Kdo může tejpovat?

110
11.9.20 06:53

Kdo může tejpovat

Kdo může tejpovat? Kamarádka si dělá kurz a chce tejpovat, má tedy akred. kurz na sanitarku, není to málo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
751
11.9.20 07:23

Do teď jsem myslela, že jen fyzioterapeuti. Není to tak stará metoda. Každopádně to by jí měli říct na tom kurzu, jestli se tím může živit nebo to bude mít jen pro vlastní potřebu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
817
11.9.20 07:45

Tak vám nevím, ale já si třeba tejpuju i bez kurzu (ale jen sebe, manžela a rodiče), podle toho, co jsem odkoukala, a taky na internetu je hromada návodů. A osobně neznám nikoho, kdo by za účelem tejpování někam chodil (vyjma profi sportovců, kterým to dělá trenér/masér/někdo z týmu v rámci celkových služeb - takže ti vlastně taky nikam nechodí). Taky si ten kurz hodně sportovců i dělá, aby věděli, co a jak… Tak nějak to patří k péči o tělo sportovce, jako třeba umět si rozmasírovat sval nebo zafixovat zvrtlý kotník… :think:

I mi to přijde lepší, protože přesně vím, který sval/šlacha je v problému, a kam to teda intuitivně dát. Když to popisuji druhému, zejména pokud mě ten člověk hodně dobře nezná, tak tam dochází k nedorozumění…

A u těch větších poškození asi nikdo primárně nepůjde na tejp, ale prostě to zkonzultuje s doktorem - a ten případně podpůrně doporučí i ten tejp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31683
11.9.20 08:15

Aby mohl absolvovat kurz tejpovani, musí mít určité povolání, přesně určuje vyhláška a pokud nemá to povolání, tak musí mít základní kurz sportovních masáží a až po absolvování tohoto kurzu je možné absolvovat kurz tejpovani. A to opravňuje k otevření živnosti nebo aby mohl být někde zaměstnán jako maser, ty tejpy jsou jen doplněk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
305
11.9.20 08:30

Kurz tejpovani pro sebe si muze udelat kazdy clovek, jina vec je, kdyz se tim chce „zivit“ u cizich lidi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama