Kde prodáváte použité dětské věci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mikky
Závislačka 4092 příspěvků 31.10.14 19:05
Kde prodáváte použité dětské věci?

Ahojky,

chtěla bych se zeptat kde prodáváte použité věci oblečení, botičky, kočárky, sedačky a tak. Začíná se mi to nějak hromadit, další dítě neplánujem, tak bych to postupně ráda prodala :) Máte nějaké tipy kde? Zatím jsem to zkusila tady, na mimibazaru a bazos. Dík za další tipy :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Oudrey
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 31.10.14 19:11

A co detske burzy, co poradaji treba materska centra? To si maminky rovnou prohlidnou a nemusis nic balit, fotit, posilat…a maminky to maji o postovny levnejsi

klarushka
Závislačka 3908 příspěvků 31.10.14 19:12

@mikky skvělí na tohle jsou skupiny na FB kde si najdeš bazárek v místě bydliště tudíž je možný os. odběr ;)

JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.14 19:16
@mikky píše:
Ahojky,chtěla bych se zeptat kde prodáváte použité věci oblečení, botičky, kočárky, sedačky a tak. Začíná se mi to nějak hromadit, další dítě neplánujem, tak bych to postupně ráda prodala :) Máte nějaké tipy kde? Zatím jsem to zkusila tady, na mimibazaru a bazos. Dík za další tipy :)

skupinky na Fb podle regionu ci města, Aukro, bazos, MMB atd 8)

Ter85
Ukecaná baba ;) 2481 příspěvků 31.10.14 19:24

Nosim to do azyloveho domu, kde to mamink potrebuji. Me je trapne chtit penize za pouzite veci po 2 detech, nevim proc. Navic nemam nervy ani chut vse fotit a vypisovat. Takze neprodavam, rozdavam.

Jana206
Nadpozemská drbna 27042 příspěvků 31.10.14 19:30
@Ter85 píše:
Nosim to do azyloveho domu, kde to mamink potrebuji. Me je trapne chtit penize za pouzite veci po 2 detech, nevim proc. Navic nemam nervy ani chut vse fotit a vypisovat. Takze neprodavam, rozdavam.

Potřebují, tomu se dnes jen směju..Z praxe vím, že právě ty maminy, které by měly být teoreticky nejpotřebnější, nad vším ohrnují noc, chtěly by jen čisté a nejlépe super moderní věcičky, pokud je tam dírka, jsou líné si to zašít..
Dětské domovy, tam to nemá smysl, tam taky nevezmou leccos, většinou mají svoje sponzory a děti mají taky pěkné a moderní oblečení.

Taky mě nebaví fotit, balit, posílat a platit za poštovné pomalu víc než za koupenou/prodanou věc, takže přes jeden místní bazárek, co už je jen na lítačku, tak dávám kamarádce, která např. hodně jezdí na chatu nebo žije na vesnici, kde to děti ještě užijí.

Azylové domy jsou povinny často vzít všechno nebo všechno aspoň trochu nositelné(záleží na vnitřních předpisech)..Ale pokud jsi nikdy nepoznala podobnou práci, tak nevíš, co se s Tvým oblečením, které tam v dobré vůli daruješ, doopravdy stane. Často je vyhozeno, protože ho nikdo nechce.

venid
Ukecaná baba ;) 1437 příspěvků 31.10.14 19:34

FB bazárek, Modrý koník

Deninina
Závislačka 3951 příspěvků 31.10.14 19:45

Používám FB bazárek z našeho města :) Jak už tu někdo psal, odpadá balení a lítání na poštu :)

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 31.10.14 20:12

@Jana206 Máš bohužel pravdu, jen to málokdo ví. Protože známá pracuje v dětském domově, byla jsem se tam podívat a zírala jsem. Veškeré vybavení a věci nové, krásné, mnohem hezčí, než mají moje děti. Ty děti tam nepotřebují hromady věcí, mají je od sponzorů, jezdí k moři, na školky v přírodě apod., potřebují právě ty rodiče a lásku:-( Omlouvám se zakladatelce, je to mimo téma.
Něco se mi daří prodat na MMB, něco věnuji kamarádkám a známým s mladšími dětmi. Je s tím spousta práce, ale protože jsem nevyhazovací typ a ráda se o věci dobře starám, dělá mi vždy radost, když to může sloužit dál.

poppaea
Závislačka 3326 příspěvků 31.10.14 20:19

Mně se nějak nedaří najít na Facebooku tu správnou skupinu, zadala jsem do vyhledávače bazar a místo, kde bydlím, a nic mi nevyjelo :nevim:

panikralickova
Kelišová 5582 příspěvků 31.10.14 20:35

@poppaea mám stejný dotaz, mají ty FCB bazárky nějaké „unifikované jméno“, podle čeho hledat???

admin
Extra třída :D 11732 příspěvků 31.10.14 20:48

Dovolím si doporučit místní Bazar - dětské věci zde mizí rychle, když jsou za dobrou cenu. :)

Monika

Jana206
Nadpozemská drbna 27042 příspěvků 31.10.14 21:06

@zuzkasim Přesně tak, materiálně jsou ty děti často zabezpečeny daleko lépe, než děti z běžné rodiny, ale chybí jim ta láska, rodinný život, pocit, že k někomu patří.
Dětské domovy většinou oblečení a hračky ani neberou, nebo to musí být fakt super kousky, azyláky berou, ale stejně to končí často v kontejneru, protože ani tyto maminky nechtějí „hadry“ po někom.

Ter85
Ukecaná baba ;) 2481 příspěvků 01.11.14 02:39
@Jana206 píše:
Potřebují, tomu se dnes jen směju..Z praxe vím, že právě ty maminy, které by měly být teoreticky nejpotřebnější, nad vším ohrnují noc, chtěly by jen čisté a nejlépe super moderní věcičky, pokud je tam dírka, jsou líné si to zašít..
Dětské domovy, tam to nemá smysl, tam taky nevezmou leccos, většinou mají svoje sponzory a děti mají taky pěkné a moderní oblečení.

Taky mě nebaví fotit, balit, posílat a platit za poštovné pomalu víc než za koupenou/prodanou věc, takže přes jeden místní bazárek, co už je jen na lítačku, tak dávám kamarádce, která např. hodně jezdí na chatu nebo žije na vesnici, kde to děti ještě užijí.

Azylové domy jsou povinny často vzít všechno nebo všechno aspoň trochu nositelné(záleží na vnitřních předpisech)..Ale pokud jsi nikdy nepoznala podobnou práci, tak nevíš, co se s Tvým oblečením, které tam v dobré vůli daruješ, doopravdy stane. Často je vyhozeno, protože ho nikdo nechce.

Tak vzhledem k tomu, ze delam tam i dobrovolnickou praci, mam i vcelku dobry prehled, kam ty veci jdou. Bud si je rozdeli maminky v azylovem dome (zalezi, jestli se trefime a jsou tam zrovna deti se stejnou velikosti) nebo to jde maminkam, ktere jsou v tizive zivotni situaci a spolupracuji s charitou-jsou tam 2 socialni pracovnice a vzdycky vedi, co je kde potreba. Vetsinou tam davam veci na zaklade pozadavku-do azylaku se nastehuje maminka s miminkem, tehotna…proste charita vypise, co potrebuji a pokud to doma mam ladem, tak jim to tam dam. Davam tam i veci do domacnosti, vytridene nadobi atd-to vse shaneji. Navic tam chodim, tak vidim, jestli ty veci jsou upotrebene. :nevim: Ja tedy derave veci nikomu nenabizim ani nedavam, vse zasiji nebo opravim. Nedovedu si predstavit, ze nekomu davam teplaky s dirama na kolenou. Veci opravuji, pokud to jde, hned jak maji defekt-tak jednou tydne zasedam ke stroji a zasivam, co je potreba.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1447 příspěvků 01.11.14 08:00

Věci udávám na místním FB bazárku. Ale maminky jsou vybíravé a chtěly by všechno za hubičku a poštovné se taky nikomu platit nechce. Značkové oblečení v super stavu udám tak za 40 kč max, punčocháče bez výrazných žmolků, direk nebo vydřených kolen za 20 kč atd…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Z pašeračky Terezy je světové celebrita! Modelka jde za mříže, píší v Británii

Pašeračka Tereza Hlůšková, kterou dnes pákistánský soud poslal za pokus o... číst dále >

Tvůrce Mafie pálí ostrými do ODS, schytal to Fiala i Novotný. Důvod? Klaus!

Vyloučení Václava Klause mladšího (49) z ODS vyvolalo na pořádný rozruch. K... číst dále >