Porovnání s rekonvalescencí po 1.porodu u
Mulačů v r. 2012 je to o 100 % lepší, přístup byl určitě pružnější.

Vybavení pokoje (dvoulůžkového) moderní, polohovací automatické lůžko, zvonek na sestry,
vše po ruce, na pokoji vše pro péči o mimi, praktická postýlka, vlastní sprcha,
toaleta, na chodbě kuchyňka. Mínusem, a tím 1% které chybí do sta procent, jsou
drobné detaily vybavení pokoje - stará těžká vlněná deka v létě a pro člověka
po operaci nešla ani uzvednout, malé odpadkové koše, některé bez nášlapů, těžko
se do nich trefovalo, když se člověk ani neohne, v koupelně žádný háček či
věšák na ručníky. Strava nemocniční, ale celkem chutná á výživná s ohledem na
kojící matky.

Celkově je klatovská porodnice na 1, mohu jedině doporučit.

Personál: MUDr. Kuneš

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přibalit ručníky, osušku pro mimi, nic krom běžného seznamu věcí do porodnice mi nechybělo, pro mimi vše poskytnou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - aterka 27.04.15 napsala :

Moje pocity z nedávného porodu v klatovské porodnici jsou veskrze pozitivní.
Rodila jsem císařem.

Při porodu musím velmi ocenit veškerý personál včele s primářem Kunešem. Vše běželo učebnicově, nejprve velmi šikovná anestezioložka, dále sestry, které se mě snažily rozptýlit, nakonec zřízenec, který mě tahal z místa na místo a pomáhal otáčet se… Všichni byli velmi profesionální a také milí a všem patří velké dík.

Předchozí porod v Domažlicích mám spojený se špatnou zkušeností s anestezií, kdy mi jednak anesteziolog nedokázal napíchnout spinál - prý že to na mé páteři ani nejde - haha. Klatovská dr. se trefila napoprvé, a pak jsem se během operace několikrát probrala z celkové anestezie a řvala jak zvíře - jednou přímo při operaci a podruhé při šití a přenášení na lůžko atd.) V Klatovech mi dokázali, že to jde i jinak a že i já můžu prožít porod ,,normálně"- byť císařem.

Doktoři byli moc fajn, nejraději vzpomínám na MUDr. Straku, jeho smysl pro humor byl jak hojivý balzám. No a primář byl taky fajn, člověk, co vás vyslechne a číší z něho sebejistota a profesionalita, tak to má být. :-)

Porodní asistentky byly většinou moc fajn, starostlivé. Bohužel když jsem měla poprvé vstát, narazila jsem na směnu dvou sester, které si mě spíš dobíraly a byly protivné. Vůbec mi nepomohly, fakt jsem se nemohla vzpříčit z boku do sedu, neporadily dát si postel výš, mě to v tu chvíli vůbec nenapadlo… Pak že jiné maminky už běhají jako čamrdy a já nic… No kdo zažil císaře, tak ví, že první vstávání je masakr a tu pomocnou ruku potřebujete, navíc při takovém tlaku, který jsem já měla. Takže jsem si nakonec sedla a pokusila se vstát, tím ony měly hotovo a odešly. Já se pak tou bezmocí rozbrečela, miminko nikde a hormony dělají své (stačí málo). Naštěstí noční směnu měla moc fajn sestra, která se mnou začala trpělivě chodit na záchod. Ani jí nevadilo, že se opírám o její ruku a pak už to šlo.

Dětské sestry… jedna anděl, druhá se minula povoláním. To je asi ve všech porodnicích. Moc fajn byla jedna mladá sestřička s moravským přízvukem, která mi nosila malou k přiložení (dokonce hned po porodu na pokoji mi ji dala k prsu, možná proto nakonec malá tak dychtivě chtěla sát a po pár dnech se spustilo mléko a rozkojily jsme se.).

Po císaři jsem musela být na obyčejném pokoji, porodnice byla narvaná. Spolubydlící byly obě fajn, akorát jedna měla v porodnici jednu nekonečnou návštěvu o několika lidech včetně hodně malých dětí, což bylo dost únavné. Střídalo se to tam jak na běžícím pásu téměř celé dny. Myslím, že by se vůbec nic nestalo, kdyby se návštěvy omezily na členy rodiny (manžel nebo přítel, prarodiče maximálně sourozenci a dost). Toto bylo vysilující, nemohla jsem pomalu ani vstávat, kojit, ani odpočívat po operaci, soukromí a klid prostě chyběl. Byla jsem fakt příšerně unavená.

Pak si nás nechali ještě na dva dny na patologických novorozencích kvůli žloutence, a to jsem si připadala jak v jiném světě. Klid, pohoda, žádné návštěvy jen manželé, milionové sestry, dítě začalo krásně pít mlíčko, já si tam úžasně odpočinula a cítila se o 100% lépe. Kéž by toto bylo i na poporodním.

Personál: primář MUDr. Kuneš, MUDr.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, jinak vše se dá dovézt podle potřeb i později.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Klatovy - Luccisek 23.04.15 napsala :

Rodila jsem ke konci roku 2013 a mám z celého porodu a následných dnů v porodnice nepříjemné pocity. Od jedné hodiny ráno jsem byla napojena na přístroj, nemohla jsem se jakkoli pohnout, aby pohyby miminka byly znatelné.

Manžela mi poslaly domů vyspat, že dítě přijde až tak v poledne, takže na vše sama. Občas se někdo přišel podívat na přístroj, občas přišla doktorka a nic, čekalo se, což chápu. Hrozně mě bolela záda po celém těhu a k tomu pololežet pořád ve stejně poloze na porodním křesle, brr. Ve tři ráno mi pomohly doprasknout vodu. V tu ránu šíleně křížové bolesti. Prvorodička, bez opory manžela a ještě tak silné kontrakce.

Samozřejmě jsem hekala bolestí, za což jsem si vysloužila od sestry a doktorky vysmáti na chodbě - ano, bohužel, mám uši a slyšela jsem to. Když sestra přišla, tak mi jen řekla, že podle přístroje tak silné kontrakce nemám, tak jako co tak vyvádím. No, asi neměla, že… V půl 4 ráno jsem byla otevřena na těsně 3 cm, za dvě hodiny už na 8, ale co, no,
přístroje přece nelžou. V půl šesté jsem nevydržela a volala muži, že ho potřebuji, že to nezvládám, ať přijede. V šest ráno se najednou objevil primář a já konečně zjistila, proč jsem nemohla z toho křesla - miminko mělo špatné ozvy, hrozilo udušení. Doktor se mě snažil roztáhnout, což bolelo, ale jo, snažil se mi zachránit dítě, takže zpětně to vnímám jinak. Doktorka mi při té bolesti jen nepříjemně řekla něco v tom smyslu, že jsem přece chtěla dítě, tak ať teď nevyvádím. Nakonec primář rozhodl, že musím na sál a že se císaře ujme sám.

Musím říct, že pan primář Kuneš je fakt zlatý člověk, který mi nejspíš zachránil miminko. Hrozný pohodář, který snesl flegmaticky moje hysterčení.

Po probuzení na pokoji mohl být se mnou manžel jen chvilku, vyhnali mi ho. O miminko jsem si musela říct, aby mi ho vůbec ukázali. Následná péče - dospělí doktoři, kteří se starali o mně - super. Dětské sestry - šílenost. Jedna něco řekne, vy to uděláte před druhou, ta vám za to vynadá. Mlíko se mi nespustilo, tak mě neustále přímo buzerovaly, ať přikládám a přikládám. Mimčo hlad, nasálo, plakalo, ten pohled na miminko, které chce mlíčko a vy ho nemáte, je hrozně bolestivý.

Pak mi mimi pořád plakalo a plakalo, snad dva dny s přestávkami, tak jsem se dobelhala na sesternu, jestli by mi sestřička neporadila, proč tak pláče, že jsem bezradná. Sestra mi řekla něco, co si budu vždycky pamatovat - to asi brečí proto, že jste v těhotenství kouřila, pila alkohol a nebo jedla hodně prášku. Došla jsem po tomhle na pokoj a celou noc probrečela, to nešlo. Ten přístup. Následně mému dítěti pak dali druhý den umělé mléko a od té doby nejhodnější miminko na světě. Mělo prostě pouze hlad. Ale že ze mě dělala div
ne narkomanka. Toť mé zkušenosti. Je zajímavé, že ženské se k vám chovají nadřazeně, hnusně, zato primář, chlap, je jediný, který ty bolesti a výkřiky dokáže pochopit, a i když si myslí třebas i své, drží pusu. A pak že je lepší mít kolem sebe ženské při porodu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechte si nic líbit a nemyslete si naivně, že vám ukážou, jak se starat o
miminko. To mi ukázala paní na pokoji, která už děti měla.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pokud byste musely kvůli žloutence zůstávat déle, tak své plenky a poporodní
vložky. Jinak na poporodním je všechno - plenky, vložky, oblečení pro mimča.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Klatovy - Anonymní 16.03.15 napsala :

Jak tady čtu zkušenost Anonymní (z 27. 01. 15), musím bohužel konstatovat, že mám podobnou zkušenost. I mně udělala paní Haasová zbytečný a velký nástřih (asi ráda stříhá), s nímž mám velké problémy i víc než rok po porodu a vážně zvažuji operaci.

Klatovy už nikdy více a paní doktorce posílám velké „poděkování“ za zbytečné dlouhodobé bolesti, problémy a snížení kvality života.

Klatovy už nikdy víc!

Personál: MUDr. Haasová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybrat si jinou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Anonymní 05.03.15 napsala :

Moje zkušenost je ze srpna letošního roku.

Rodila jsem jen se studentkou a porodní asistentkou, lékařka přišla jen zkontrolovat (popravdě by ani nestihla doběhnout, jaký to byl fofr :-D). Vše od příjmu probíhalo v klidu, žádný zbytečný zásah ani nástřih. Zkušenosti jsem měla již ze dvou porodů, ale tento byl nejlepší. Rodila mne nakonec studentka Zuzana a nemohu si na nic stěžovat, vždy říkala jak mám tlačit, druhá asistentka jen dohlížela. Celou dobu jsem mohla popíjet čaj, byly mi nabízeny různé polohy, vana, sprcha, epidurál ani entonox jsem nevyužila, porod postupoval dobře a rychle, personál stále usměvavý, žádný stres.

Co se šestinedělí týče, tak až na jednu nepříjemnou starší blond dětskou sestru a „přesladkou“ Stanislavu bylo vše na 1. ;-)

Personál: st. Sejpková, as. Papoušková, MUDr. Kovaříková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vyplněný formulář z webu, doklady, vložky do podprsenky, toaletní papír (měli jen takový ten šmirgl šedivý).

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Klatovy - Anonymní 27.01.15 napsala :

Jsou to pomalu dva roky, co jsem v této porodnici rodila a popravdě kvůli MUDr. Hassové už nikdy více - arogance, chladnost, nezájem.

Při porodu mě zcela zbytečně nastřihla (i dle mého gynekologa). Při prvním porodu jsem nastřižená nebyla, a to jsem rodila 4 kg mimi. Sešití odflákla tak, že jsem musela do Plzně na operaci a k mé smůle, mi vstupní vyšetření dělala ta samá doktorka MUDr. Hassová. Ještě se zhrozila, kdo mi mohl něco takového udělat.

Jediné co bylo na klatovské nemocnici v pořádku, bylo dětské (novorozenecké) oddělení.

Personál: MUDr. Hassová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Prewom 26.01.15 napsala :

Rodila jsem v září 2014 a z porodnice jsem byla nadšená!

Příjem - milé sestřičky. Doporučuji mít 2× vyplněný příjmový formulář, který najdete na stránkách porodnice (měla jsem ho jen jednou a to si ho vzala první sestra a druhá sestra chtěla stejné údaje zapsat jinam a já jí to musela všechno diktovat a některé věci fakt z hlavy nevím, tak to bylo zbytečně zdlouhavé). Líbilo se mi, že mají místnost pro rodinné příslušníky, takže se tam manžel mohl převléknout, nechat věci, později v klidu najíst.

Samotný porod - krásný porodní box, kde jsem mohla strávit všechny doby porodní. Žádné přecházení, maximální soukromí. Velká vana, sprcha, WC, velká postel, skákací míč - nic mi nechybělo. Úžasná porodní asistentka (jméno jsem nebyla schopná si zapamatovat - mladá blondýnka). Rodila jsem 11 hodin a ocenila jsem, že jsem mohla pít. Přinesli mi slazený černý čaj - moc dobrý, vždycky třeba dva loky, strašně mi to pomáhalo. Bála jsem se klystýru, ale bylo to úplně v pohodě, nic nepříjemného. Když už byla vidět hlavička, tak zhasli a nechali svítit jen světýlko u boxu pro mimčo, aby to pro prcka nebyl takový šok - ocenila jsem, že myslí i na takové detaily!

Oddělení šestinedělí - rodila jsem v úterý, pouštěli mě v sobotu (malý dobře přibíral). Veškerý personál úžasný! Skvělá staniční sestra Stánička i ostatní včetně uklízeček. Každý se usmíval, byl ochotný. Nemohu si absolutně na nic ztěžovat. Na celý pobyt jsem dostala jednorázové plenky (zn. MonPeri - doporučuji je, koupila jsem si pak i další velikosti a stále je používám), pak jsem dostala Bepanthen, který jsem první dny ocenila na bradavky, které si teprve zvykly na kojení. První den jsem byla na normálním pokoji, který je vybavený WC, sprchou, TV, lednicí. Další dny jsem byla na nadstandardu, protože tam je navíc balkon a bidet (bidet je po porodu super věc, když se musíte dole mýt po každé návštěvě WC - nemusí se vždycky lézt to sprchy, takže je to mnohem pohodlnější).

Porod sám o sobě pro mě nebyl nějak úžasným zážitkem. Dost to bolelo (nabídli něco na uklidnění, ani nevím, co to bylo, ale píchli mi to do zadku a část do kanyly - dost to fungovalo :-)), ale jen díky personálu a skvělé atmosféře v klatovské porodnici jsem ochotná rodit znova. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyplnit 2× příjmový formulář. Při odchodu z porodnice mít připravené drobné na poplatky. Neměli na vrácení a manžel musel běžet rozměnit do bufetu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte si na porod košili, která se dá celá rozepnout. Když lezete z vany a do vany a ještě máte v ruce píchnutý oxytocin, tak je to pohodlnější oblékání. Jinak i jejich erární košile jsou celkem pohodlné, jen nejsou rozepínací.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Terezka 2 02.12.14 napsala :

Já jsem dceru Terezku rodila v Klatovské nemocnici 12.7.2014. Nemůžu si vůbec na nic stěžovat. Těhotenství mi muselo být ukončeno ve 36. týdnu z důvodu, že Terezka byla malinká. Neměla ani 2 kg. Rodil jí osobně pan primář Bohumil Kuneš, kterému bych tímto chtěla moc poděkovat, že nám malou zachránil.

Sice jsem ji nemohla mít u sebe, ale hned jak se malá narodila, tak mi řekly, že jí budou muset převézt do Plzně. Hned jak jí tam převezly tak volali do klatovské nemocnice, že je malá v pořádku a než jsem tam za ní jela, tak volaly jak je na tom malá zdravotně. Já jsem tam za ní jela hned po třech dnech, co mě pustily z nemocnice.

Sestry jsou tam též příjemné a velice ochotné. S přítelem a celou naší rodinou můžeme klatovskou porodnici jen a jen doporučit všem nastávajícím maminkám. A v Plzni na nedonošencích jsou taky velice příjemné sestry i doktoři.

Personál: MUDr. Kuneš Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - veronikaprazakova 04.06.14 napsala :

Byla jsem ještě ve staré porodnici v Klatovech a nemohu si stěžovat. Super personál, doktoři, přístup a ochota. Vzhledem k tomu, že to byla stará porodnice, tak mi vadilo, že se na WC a do sprchy musí až na konec chodby mimo pokoj, ale jinak v pohodě. Teď tady máme novou nemocnici a tu zatím nemůžu hodnotit - až za pár měsíců.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučila bych, aby si s sebou nebrali hodně věcí, je to zbytečné.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Menší velikost oblečení, oblečení pro mimčo na cestu domů a Bepanthen.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Klatovy - Anonymní 12.05.14 napsala :

Rodila jsem v Klatovech své druhé dítě a na samotný porod nemám dobrou zkušenost, co se týká personálu. Musím říct, že jsem měla dobrý porod a mít komplikace, asi bych jela do Plzně. Muže nechala nějaká stará sestra čekat venku půl hodiny, přitom mi vyřizovali jen formuláře. Než přišel doktor, tak mi nějaká sestra při přípravě řekla, že si mám po sobě uklidit kalhoty do skříně, když jsem měla kontrakce. A ještě mi málem šahala na břicho při kontrakci, což bolelo jako čert, aby se prý dítě probudilo…
Nemohla jsem si dojít ani na záchod s tím, že prý už budu rodit, že je to jedno. O nějakých utišujících prostředcích mi nikdo nic neřekl ani nenabídl. Nemohla jsem ani chodit po místnosti, jen ležet na porodním křesle.

Doktor tam byl jen začátek protržení blan a na samotný porod se někam ztratil. Miminko mi nepoložili na břicho, nejdřív ho dali do toho jejich boxu a pak za pár minut mi ho dali.

Na novorozeneckém oddělení to bylo fajn, sestry poradily, byly laskavé, ale také ne všechny. S měřením, kojením začaly až poslední den.

Nemocnice je nová, pěkné prostředí, ale je to hlavně o lidech, jak se chovají v situaci, kdy rodíte a je to pro vás důležité. Pokud srovnám porodnici, kde jsem rodila první dítě, tak to bylo nesrovnatelně lepší.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pevné nervy

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Klatovy - Anonymní 16.04.14 napsala :

Zkušenost velmi smíšená. Především navzdory hlásání opaku mě potkalo nerespektování porodního plánu. Jistá snaha od části personálu sice byla, ale soukromí u porodu nebo neměření a nevážení děťátka hned po porodu jsem se nedočkala, odnesli mi ho i přes protesty. Nemluvím o nejspíš zbytečné a velké epiziotomii nebo chování jedné sestry ze staré školy, která zjevně samotnou možnost porodního pánu ještě neskousla a dávala mi to najevo. Doktorka u porodu MUDr. Haasová byla chladná a později arogantní, s ní mám jednoznačně negativní zkušenost.

Pochválit musím prostředí a za ochotu a milé jednání některé sestřičky z porodního a zvláště pak dětského oddělení. Utkvěla mi v hlavě například laskavá sestřička, která s námi chodila cvičit. Také je dobrá například možnost využít v první době porodní vanu.

Asi záleží i na tom, na koho narazíte a jestli se smíříte se všemi rutinními postupy (pak asi problém mít nebudete). Jinak na mě ale jednání některých doktorů působilo tak, že si pořádně hlídají, aby se jim do toho rodičky moc nepletly – porodní plán si sice vezměte, ale my vám vyhovíme, jen když to bude vyhovovat i nám. Nebo v duchu „Ono je to teď taková móda, tak napíšeme, že porodní plány respektujeme, ale nakonec si to stejně uděláme podle svého a přinejhorším nějak zdůvodníme…“

Personál: MUDr. Haasová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Janinat80 13.04.14 napsala :

Naprostá spokojenost - až na jídlo. Od příjmu po odchod, od uklizeček po primáře se všichni chovali velmi mile.

Rodila jsem plánovanou sekcí, cokoliv se mnou lékaři zamýšleli dělat (podání anestezie, injekcí, léků, dokonce i obvázání nohou). O všem mě informovali dopředu, na vše jsem byla připravená (i co se rozsahu bolesti týká). Miminko ke mně ihned přiložili.

Oddělení šestinedělí naprosto vstřícné, dětské sestry vše ukáží, vysvětlí s obrovskou trpělivostí. Pokud se některá maminka (prvorodička) o miminko neumí ještě dostatečně postarat, stačí říct, vše ukáží a naučí. Nadstandardní pokoj určitě stojí za příplatek.

Jedinou a velikou výtku mám ke stravě. Za pět dní, které jsem v porodnici strávila, se dala jíst pouze vánočka k snídani. „Dietní“ bujon složený z převařené vody a Podravky nebo „naéčkovaný“ puding se šlehačkou za 2,50 bych té paní, co tam ty diety určuje, hodila na hlavu! Jako normální jídlo se tam podává chemická kaše se zapáchající sekanou nebo rozvařené těstoviny s podravkovou UHO omáčkou. :( Naštěstí se o mě rodina starala, takže jsem hlady nestrádala. Myslím, že je opravdu veliká škoda, že tak skvělému personálu to tak moc kazí strava!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě si domluvte nějaké stravování, hlavně ovoce, zeleninu, pečivo, které máte rádi. Na oddělení je kuchyňka s mikrovlnkou, rychlovarná konvice, takže si jídlo můžete ohřát a k tomu si uvařit oblíbený čaj. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kalhotky do porodnice, dudlík, přezůvky, župan, pyžamo, hygienické potřeby, ručník.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Anonymní 10.04.14 napsala :

Naprostá spokojenost! Není, co bych mohla vytknout.

Celý tým (lékaři, PA, sestry, dětské sestry, sanitářky i uklízečky) - všichni milí, příjemní a profesionální. Po předchozím porodu císařským řezem jsem si přála rodit normálně. Lékaři mi vyšli vstříc a v mém rozhodnutí mě podporovali (i PA), i když jsem to chvílemi chtěla vzdát. Na porodním sále jsem měla k dispozici vanu a teplou sprchu, obojí mi přinášelo úlevu při kontrakcích.

Využila jsem nadstandardní pokoj a připadala jako v hotelu - soukromí a balkon s výhledem na město je báječný.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Bonie24 09.04.14 napsala :

Svoji druhou dceru jsem rodila v Klatovech ještě ve staré porodnici. Všem ji moc doporučuji. Všichni se ke mně moc hezky chovali, byli ochotní, pomáhali a po porodu jsem si připadala jako na dovolené. Moc příjemný personál.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Markéta Fe 08.04.14 napsala :

Porodnice v Klatovech je perfektní, všem doporučuji. Milý a profesionální personál, perfektní práce lékařů i sester, nové příjemné prostředí. Veškerý personál naprosto respektoval všechna má přání a přistupovali ke mně individuálně.

Po příjmu jsme se ihned s partnerem odebrali na porodní pokoj, kde jsme byli po celou dobu, s minimálním vyrušováním. Můj porod se nakonec bohužel zvrtl v rizikový porod, který po 16 hodinách skončil akutním císařským řezem. Na vše dohlížel přímo pan primář, který se do poslední chvíle snažil udělat vše pro to, aby porod mohl proběhnout přirozeně. Vše mi bylo vysvětleno, na vše se mne předem zeptali, než cokoli začali dělat. Operace byla odvedená skvěle, protože už druhý den po císaři jsem mohla trochu chodit, den nato už jsem chodila, jak jsem potřebovala a zvládala péči o malou i se zavedeným drenem, jizva po 10 dnech není téměř vidět.

Až na jednu protivnou porodní asistentku, která se o nás 2 dny na šestinedělí starala, byly všechny sestry skvělé, vše ochotně vysvětlily, dětské sestry měly naprosté pochopení pro mne coby vyjukanou prvorodičku, na všem se se mnou domlouvaly (hlavně na případných příkrmech), vše mi vysvětlily.

Jediné, co dost pokulhává, je jídlo - klasická „jídelnová“ strava. Dost se mi nelíbily různé chemické polotovary, které se servírovaly (např. k večeři jsem dostala 2 vanilkové pudinky v kelímku - plné éček - a k tomu pár kousků bílé veky). Nebýt zásobená z domova, asi bych umřela hlady.

Porodnice má pouze 2 nadstandardní pokoje, které jsou neustále obsazené, dostala jsem se tam pouze na poslední den, ale i tak to stálo za to.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Domluvte se s někým z blízkých, ať vás průběžně zásobují čerstvým ovocem, zeleninou a mléčnými výrobky a občas přibalí nějaký ten oběd. :-) Aspoň já jsem v tomto bodě maminčinu péči dost využila a ocenila.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostanete všechno, s sebou nepotřebujete prakticky nic, pouze jednorázové kalhotky a přezůvky a věci na osobní hygienu. Doporučuji vzít si s sebou velkou krabici papírových kapesníků. Pokud neholdujete bílému pečivu, určitě si do tašky přibalte nějaký knackebrot a pár musli tyčinek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - bdg 07.03.14 napsala :

V Klatovech jsem rodila po 18 letech svoje třetí dítě a byla jsem velmi spokojená ve všech směrech. Mám srovnání s prvním porodem před 20 lety v Plzni na Slovanech a druhým porodem U Mulačů.

Za prvé chci vyzdvihnout pohodovou, klidnou atmosféru v klatovské porodnici, danou zřejmě i menším provozem, než je třeba na Lochotíně.
Po celou dobu, kdy jsem byla v péči klatovské nemocnice (gynekologie, porodnice, odd. šestinedělí, ortopedie), jsem se potkávala výhradně s přívětivým, milým a vstřícným personálem a měla jsem vždy pocit, že je na vše dostatek času. O mě i naše miminko bylo výborně postaráno. Na oddělení gynekologie je skvělá organizace, vždy jsem byla velmi rychle „odbavena“. Dobře samozřejmě působí i pěkný interiér nové budovy nemocnice, nabízející služby takříkajíc hotelového typu.

Největší pokrok ve srovnání s mým prvním porodem před 20 lety se odehrál v přístupu k rodičce i její rodině – dostatek srozumitelně podaných informací, respekt a osobní přístup. Možnost mít u sebe doprovod je dnes v porodnicích již běžná, ale v Klatovech můžete - chcete-li - u sebe mít více osob, což stále ještě běžné není.
(Poznámka na okraj: před vstupem do pokoje všichni, včetně primáře, zaklepou na dveře – s tím jsem se jinde nesetkala.)

Od porodu jsem již mnohokrát v duchu děkovala MUDr. Matuškovi, jenž vedl můj porod, který pro mne byl velmi bolestivý a psychicky jsem jej špatně snášela. Ačkoliv předchozí 2 porody jsem zvládla v klidu, tentokrát jsem křičela a brečela bolestí. Pan doktor ani PA to nijak nekomentovali (jako zde některé recenzentky zmiňují: „Ženská, přestaňte řvát, nejste snad z cukru…“ apod., což je dle mého názoru nepřípustné jednání). Pan doktor byl po celou dobu klidný, laskavý, uklidňoval mne a povzbuzoval („Věřte mi, ještě chvilku, a budete mít miminko u sebe…“).

Ve chvíli, kdy jsem bolestí téměř ztrácela rozum, mi navrhl zaujmout místo klasické polohy na zádech polohu vkleče, ve které bolesti byly náhle snesitelné, já jsem se uklidnila a porod začal rychle postupovat. Nakonec mi pan doktor bez problémů umožnil v této poloze i porodit. Ze zkušeností jiných žen vím, že rodit (tlačit) v této poloze není běžné - rodičky jsou obvykle k tlačení vyzvány zaujmout klasickou polohu na zádech.

Po porodu se za mnou pan doktor přišel podívat na pokoj, jak se mi daří, a když jsem mu děkovala za trpělivost, s úsměvem mne pochválil, že jsem rodila pěkně. Pár milých slov, která nic nestojí, a přitom mi psychicky hodně pomohla.

Pobyt na neonatologii byl také perfektní. Velká podpora kojení. Sestřičky se pravidelně chodí ptát, jestli něco nepotřebujete.

Miminko máte od chvíle, kdy se narodí, stále „na očích“ - poporodní ošetření probíhá takřka na dosah od porodního lůžka. Pak už máte miminko stále u sebe. Ale potřebujete-li si v noci odpočinout, sestřičky Vám miminko ochotně pohlídají a přinesou jen na kojení.

Skvělé je, že v nemocnici během hospitalizace před propuštěním domů probíhá screening vrozených vad, takže odcházíte s vyšetřeným miminkem.

Jedna výtka: Na jedné z kontrol, kdy jsem již byla několik dní po termínu, mi p. primář MUDr. Kuneš provedl Hamiltonův hmat bez předchozího upozornění a svolení. Ačkoliv to p. primář jistě myslel dobře a doufal tím uspíšit nástup porodu (pozn.: což se nestalo), zpětně jsem tuto zkušenost vnímala velmi negativně, jako zásah do mojí integrity.

Jídlo: celkem chutné, ale na můj vkus příliš mnoho smažených a podobných pokrmů často za sebou (sekaná, řízek, karbanátek) a nadbytek pečiva. Každý den ovoce a zelenina.

Personál: MUDr. Matuška

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Můžete-li si to jen trochu dovolit, doporučuji využít možnost ubytování na „nadstandardu“. Dny, kdy jsme zde mohli všichni být spolu jako rodina s novým děťátkem, v soukromí, jak dlouho jsme chtěli, patří k našim nejpěknějším zážitkům.

Mít koupelnu jen pro sebe je také věc k nezaplacení.
Osvědčilo se mi močit na bidetu v sedě obkročmo čelem ke stěně a na rodidla si pustit přiměřeně silný proud teplé vody. Stehy tak téměř neštípají a také se díky pravidelnému sprchování rychle hojí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

V klatovské porodnici jsem měla k dispozici vše, co jsem pro sebe i miminko potřebovala.

Doporučuji vzít si s sebou müsli, i když Vám třeba zrovna nechutná. Ideálně celé vločky se lněným semínkem a sušeným ovocem (ne přeslazenou extrudovanou cereální směs). Pár lžic každý den + dostatek tekutin Vám zaručí měkkou stolici a bezproblémové vyprazdňování střev bez velkého tlačení, ze kterého má po porodu asi většina maminek hrůzu vzhledem k bolestivosti hráze.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Anonymní 06.11.13 napsala :

Byla jsem velice spokojená. Všichni milí a ochotní. Na prcka nepotřebujete vůbec nic. A pro sebe jen věci osobní. Jídlo i čaj dobré.

Personál: MUDr. Matuška, MUDr. Kuneš, MUDr. CiIbulková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být úplně v klidu, je to tam super!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhu průkazku, ručník, mýdlo, jinak vše dostanete.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Třešnička1 05.10.13 napsala :

Rodila jsem před 14 dny a musím porodnici pochválit. Jako prvorodička jsem měla těžký a dlouhý porod (23 hodin), ale nakonec vše dopadlo dobře a na jedničku. Personál naprosto skvělý. Nemám ani jedno slovíčko, co bych mohla vytknout. Všichni se o mě starali, lítali kolem mě, naprosto úžasný přístup i k manželovi. Prostě strašně moc doporučuji.

Na novorozeneckém taky vše super. Všechno vám vysvětlí, ukáží, pomohou, stačí si jenom říct. Péče naprosto bezkonkurenční. Připadala jsem si tam „jako doma“. Jídlo také dobré. Mohu jen a jen doporučit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhu průkazku, papíry od doktorů, jednorázové kalhotky, ručníky, hygienické potřeby a pantofle. Ostatní dostanete (košili, vložky, potřeby pro prcka,…).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - mavep 14.08.13 napsala :

Rodila jsem před 2 měsíci a byla jsem moc spokojená. Nová porodnice je moc hezká, se starou se to (co se týká interiéru) nedá vůbec srovnat, na pokojích je příslušenství a jídlo donáší na pokoj. I personál byl moc vlídný, když jsem něco potřebovala. Všem vřele doporučuji. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte sitěhotenskou průkazku, pokud máte vyplněný dotazník od doktora (když ne, vyplní ho tam s vámi). Jednorázové kalhotky, nějaké neklouzavé pantofle, ručníky (nejlépe dva) a hygienické potřeby, jinak vše ostatní vám tam dají.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Anonymní 04.07.13 napsala :

Mám čerstvou zkušenost s klatovskou porodnici a mužů jen doporučit.

Rodila jsem před 14 dny své první dítko, porod byl naprosto v mě režii, doktoři i PA respektovali můj porodní plán. Je fakt, že na něm nebylo nic neobvyklého, chtěla jsem vše přirozeně, bez léků, bez nástřihu, miminko ihned k sobě. Všechno proběhlo přesně podle mých přání, personál byl velmi milý a nápomocný. Rodilo nás ten den víc, takže jsem nakonec skončila na jakémsi provizorním porodním boxu, což mi ale vůbec nevadilo, péče byla výborná, všichni byli milí, povzbuzovali a pomáhali, celkové to pro mě i pro manžela byl skvělý zážitek. Musím tedy přiznat, že jsem měla velmi snadný porod, pár hodinek mírných bolesti a na dvě kontrakce byla dcerka venku - bez nástřihu, pouze s miniaturním šitím.

Pobyt na novorozeneckým oddělení byl také moc fajn. Byla jsem na nadstandardu, což bylo skvěle, protože jsem měla klid na sebe a na mimčo a taky návštěvy mohly chodit, jak chtěly. Sestry byly milé a nápomocné, neměla jsem jediný problém. Jediné malé minus ten náš pobyt měl - není na pokojích klimatizace. Ve dnech absolutních veder velká nevýhoda. Okna vedou na jihozápad, tudíž celé odpoledne a večer tam praží slunce. Na pokoji jsem měla stabilně 28 stupňů, lilo že mě jako z konve, dcerka měla pár potniček. Ale i to se dalo přežít. :) K dispozici byla wi-fi.

Abych to shrnula, jsem moc ráda, že jsem se pro klatovskou porodnici rozhodla a velmi ji všem budoucím maminkám doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozumně sepsaný porodní plán. Pozitivní myšlení a přístup, s tím se nejlépe rodí. A nebát se, zas tolik to nebolí. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - mavep 29.05.13 napsala :

Klatovská porodnice už mi odrodila 3 děti (naposledy před 2 roky). Za týden čekáme další miminko a určitě zase půjdu do Klatov. Byla jsem tam nadmíru spokojená, první dva porody jsem byla sama (bez bývalého manžela), u třetího porodu jsem měla přítele (mimochodem určitě je to velká podpora a jsem za to ráda, že tam byl). Všechen personál se choval moc hezky. Opravdu si nemohu na nic stěžovat. Jen jsem teď zvědavá na tu novou porodnici, sice čtvrtý porod, ale stejně jsem z toho docela nervózní, tak uvidíme, jestli to bude stejné.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - diesonne 10.03.13 napsala :

Rodila jsem v klatovské porodnici začátkem března plánovanou sekcí. Vřele doporučuji všem budoucím maminkám, které váhají. Perfektní přístup veškerého personálu po celou délku pobytu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Anonymní 24.01.13 napsala :

Rodila jsem zde v polovině prosince své druhé dítě. První dítě se narodilo ve FN Plzeň, mám tedy možnost srovnání. Už měsíc předem jsem docházela do nemocnice do poradny. Už zde jsem se setkala s profesionálním přístupem, měla jsem pocit, že je o mne postaráno a ocenila jsem, že nemocnice má zájem si přebírat těhotné již před termínem porodu do své péče. Přeci jen za tu dobu ženy poznají alespoň částečně personál a prostředí.

Podle mého soudu byl porod profesionálně vedený. Na rozdíl od Plzně, kde mají porodní asistentky méně času, zde jsem měla pocit, že se mi maximálně věnovaly, vše mi vysvětlily a když se porod blížil, asistentka se ode mne nehnula (v Plzni jsem byla na porodním pokoji většinu času sama, PA pečovala o více rodiček).

Porod v Klatovské nemocnici vedla Dr. Tocháčková, působila na mě velmi profesionálně a lidsky. Také z ostatních lékařů, kteří o mne pečovali (MUDr. Pulkert, MUDr. Straka, primář Dr. Vondraš) jsem měla velice příjemný pocit.
Hodně se mi líbilo, že novorozenec se zde nechává po porodu s matkou ty dvě hodiny na porodním sále.

Péči na dětském hodnotím také jako dobrou, je ale pravdou, že jako druhorodička jsem nepotřebovala žádnou radu ohledně kojení a zcela minimální pomoc s péčí. Zde bych pouze vytknula jednu maličkost - když jsem potřebovala dítě dokrmit, provedla to sestra tak, že mu násilím otevřela pusinku a stříkla mlíčko stříkačkou. Dítě se logicky mlékem dávilo, teklo mu všude. Lepší by bylo, kdyby mi stříkačku půjčila na pokoj a nechala dokrmit po malíčku.

Personál: MUDr. Tocháčková, MUDr. Pulkert, MUDr. Straka, primář MUDr. Vondraš Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Anonymní 06.01.13 napsala :

Rodila jsem v klatovské porodnici na konci prosince 2012. Co se týká porodu, tak si myslím, že vše probíhalo v pohodě. Personál byl milý a vstřícný a poskytoval kvalitní péči. Horší to pak bylo s péčí dětských sestřiček po porodu.

Byla jsem prvorodička a neměla jsem žádné zkušenosti. Nejen že mi dětské sestry nic nevysvětlily, ale ještě jejich přístup byl takový, že je tak trochu otravuji, když jsem se jich chodila na něco ptát. Pokud za nimi člověk nechodil na sesternu a neotravoval je, tak byly schopné se na pokoji ukázat jednou za den. Výjimkou však byla jedna vysoká, tmavovlasá, starší sestra, která mi vše vysvětlila a pomohla mi.

Shrnu-li to, tak porodnici doporučuji, ale následná pediatrická péče za nic moc nestojí.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Klatovy - Anonymní 04.01.13 napsala :

Naše miminko se narodilo koncem prosince 2012, porodní asistentky na sále super, ochotné, není co vytknout. Pak ale nastal problém, a to péče o miminko, kojení.

V neděli sloužila starší černovlasá dětská sestra s brýlemi, jmenovku neměla, tak nevím, jak se jmenovala, ale bylo to strašné. Za celý den na našem pokoji byla jen jednou, neukázala nám kojení, jak se měří dětem teplota, koupání atd. Místo toho přišla dokrmit děti Sunarem nebo něčím takovým. 3/4 mléka měly děti za krkem a jí to evidentně bylo jedno. Vubec jí nezajímalo, jestli něco nepotřebujeme, koupání jsme se nedočkaly.

Večer přišla další starší blond dětská sestra, zkontrolovala nás a pak mi v noci vynadala, že pořád něco chci. Asi jsem jí otravovala, ale tak za kým teda mám jít, když mi kojení nikdo neukázal, když neumím dítě přebalit?

Druhý den na Silvestra přišla mladší sestra, myslím, že se jmenovala Benešová nebo tak nějak, a konečně jsme se dočkaly. Byla ochotná, pořád okolo nás běhala, nedá se to srovnat s dnem předtím.

Nechápu, proč někdo pracuje s dětmi, když ho to zjevně nebaví a my je jen otravujeme. Je to bohužel o lidech, ale jestli ještě budu rodit v Klatovech, doufám, že tyto sestry už nepotkám. Budu už z předchozího dítěte zkušená, ale co prvorodičky?

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy na jmenované sestry.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vyplněný dotazník, těhotenskou průkazku, pyžamo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Elísek22 23.08.12 napsala :

Rodila jsem v porodnici v Klatovech 9.8.2012.

Porodnici si nemůžu vynachválit. Přítel to k porodu nestihl, takže jsem rodila sama. Všichni na mě byli neskutečně milí, povzbuzovali mě při porodu a chválili a chválili, jak mi to jde skvěle. V takovéhle chvíli to opravdu potěší.

I po porodu si nemůžu přístup vynachválit, jak doktorů tak sester z gyndy i dětského. Všichni se chovali profesionálně, když přišli poprvé na pokoj, tak se představili, kdo jsou a ať se neváháme na ně s čímkoliv obrátit. Byla jsem prvorodička a tak jsem byla z dost věcí vyplašená, ale na cokoliv jsem se zeptala, tak mi bylo zodpovězeno. Dcerka po porodu blinkala a tak mi dětská sestra sama od sebe několikrát nabídla, ať dám dcerku na noc k nim, ať se trochu vyspím.

Rodila jsem ještě ve staré porodnici, takže vybavení tomu odpovídalo, ale shodly jsme se s paní na pokoji, že lepší milý rodinný přístup, než sice komfort, ale neosobní jednání. Ráda bych napsala konkrétně, kdo mě rodil a pak se o mě staral, ale na jména nemám hlavu. Ale určitě tuto porodnici vřele doporučuji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - janinka88 29.07.12 napsala :

Dobrý den,

rodila jsem v Klatovech a nemohu si na nic stěžovat. Rodila jsem tam v roce 2006 dceru Klárku a před 3 nedělemi chlapečka Vojtíška a mohu jen doporučit.

Personál je naprosto profesionální a strašně ochotný. Jelikož jsem nemohla kojit pro nedostatek mléka, vyšli mi vstříc, takže jsem jela z porodnice s flaškou, ale nějak nám to nevadí.

Já osobně jsem si nemohla na nic ztěžovat, akorát jsem se vůbec nevyspala, ale to je normální, v nemocnici se mi špatně spí.

Personál: Všichni

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vemte si co je napsáno na papírech, které dostanete, ale vždy je tam dostatek vložek a když požádáte o pleny tak vám je taky dají, není vůbec problém. Dostanete každý den čisté prádlo pro miminka.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - AdinaKala 11.07.12 napsala :

Porodník Mudr. Straka + porodní asistentky + gynekologické sestry mají ode mě 1*.

Super přístup,jako prvorodička jsem byla max. spokojená. Dětská doktorka Mudr. Pučelíková moc milá, krásný přístup k miminků. Ovšem přístup některých dětských sester katastrofa. Myslím, že se ta sestra jmenuje Krčmařová, no to byl děs..... na první noc jsem si dala mimčo k sestrám, abych se vyspala, ona přišla asi ve 22h na pokoj, sjela mě, že si k nim dám dítě, abych se vyspala a ještě nespím, pak tam byla ještě v půl 24h, to mi dost nevybíravě řekla, že mám nějaký plačtivý dítě, zda nejsem kuřačka a když jsem jí řekla, ať mi teda malou přinese, tak mi odvětila, ať už radši spím. Při představě, jak moje miminko někde pláče jsem začala brečet taky a pak když jsem z toho unavení už konečně asi tak ve 2h ráno usnula, tak ve 3 h přišla, vzbudila mě, dala mi dítě do postýlky a řekla, že jde k porodu a tak jsem zase nespala.

A nějaká pomoc a podpora při kojení, vůbec………kdyby tam nebyla jedna moc milá postarší sestřička, tak se ze stresu z těch ostatních dětských sester ani nerozkojím. Nejvíce mě pobavilo, když jsem jedné sestře řekla, že mám nějaké červené fleky po rukou a v dekoltu a že mám hroznou horkost, tak mi ta koza řekla, že mám asi alergii na tu nemocniční desinfekci. A ono to byla přicházející laktace!!!!

Rodit do KT porodnice podruhé určitě půjdu, teď už dětské sestry potřebovat nebudu a hlavně už se nebudu bát jim říci svůj názor!!! Ale prvorodičky lituji!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyplněný dotazníček usnadní příjem…
Jinak určitě jednorázové kalhoty, vše ostatní rádi dají či půjčí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Kacka023 12.05.12 napsala :

Rodila jsem v KT v dubnu 2012 a takový přístup jsem nikdy v žádné nemocnici nezažila. Bylo to báječné, veškerý personál profesionální a zároveň vstřícný, ochotný a lidský. Informovanost skvělá, porod samotný opět díky všem zúčastněným skoro „příjemný“, strávila jsem pak 10 dnů s dcerou na nedonošencích kvůli žloutence a i tam bylo všechno nanejvýš v pořádku a úžasné. Srovnávat můžu s pražským Motolem, kde bohužel kvůli počtu rodiček není v silách personálu se každému tak věnovat jako v KT.

Porodnici i dětské odd. mohu jen doporučit, doteď jsem tak trochu v příjemném šoku, jak se taky člověk může v nemocnici cítit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nebát se :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - tinka82 31.01.12 napsala :

Milé maminky,

v Klatovech jsem rodila své první miminko, chlapečka Jarouška, 2.12. 2011. Byla jsem nadmíru spokojená a můžu tuto porodnici opravdu doporučit.

Protože jsem měla gestosu, byla jsem přijata do nemocnice dřív a porod mi byl vyvoláván. Není to nic příjemného, ale celý personál porodnice se mi snažil co nejvíce pomoci a vše zvládnout. Moje díky patří celému týmu porodnice, v čele s panem primářem a hlavně MUDr. Pulkertovi a MUDr. Sýkorovi, kteří se o mě vzorně starali, a pak také všem porodním asistentkám a sestřičkám, protože byly úžasné a moc milé a hodné a mají svatou trpělivost, protože jejich práce není jednoduchá. Opravdu jsem měla štěstí na super lidi.

Příjem na oddělení probíhal v pohodě, měla jsem s sebou vyplněný dotazník a to práci usnadnilo, takže doporučuji ho mít s sebou. Zaplatila jsem si nadstandartní pokoj, který se mi moc líbil, hlavně možnost téměř celodenních návštěv a vlastní sprcha a toaleta.

Porod a následná péče byla super. Nesouhlasím s názory, že by byl někdo neochotný, naopak, neustále mi nabízeli všichni pomoc nebo se ptali, jestli něco nepotřebuji nebo nechci vědět.

Hlavně bych chtěla vyzdvihnout přístup ke kojení. Hned pár vteřin po porodu jsem měla maličkého na břiše a hned se mohl přisát. Co jsem dál zjišťovala, tak i při císařském řezu a při žloutence se kontakt s miminkem neruší a to je moc fajn, protože kojení je k nezaplacení a je super, když to jde bez problémů. Pak mi hned dětská sestřička ukázala, jak mám kojit a kdykoliv jsem chtěla, tak mi pomohly. Takže i dětské sestřičky byly moc fajn a ochotné mi poradit a pomoct, s kojením, koupáním, prostě se vším. Pan primář i paní doktorky, které se staraly o malého, se snažily mi vše vysvětlit, poradit, pomoci. Můj chlapeček byl sice maličkatý, ale křičel jako tygr. A bylo moc fajn, když mi dětské sestřičky nabídly, že si ho na noc vezmou aspoň na pár hodin a já se mohla vyspat. Takovýhle nadstandart doma opravdu mít nebudete. :-)

Jako každá prvorodička jsem byla vystrašená a zmatená, ale bylo to vše v pohodě a moc jim děkuji.

Takže maminky, vřele doporučuji, personál je úžasný a to, že je vybavení starší, na tom nezáleží, všude je to hlavně o lidech. Ani to, že se jí na chodbě, mi nijak nevadilo, rozhodně tam nebyla zima, župan vám bohatě postačí.A jídlo, no to je prostě jako v nemocnici, ale pokud by někdo trpěl hlady a opravdu mu nechutnalo, tak tatínek může jídlo přinést. :-)

Žádný strach, doporučuji si zabalit vše, co je na seznamu, který vám dají na gynekologii. Pro sebe nepotřebujete skoro nic, protože noční košili i vložky dostanete, jen jednorázové kalhotky si zabalte. Pro miminko dostanete jen pár plenek pro začátek, takže balík plenek s sebou a pak Bepanthen mast je super pro vás i pro mimčo. Oblečení dostane. A všechno ostatní vám může kdokoliv a kdykoliv přinést.

Nebojte se, je to jediná bolest v životě, která má smysl a na jejím konci je něco opravdu nádherného - vaše miminko. A všechno ostatní se zvládne, jedete do porodnice a ne do welness hotelu a pokud budete mít s sebou hlavně slova prosím a děkuji, tak vás nikdo neodmítne a pomůže vám.

Všem nastávajícím maminkám klatovskou porodnici doporučuji a celému týmu porodnice i dětského oddělení moc děkuji.

Jiřina Mazancová Klatovy

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Marcelkad1 13.01.12 napsala :

Rodila jsem zde 2× - v listopadu 2008 a 2011. Co se týče porodu, nemůžu si na nic stěžovat, vše proběhlo v pořádku. Péče byla ukázková, vždy se mi sestry i doktoři věnovali. Při prvním porodu, který byl vyvolávaný, jsem na svou žádost dostala epidurál, sestra vše zařídila, zavolala anesteziology, kteří do 10 min přišli.
V roce 2008 jsme byla méně spokojená se staršími sestrami z novorozeneckého odd., letos už to vše bylo ok a všechny sestry byly milé. Dokonce mi nabídly pro malého glukozu, aby se nasytil, když jsem ještě neměla mlíčko.

Opravdu porodnici doporučuji, mají tady na Vás čas, věnují se Vám, na všechny otázky odpoví.

Nově budovaná porodnice bude co se prostředí týká jistě mnohem útulnější než nynější a rodit tam bude radost:-))

Všem budoucím maminkách, které se rozhodnou pro Klatovy přeji krásný a rychlý porod bez komplikací

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Ivetina 04.12.11 napsala :

Dobrý den.Já mám na Klatovskou porodnici jen hezké vzpomínky a rodila jsem tam dvakrát.Poprvé v roce 2007 naší holčičku.Sice jsem nejdříve měla v plánu rodit ve Strakonicích protože byla blíže.Ale tam se ke mě chovali arogantně a vůbec neměli zájem mi nějak pomoct.Asi to bylo tím,že byla neděle a měli před koncem služby.Jeli jsme tedy do Klatov.V Klatovech mi hned vyšli vstříc,byli moc příjemný.Porod proběhl bez komplikací,až na nazelenavou vodu.Holčičku po vyšetření odvezli do Plzně na Neonatologii s velmi vysokou žloutenkou.Ikdyž jsem tam byla sama, dětský lékař mi chodil informovat o stavu mé holčičky.Na pokoj mi dali s maminkou,která také nemohla být se svým miminkem. Po druhé jsem rodila v roce 2010 a opět jsem byla spokojená.Náš chlapeček vážil 4300g a i přesto porod proběhl v pořádku a všichni byli moc super.Syn měl opět větší žloutenku.Ale my už jme s tím počítali,protože máme s manželem faktory krve,které se nesnesou.Ale tu už zvládli vyléčit na novorozeckém v Klatovech a tam také byli moc fajn.Klatovskou porodnici můžu jen doporučit.Nemám žádné špatné zkušenosti.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - marta0022 06.11.11 napsala :

Rodila jsem v říjnu 2011 císařským řezem a byla jsem moc spokojená , není nic na co bych si mohla stěžovat. Moc se mi líbilo, že mi při operaci nechali brýle a tak jsem se koukala jak miminko ošetřují a pak mi ho přinesli nahé ukázat abych si ho mohla pohladit. Po operaci jsem byla na normálním pokoji napojená na kontrolní přístroje. Sestřička mi podala mobil a časopis, tak jsem nemusela celých 24hodin koukat do zdi jako v Plzni.
Přítel čekal před sálem, slyšel jak se miminko narodilo a pak jel se sestřičkou ve výtahu a pak se koukal jak miminko váží a měří. Když jsem přijela ze sálu, tak za mnou na chvíli šel na pokoj.
Miminko mi po operaci nosili kdykoliv jsem si řekla. Druhý den mi ho už nechali na pokoji celou noc. Všichni lékaři i sestry byli moc fajn. Návštěvy jsou od 14.30 do 16.30. Ale mého otce za mnou bez problémů pustili v 10hodin dopoledne.
Se žloutenkou už to asi dělají jinak- přímo na oddělení je takoví svítící lehátko, které se dá miminku do postýlky a mimčo je s vámi na pokoji, nikam ho nenosí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

V chladném období doporučuji tepláky a mikinu pokud budete jíst u stolu na chodbě nebo si chodit pro čaj tak se vám hodí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Lucie S. 27.04.11 napsala :

Naše princezna Stellinka se narodila v klatovské porodnici 23.4.2011 a vše bylo naprosto super. Pan primář, který byl u porodu, byl naprosto skvělý a měl se mnou svatou trpělivost :), taktéž i porodní asistentka Andrea. Patří jim můj velký dík a obdiv. Pokoj jsem si připlatila nadstandartní a byl prostorný a pěkný, manžel tam se mnou mohl být skoro celý den, což byla pro mě velká podpora a také jsem tam měla svůj klid a soukromí, takže jsem si mohla nerušeně užívat naší princezničky.
Celkově to pro mě byl nádherný zážitek a to i přes všechnu porodní bolest, která k tomu patří :) Kdybych někdy náhodou ještě rodila, tak zas jedině zde.

Personál: pan primář Vondraš Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Zlobísek:)) 13.04.11 napsala :

no čím bych začla, měla sem celkem rychlý porod a rodil mne primař na kterého si stěžovat nemůžu ani na sestru která okolo mne skákala, ale potom co mne převezli na pokoj a říkala jsem dětským sestrám že mi nejde kojit a oni že si vymejšlim to by mi trefilo hlavně ta jedna. v noci sem malou kojila a dyž jsem jí zkoušela dávat druhé prso ( připomínám že ho nechtěla kvůli tomu že bylo moc nalité a malá chtěla jen to jedno) samozřejmě malá začala řvát přiběhla sestra a aniž by mi cokoli řekla nacpala malej glukozu. samozřejmě jako prvorodička jsem byla hodně vykulená nikdo nic neřekne a jen tvrdí když něco nevíte ptej te se! ale jak se mám zeptat když to nevím?! no a vrchol všeho byl že mi ani sestry dětské neporadily tak zkusíme odsát třeba se malá chytne líp prostě vůbec nic. moc se mi nelíbilo jíst na chodbě a ty malý mrňousky nechat samotné na pokoji. a socialka na minimální 6pokojů mi přišlo dost málo no uznejte sami 3 záchody plus 3 sprcháče bez clony.
jinak porodnické vložky jsou tam. kupodivu nikdy se mi nestalo,že by došly.
košili dostanete tam ale může bejt i vlatní a to samé i pro mimi.oblešky peo něj sou ale…

Malá Markétka se narodila 11.9. 2010

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nebojácnost, odsávačku na mléko, polštářek pokud ste byly nastřiženi, a tajně ubrusky vlhčené ovšem kdo chce sestry maj rády pouze vodu:)plínky pro mrňouska,těch je opravdu minimum.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

určitě vyplňené papíry od doktora.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Klatovy - Anonymní 01.04.11 napsala :

Prosím o radu, jak to chodí v Klatovech po císařským řezu? Kdy jste poprvé viděli miminko a nosili vám ho ke kojení? Jak často?

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Klatovy - Lulu0810 18.03.11 napsala :

Ahoj, v Klatovech jsem rodila 2×, poprvé 2008, podruhé 2010. V současné době jsou tam super lékaři, včetně mladých absolventů, kteří nastoupili. POr. asistentky jak které, jsou tam milé jako anděl, i protivné. Já mám konkrétní zkušenost s jednou spíš ještě ze „staré školy“ kde se o poporodních depresích a úzkostech asi moc nemluvilo. Měla jsem tyto problémy po obou porodech a řekla bych to asi tak, že co nesouvisí přímo s porodem a poporodním hojením, tak to nikoho moc nezajímá. (chápu že toho mají hodně, hlavně v noci, kdy jich je míň a nějaká hysterická matka, která opakovaně zvoní že jí je špatně, je fakt otravná) Dětské sestry jsou nepoužitelné pokud jde o kojení. Nejde? tak nejde, nasadíme klobouček a uvidíte, někomu to prostě nejde, tak dáme glukozu..neukážou, neporadí. Mám zkušenost i s odd. „patolog.novorozenců“ po prvním porodu a tady musím pochválit. Jak je jinak pediatrie hrozná a šíleně zastaralá, tak personál na nedonoš. je skvělý. Sestry starší, ale ochotné, milé, empatické.Jim vděčím za to, že jsem první dítě vůbec začala kojit. Kdybych náhodou rodila ještě jednou, tak asi zase tady, a to kvůli lékařům, ale bála bych se těch dnů po porodu, protože to bylo pro mě horší utrpení než samotný porod.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nemít příliš vysoká očekávání

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plenky, vlastní odsávačku

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Klatovy - Denino 10.03.11 napsala :

Naštěstí s porodnicí žádné zkušenosti nemám. Nikdo mě tam nikdy neuvidí!!! Když sem tam přišla na pohotovost s krvácením v těhotenství, tak sestry byli arogantní a řekli mi, že když mam doktora v plzni, tak ať si jedu do Plzně, že je otravuju a že nemají čas (v 15:00 a žádný lidi tam nebyli) Doktor mě tada nakonec vzal a celou dobu mě strašil že to dobrý neni a že když tam nezůstanu ležet tak že za pár hodin potratim a že si musim zvolit priority, že jsem nezopovědná že tam nechci zůstat ležet. Takže v žádném případě!!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rodit raději v Plzni (Mulačovka) nebo v Domažlicích

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Klatovy - Lenka13 13.01.11 napsala :

Fotky jsou asi nafocené asi z nějakého vězení a ne z porodnice,proto má volba je že mě tam nikdo neuvidí!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Utečte jinam..

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Je toho moc..

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Sandy1506 03.12.10 napsala :

Já jsem rodila v Klatovské porodnici 17. 9 2010 svoje první dítě, porod mi vyvolávali kuli těhu cukrovce, takže jsem rodila tři dny a fakt to byla síla, ale doktoři a porodní asistenky mě moc pomáhaly a díky nim a podpoře manžela jsem to zvládla a narodela si mi dcera Kateřina, takže co se týče gynekologie si nemůžu stěžovat, ale co se týče dětských sester na porodnici, tak to je děs, vůbec nepomůžou a tváří se jako, že je obtěžujete. Mám zkušenost i s dětskou peiatrií, jelikož dcera mělaq velmi silnou žloutenku, tak jsem tam strávily dva týdny, malá byla deset dní pod světlem na kapačkách, bohužel prostředí není nic moc, ale personál je skvělý, nemůžu si stěžovat, moc nám pomohli, skvěle se o dceru starali a mě pomohli s psychykou, protože nebylo jednoduché vidět dceru přivázanou v inkubátoru na kapačkách. Pokoj jsem měla hned vedle místnosti s inkubátory, takže jsem se mohla jít na dceru podívat kdykoli i v noci. Dětských sestrám jsem moc vděčná, protože mi pohohly s kojením, nebýt jich tak jsem nekojila.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě si vzít pleny, potože dostanete jen tři a to je vše, takže určitě balík plen

Nahlásit
neutrální
Porodnice Klatovy - Anonymní 08.09.10 napsala :

Moje zkušenosti ohledně péče v Klatovský nemocnici bych hodnotila kladně,odrodila jsem tam dva syny a jediný co bych hodnotila velice záporně byl stav s kojením,neudělalo se mi mléko ani mlezivo a syna mi tam nechali 5 dní hladovet,když neni tak neni,je to týrání dětí,ničím mi ho nepřikrmili,bylo to zoufalý.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Klatovy - Anonymní 25.07.10 napsala :

REakce na níže uvedené „upřesnění“ fotek z Porodnice.

U fotek je jasně psáno, že se jedná o pediatrii, nikoli porodnici. Pediatrie je opravdu otřesná záležitost. Škoda, že tam chybí foto WC personálu na pediatrii - před kabinkami tříděný odpad, včetně zbytků jídla a úklidových prostředků, špinavé hadry…bakterie, které tam spokojeně žijí už musí mít velikost přinejmenším koně!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - mamisek19 05.07.10 napsala :

Ahoj,ja si na klatovskou porodnici nemuzu stezovat ani v nejmensim.Rodila jsem tam v roce 2008 a sla bych tam zas.Personal,hlavne tedy porodni asistentky mi velice pomahaly v cele dobe porodu.A detske sestry a lekari byli take bezvadni.Takze Klatovy ano.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Anonymní 14.04.10 napsala :

Reakce na fotky z „porodnice“
Uvedené fotky nejsou z porodnického ani novorozeneckého oddělení. Tyto si můžete prohlédnout na www.nemkt.cz. Jedná se o snímky z jiné budovy a jiné stanice.
Personál gyn-por-nov. odd.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - boruvcicka27 07.04.10 napsala :

V Klatovech jsem rodila v únoru 2009. Už asi 5dní jsem přenášela, večer v neděli mi praskla voda, byla zelená, tak jsme jeli. Na příjmu klasika, vyptávali se, pak mě dali na malinký pokojík, kde jsem měla usnout:o( No samozřejmě to nešlo, taky jsem od vedle slyšela, jak porodily další 2 maminky. Do druhého dne se nic nedělo, tak mi v poledne dali kapačku na vyvolání porodu. Chodil ke mě primář s dalšíma doktorama a nějakýma mladýma doktorama (asi se ještě učili), vyšetřoval mě, šíleně to bolelo a ty ostatní se na mě s trochou účasti dívali. Večer kolem 21hod. se rozhodlo o císaři, tak mě převezli do nižšího patra a udělali císařský řez. Manžel mezitím seděl na chodbě porodnice a čekal. Doktoři při operaci byli skvělý, když jsem brečela, tak mi anesteziolog utíral slzy a hladil po ruce. Takže přístup doktorů vážně úžasný.
Po operaci se o mě starala porodní asistentka, ta byla taky úžasná. Celkově všechny ostatní sestřičky i doktoři byli skvělý a starali se o mě moc hezky. Akorát dětský sestřičky moc příjemný nebyly a chovaly se asi tak, že já jsem novopečená matka (a to bylo už moje druhé dítě), tak ničemu nemůžu rozumět a oni tam pracují spoustu let, tak tomu rozumějí nejlíp.
Jinak vybavení nemocnice je hrozný, takže jak tu psala už paní výše, nejlepší bude počkat si až dostaví tu novou porodnici:o) A nejhorší je asi jídlo, to se vážně nedá jíst, je snad nejhorší ze všech nemocnic, co jsem kdy jedla. A to mě po tom císaři nechali tak hrozně dlouho hladovět, že jsem jim tam už omdlívala hladem a prosila sestřičku, ať se už můžu něčeho najíst, ale musela jsem ještě vydržet.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

potřebnou dokumentaci

Nahlásit
neutrální
Porodnice Klatovy - prvomatka 17.03.10 napsala :

Naše miminko se narodilo v Klatovech v létě 2009. Porodnice a personál v ní je až neuvěřitelně báječná. Sestřičky a PA milé, ochotné a jejich péče rozhodně překračuje rámec základu, který se od zdr. pracovníků očekává. Jenže to, co mi nedošlo, byl fakt, že po porodu nastupuje další druh doktorů – pediatři a ženská už není sama – má miminko. A tady nastává kámen úrazu – tato nemocnice, honosící se nálepkou Baby friendly hospital, za určitých okolností, které rozhodně nenastávají výjimečně, naprosto neumožňuje matkám být v kontaktu s dítětem, a to i několik dní po porodu!!!
Problém spočívá v tom, že pediatrie a oddělení patologických novorozenců se nalézá v úplně jiné budově, cca 200m od gynekologicko- porodnického oddělení, bez výtahu pro běžné smrtelníky. Pokud má dítě žloutenku, je nedonošené, infekční atp. a je nutná speciální péče, matce se odebírá a odnáší na zmíněné oddělení. Matka zůstává v péči gynekologů a své dítě může navštěvovat dle svého stavu a můžou se spolu učit kojení (což např. po císařském řezu či komplikovaném, vyčerpávajícím porodu dost dobře nelze a navíc vsedě na tvrdé židli, zkroucená jak paragraf, vyprodukuje taková prvorodička víc potu než mléka a děti jsou dokrmovány Nutrilonem). Jakmile se matka vzpamatuje a je z porodnice oficiálně propuštěna, končí lékařská péče o ni a dostává se na oddělení pediatrie, kde je však velmi omezená kapacita lůžek, takže žádný rooming in, ale bydlení na pokoji s jinou maminkou a pravidelné docházení na kojení za zamčené dveře na „patologických novorozencích.“ Přímo tam lze také bydlet, ale opět – rooming in je umožněn pouze když to dovolí kapacita. Chodbou kojeneckého oddělení, které již 50 let nedoznalo zásadní změny (vím od příbuzné, která tam zhruba před touto dobou ležela s nedonošenou dcerou) se musí chodit v županu či plášti, který se před „patologickými novorozenci“ odkládá (což je sice běžné hygienické opatření, ale opět zde vyvstává otázka praktičnosti umístění daného oddělení, na něž se chodí dlouhou chodbou kolem pokojů s kojenci, kteří mají různé choroby, včetně nakažlivých… ) Pokud se nám zadaří a budeme moci děťátku pořídit sourozence, budu skutečně velmi nešťastná z výběru porodnice. Porodnickou péči bych nevyměnila, ale co mé dítě?

Protože jsem četla níže, jak se vyjádřil pediatr k dítěti po nedobrovolně prodlužovaném porodu - u nás bylo vše ok, i monitory den před porodem a v den porodu byla jsem dost pod drobnohledem už mnoho týdnů miminku v bříšku nic nescházelo, avšak přesto se pediatr několikrát vyjádřil, že mělo namále a dlouhodobě se u mě necítilo dobře, což považuju zaprvé za trochu drsné vyjádření před ženskou těsně po porodu kdy je spokojená a štastná a zadruhé za neomalenost protože se tak párkrát vyjádřil před doktorem který těhotenství pečlivě sledoval a dítě odrodil.
Myslela jsem, že i tento zážitek postupem času vymizí, ale dotklo se mě to hluboce.
Nezpochybňuji v žádném případě pediatrickou péči, ale lidský přístup mi tam chyběl, zvl. v kontrastu s úžasnými doktory a sestřičkami na porodnici… :o(

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Počkat do r. 2011 až bude po přestavbě vše v jednom ;o)))

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě odsávačku na mléko a bepanthen na bradavky - zvl. prvorodičky. Nepočítala jsem to, ale mám dojem, že mají tak 2-3 odsávačky na celé oddělení a ještě hř je na tom ta pediatrie.
A vzhledem k „pohodlí“ na patologických novorozencích (ač sestřičky jso

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Gozra 11.01.10 napsala :

Tak to je mi líto. S komplikacema při porodu zkušenost nemám, měla jsem bezproblémový porod, kde všechno klapalo. S negativním přístupem nebo s čímkoliv jiným jsem se tedy nesetkala. Proto jsem hodnotila pozitivně.
Měla jsem možnost si vybrat rodit v Klatovech nebo ve Strakonicích, kde jsem rodila poprvé. Při druhém dítku jsem se rozhodovala a měla jsem možnost si vyzkoušet na vlastní kůži, jak to tam funguje, bohužel. Od doby, kdy jsem tam rodila staršího, plno doktorů odsud uteklo a nehodlala jsem absolovat porod s mladou doktorkou, natož s novým primářem. Proto jsem záměrně volila Klatovy a byla velice spokojená. To mi nikdo nevezme a zatím nemůžu jinak mluvit, protože jsem špatnou zkušenost neměla. Nástup do porodnice v 16 h, odrozeno ve 20 h. Takže nebylo co řešit.;-)
Moje sestřenice tu absolvovala své 2 porody a byla tady nad míru spokojená. Pokud bude chtít rodit potřetí, zvolí tuto porodnici opět. A to bydlí přes 100 km od Klatov. Prostě každého volba.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Klatovy - Anonymní 10.01.10 napsala :

Ahoj,
já mám naopak s klatovskou porodnicí velmi špatnou zkušenost.
Příjezd byl ve 2hod ráno - odteklá plodovka - a již od počátku byl špatný monitor. Téměř nikdo se s námi nebavil, nikdo nebyl schoponý mi říct co se vlastně děje. Doktoři mě kvůli tomu monitoru dovolili pouze polohu v leže na zádech (v této poloze se jevil monitor lepší). K tomu jsem byla připojená na kyslík a dvě kapačky. Glukozu - protože už jsem byla uplně vysílená, a oxytocin na urychlení porodu. Jenže porod byl nepostupující, takže docílili pouze silných kontrakcí a mimi ven nemohlo. Monitor byl stále špatný. Celé to trvalo až do neuvěřitelných 16hod odpoledne!!!! Poté se konečně rozhodlo o císařském řezu. Musím ještě poznamenat, že do té doby se u mě střídali ostatní lékaři a všichni mě vyšetřovali slovy, šáhněte si pane primáři, kolego atd. Chápu sice, že to byla nestandartní situace, ale uvítala bych kdyby mě někdo např. dopředu informoval, co se bude dít.
Po císaři mi všichni řekli, že bylo všechno v pořádku. Až druhý den jsem se od dětského lékaře dozvěděla, že malou vyndali za pět dvanáct a měla velké štěstí.

Nejvíc mě na tom štve, že už od počátku bylo podle monitoru jasný, že dítě není OK a že jim trvalo tak dlouho, než se pro císaře rozhodli. Normálně bych se s nimi asi dohadovala a císaře vyžadovala už dřív, ale byla jsem ze všeho tak mimo, že mě to v tu chvíli ani nepřišlo.

Celý porod jsem tak strávila ve velkých bolestech a slzách a ve strachu o naše mimi.
Pokud budu ještě někdy rodit, rozhodně bych už do Klatov jít nechtěla.

Věřím, že pokud je porod normální a bez problémů, může být zkušenost jiná, ale myslím si, že pokud se vyskytnou obtíže, nikdo si tam neví rady.

Jinak poporodní péče od porodních sester také žalostná. Přestože jsem asi dva dny strvália v porodnici úplně sama, stalo se, že sestra přišla na pokoj pouze 1-2× denně.

Ještě chci dodat, že oddělení novorozenců bylo naprsoto v pořádku a přístup velmi milý. Včetně lékařů i sester.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Maminkám doporučuji jinou porodnici

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pokud se zde rozhodnete rodit, nezapomeňte si pevné nervi a nebojte se ozvat!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Klatovy - Gozra 07.01.10 napsala :

Rodila jsem tam svoje 2. dítko. Byla jsem maximálně spokojená s personálem, ale možná to bylo i tím, že jsem některé sestřičky, dětskou doktorku znala ;-). Zvolila jsem nadstandard pro svoje pohodlí (sociálka na pokoji, svůj režim, návštěvy dle potřeby) ;-).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plínky a ubrousky pro mimi, prsní vložky, kloboučky na kojení, příp. odsávačku na mlíčko (mám svojí, takže jsem si nemusela půjčovat).

Nahlásit

Fotky z porodnice

na porodním sále

Naše Kačenka na dětském oddělení nedonošenců

Pediatrie - pokoj pro matky. Za novorozenci se dochází.
1 komentář

Pediatrie - sprchový kout u wc

Pediatrie - umyvadlo na wc + hadr na podlahu
1 komentář

Pediatrie- wc bez toaletního papíru
2 komentáře

Pediatrie - jediné wc na celé oddělení
1 komentář

Přidejte Vaše fotky k porodnici Klatovy.>

Děti z porodnice Klatovy

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Klatovy
bohuhu Přeštice Kubík 52 cm, 3870g 13.02.2019
MarNem Samuel neznámé 04.02.2019
KacaKubik Kašperské Hory Adélka 52 cm, 4070g 02.11.2018
Zdeněk Šíma Zdeněček
50 cm, 3570g 04.10.2018
Jana34 Jakub 52 cm, 3810g 29.08.2018
Svacinar Emma 46 cm, 2400g 20.08.2018
Jaji_29 Martin 53 cm, 3790g 09.08.2018
Kateřinka91 Adélka neznámé 01.08.2018
tetičkaanička pačejov Lucinka
48 cm, 2720g 25.05.2018
Vrtul maličkéa Jolanka 48 cm, 2990g 31.03.2018
Kacka Koci dolní lukavice Zdeneček 52 cm, 3770g 21.03.2018
KačíKačenka Kačenka
neznámé 02.03.2018
Zifčáková Lucas 52 cm, 3550g 18.02.2018
Barenka23 Nýrsko Honzík 50 cm, 3160g 16.01.2018
HelenaLach Dražkov Ema
neznámé 11.01.2018
Miska1417 Šarlota 53 cm, 4180g 14.12.2017
secuna Holýšov Lukášek
49 cm, 2990g 19.11.2017
Ivii85 Viktorie 50 cm, 3170g 08.10.2017
ZuzankaF Podhůří u Nepomuku Tomáš
51 cm, 3750g 07.10.2017
Denino Klatovy Adam
50 cm, 3140g 03.10.2017

Rodily v porodnici Klatovy

Chystají se rodit v porodnici Klatovy

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Klatovy (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Klatovy?