Izolovat kocoura od miminka?

10
15.1.20 20:28

Kocour + miminko

Jeste se zeptam znova, ted jsem v kontaktu s kamaradem a ten mi rikal ze izoloval kocku na 6 tydnu od miminka, delal to nekdo zvas? Nebo proste od prijezdu byla kocka ( mame kocoura ) v kontaktu s miminkem? Me nasadil koliky do hlavy ze ted mam zase strach + se bojim aby nebyla mala alegricka :-/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
807
15.1.20 20:36

Mame kocoura, vubec jsme ho neizolovali, jen jsme hlidali, jak se k mimcu chova a mel teda zakaz do postylky, uz kvuli chlupum. Jinak s obema prcky funfuje uplne v pohode. Většinou si jich ani nevsima, sem tam se pritulil, kdyz teda breceli, je u nich prvni, co se deje. S alergii je to naopak, casny kontakt naopak moznost alergie snizuje. Manzel alergicky neni, ja byla (ale telo uz si zvyklo, mame ho 6 let, tak na nej uz nereaguju), obe deti alergicke nejsou.

Příspěvek upraven 15.01.20 v 20:39

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1193
15.1.20 20:38

Ne.. podle mě i kocour si musí zvyknout na nového člena rodiny.. u dcery jsem to teda nedělala a nebudu dělat ani teď při dalším miminku, jen samozřejmě víc hlídat, aby neskočil třeba do postýlky nebo tak něco..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
587
15.1.20 20:39

Alergická nebude, když bude na kočku zvyklá od začátku. A největší chyba, kterou můžeš udělat, je změnit zvířeti něco s příchodem miminka. To zvíře si to spojí. Ja sice nemám kočku, ale miminko jsem přivezla domu ke dvěma psům. Samozřejmě že v době, kdy prcek zacal lézt, atd. sem je musela korigovat, aby mu omylem nějak neublížili, ale nic jsem v jejich režimu neměnila. Zvíře se nesmí cítit miminkem odstrcene

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1369
15.1.20 20:52

Kocour si po příchodu z porodnice obě děti očuchal a od té doby spolu všichni fungujeme. Do postýlky nikdy nechodil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52924
15.1.20 20:53

Ne. Obě děti hned po příchodu z porodnice jsme nechali kočkou očuchat, aby věděla, kdo je tady nový. Od toho okamžiku si jich přestala všímat, prostě součást domácnosti. Zpozorněla, až když si jí začaly všímat :-) Ale i kdybys kočku izolovala, byt už je stejně natolik promořený alergeny, že to nepomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16007
15.1.20 20:57

Ne fakt nemá smysl je separovat a soužítí se zvířaty naopak alergiím může předhcázet.

Projdi tenhle článek a nenech se vynervovat lidma, co o kočkách moc nevědí, ať už je chovají a nebo ne.

http://www.srdcemprokocky.cz/?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
15.1.20 20:58

Já čím víc kocoura honila, aby nevlezl někam, kde ležela malá, tak tam ze zvědavosti lezl. Když jsem ho nechala, nezajímalo ho to. Dnes za malou leze neustále, nechá se mordovat, i když nemusí, malé vůbec neublíží, jen ječí, když ho tahá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1074
15.1.20 20:58

Pokud přijde domů dítě, zvířata rozhodně neizolovat! Oni si je prohlídnou, přijmou jejich pach a bude vše OK.
Jen hlídat, aby dítě třeba nezalehli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15981
15.1.20 20:59

2 kočky a jeden kocour, žádná izolace neproběhla a malé se vyhýbají obloukem pořád, je ji rok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3590
15.1.20 21:04

Tak tohle udělej a buď si jistý, že se vám při první příležitosti vyčůrá do postele :lol: nebo tomu malému vetřelci, kvůli kterému je nežádoucí, odstrčená a najednou na druhé koleji.
A myslím, že podobnou diskusi jsi tady nedávno založil? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
15.1.20 21:10

@Izzuel Nase kocky, mamy kocky i kocka u tchyne se detem minimalne do 4-5 let vyhybaly. Letos teda nastal zvrat a 3 ze 4 kocek jsou pri dobre nalade ochotne snest i kratke hlazeni. Ta 4. stale syci, jen co deti vidi a vyleza, pouze kdyz jsou uklizene u jidla nebi spi. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
968
15.1.20 21:46

@Svistice U našich rodičů stačí i jen položená autosedačka a kocour nejde domů:-D ani za úplatek. Když má projít kolem děcka, tak se div neplazí po zdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
16.1.20 08:28

Prcka jsme s naším kocourem seznámili hned jak jsme přijeli z porodnice. Nechali jsem aby si ho prohlédl a očuchal. Od té doby jsou to parťáci. Malej ted začíná lézt, takže kocour je mu neustále v patách a kontroluje ho 😊 když brečí je z toho vyplašeny a hned za ním běží. To same když se v noci vzbudí a pláče, tak kocourek hned sedí za dveřmi a mňouká. Přes den je pokojíček otevřený a nikdy ho nenapadlo vlézt do postýlky. Takže jsem jedině pro aby se miminko a domácí mazlíček ihned seznámili. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1242
16.1.20 08:42

Jezis chudak kamaraduv kocourek :( proc separovat, nechapu smysl?? My mame dve kocicky a pejska, a vsici jsme pohromade. Kocicky semtam k male cuchnou nebo ji oliznou, tot vse. Ale kocicka od rodicu se s ni nedavno krasne mazlila viz foto :hug: Urcite je potreba byt pobliz a hlidat to, ale to je s miminkem potreba u vseho, ne jen u kocicek ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat