Kdo má uhradit dlužné

7
8.3.20 08:00

Kdo má uhradit dlužné

Dobrý den
Mám dotaz. Můj bývalí partner mi dluží za jeden měsíc výživné ve výši 2.000 Kč… Byla sem na exekučním úřadě, sepsali jsme protokol aby mu výživné bylo strháváno z platu přednostně před jinými pohledávkami. Můj dotaz zní zda dlužnou částku mi má zaplatit bývalí partner nebo mi to pošle jeho zaměstnavatel
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

618
8.3.20 08:33

Výživné posílá zaměstnavatel a je ztrhnuto z platu zaměstnance.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
8.3.20 08:36

@AlenaSu ano to vím, ale když mi dluží 2000 za jeden měsíc tak to má uhradit bývalí partner? Tu dlužnou částku myslím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4357
8.3.20 09:00
@Elyreite píše:
@AlenaSu ano to vím, ale když mi dluží 2000 za jeden měsíc tak to má uhradit bývalí partner? Tu dlužnou částku myslím

To záleží, jak je exekuce uplatněna. Každopádně tento postup byl absolutně zbytečný, který jen sebere peníze z rodiny do kapes exekutorů. Pokud je zaměstnaný, je výrazně lepší podat na soud návrh na výkon rozhodnutí strháváním z platu. Jde to stejně rychle a je to bezplatné. Exekutor si vyměří poplatky z 61tinásobku výživného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70785
8.3.20 09:02

@canaglia Nojo, ale proc by se na nej ona ohlizela, kdyz si ten hnusak dovolil byt jednou ani ne mesic v prodleni s 2000,–… By me zalimajo, jak by se ji libilo, kdyby tohle mohl udelat treba dodavatel elektřiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
8.3.20 09:03

@canaglia ano podávala sem výkon na strháváni z platu povinného. Jeho zaměstnavatel mi poslal částku 2000 za měsíc únor ale dluzna částka mě nepřišla proto se ptám kdo mi to má poslat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
8.3.20 09:05

@j.a.n.i1 přesně tak je to hnusák.. Dlužil mi za dva měsíce jeden měsíc mi zaplatil sám a ten druhý mě odmítal doplatit proto sem musela podat ten návrh na to aby mu bylo výživné strženo z platu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70785
8.3.20 09:07

@Elyreite Ty evidentně nechapes ironii… Davat na nekoho exekuci kvuli jedne platbe, to fakt vylepsi vzajemne vztahy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4357
8.3.20 09:07
@Elyreite píše:
@canaglia ano podávala sem výkon na strháváni z platu povinného. Jeho zaměstnavatel mi poslal částku 2000 za měsíc únor ale dluzna částka mě nepřišla proto se ptám kdo mi to má poslat

Záleží, co jsi po exekutorovi chtěla, pro něj je finančně zajímavější exekuce na výživné splatné v budoucnu, než vymáhání jednotlivé částky. Když už jsi jednala takto bezohledně, tak bych ty dva tisíce neřešil, protože otci jsi tímto nešetrným způsobem způsobila mnohem větší škodu. Kdo ti tento postup poradil?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4357
8.3.20 09:12
@j.a.n.i1 píše:
@Elyreite Ty evidentně nechapes ironii… Davat na nekoho exekuci kvuli jedne platbe, to fakt vylepsi vzajemne vztahy.

I proto je lepší střídavka, protože to si pak oba rozmyslí, zda dělat takové prasárny, protože příště se jim to může sakra vrátit.
Ale i samotná prostá slušnost by měla vést k šetrnějšímu postupu.
Ovšem nejvíce je v zájmu dítěte, když se otec pošle do basy, odkud nemůže posílat víc než nějakých 1200, pořádně mu naroste dluh a dostane se do spirály exekucí a vězení, ze které není úniku. To byla zakladatelka ještě docela hodná. :jazyk: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9921
8.3.20 09:16
@canaglia píše:
I proto je lepší střídavka, protože to si pak oba rozmyslí, zda dělat takové prasárny, protože příště se jim to může sakra vrátit.
Ale i samotná prostá slušnost by měla vést k šetrnějšímu postupu.
Ovšem nejvíce je v zájmu dítěte, když se otec pošle do basy, odkud nemůže posílat víc než nějakých 1200, pořádně mu naroste dluh a dostane se do spirály exekucí a vězení, ze které není úniku. To byla zakladatelka ještě docela hodná. :jazyk: :zed:

zapláčeme nad chudákama tatánkama, božíčku. On není schopný poslat blbé dva tisíce na dítě, budeme nad ním plakat ještě i zítra, nad ubožákem. Co třeba ta máma, která je s dítětem sama a ta částka je pro ni důležitá? Na tu se nemyslí, musí se plakat nad neplatičem, který není schopný poslat dva litry. On když nezaplatil to výživné, tak bral ohled na to, jestli jeho ex bude mít třeba jídlo po část měsíce pro jeho dítě? A nejvíce budeme plakat nad chudáka, a, kteří neplatí tak dlouho, až je možno je poslat do kriminálu. To jsou největší ubožátka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4357
8.3.20 09:22
@Šáruší píše:
zapláčeme nad chudákama tatánkama, božíčku. On není schopný poslat blbé dva tisíce na dítě, budeme nad ním plakat ještě i zítra, nad ubožákem. Co třeba ta máma, která je s dítětem sama a ta částka je pro ni důležitá? Na tu se nemyslí, musí se plakat nad neplatičem, který není schopný poslat dva litry. On když nezaplatil to výživné, tak bral ohled na to, jestli jeho ex bude mít třeba jídlo po část měsíce pro jeho dítě? A nejvíce budeme plakat nad chudáka, a, kteří neplatí tak dlouho, až je možno je poslat do kriminálu. To jsou největší ubožátka.

Jenže tady tyto informace nemáme. Zda matka má dost i bez těch dvou tisíců a otec by posláním těch dvou tisíců neměl na splátku hypotéky, neboť byl poslední dva měsíce nemocný a neměl plný plat, nebo je to naopak, že otec se topí v penězích a matka bez dvou tisíců umře s dítětem hlady. Takže to nijak nehodnotím, píšu jen o vedlejších nákladech vymáhání výživného, kdy tyto jsou největší při uvěznění, významné při exekuci a prakticky nulové při soudním výkonu rozhodnutí na plat. To je předmětem polemiky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70785
8.3.20 09:24

@Šáruší Nekdo, koho polozi jednorazovy vypadek 2000,– nema mit dite ve vyhradni peci, neb objektivne neni schopen se o to dítě postarat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9921
8.3.20 09:34
@canaglia píše:
Jenže tady tyto informace nemáme. Zda matka má dost i bez těch dvou tisíců a otec by posláním těch dvou tisíců neměl na splátku hypotéky, neboť byl poslední dva měsíce nemocný a neměl plný plat, nebo je to naopak, že otec se topí v penězích a matka bez dvou tisíců umře s dítětem hlady. Takže to nijak nehodnotím, píšu jen o vedlejších nákladech vymáhání výživného, kdy tyto jsou největší při uvěznění, významné při exekuci a prakticky nulové při soudním výkonu rozhodnutí na plat. To je předmětem polemiky.

No, a právě proto, že to nevíme, tak je hloupé dělat z ní blbku, která už po prvních dvou tisících to začala vymáhat, že? A ještě psát stylem, jako ty a tobě podobní, na které ani neraguju. Ironicky, jaká je to mrcha. Způsobila mu vícenáklady, to má pán blbé, nemá dlužit výživné. Blbá není ona, ale on. I kdyby byl poslední dva měsíce nemocný a neměl plný plat, jeho dítě 2000 na měsíc potřebuje a někdo to za ně musí táhnout, takže když to potřebuješ, přilezeš s prosíkem, aby to za tebe ten někdo ( evidentně matka jeho dítěte) táhl. Vzhledem k exekuci na plat to tak určitě bylo. On chudák neměl, prosil ji, jestli by mu neposečkala, že je nemocen a dá jí třeba jen půlku, aby měla, a ona ne ne ne. To jo, tak to určitě bylo. Okamžitě jsi pohrdavě začal psát o zakladatelce, pak to korunoval ironickýma příspěvkama. A nad dlužníkem zapláčeme. A bavíme se o naprosto trapné částce na výživné ve výši 2000. My musíme mít rezervy, aby když onemocníme, abychom měli na jídlo pro děti, nemůžeme jim říct počkejet dva měsíce. Totéž musí mít i otec, co má platit alimenty, zvláště platí-li dva litry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9921
8.3.20 09:35
@j.a.n.i1 píše:
@Šáruší Nekdo, koho polozi jednorazovy vypadek 2000,– nema mit dite ve vyhradni peci, neb objektivne neni schopen se o to dítě postarat.

a kdo by ho měl dostat do výhradní péče? druhý rodič, co není schopen zaplatit ani blbý dva litry? Ten je jako solventnější?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama