Kde uvázat pupeční šňůru?

30
15.1.20 20:46

Kde uvázat pupeční šňůru

Dobrý den v hodinách první pomoci jsme se učili o poskytnutí první pomoci při porodu. Že se pupeční šňůra má u stát na dvou místech a potom prestřihnout uprostřed. No a zajímalo by mě kde jí mám uvázat. No nejsem si jistý jestli bych na to měl žaludek, ale napadlo mě že to mimco by mohlo po nějaké době zemřít, když bych ji neprestrihnul. A pak taky co stačí na uvázání té pupeční šňůry, aby matka nebo dítě nevykrváceli?

díky předem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
57765
15.1.20 20:49

@LukasBauer a ty jdeš k nějakému porodu??? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5139
15.1.20 20:50
@Petra Z píše:
@LukasBauer a ty jdeš k nějakému porodu??? :nevim:
… jako kdyby se tu chystal domácí porod…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5233
15.1.20 20:51

@LukasBauer

no, lze jen doporučit s dovolením tuto činnost přenechat osobě jaksi na to vyškolené, vzdělané a s praxí…

než se to učit někde po internetu, sorry, ale…

:nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3872
15.1.20 20:55

Až budeš asistovat u porodu, když pominu pravděpodobnost tohoto činu, tak zavoláš rychlou a dispečerka ti všechno řekne, i kde uvázat pupeční šňúru. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20511
15.1.20 20:55

Tak pokud budeš u překotného porodu tak zavoláš záchranku a oni ti poví co máš dělat, ale podle otázky to vypadá na domácí porod co chystáš a to zavání průserem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6018
15.1.20 20:57
8o 8o 8o 8o
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3872
15.1.20 20:57
@ka2ka píše:
Tak pokud budeš u překotného porodu tak zavoláš záchranku a oni ti poví co máš dělat, ale podle otázky to vypadá na domácí porod co chystáš a to zavání průserem

Jestli se doma chystá rodit někdo, kdo informace o porodu hledá na emiminu, tak to je průser.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5233
15.1.20 20:58

Tak hlavně doufám že nebudou pak k domácímu porodu volat zdravotníky, otravovat rychlou, pak zdravotníky ještě ke všemu vysírat a nahánět po soudech jak bejvá v této sektě dobrým móresem

:roll:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3397
15.1.20 20:58

Řekla bych, že když je krize, tak klidně provazkem nebo tkanickou… Ale já bych to nedělala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1226
15.1.20 20:59

Najdi si něco o lotosovém porodu. Nic se stříhat nemusí. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1558

@Veru1987 myslim, ze domaci porody se chystaji uplne jinak, nez si asi představujete. Jestli na vas tenhle dotaz pusobi jako priprava domaciho porodu…

Asi je pan jen rad pripraven, kdyby se cokoliv stalo. Kde se vaze, nevim, ale jsem si jista, ze trva i pomerne chvili, nez dotepe a do te doby by k vam urcite stihli dorazit zdravotnici. Pripadne by vas navigovali po telefonu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3397
@cverunka píše:
Jestli se doma chystá rodit někdo, kdo informace o porodu hledá na emiminu, tak to je průser.
:D :mrgreen: to jsi vystihla přesně…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
45872
15.1.20 21:00
@LukasBauer píše:
Dobrý den v hodinách první pomoci jsme se učili o poskytnutí první pomoci při porodu. Že se pupeční šňůra má u stát na dvou místech a potom prestřihnout uprostřed. No a zajímalo by mě kde jí mám uvázat. No nejsem si jistý jestli bych na to měl žaludek, ale napadlo mě že to mimco by mohlo po nějaké době zemřít, když bych ji neprestrihnul. A pak taky co stačí na uvázání té pupeční šňůry, aby matka nebo dítě nevykrváceli?díky předem

Tak to vam určitě na ty prvni pomoci řekli, kde to uvázat, ne? :lol: a Neboj, když se nachomytnes u nakyho porodu, oni ti určitě po telefonu poradi az zavoláš sanitku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5233
15.1.20 21:04

@Lumíkovec

jo jo chystají se „úplně jinak“

starám se o paní co po domácím porodu umřelo zcela zdravé dítě
vyhřezlej pupečník, komplikace která jde v porodnici vyřešit elegantně a zcela bezpečně a rychle
paní má deprese jak hrom, samozřejmě žádná přechytralá internetová šamanka jí s nima nepomůže… najednou…max jí řekně / krá–va / že by to dopadlo stejně

doma tuto komplikaci nevyřešíte nijak a dítě umře zcela zbytečně
jak se i zcela zbytečně stalo

idi – oti víc se k tomuto nedá

je totiž vidět že dlouho nebyla válka, že někteří neznají skutečné problémy a strach o přežití
a tak někteří exempláři rozmlsaní civilizačním blahobytem a rozežraní bezplatnou lékařskou moderní péči vymejšlej — však víte co

:nevim:
nemá cenu

Příspěvek upraven 15.01.20 v 21:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat