Kde na výlet s dětmi v Moravskoslezském kraji

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 17.08.09 09:30
Kde na výlet s dětmi v Moravskoslezském kraji

Ahoj, máte nějaké tipy, kde na výlet s 19 měsíčním chlapečkem? Chceme do Dinoparku a pak do Kopřivnice, jelikož je autíčkový, takže ho to bude zajímat. Ale dál už o ničem, co by ho někde bohlo zaujmout nevíme. Díky za každý tip.

Reakce:
Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 17.08.09 09:34

Doporučuji ještě vláčkové muzeum ve Studénce, tam se tedy teprve chystáme, zatím jsme nebyli.

Dinopark je super, ale je vidět, že je zatím nový, ještě je tam čeká spousta práce.

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 17.08.09 10:27

Doporučuju Velké Losiny (zámecký park, lázeňský park), okružní cesta elektrovláčkem (za 50,–Kč) a hned vedle Rapotín, místní skanzen-muzeum (zemědělská, hasičská auta, maringotky a i tank) -mini ZOO tam mají největší hřiště jaké jsem u nás viděla s desítkami domečků, houpaček, prolézaček…a jen pro děti do 6 let (vstup děti 10,–; dospělí 65,–).
Byli jsme teď o víkendu, snad se hecnu a napíšu o výpravě článek, byly jsme unešeni.

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 17.08.09 11:05

Tak mi teď došlo, že Losiny nejsou v MSK, já žiju pořád v minulých pojmench, pro mně je Severomoravský kraj až po Třebovou a ke Gottvaldovu! Omlouvám se, ale není to tak z ruky (po dálnici 150km), dá se i jako jednodenní. Hlavně je tam fakt heezky.
A článek už jsem dopsala, třeba se objeví.

Zuziky
Neúnavná pisatelka 16786 příspěvků 17.08.09 12:27

ahojky,

kdysi tady byla podobna diskuze: https://www.emimino.cz/modules.php?…

tak treba najdes nejake tipy :wink:

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 17.08.09 13:29

Děvčata, děkuji vám moc za fajn tipy.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.09 21:50

Ahojky, tak my jsme se hecli taky a zemědělské muzum jsme navštívili dneska. Nic horšího jsem ještě neviděla. Myslím, že slovo muzeum má k tomu daleko, nejblíž je asi"vetešnictví".

viz samostatné téma, tak mě to nazvedlo..... pet

makina
Neúnavná pisatelka 15326 příspěvků 23.08.09 21:54

A ještě tady:
https://www.emimino.cz/modules.php?…

Vetešnictví v Rapotíně je super, ale pro silné povahy.
Chtělo by to protřídit, 2/3 prodat a udělat z výdělku hezký muzeum.
A já coby vetešník jsem byla nadšená, děti z hřiště a zoo také.

pet14
Ukecaná baba ;) 1490 příspěvků 23.08.09 22:34

už jsem se přihlásila :-)

tipy na výlety jsem psala již do výše udávané diskuze, pokusím se to trochu rozšířit

• vřele doporučuji Hukvaldy, (toto léto jezdí motorový vláček Podhoráček) do o pár km dál vzdálených Kozlovic (zastávka Na Mlýně - lidový skanzen) a pivovar Na Fojství + Muzeum obecná škola (je tam klasická jednotřítka s dřevěnými lavicemi a břidlicovými tabulkami na psaní). Jídlo doporučuji na Fojství (vláček jezdí zhruba co 2 hod, takže můžete jet kdykoliv zpátky - čas odjezdů viz www.relaxvpodhuri.cz )
    Bohužel nejsou moc Baby friendly, (ale vaří lépe než na Mlýně …).
    Pokud se rozhodnete pro Mlýn, zase je tam bezva posezení venku a každý víkend grilují venku ryby, děti tam mají možnost „volného výběhu“, aniž by měl člověk strach, že někomu překáží. Venkovní dětský koutek ve stylu skanzenu, houpačky, pískoviště, dřevěná průlezka. Pro větší je tu minigolf. A lze si tady zapůjčit i kola.Pokud budete chtít s malými dětmi na Hukvaldech na dětské hřiště, doporučuji, zajet autem a tam taky zaparkovat k místní škole/školce, jsou tam 2 krásné dětské hřišťátka (skluzavka, horolezecká stěna, tunel,houpačky, skluzavky, pískoviště a hřiště na beach volejbal - lze absolvovat i kočárem), vše je volně k dispozici
  • naši další oblíbenou zastávkou je Kopřivnice a Štramberk
    (místní krytý bazén, Tatra Muzeum) (Arboretum, rozhledna Bílá hora, jeskyně Šipka, Trúba) a hlavně skvělá restaurace pod Šostýnem , kde jsou Baby friendly (a to jak venku, tak uvnitř!!!). Je zde skvělý dětský koutek s kuličkami, kuchyňkou atd. s kamerami. Takže se zde v klidu najíte, zatímco vaše ratolest běhá v koutku a vy na ni koukáte díky naproti vašemu stolu na stěně pověšené plazmě. Doporučuji jejich svíčkovou za 89,–Kč s knedlíkem, vyníkající, jen pozor na víkend, mají bohužel jiné ceny :-(. restauraci tady vychvaluji i z toho důvodu, že jsem v okolí zatím nic podobného nenašla (tedy v OV, Ha, FM)
  • vagonářské muzeum ve Studénce jsme navštivili začátkem léta, malý by to minulý rok asi ještě nedal, 2 patra jsou zaměřená dost historicky, ale nám se moc líbila, malý však nejvíc ocenil model vláčkodráhy s vláčky, který je vážně obrovský. Je tam milý průvodce, pouštěl nám ho dostatečně dlouho, aby se malý pokochal - a to i v denním i nočním provedení.
  • velice mile nás překvapilo v Ostravě Hasičské muzeum v Přívoze (krásné modely, bezva film a dole starší i moderní hasičské vozy), příjemný průvodce
  • směrem na Opavu doporučuji památník Hrabyně (dovnitř taky,ale není tak nutno, nejlepší jsou venku tanky :-), a A rboretum Nový Dvů r (zřídili tam nedávno i minizoo (doporučuji nezapomenout koupit si krmení hned u pokladny), není moc velké,ale potěší, malému pak odrážedlo a hlavně hezké počasí :-)
  • kamarádka mi doporučovala i pevnost Darkovičky, ale zatím jsme tam ještě nebyli
  • máme rádi výšlapy, takže doporučuji Javorový (lanovkou, dolů pěšky, narazíte tu na padáky a tandemové seskoky), Trojanovice - Pustevny (k Radegastovi a zpět), dolů na kolobce ( o víkendu jezdí od lanovky zdarma motorový vláček na parkoviště), lanové centrum, Bílá (lanovka)-jezdí v létě jen o víkendu!

, v Mostech u Jablunkova je bobová dráha a dětské atrakce

• no a klasicky ZOO Ostrava, Olomouc (Svatý kopeček - pro děti: vláček motoráček, lanové centrum pro děti od 3 let (pustí i mladší s doprovodem), krásný kontakt se zvířaty, vše v lese) Lešná
  • zámky : Raduň, Hradec nad Moravicí, Karviná-Fryštát (dětský park hned u zámeckého parku, krmení jelenů, jezdění na koních), Kunín, Frýdek - hrady: Hukvaldy, Starý Jičín
  • Ostrava:( radniční věž, procházka v :,-(ech Boženy Němcové, dětský park a cukrárna na Sadové), slezkoostravský hrad, miniuni, sklep strašidel+aqvarium (3 poslední zmiňované jsou podle mě bohužel dost miniaturní, a pokud se sejde více lidí ja to mazec, to poslední to nedoporučuji)

a pak akce, které s ekonají každý víkend najdete na

www.kudyznudy.cz
http://www.beskydy.cz/…ce_list.aspx?…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >