Klatovská nemocnice a.s., Gynekologicko-porodnické oddělení

Zdejší porodnice byla vyznamenána v roce 2005 dokonce titulem „Baby friendly hospital“ (nemocnice přátelsky nakloněna dětem). V Klatovech se ročně narodí 700 - 900 dětí.
Zdejší kapacita je 21 lůžek přímo na porodním oddělení.
Pokoje na šestinedělí jsou dvoulůžkové, vždy s vlastním sociálním zařízením. Nadstandardní režim v porodnici, který je zpoplatněn 500 korunami, zajistí, že bude rodička na pokoji sama.

Účast na neformálním setkání s těhotnými ženami si dohodněte na tel. čísle 376 335 504 nebo na emailu marketa.buresova@klatovy.nemocnicepk.cz. Na stejném emailu se informujte i na předporodní kurzy a cvičení pro těhotné.

Otec u porodu je vítán a jeho přítomnost není zpoplatněna.
V porodnici podporují bonding a možné je i ponechat dotepat pupečník.
Zdejší personál akceptuje porodní plán a dokonce umožňuje, v případě zájmu a po podepsání příslušných dokumentů, i odnos placenty domů…

Seznam toho, co si sebou sbalit do porodnice naleznete na internetových stránkách.

Doporučují maminky porodnici Klatovskou nemocnici a.s., Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 70x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Bohumil Kuneš

Porodnice: +420 376 335 521

Obecný kontakt: +420 376 335 503

Oddělení šestinedělí: +420 376 335 536

Adresa: Plzeňská 569, Klatovy 339 38

URL: http://www.nemkt.cz/oddeleni/gynekologicko-porodnicke-odd.

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Klatovy

10.09.20

Moje zkušenost s Klatovskou porodnicí je velmi kladná! Už od začátku, co jsem přijela, byl personál strašně moc milý. Vag. vyšetření se snažily dělat co nejšetrněji. PA mi napustila vanu s bylinkami a pustila mi uklidňující hudbu (sama od sebe). Řekla, co dělat při kontrakcích a nechala nás tam s přítelem o samotě. Všichni u porodu byli velice milí a na šestinedělí jakbysmet! Velice doporučuju a další mimčo 100% budu rodit zase zde.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Moc si toho nebrat, ale aspoň 3-4 ručníky. Košilky dostanete. Nějaké mňamky :D,

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozhodně všechny papíry k porodu a těh. kartičku

3
23.06.20

Byla jsem velmi spokojená jak s péčí o mě, tak i o mé miminko a to od přijetí až do propuštění domů. Při porodu byli všichni moc hodný a radili jak mám dýchat a pak i jak mám tlačit. Na oddělení šestinedělí byli opět všichni zlatí , byla tam i laktační sestřička, která mi řekla vše, co jsem potřebovala vědět. Jídlo k mému překvapení bylo dobré a velké porce. Celkově mi přišlo, že je tam rodinná atmosféra. Jestli někdy budu rodit, tak znova tady v Klatovech.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Neberte si s sebou zbytečnosti, většinu dostanete v porodnici. Je dobré si vytisknout a vyplnit dotazníky k přijetí, při nástupu to bylo rychlé bez papírování.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně věcí tam dostanete a nebo vám zapůjčí, ale je lepší si vzít víc ručníků a pyžama

08.10.19

Moje gynekoložka mi doporučila klatovskou porodnici a nelitovala jsem - porody 5/2015 a 10/2018. Od prvního přijetí mohu říct, že porodní asistentky byly milé, všechno vysvětlily, pomohly, daly pití, zeptala se, jestli potřebuju něco, nemohu říct nic negativního. Musím říct, že dokázaly povzbudit a poradit. Tatínka mi tam nechaly, nikdo ho neposílal domů, brali na něj ohled. První porod trval od 8-13h u nich doma už před tím 12h kontrakce, co se stupňovaly… už jsem nemohla a přesto mě povzbuzovaly, sestřičky řekly, jak mám dýchat a po porodu miminko zůstalo hned u nás, nikdo ho neodnesl. U druhého porodu byl primář Kuneš. Díky jeho pohotovosti a profesionalitě máme zdravé dítě jednal rychle a pomohl a velmi se staral. Oddělení šestinedělí s příjemnými sestřičkami a hlavně perfektní přístup ke kojení za což jsem vděčná, kojím ještě teď. Vždy se chovali ke mně hezky a s úsměvem. Nenarazila jsem na žádné špatné zkušenosti ležela jsem 2× na gynekologii po operacích a 3× s malým na kojencích, vždy přístup na jedničku s hvězdičkou po mé zkušenosti doporučuji porodit zde

Personál:

Primář Kuneš,doktor Reidl

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

V každé porodnici nebo nemocnici můžete najít člověka, co zrovna nebude mít náladu a nebude se k vám chovat podle vašich představ, jsem ráda, že v téhle porodnici jsem na nikoho takového nenarazila, že moje porody dopadly dobře a miminka byly v nejlepších rukách. Každé mamince přeju, ať jsou spokojené jako my

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vyplněné papíry z internetu, 4× noční košilku stačí s úzkými ramínky, co jdou dobře sundat na kojení, homeopatika na rozkojení, dobrou náladu nedělat si starosti, ale těšit se, že brzy půjdete domů s malým uzlíkem v autosedačce domů

08.10.19

Jen mohu doporučit… rodila jsem v roce 2015 a 2019 obě děti císařem. Personál od pana primáře po sanitářky na jedničku.

05.09.19

V klatovské porodnici jsem rodila na konci února poprvé, ve svých čtyřiceti letech. Po odtoku plodové vody mi byla zavedena tableta na vyvolání porodu (nedělní odpoledne), bohužel miminko mělo špatné srdeční ozvy, proto musel pan primář Kuneš přistoupit k provedení císařského řezu v pondělí ráno, cca po patnácti hodinách. Později jsme se dozvěděli, že měl syn i krátkou pupeční šňůru, proto jsem byla ve finále šťastná, že porod dopadl tak, jak dopadl, přestože jsem si moc přála rodit přirozeně.

Manžel mohl být až téměř do „finále“ se mnou. Díky panu primáři a jeho celému týmu máme doma už půl roku zdravého krásného chlapečka. Nebudu se tu rozepisovat, ač jsem vždycky dojatá, kdyz si na tento den vzpomenu, shrnu to krátce - chtěla bych moc a moc poděkovat panu primáři za jeho profesionální, ale přesto lidský přístup, veškerému personálu porodnického oddělení i dětským sestřičkám a lékařům, všichni byli milí a hlavně velice trpěliví (a že to s námi maminami, kterým občas stříkaly hormony i z uší, není vždy jednoduché, to je víc než jasné), všichni se nám snažili vyjít maximálně vstříc…

Musím velice kladně ohodnotit tedy jak personál porodnice, tak pěkné, čisté prostředí, skvělou péči o miminka, jídlo, prostě jsem nenašla nic, na co bych si mohla stěžovat. Sice si člověk vůbec neodpočine (nemocniční budíček je hodně brzký, ale to tak prostě je). Jsem moc ráda, že jsem se rozhodla naše štěstí přivítat na svět právě v této porodnici, ač žiju v Praze, a doporučím všem kamarádkám, které by přemýšlely, kde rodit.

Budu vždycky s dojetí, s láskou a s díky vzpomínat na týden strávený v této nemocnici!

Díky všem!
Marie, Richard a malý Honzíček.

Personál:

primář Kuneš

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Myslím, že je důležité, aby nastávající maminky přišly s důvěrou, bez zbytečných, leckdy nesmyslných nároků a spokojenost bude zaručena. A je třeba si uvědomit, kolik hodin jsou lékaři i sestřičky na nohou, nám k dispozici a že úsměv v dnesni době není samozřejmostí a tady vám ho vždycky vrátí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučila bych mít vyplněné přijímací formuláře, je jich dost a fakt se vám to nebude chtít vypisovat, až dorazíte k porodu.

Noční košile, alespoň 3 ručníky, pití, balzám na rty a milující osobu s sebou.

10.08.19

9/2018 můj první porod od prvního momentu prasknutí vody doma až po 45minutový porod v této nemocnici byl prostě neuvěřitelný zážitek. U porodu byla mladší lékařka, starší lékařka, porodní asistentka, dětská sestra a nakonec přišla dětská lékařka, která nám zdědila, že náš skoro o 4 týdny dřív narozený chlapeček je úplně zdravý. Poporodní péče skvělá, zůstávali jsme 7 dní ješte na patologických novorozencích kvůli žloutence a tam péče snad ješte lepší.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tatínka nikam nepouštějte, aby nepropásl porod, ať si vezme vodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Víc nočních košil, každý den se pěkně zapotíte

78
03.12.18

Byla jsem opravdu spokojená, veškerý personál na jedničku, od uklízeček po pana primáře :) Jsem ráda, že jsme zvolili Klatovskou porodnici, přístup všech na porodním sále profesionální, bohužel nevím konkrétní jména… Díky všem za péči o mě i Adélku :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tatínka a něco na čtení. :) Plenky dostanete (1 balík, což na pobyt stačí), vložky jsou denně doplňovány. Jídla byl také dostatek :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenský průkaz, popřípadě veškeré papíry z genetiky, pokud je maminka svobodná, potvrzení o otcovství z matriky.

06.11.18

V této porodnici jsem rodila letos 5/2018. Byl to můj první porod a až na menší poporodní komplikace, kvůli kterým jsem musela zůstat o 2 dny déle, bylo vše v pořádku. Na boxu mi perfektně radili, a po porodu se krásně starali o mně i moje milované děťátko. I přes nízkou porodní váhu a problémy s kojením se všechny sestry snažily nám pomoci, jak jen to jde. Klobouk dolů a veliké dík! Jen a jen doporučuji!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Holky hlavu vzhůru. Vážně je to to nejkrásnější, co můžete zažít

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně tatínka! Ale… Je pohodlné rodit ve vlastní košili. Těch si sbalte klidně 5-6. Mně je stále přiváželi a odváželi, pak si vezměte čisté ručníky a jinak a to je hodně důležité. DOBROU NÁLADU!

5689
22.04.18

S porodnicí jsem byla velmi spokojená. Od příjmu, sestrer, asistentek, lékařů po uklízečky. Všichni byli moc milí a hodní. Opravdu si nemohu na nic stěžovat. Strávila jsem tři dny na šestinedělí a tři dny na oddělení patologických novorozenců, protože dcera měla silnou žloutenku. Péče o ni byla také naprosto super, bylo vidět že mají všichni opravdu moc hezký vztah k miminkům a práci. Všude bylo čisto, WC,sprcha a WiFi na každém pokoji.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pokud budete na běžném oddělení, tak s sebou nic moc nepotřebujete. Na oddělení patologických novorozenců potřebujete svoje poporodní vložky, župan a případně dětské plenky, protože na víc než ty tři až čtyři dny nevystačí. Tatínka vezměte k porodu. :-)

07.12.17

Mohu jen doporučit perfektní přístup. Pan primář byl skvělý, hodný, ochotný. Sestřičky také moc hodné. Byl to můj 3. porod a musím říct, že na něj vzpomínám nejraději díky personálu a prostředí.

Personál:

primář Kuneš

17.10.17

Rodila jsem letos v červnu ve 38. týdnu. Při příjmu mě vyšetřila Mudr. Haasova, byla v celku milá, žádný problém s ní nebyl. Zato moje kamarádka s ní měla opačné zkušenosti, kvůli ní jí skoro umřel syn. U porodu jsem měla MUDr. Sýkoru, za co jsem byla vděčná, jiného doktora bych u porodu nechtěla.

Jeden měsíc před porodem jsem přešla k MUDr. Sýkorovi od primáře Kuneše. Pan primář byl občas nepříjemný a veškeré vyšetření, ultrazvuky atp. jen v rychlosti prolítl. MUDr. Sýkora mi vše vysvětlil, popsal ultrazvuk atd. Teprve až od Sýkory jsem se dozvěděla, že mám rizikové těhotenství a že moje miminko málo přibírá.

Do porodnice jsem přijela cca v 6 ráno a malá se narodila po 10 dopoledne. Celou dobu na sále jsem měla po ruce porodní asistentku Smolíkovou a ještě jednu, ale u té si nepamatuji jméno. Byli moc milé, uklidnovali mě. Dokonce jsme si s doktorem a asistentkami zavtipkovali. Porod proběhl bez komplikací, bez nástřihu, sice s malým šitím, ale jinak vše bylo na 1. Hlavně MUDr. Sýkora a porodní asistentky byli skvělí.

Po porodu mi miminko museli převézt do Plzně na nedonošence, kvůli nízké porodní váze. MUDr. Sýkora mě uklidnil, že brzy vše dožene. A to samé na šestinedělí, sestry byly velice milé a pořád mě uklidňovaly, že brzy budu se svojí princeznou. (Stále jsem brečela a špatně snášela, že ji nemám u sebe a paní na pokoji jo. Záviděla jsem jí to).

Klatovskou nemocnici bych vřele doporučila.

Personál:

MUDr. Haasova, MUDr. Sýkora, PA Smolíková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka

21
11.09.17

Rodila jsem zde v letech 2013 a 2017 a naprostá spokojenost - obě děti byly rozeny císařem a personál báječný - lékaři, sestry, všichni.
Prostředí hezké, čisté.

Nadstandard - televize, lednice, samozřejmě samostatný pokoj, balkon, vlastní koupelna
Klasický pokoj - 2 nebo 3 lůžka, televize, koupelna

V celé nemocnici zdarma wifi. Na oddělení kuchyňka s lednicí. Sestry ochotné a milé (samozřejmě najdou se i výjimky, ale to je všude).

Návštěvní hodiny se zde extra neřeší - návštěva může přijít, kdykoliv se zachce.

Většinu ze zabalených věcí do porodnice jsem nepotřebovala - vložky, plenky, noční košile - téměř vše jsem vezla domů.

Jediné co mi vadilo, že na oddělení bylo v červenci 2017 veliké horko, nedalo se spát, fungovat, prostě nic.

Rozhodně doporučuji tuto porodnici. :-)

13.04.17

Rodila jsem v Klatovech v listopadu roku 2016 a za mě naprostá spokojenost. Milé PA, které zbytečně nezasahovaly do první doby porodní. O co jsem si řekla, v tom se mi snažili vyhovět. Rodila jsem bez epiduralu, i když to bylo dlouhých 30 hodin.

Místo toho jsem využila 2× vanu, sprchu, míč… S manželem jsem měla soukromí, nikdo zbytečně nerušil. Je pravda že mi dali oxytocin, ale to jen z důvodu, že mi začala špatně pracovat děloha a musela bych na císaře.

Rodila mě PA s dohledem doktora. Bez nástřihu, bez tlačení na břicho, vše naprosto v pořádku. Malou mi hned dali a až poté ji změřili a zvážili. Malou poté odvezli na šestinedělí a mě nechali vyspat, za což jsem opravdu vděčná.

Takže za mě Klatovy ano a velké díky všem. Od doktorů až po uklízečky. Všichni byli milí a ochotní.

Personál:

Mudr. Sýkora

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravené všechny papíry, dost si tim ušetříte čas a pobyt na příjmu.

07.07.16

Je to už nějaký pátek, ale myslím, že jsem se měla víc připravit. Neměla jsem porodní plán, ale říkala jsem si, že dnes už nedělají takové ty zbytečné zásahy atd.. Ale spletla jsem se! Stejně se na mě dost vyřádili - oxytocin, nástřih, tlačení na břicho atd.

Sex jsem si tedy neužila asi půl roku. Tehdy mi to nepřišlo, ale dnes myslím, že úplně zbytečně. Porod celkem dobrý, malý v byl pořádku.

S doktorkou, tuším Haasovou, nemám dobrou zkušenost. Porodní asistentka tam byla nějaká mladá a celkem fajn, ale doktorka tedy opravdu dost nesympatická. Na šestinedělí lepší, ale příště už bych vybrala jinou porodnici.

Personál:

MUDr. Haasová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobře se připravit, porodní plán nebo dulu.

28.06.16

Porodnici v Klatovech vřele doporučuji. Od příjezdu až do mého odchodu jsem nezažila nikoho neochotného..

Co se týče samotného porodu, jsem naprosto spokojená. Měla jsem sestavený porodní plán, který byl absolutně respektován. Rodil mě pan doktor Reindl. Moc milý a vstřícný přístup.. I zavtipkoval. Porodní asistentky, které bohužel nevím jak se jmenovaly, byly také velice ochotné.

Na šestinedělí jsou všichni trpělivý i s hysterickou matkou, jako jsem byla já.

Jsem ráda, že jsem rodila právě tady a na porod budu vzpomínat v dobrém.

Personál:

MUDr. Reindl

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek jídla, když máte mlsný jazyk. :)

1
30.03.16

Lituju, že jsem rodila v Klatovech. Tu zkušenost nechci raději popisovat, je to pro mě trauma i po dlouhé době. A to jsem měla vlastně fyzicky pohodový porod, přesto se na mě personál docela podepsal.

Třeba při sexu mám pořád bolesti díky nástřihu, který přitom byl úplně zbytečný - fakt nechápu, proč dělat nástřih při dobře probíhajícím porodu s mimčem vážícím ani ne tři kila. Asi aby to pro doktorku bylo rychlejší, něco takového aspoň naznačila…

Celkový přístup hrůza. Psychiku mám v háji, sexuálně v podstatě nežiju a místo pořádného užívání dítěte (které už se pomalu chystá do školky) se jen srovnávám s následky nejhoršího rozhodnutí v mém životě, s jizvami na těle i na duši.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybrat si jinou nebo rodit doma.

04.02.16

Porodnici v Klatovech mohu jen doporučit. Rodila jsem minulý rok v březnu a byla jsem maximálně spokojená. Profesionální a empatický přístup, prostě super. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě 2× kopii přijímacího protokolu, noční košile minimálně 2×, jednorázové kalhotky (vložky nemusíte, jsou tam na wc a sestry doplňují každý den), hygienické potřeby, oblečení pro miminko až vás pustí domů (plenky dostanete 28 kusů a to na ty 3-4 dny vystačí) a pokud nejste oddaní, tak papír z matriky o uznání otcovství.

18.01.16

Rodila jsem v Klatovech loni v srpnu a jsem velice spokojená.

Nejdřív jsem tam byla na kontrole, protože mě tam poslal můj gynekolog. Tak mě vyšetřili a řekli, že na vyvolání porodu je ještě brzo.

Nástup jsem měla v pondělí 4.8. v 8:00 - opět vyšetření. Jelikož mi ráno praskla plodová voda, tak na vyvolávačku se čekalo 24 hod. (do té doby jsem samovolně neporodila, ani žádné kontrakce). Jelikož měli volný porodní sál, tak jsem celý den byla tam. Jediné mínus bylo, že jsem od vedle slyšela rodit cca 5 žen, takže jsem se začala celkem bát dalšího dne.

Od večera 18:00 mi dávali kapačku a ráno v 8 hodin přišel doktor, koukl na mě a dal mi vyvolávačku (prášek). Po 15 min. začaly kontrakce, ty jsem měla každých 10 minut a pak celých 7.5h/5 minut. Hrůza.

Sestřičky, doktoři byli hrozně milí. Konečná fáze porodu byla těžká, ale zvládli jsme to.
Až budu mít druhé dítě, tak rozhodně chci zase do KT. I na pokojích byly sestřičky milé, pomáhaly, radily, prostě super.

A hlavně jsem ráda, že se tam dá půjčit monitor dechu za cca 900,– na půl roku nebo tak nějak.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Teplé ponožky. =P

22.10.15

Rodila jsem v KT letos v dubnu, původně jsem měla rodit u Mulačů, ale setkala jsem se z jednou „milou“ paní doktorkou, takže jsem svůj názor rychle změnila.

V KT to šlo všechno ráz na ráz jeden den kontrola a jak prohlásil pan primář, druhý den šup na sál (nevydržela by jizva). Rodila jsem císařem při plném vědomí a byl to vážně zážitek na který nezapomenu. Přístup lékařů a sestřiček byl úžasný - až na dětské sestry, ale to už tady někdo rozebíral.

Mimčo mělo žloutenku, a tak nás přesunuli na patologické novorozence. Paní doktorka Vracovská je opravdu skvělá. Všechno vysvětlila, pochopila rodičku rozhozenou hormony (a že jsem tedy byla… až se stydím). Dětské sestřičky na patologických novorozencích úplně úžasné, bylo to jako nebe a dudy. Rozkojily, vše vysvětlily, nemůžu si je vynachválit.

Pana primáře jsem si nakonec zvolila jako svého ošetřujícího lékaře. Ale klidně bych chodila i k paní doktorce Haasové, která mne přijímala (byla velmi jemná a opatrná, řekla co se bude dít, co bude právě dělat a proč). Jediný, koho už nemusím nikdy vidět, je paní doktorka Cibulková, ale to je jenom můj názor.

Personál:

primář MUDr. Kuneš, MUDr. Haasová, MUDr. Vracovská, MUDr. Cibulková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

tatínka

10.10.15

Extra kvůli možnosti vyjádřit se k porodnici v KT jsem se zaregistrovala.

Na začátku 9. měsíce jsem spadla ze schodů, a to docela drsně, modřiny a na břiše krvavý šrám. Hned jsem jela na ambulanci, která teda vlastně ani není ambulancí, je to normální poradna a ordinace. U vchodu k sestřičkám byl hrozen pacientek, já nervózní jak blázen, ale dokud stojíte na vlastních nohách, tak si vás nikdo nevšimne. Oslovila jsem tudíž sestru bez ohledu na ostatní a snad je to pochopitelné, byla jsem dost vystresovaná. Opravdu nedokážu objektivně posoudit, jak moc naštvaně jsem působila, určitě jsem ale naštvaná nebyla, každopádně to byla první otázka sestřičky: „a proč jste na mě naštvaná?“ Zírala jsem jako sůva, řekla jsem, že nejsem naštvaná, jen nervózní a chtěla bych vyšetřit, když jsem na ambulanci.

„A průkazku jste mi dávala?“ ušklíbala se na mě. Fakt jsem to nepobrala, průkazku jsem jí vrazila a už se nehnula z místa. Tak mi teda změřili tlak a že mě dají na monitor. Ten byl naštěstí v pořádku, pak mě strčili do čekárny, odkud si mě pak zavolal MUDr. Kuneš. Ač ho znám osobně ještě z dob studií na VŠ a moc dobře vím, že mě poznal, choval se dost arogantně, dost nepříjemně mě vyšetřil pohmatem a oznámil mi, že už se mám na další týden objednat do nemocnice, že už to do porodu dochodím u nich. Vyšetření u něj trvalo i s oblečením tak dvě minuty. Zajímalo ho jen to, jestli jsem spadla přímo na břicho, nic víc. Do průkazky mi nenapsal nic, jen sestry mi tam načmáraly tlak. Tak jsem se objednala.

Další týden, ač nerada, vyrazila jsem na druhý monitor. To se mě sestry ptaly, jestli mi ho mají dělat nebo co tam vlastně dělám. Jako prosím? Měla jsem se objednat, to jsem udělala, ale říkat jim, co mají dělat, jak to mám vědět? Tak že mě teda natočí. Vše ok. U MUDr. Kuneše opět záležitost na dvě minuty. Takovým fofrem tam vyšetřuje každou pacientku, jak jsem si všimla, a protože se tam zásadně nezavírají dveře do sesterny, tak i víte, s čím tam která jde, takže takhle rychle vyšetřil jak holku 4 týdny po porodu, tak paní na prevenci, tak nějakou předoperaci. Tam se na soukromí pacienta nekouká.

Doktorovi jsem oznámila, že mě v noci dost brní ruce a bolí klouby, tak mi na to napsal magnesium - v 37. týdnu! Dobrý, no. Brala jsem ho dva dny a pak ho hodila do šuplíku.
Když jsem mu řekla, že chci rodit v Příbrami (mám k tomu osobní důvody a rodila bych tam stejně), tak zamrznul, šlehnul po mně průkazkou a řekl: „A nezbláznila jste se? To pojedete do Příbrami?“ „Já tam mám na porodním příbuznou, která tam pracuje.“ „Aha. Tak si to dochoďte tam, každá porodnice to dělá jinak, tak ať se o vás postarají.“

A já jen dodávám - zaplaťpánbůh, že to každá porodnice dělá jinak! V Klatovech bych nenechala rodit ani svou fenu, natož sebe! Jsou arogantní, přijdou mi dost povrchní co se týče výkonu praxe a vůbec, ale vůbec jsem se tam necítila příjemně. A to jsem ještě nerodila.

Personál:

MUDr. Kuneš

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby si vybraly jinou.

16.08.15

Chci reagovat na tolik negativně brané nástřihy.

V KT jsem rodila 2×. Prvního syna v prosinci 2012. Nová porodnice. Čerstvě otevřená, primářem byl MUDr. Vondraš. Rodil mě mladý doktor Straka. Nastřihnul mě, protože syn měl 4 kg a velkou hlavičku. Porod i hojení na 1. Nemohu si pana doktora vynachválit. Je super. Citlivý, empatický, zkrátka super.

Druhý porod duben 2015. Rodil mě nový primář Kuneš. Zdlouhavý porod. Miminko nesestupovalo. Dvanáct hodin jsem měla bolesti po 2 minutách, pak zase po 5 minutách. Bohužel mi manžela poslali domů a přivázaná na monitoru jsem se nemohla ani napít. Sestra mi odmítala alespoň navlhčit rty, že nesmím pít, že to brzo přijde a stále nic. Primář nic moc přístup. Odměřený už na mě byl na kontrole cca měsíc před porodem, kdy mě má gynekoložka poslala na lepší ultrazvuk, protože se jí něco nezdálo.

Já jsem člověk, co neplaší, a brala jsem to jako jen zkouknutí, ale bylo mi pomalu vynadáno, že jsem tam zbytečně, přitom z mé vůle bych tam ještě nešla. U porodu nic moc a musím říct, že syn se narodil o 10 dní dříve, přesto měl již 4 kg a porod nepostupoval. Nevím, co přesně mi píchli, jestli postupně 2× ocytocin, byla jsem vysílená. Po 12 hodinách bolesti mi nakonec protrhly vodu a snažili se mě roztáhnout. Následně, protože syn sestoupil níž, tak mi silou tlačil na břicho a já se celá roztrhala. Zlatý nástřih. Je pravda, že jizva je cítit klidně po roce, ale krásně sroste. Ještě 2× mě šili, protože šití nedrželo. Měla jsem ve zprávě poporodní poranění 3 typu.

Doufám, že pana primáře již nikdy nepotkám. Zjistila jsem, že se jinak chová k někomu s protekcí a úplně jinak, pokud ji nemáte. Jinak vše ostatní OK.

Personál:

MUDr. Straka, MUDr. Kuneš

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechat si poslat manžela/partnera domů.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pár plenek pro mimi navíc. Dostanete 1 balíček a nestačí.

14.08.15

Porodnici dávám 99% a předně chci moc poděkovat celému gynekologicko-porodnickému odd. za skvělou péči, kterou maminkám a dětem věnují.

Veškerý personál od lékařů, porodních asistentek až po sanitáře či uklízečky je velmi příjemný a ochotny, všichni pomáhají, poradí. Mé přijetí do porodnice bylo bleskové, jedna kontrola u MUDr. Kuneše a za pár dní porod ve 38.tt.

V noci mi po nepravidelných 5-7 minutových kontrakcích praskla voda a pak to jelo,
silné kontrakce co 2,5-3 min., rychlá cesta do porodnice a rovnou na sál. Pokusila jsem se porodit přirozeně, ale po 2 probdělých nocích a dní přípravy těla na porod už mi došel dech, dítko správné nepostupovalo, hrozilo porušení jizvy na děloze z prvního porodu sekci, a tak následoval opět operační sál a císařský řez.

Do porodnice jsme přijeli ve 4:30 a v 6:00 se narodil náš syn Šimon. Porod vedl primář MUDr. Kuneš, kterého jsem již znala z prvního porodu a pobytu v porodnici u Mulačů. Pan primář i jeho tým se chovali zkušené a dávali mi jistotu i oporu, že přes všechno nepříjemné porod dobře dopadne. Probrala jsem se na pokoji, kde už čekali manžel i Šimonek. Miminko jsem mohla vidět kdykoliv, první den po operaci ale jen v přítomnosti personálu nebo rodiny. Od druhého dne jsem už měla malého na pokoji.

S veškerou péčí mi ochotně pomohli a poradili, vše mi vždy vysvětlili. Velká pomoc byla také při rozkojení, ale mimi je naštěstí savec, tak to šlo bez problémů. Též chválím přístup k pokožce dítěte, mytí jen teplou vodou, žádné vlhčené ubrousky a chemická kosmetika. O mě samotnou se také vzorně starali, brzy mě odpojili od přístrojů, cévky,
kapaček a šup na nohy, což bylo určitě ku prospěchu mé rekonvalescence, i když
se mi to v danou chvíli tak nejevilo. Porovnání s rekonvalescencí po 1.porodu u
Mulačů v r. 2012 je to o 100 % lepší, přístup byl určitě pružnější.

Vybavení pokoje (dvoulůžkového) moderní, polohovací automatické lůžko, zvonek na sestry,
vše po ruce, na pokoji vše pro péči o mimi, praktická postýlka, vlastní sprcha,
toaleta, na chodbě kuchyňka. Mínusem, a tím 1% které chybí do sta procent, jsou
drobné detaily vybavení pokoje - stará těžká vlněná deka v létě a pro člověka
po operaci nešla ani uzvednout, malé odpadkové koše, některé bez nášlapů, těžko
se do nich trefovalo, když se člověk ani neohne, v koupelně žádný háček či
věšák na ručníky. Strava nemocniční, ale celkem chutná á výživná s ohledem na
kojící matky.

Celkově je klatovská porodnice na 1, mohu jedině doporučit.

Personál:

MUDr. Kuneš

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přibalit ručníky, osušku pro mimi, nic krom běžného seznamu věcí do porodnice mi nechybělo, pro mimi vše poskytnou.

850
27.04.15

Moje pocity z nedávného porodu v klatovské porodnici jsou veskrze pozitivní.
Rodila jsem císařem.

Při porodu musím velmi ocenit veškerý personál včele s primářem Kunešem. Vše běželo učebnicově, nejprve velmi šikovná anestezioložka, dále sestry, které se mě snažily rozptýlit, nakonec zřízenec, který mě tahal z místa na místo a pomáhal otáčet se… Všichni byli velmi profesionální a také milí a všem patří velké dík.

Předchozí porod v Domažlicích mám spojený se špatnou zkušeností s anestezií, kdy mi jednak anesteziolog nedokázal napíchnout spinál - prý že to na mé páteři ani nejde - haha. Klatovská dr. se trefila napoprvé, a pak jsem se během operace několikrát probrala z celkové anestezie a řvala jak zvíře - jednou přímo při operaci a podruhé při šití a přenášení na lůžko atd.) V Klatovech mi dokázali, že to jde i jinak a že i já můžu prožít porod ,,normálně"- byť císařem.

Doktoři byli moc fajn, nejraději vzpomínám na MUDr. Straku, jeho smysl pro humor byl jak hojivý balzám. No a primář byl taky fajn, člověk, co vás vyslechne a číší z něho sebejistota a profesionalita, tak to má být. :-)

Porodní asistentky byly většinou moc fajn, starostlivé. Bohužel když jsem měla poprvé vstát, narazila jsem na směnu dvou sester, které si mě spíš dobíraly a byly protivné. Vůbec mi nepomohly, fakt jsem se nemohla vzpříčit z boku do sedu, neporadily dát si postel výš, mě to v tu chvíli vůbec nenapadlo… Pak že jiné maminky už běhají jako čamrdy a já nic… No kdo zažil císaře, tak ví, že první vstávání je masakr a tu pomocnou ruku potřebujete, navíc při takovém tlaku, který jsem já měla. Takže jsem si nakonec sedla a pokusila se vstát, tím ony měly hotovo a odešly. Já se pak tou bezmocí rozbrečela, miminko nikde a hormony dělají své (stačí málo). Naštěstí noční směnu měla moc fajn sestra, která se mnou začala trpělivě chodit na záchod. Ani jí nevadilo, že se opírám o její ruku a pak už to šlo.

Dětské sestry… jedna anděl, druhá se minula povoláním. To je asi ve všech porodnicích. Moc fajn byla jedna mladá sestřička s moravským přízvukem, která mi nosila malou k přiložení (dokonce hned po porodu na pokoji mi ji dala k prsu, možná proto nakonec malá tak dychtivě chtěla sát a po pár dnech se spustilo mléko a rozkojily jsme se.).

Po císaři jsem musela být na obyčejném pokoji, porodnice byla narvaná. Spolubydlící byly obě fajn, akorát jedna měla v porodnici jednu nekonečnou návštěvu o několika lidech včetně hodně malých dětí, což bylo dost únavné. Střídalo se to tam jak na běžícím pásu téměř celé dny. Myslím, že by se vůbec nic nestalo, kdyby se návštěvy omezily na členy rodiny (manžel nebo přítel, prarodiče maximálně sourozenci a dost). Toto bylo vysilující, nemohla jsem pomalu ani vstávat, kojit, ani odpočívat po operaci, soukromí a klid prostě chyběl. Byla jsem fakt příšerně unavená.

Pak si nás nechali ještě na dva dny na patologických novorozencích kvůli žloutence, a to jsem si připadala jak v jiném světě. Klid, pohoda, žádné návštěvy jen manželé, milionové sestry, dítě začalo krásně pít mlíčko, já si tam úžasně odpočinula a cítila se o 100% lépe. Kéž by toto bylo i na poporodním.

Personál:

primář MUDr. Kuneš, MUDr.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, jinak vše se dá dovézt podle potřeb i později.

23.04.15

Rodila jsem ke konci roku 2013 a mám z celého porodu a následných dnů v porodnice nepříjemné pocity. Od jedné hodiny ráno jsem byla napojena na přístroj, nemohla jsem se jakkoli pohnout, aby pohyby miminka byly znatelné.

Manžela mi poslaly domů vyspat, že dítě přijde až tak v poledne, takže na vše sama. Občas se někdo přišel podívat na přístroj, občas přišla doktorka a nic, čekalo se, což chápu. Hrozně mě bolela záda po celém těhu a k tomu pololežet pořád ve stejně poloze na porodním křesle, brr. Ve tři ráno mi pomohly doprasknout vodu. V tu ránu šíleně křížové bolesti. Prvorodička, bez opory manžela a ještě tak silné kontrakce.

Samozřejmě jsem hekala bolestí, za což jsem si vysloužila od sestry a doktorky vysmáti na chodbě - ano, bohužel, mám uši a slyšela jsem to. Když sestra přišla, tak mi jen řekla, že podle přístroje tak silné kontrakce nemám, tak jako co tak vyvádím. No, asi neměla, že… V půl 4 ráno jsem byla otevřena na těsně 3 cm, za dvě hodiny už na 8, ale co, no,
přístroje přece nelžou. V půl šesté jsem nevydržela a volala muži, že ho potřebuji, že to nezvládám, ať přijede. V šest ráno se najednou objevil primář a já konečně zjistila, proč jsem nemohla z toho křesla - miminko mělo špatné ozvy, hrozilo udušení. Doktor se mě snažil roztáhnout, což bolelo, ale jo, snažil se mi zachránit dítě, takže zpětně to vnímám jinak. Doktorka mi při té bolesti jen nepříjemně řekla něco v tom smyslu, že jsem přece chtěla dítě, tak ať teď nevyvádím. Nakonec primář rozhodl, že musím na sál a že se císaře ujme sám.

Musím říct, že pan primář Kuneš je fakt zlatý člověk, který mi nejspíš zachránil miminko. Hrozný pohodář, který snesl flegmaticky moje hysterčení.

Po probuzení na pokoji mohl být se mnou manžel jen chvilku, vyhnali mi ho. O miminko jsem si musela říct, aby mi ho vůbec ukázali. Následná péče - dospělí doktoři, kteří se starali o mně - super. Dětské sestry - šílenost. Jedna něco řekne, vy to uděláte před druhou, ta vám za to vynadá. Mlíko se mi nespustilo, tak mě neustále přímo buzerovaly, ať přikládám a přikládám. Mimčo hlad, nasálo, plakalo, ten pohled na miminko, které chce mlíčko a vy ho nemáte, je hrozně bolestivý.

Pak mi mimi pořád plakalo a plakalo, snad dva dny s přestávkami, tak jsem se dobelhala na sesternu, jestli by mi sestřička neporadila, proč tak pláče, že jsem bezradná. Sestra mi řekla něco, co si budu vždycky pamatovat - to asi brečí proto, že jste v těhotenství kouřila, pila alkohol a nebo jedla hodně prášku. Došla jsem po tomhle na pokoj a celou noc probrečela, to nešlo. Ten přístup. Následně mému dítěti pak dali druhý den umělé mléko a od té doby nejhodnější miminko na světě. Mělo prostě pouze hlad. Ale že ze mě dělala div
ne narkomanka. Toť mé zkušenosti. Je zajímavé, že ženské se k vám chovají nadřazeně, hnusně, zato primář, chlap, je jediný, který ty bolesti a výkřiky dokáže pochopit, a i když si myslí třebas i své, drží pusu. A pak že je lepší mít kolem sebe ženské při porodu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechte si nic líbit a nemyslete si naivně, že vám ukážou, jak se starat o
miminko. To mi ukázala paní na pokoji, která už děti měla.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pokud byste musely kvůli žloutence zůstávat déle, tak své plenky a poporodní
vložky. Jinak na poporodním je všechno - plenky, vložky, oblečení pro mimča.