Kdy je nejvhodnější jít ke gynekologovi?

Anonymní
19.8.21 11:24

Kdy je nejvhodnější jít ke gynekologovi?

Zdravím.
Je mi čerstvě 16 let, nejsem a nebyla jsem zatím nijak sexuálně aktivní. A mám dotaz. Kdy je podle vás nejvhodnější jít prvně ke gynekologovi?
Zatím jsem nebyla, ale očkování proti rakovině děložního čípku např. mám.

Měla bych jít předtím, než začnu být sexuálně aktivní, nebo spíše potom? Pro mě samotnou by upřímně bylo lepší po, protože myšlenka toho, že první člověk, který se mě tam dotkne bude gynekolog/gynekoložka není úplně příjemná :think:.
Ještě stojí za to dodat, že mimo občas bolestivé menstruace a nevolnosti žádné problémy nemám, takže to zatím nevidím jako nutnost.
Takže co byste doporučili? Co by podle vás bylo nejrozumnější?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10790
19.8.21 11:33

Ja jsem byla az po prvním styku v 18 letech. Žádný problémy jsem neměla. Očkování ještě nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1288
19.8.21 11:34

Já byla až v 18 letech, o panenství jsem přišla pár let předtím. Hormonální antikoncepci, měli jsme kondom, takže jsem neviděla důvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16715
19.8.21 11:37

Pokud nepotřebuješ od lékaře poradit ohledně antikoncepce resp. nechat si od něj předepsat prášky, tak to můžeš klidně odložit až „po“… a následně začít docházet na pravidelné preventivní prohlídky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18519
19.8.21 11:44

Ja byla na gynekologii už v dětství, ale na pravidelné prohlídky chodím sama od 15ti let. Jít tam až s případným problémem je na nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.21 11:47

Děkuji za odpovědi, asi zajdu až po. Jakožto člověk s náchylnosti k psychickým problémům bych asi ani antikoncepci brát neměla (zároveň teď beru denně Zoloft), tak to asi dříve než po styku nutné nebude.
Děkuji :*

• Citovat
  • Nahlásit
19.8.21 11:50

Ahoj, je mi 30. Na první kontrole jsem byla v 16ti, protože jsem chtěla napsat antikoncepci. Obecně se doporučuje jít asi v 15ti. Pokud máš nepravidelnou nebo bolestivou menstruaci, klidně bych už šla.

A rovnou mi po první návštěvě volala sestřička, že mám zánět, ať si přijdu pro nějaké prášky :-D Koukala jsem na ní, jak by se tam zánět dostal, že jsem ještě neměla sex. :zed: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16715
19.8.21 11:54
@Velešínka1 píše:
Ahoj, je mi 30. Na první kontrole jsem byla v 16ti, protože jsem chtěla napsat antikoncepci. Obecně se doporučuje jít asi v 15ti.Pokud máš nepravidelnou nebo bolestivou menstruaci, klidně bych už šla.

Ne, to není pravda.

Obecně se doporučuje absolvovat první prohlídku současně se zahájením sexuálního života - ať už předtím (kvůli antikoncepci) nebo těsně poté - a pokud k tomu nedojde, pak cca v osmnácti letech (s ukončením puberty). Dříve jen v případě, že by dívka měla nějaké problémy, jinak je to úplně zbytečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1000
19.8.21 12:08

Byla jsem poprve v 17ti, chvili po prvnim sexu… Jestli jsi jeste panna a nechces napsat prasky, tak bych se tam zatim nehnala..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1505
19.8.21 12:18

Poprvy v 17ti jeste jako panna a pak jsem tam chodlila cca jednou rocne az do 19ti kdy jsem uz panna nebyla a sla jsem si pro prasky. Sama jsem byla rada, ze uz vim ke komu jdu a jak to asi uz bude probihat. Takze za me jestli mas pocit, ze bys tam mela jit tak jdi a jestli ne tak az po.

@Velešínka1 píše:
Ahoj, je mi 30. Na první kontrole jsem byla v 16ti, protože jsem chtěla napsat antikoncepci. Obecně se doporučuje jít asi v 15ti. Pokud máš nepravidelnou nebo bolestivou menstruaci, klidně bych už šla.A rovnou mi po první návštěvě volala sestřička, že mám zánět, ať si přijdu pro nějaké prášky :-D Koukala jsem na ní, jak by se tam zánět dostal, že jsem ještě neměla sex. :zed: :lol:

ono staci i blby jedno koupani v rybnice nebo treba zanet mocaku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24358
19.8.21 12:31

Ja byla až v 18, ale za mě už je to dlouho. Tech 16-17 je akorát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
729
19.8.21 14:04

Byla jsem před prvním stykem v 17, potřebovala jsem napsat HA. Gynekoložka mě vyšetřila jen přes ultrazvuk. Chvíli na to už jsem šla na normální vyšetření a cytologii, nebyla už jsem panna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat