Kdo napíše žádanku na sono prsů - obvodní x gynekolog?

287
28.2.16 12:28

Kdo napíše žádanku na sono prsů -obvodní x gynekolog?

Mám dotaz - viz. nadpis. Nenašla jsem přímo bouli, jen delší dobu pobolívání. Babička měla nedávno rakovinu, máma, teta a její dcery cysty atd.
Chtěla bych tedy, i na vlastní náklady, sono ( je mi 31 ). Jenže i tak je prý potřeba žádanka. Jenže ke komu pro ni zajít. Obvodní a gynekolog nikdy prsa, třeba při prevencích atd. „neřešili“, tak nevím koho s tím obtěžovat. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

71446
28.2.16 12:29

@LennkaK. Na gyndu, ale jako samoplátce by to mělo jít i bez žádanky, zavolala bych tam, kde to dělají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3848
28.2.16 12:30

Oba to můžou napsat, mě žádanku na sono vyšetření prsu psala obvodní dr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
28.2.16 12:31

Pozadala bych gynekologa, mně zadanku psal. Ale myslím, že jako samoplatce ji snad nepotřebuješ, teda aspoň u nás ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
28.2.16 12:32

Já jsem si nechala udělat loni kontrolní sono jako samoplátce a žádanku jsem mít nemusela, ale radši si tam brnkni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
997
28.2.16 12:36

@LennkaK. Objednala jsem se sama na utz a zadanku jsem nepotrebovala. Jdi do nejakeho soukrom. centra…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
28.2.16 12:41

@Janitka
A nějaké to centrum je třeba kde? Tady v okolí jsou samé „státní“ ambulance či fakultka Plzeň a všude chtěj i tak žádanku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3775
28.2.16 12:44

Já jsem tedy chodila vždy bez žádanky. Prostě se objednáme a jdeme. Kamarádka takhle brala i dceru, když jí bylo 22.
Platily jsme vždy samy.

Jednoduše si najdi centrum, kam chceš jít a objednej se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.2.16 12:49

http://www.tvuj-lekar.cz/…rasova-petra Zavoláš, zeptáš se, zda je potřeba žádanka, objednají Tě zároveň na sono, které je na stejném poschodí - platba za sono 250.-Mladá, příjemná, pokud je potřeba ve stejné ordinaci se dělají i mini chirurgické zákroky, nejen na prsou. Synovi vyndavala bulku na stehně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
28.2.16 12:53

@rodolumafa
Díky!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
997
28.2.16 12:55

@LennkaK. Ja jsem z prahy, tak v plzni ti moc neporadim :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1670
28.2.16 12:58
@LennkaK. píše:
Mám dotaz - viz. nadpis. Nenašla jsem přímo bouli, jen delší dobu pobolívání. Babička měla nedávno rakovinu, máma, teta a její dcery cysty atd.
Chtěla bych tedy, i na vlastní náklady, sono ( je mi 31 ). Jenže i tak je prý potřeba žádanka. Jenže ke komu pro ni zajít. Obvodní a gynekolog nikdy prsa, třeba při prevencích atd. „neřešili“, tak nevím koho s tím obtěžovat. :roll:

Ahojky ja jsem si nahmatala bulku a sla na gynekologii. Tam mi udelali ultrazvuk a zistili ze je to nazhromazdeny tuk. Sono uz jsem nemusela absolvovat.Moje babicka mela rakovinu a mam to v karte, kdykoliv bych chtela jit na sono muzu. Zadanku Ti muze napsat prakticky i gynekolog.Pak tam zavolas a objednas se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
28.2.16 13:01

Moje babička taky zemřela na rakovinu prsu. Na sono a mamograf chodím sama, bez žádanky, jako samoplátce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16744
28.2.16 13:05

Před měsícem jsem si našla bouli v podpaží, gynekoložka mě dala žádanku a stejně jsem si vyšetření musela zaplatit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22290
28.2.16 13:09
@berry4 píše:
Moje babička taky zemřela na rakovinu prsu. Na sono a mamograf chodím sama, bez žádanky, jako samoplátce.

Můžu se tě zeptat - nemáš z mamografu obavy? Poslední dobou jsem četla několik znepokojivých článků o škodlivosti mamografu a jsem z toho trochu zmatená, jestli je vůbec účelné a žádoucí na něj chodit. Máš o tom nějaké informace?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama