Denní režim u novorozence

15.1.20 16:17

Denní režim u novorozence

Zdravím. Mám doma 3 týdenní holčičku, plně kojena i když na noc občas dokrmujeme UM. Vím že šestinedělí je náročné jak pro maminku tak i miminko, jen mě zajímají vaše zkušenosti s denním režimem miminka. Přes den nám malá krásně spí, ovšem problém je v tom, že většinou ji někdo musí držet. Když ji položíme do postýlky nebo vlastně kamkoliv, vydrží tam spát tak 5-10 minut. Sice jsou i dny, kdy vydrží v postýlce i půl hodiny a více ale těch je strašně málo. A problém potom nastává večer. Prostě nemůže zabrat a usne až třeba po 2-3 hodinách co je vzhůru. Ani v noci ji nemůžeme položit do postýlky, takže prostě spí s námi v posteli. V noci ale tím pádem spí taky pěkně, budí se většinou 2-3×. Největší problém je teda to večerní usnutí. Tak mě zajímá, jestli se to třeba po šestinedělí zlepší a jak docílit toho aby spala i ve své postýlce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2013
15.1.20 16:21

To vám nikdo neřekne, bohužel to tak u miminka je.. Prostě se přizpůsobte a věřte že se mu to ještě milionkrát bude měnit ale jak a na jakou dobu? Někdo má miminko správě, jiné mu prorve den jinému noc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18365
15.1.20 16:21

@kristencupcake nějaký „režim“ byl až kolem třech měsíců. Hrozně se to mění :nevim: my třeba od narození furt hluk, uklízení, žádný septani a pyšný, že jsme si kluka nenaučili na ticho a hele někdy kolem 10 měsíce jak když utne a nesmí tu spadnout ani špendlík :nevim: takovej kompromis je uspat ve velké posteli a přendat do vlastní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4035
15.1.20 16:22

Těžko říct. Ono se to bude pořád měnit. Já mohla dceru odložit až asi tak v půl roce. V noci ale spala ve své postýlce, takže nevím jak ty děti fungují :lol: přes den když jsem chtěla aby spala aspoň hodinu v kuse, musela jsem ji mít na sobě. Spala mi jen 2×-3× 30 minut přes den. Za to v noci od dvou měsíců celou noc, sama v postýlce i v pokoji. Přes den ať byla vzhůru nebo spala musela být u mě, takže jsem chovala, nosila atd a jak jsem spala cca v půl roce jsem mohla jít sama i na toaletu :dance: bohužel se to chování nedá predikovat… Teď chce být hlavně u mámy je malá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3985
15.1.20 16:23

Vůbec jste ji neměli dávat do postele a nosit tak, aby nic jiného ani neznala… se divíš, že ji je lip takhle? Ale v rámci zachování zdravého rozumu a nějakého spánku raději přežij že bude chvíli řvat a nauč ji na tu postýlku co nejdřív

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18365
15.1.20 16:24
@Kaileee píše:
Vůbec jste ji neměli dávat do postele a nosit tak, aby nic jiného ani neznala… se divíš, že ji je lip takhle? Ale v rámci zachování zdravého rozumu a nějakého spánku raději přežij že bude chvíli řvat a nauč ji na tu postýlku co nejdřív

Ledová královna! :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3985
15.1.20 16:25
@Bubla Bůčková píše:

no já se kvůli děcka fakt nepo*eru :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.1.20 16:27

@kavulenka já vím, ze každé mimco je jiné, taky jsem ale hlavně rada, ze v noci ty 3-4 hodiny mezi kojením spí, takže noc naštěstí neprořve (snad jsem to teď nezakrikla)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.1.20 16:29

@Bubla Bůčková ona většinou usne u prsa, nebo ji musím “unosit”. Občas se povede, ze v postýlce vydrzi, občas je řev už po 5 minutách, tak uvidíme, jak to bude pokračovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.1.20 16:31

@Martha03 ano, chápu ze chce kontakt a taky ji ho dopravam, taky si musí zvyknout na život mimo bricho, takže i pro ni je to velká změna.. nositko máme pořízené, tak chci taky pak vyzkoušet, abych alespoň zvládla uvařit i s ní :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
15.1.20 16:33
@Bubla Bůčková píše:

Ledová rozhodně :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
15.1.20 16:34

@Kaileee chvíli řvát? aha, tak vstavat v noci co 5 minut a ráno být nepoužitelná? To fakt není pro mě. To ji raději teda budu mít v posteli, abychom se obě vyspaly. A nechat ji řvát taky určitě nebudu. Neříkám že ji beru po každém zakniknuti, to ne, počkám až spustí, ale dlouho bych ji řvát nenechala, to vážně ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2293
15.1.20 16:36

Dcera byla taky velmi nosici a i když jsem spíše kočárková -pristoupila sem na to a pořídila si nositko-satek. Okolo mě pořád varovali ať to nedělám, že si ji naučím, ale v rámci zachování pohody svoji i dcery sem pořídila a hle.. dcera od 2mesice se nechala utáhnout na hračky a v podstatě nosím výjimečně. Noční usínání trvalo i dvě hodiny.. usínala až v 10-11 a to jsme nosili na ruce.(do postele jsme tedy nedavali, protože já bych se nevyspala, ale to je na kazdem..)Mám ještě syna který chodí v 8 tak jsme nosili každý den od 8 hodin.. od druhého měsíce cca začala dcera usínat v 8nejpozdeji v 9 a žádné noseni..každopádně se hodně mění a každé dítě je jiné..Vše se mění i tím, jak děti rostou a začínají si hrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7403
15.1.20 16:46
@Kaileee píše:
:roll: :roll: :roll:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7403
15.1.20 16:50

@kristencupcake hele v klidu. My dceru uspavali nosenim. Nekdy pul hodiny, nekdy hodinu a pul. Pak usinala u kojeni a davala jsem ji do postylky a ze s nama nikdy spat nebude. Haha…pak nastalo obdobi, ze jakmile usnula a dala jsem do postylky, okamzite vzhuru, na nohy a rev. Takze jsem ji nechavala v posteli a spala s nama a uplne v pohode. Dokud se nezacala roztahovat, tak jsem si to uzivala, kojeni bylo pohodlny. Pak jsem ji kojit prestala. Taky to byl boj, toho naseho prsomila. Ted s ni cekam, nez usne a pak ji dam do postylky nebo se sama nakuli. Mam postylku narazenou bez bocnice na my strane postele. A v poho. To spani se silene meni, fakt. Ze dne na den. Spavala i celou noc, ale taky pak mela obdobi, ze byla vzhuru temer co hodinu. Nenechavala jsem ji nikdy rvat a ted spinka pekne. Kdyby ji nelezly spicaky, spi celou noc, takhle se jednou, neeekdy, dvakrat na chvili vzbudi a bud chce napit nebo pomazlit. Delej to podle sveho citu ;) :kytka: jeste je malilinka, chce te co nejvic u sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat