Kdy dozrají plíce miminka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 10.05.11 15:20
kdy dozrají plíce miminka

už 2 měsíce mě hrozí předčasný porod, zatím jsem to uležela, ale podle dr.je ten nález špatnej.ve 32+5mám čípek 18mm a CS5. prý mám ještě vydržet do 34+0 a miminko bude mít vyvinuté plíce a bude samo dýchat, ikdyž nemám napíchaný kortikoidy.
nemáte s tím někdo zkušenosti? přijde mě divný, že by ta hranice byla tak přesně stanovená, ale prý se u nás v nemocnici po tom 34.tt kortikoidy už nepodávají
v kolikátém týdnu se vám mimi narodilo a dýchalo i bez kortikoidů?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
luciaasek
Zasloužilá kecalka 861 příspěvků 10.05.11 15:25

Ahoj, taky mi hrozil předčasný porod. Ležela jsem od 26. týdne v nemocnici, asi ve 30. týdnu jsem už měla jen 8mm, takže to se mnou vypadalo fakt špatně. V tý době mi napíchali i kortikoidy. Nakonec mě ve 34. týdnu pustili domů a ve 38. jsem šla na vyvolání :lol: Já bych vydržela ještě dýl asi. Takže poctivě lež a dopadne to určitě dobře. Držím pěstičky :hug:

soldi
Neúnavná pisatelka 17265 příspěvků 10.05.11 15:26

ahoj, co som citala tak plucka sa vyvijaju medzi 32tt-34tt. cize Tvoj dok Ti povedal ten najneskorsi mozny termin.

a nakoniec budes mozno aj prenasat, v majovkach sme mali kocku, ktoru predcasnym porodom strasili uz od 7meho mesiaca, dokonca jej dali pesar aby krcok drzal, potom dali pesar dole, ze dobre, ze uz moze rodit a maly vnutri vydrzal este tri tyzdne :-D

drzim palce, nech je malicke vnutri co najdlhsie :srdce:

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 10.05.11 15:30

já už ležím od 23.tt a vydržím dál, ikdyž je to strašný :-( tak by jsem byla právě nerada aby jsem na rady doktora třeba ukončila klidový režim a pak nelitovala, protože miminko nemělo plíce zralý
mě ten můj nález taky nepřijde nějak zlej, vesměs se to nehorší, až ted posledních 14dnů jsem zase zase trochu zkrátila, ale to už je snad i normální ve třetím trimestru

cherubínek
Kelišová 7257 příspěvků 10.05.11 15:31

tak mě se prcek narodil ve 32tt a dýchal sám. Nic mu na podporu plic nedávali. Ale taky si myslim že je to miminko od miminka :nevim:

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 10.05.11 15:33

motika-tobě nestihli napíchat kortikoidy? no už se těším až nastane den kdy budu moct bezproblémově porodit, takový 37.tt by nebyl k zahození :mrgreen:

cherubínek
Kelišová 7257 příspěvků 10.05.11 15:36

já to měla rychlovku,odtok plodovky proudem a porod, malej už byl v porodních cestách když mě manžel vezl do porodnice a byla jsem skoro bez plodovky, takže já dostala hlavně plno antibiotik.

madlicka
Kelišová 7055 příspěvků 10.05.11 15:43

rodila jsem 34tt, jedna holčička jen v inkubátoru s vháněným kyslíkem, druhá nedýchala když jí vyndali, měla cpapík 9 dní, bylo několik pokusů jí odpojit a zas jí ho museli vrátit. Kortikoidy neměly, pokud vím. Přes ten 30tt už to doktoři berou jako víceméně dobré, takže jsem pod tímto dojmem trochu polevila v režimu, ve 33tt jsem se s manželem dokonce šla fotit s pupíkem a myslím že to byla chyba.

obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 10.05.11 15:51

Vojta se narodil 33+3, kortikoidy jsem si vydupala ve 32+5, když jsem nastoupila na oddělení rizikovýho těhotenství.
Díky nim měl jen 5ti hodinovou podporu CPAPem po porodu, potom si to prý odstrčil, že to už nechce ;-)

Tak pokud neležíš s tímhle nálezem v nemocnici, tak ti asi kortikoidy ambulantně nenapíchají…
Já teda měla problém, že jsem měla bakterie v moči a pochvě, ale protože ti blbci čekali až na výsledky kultivace a nedali mi antibiotika hned, tak se ten hrozící předčasný porod nestačilo zastavit… a to jsem měl nález mnohem lepší, nějakých 25mm cervikometrii v úterý, rodila jsem v sobotu.
Bohužel jsem dostala alergickou reakci na kapací magnézko, takže mě od čtvrtka ničím netlumili, resp. pouze tabletama, a ty jsou dost k ničemu :cert:

jajinka veverka
Kelišová 7092 příspěvků 10.05.11 16:15

ahojky ono je tohle dost individuální. jsou miminka který se narodí ve 32 týdnu a dýchají si už sami, nu kamarádec se narodilo mimi ve 34 a samo ještě nedýchalo. Hezky odpočívej at u tebe v bříšku ještě nákej ten Pátek brouček poleží :kytka:

rébi
Ukecaná baba ;) 1795 příspěvků 10.05.11 16:17

Mě můj gyndr. doporučoval kortikoidy, když jsem byla 33tt+0, protože jsem byla otevřená na 3cm… Porodila jsem nakonec 38tt+1… :-)
Já je teda odmítla, přišlo mi to v tomto týdnu už zbytečné… :nevim: Otěhotněla jsem totiž o pár dní dřív, než se to počítá podle MS a taky proto, že vím (dcerka se narodila 26tt+4), že děti co byly narozené kolem 32. týdne už většinou podporu dýchání nepotřebovaly, anebo jen velice krátkodobě… Je to ale fakt miminko od miminka…

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 10.05.11 16:45

ahoj, tak u nás v nemocnici píchají kortikoidy jednojčátkům do 33+6, dvojčatům do 32+6, já rodila 33+1 a už dítkům nepíchali (resp. já zažila ještě převoz z nemocnice do nemocnic potom co mi praskla plodovka a v té druhé to měli tak), že prý dvojčatům se vyvíjejí o fous rychleji, naštěstí byli oba OK :hug:
držím palce a neboj, po 32tt bývá 95% dětí OK :hug:

Uživatel je onlinejizvíková
Extra třída :D 12682 příspěvků 10.05.11 17:24

kluci jsou 33a5 kortikoidy jsem dostala asi 3 nedele pred jejich narozenim, jenze to uz v tele stejne nebyly, kort. vydrzi tak tyden a pak uz se to musi pichat znovu, jinak kluci na ventilatorech nebyli, dychali bez problemu sami

Carrinka
Extra třída :D 10872 příspěvků 10.05.11 17:25

Já skončila v nemocnici 33+0 - kortikoidy mi pro jistotu ještě píchly… ale holky mi udržely ještě do 37+2 ;-) Jestli si nejsi jistá, tak si o ně řekni… Na tvý přání by ti měli vyhovět, nebo alespoň pořádně vysvětlit, proč ti je nedají…

Ležela jsem na pokoji s holkou, který je dali v 26, pak v 28.tt a nakonec týden po těch druhých skutečně porodila… Jen se tím jistili, že je po 14 dnech napíchali znova… Malý dýchal od začátku jen s minimální podporou v inkubátoru sám ;-)

Hany163
Závislačka 3077 příspěvků 10.05.11 20:52

Goldi, mě je chtěli napíchnout dnes. Skončila jsem v nemocnici :-( Ale naštěstí to nebylo potřeba. a ta dávka opravdu vydrží jen 10dnů pak se musí píchat znova.
Věřím, že ještě vydržíte s malým. Ležím tu v nemocnici s holčinou, co má od 25. týdne čípek 8mm, otevřená na 1prst a ted v 33. týdnu čípek 6mm a otevřená na 4prsty a stále drží :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >