Kdy jet s miminkem na pohotovost ?

27.10.19 04:02

Kdy jet s miminkem na pohotovost ?

Zdravim, mam skoro 4mesicni holcicku a vcera dostala rymu a trošku pokaslava a ted nad ranem jsem namerila teplotu 38.6 a proto premyslim jestli jet na pohotovost nebo ne? Nebo staci jen zavolat a poradit se s lekarkou.Dala jsem nurofen na snížení tak uvidime. Prece jenom jsem prvorodicka a mam strach. Hlavně z toho duvodu, ze by si nas tam nechali. Resim to hlavne proto, ze jsme si v nemocncii uz pobyly svý a zrovna to nesnasim psychicky dobře:( :,( Kdy se rozhoduje kdy jet na pohotovost? Prece jenom je to miminko :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

569
27.10.19 04:06

Lékař se řeší po 3 dnech od teplot… Aby se zjistilo jaká nemoc propukla. Teď s vámi stejně nikdo nic neudělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
387
27.10.19 05:25

@RockFous ano, ještě vydržte. Pokud je dite v pořádku, nema ted smysl. nekam. jezdit. stejne by vas poslali domu, protože ani z crp by nic nezjistili, max z krku steptest, pokud ho ma červený… Sledujte zda dostatečně pije a neni apatický.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
733
27.10.19 06:28

@RockFous taky jsme v podobném věku jeli, malá ale měla celou noc k 40 a nekleslo to ani po čípku a jinak nic. No byli jsme tam 3 dny, z toho 1 noc na JIP a stejně se na nic nepřišlo. Takže zbytečně. Jak říkají holky, vydrž třeba do úterý. Hlídej, jestli čurá a hodně koj. Na pohotovost pouze pokud kdyby ji hodně vyskočila teplota a držela se vysoko, pokud se objeví febrilní křeče, tak volej rychlou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
994
27.10.19 06:40

@RockFous Pises, ze uz jsi s ni v nemocnici byla. Zalezi, z jakeho duvodu to bylo. Podle toho bych bud vydrzela doma, nebo minimalne zvedla telefon a na pohotovoat zavolala. Me vzdy po telefonu dobre poradili a uklidnili me ;) Vyzkousej pripadne octove ponozky. U nas zabiraji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4666
27.10.19 07:58

@RockFous hele 3 dny teplot bych asi necekala :nevim: mne tuhle lekarnice rekla, ze pokud trva teplota den u tak maleho ditete a neklesa, dalsi den uz by se mel navstivit lekar. Pokud ma dcera vysoky teploty (39-40) a klesne na chvili, jedeme bud hned a nebo druhy den. Nikdy se nam nestalo, ze bysme jeli zbytecne :nevim: vzdy z toho neco bylo…nemocnice nemusim, ale kvuli male jsem tam ted taky 3 dny byla, mela laryngitidu. Holt a detma si az tak nevyberes, zda tam byt chces a nebo ne…a nez neco podcenit :nevim: jinak pokud reaguje na cipek a teplota klesne na delai dobu, jeste bych pockala aspon do zitra. Pokud by i zitra teplota trvala, jela bych. Pokud by teplota stoupala, jela bych hned. Jinak hlavne nemit doma pretopeno - to jentak na okraj, co nam bylo receno. U nas teda i zuby provazi 40 nekdy a jezdime taky. Male dite ti nic nerekne a tak lepsi jet, nez neco podcenit ;) jinak bych klidne na pohotovost zavolala. Zatimco nam vypisoovali papiry k hospitalizaci, volalo nejmene 5 lidi a doktorka byla uplne v poho a radila :) celkove ale muj nazor teda, kazdy to mame jinak kapku :)

Příspěvek upraven 27.10.19 v 08:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.10.19 08:00

To záleží na mnoha okolnostech…třeba já takovou teplotu ani nesrážím, samo pokud se dítě kojí a močí a není malátné, natož abych jela na pohotovost…k Dr. jsem chodila pokud teplota okolo 38 neklesla 3 dny. Strach mám, když teplota leze přes 40, to dávám zábaly, prohlížím jestli nejsou fleky na tělíčku apod. a jsem nachystaná vyrazit na pohotovost. Ale tak to mám já a moje děti snáší horečky relativně dobře. Ještě dodám že pokud to leze přes 39 dávám i léky samozřejmě, aby mě někdo nesežral

Příspěvek upraven 27.10.19 v 08:03

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6430
27.10.19 08:03

@Kukacka123 tak z teploty většinou,, něco je". Otázka ale je, jeslti je potřeba s virózou, kterou stejně musí dítě i dospělý vyležet, jezdit na pohotovost, aby mi to doktor potvrdil. Jen tím dítě zbytečně zatěžuješ. Jasně, když má dítě čtyřicítky a nejdou téměř srazit, tak je to něco jiného, ale 38,6 zas tak vysoká u dítěte není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4666
27.10.19 08:06
@Aduš8 píše:
@Kukacka123 tak z teploty většinou,, něco je". Otázka ale je, jeslti je potřeba s virózou, kterou stejně musí dítě i dospělý vyležet, jezdit na pohotovost, aby mi to doktor potvrdil. Jen tím dítě zbytečně zatěžuješ. Jasně, když má dítě čtyřicítky a nejdou téměř srazit, tak je to něco jiného, ale 38,6 zas tak vysoká u dítěte není.

Hele tohle mame kazdy jinak. Ja mam proste strach a nikdy me nikdo neserval. Dcera na nemoci netrpi a kdyz uz, miva mnohem vyssi teploty. Prvne bych klidne jen volala, s 38,6 taky nejedeme hned. Ale kazdeho volba :nevim: treba nas doktor (pediatr) chce proste dite osobne videt, nestaci mu volat. Jsem za to rada, je fakt peclivy ;) napsala jsem ale muj nazor - to jsem tam i psala. Kazdy at si to prebere sam ne? Co chce a nechce udelat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35372
27.10.19 08:12

Nejela bych. Dej studený zábal, pomůže i víc než nurofen. A když se podaří horečku srazit, asi půjde jen o běžnou virozu, stejně by ti na pohotovosti nic jiného neřekli. Na pohotovost bych jela jen v případě, že by se k horečce objevila vyrážka, nebo kdyby řvala neustále bolestí, případně kdyby začala zvracet, měla křeče. Nebo kdyby byla teplota celý den nad 39 a nešla nijak srazit. To jsou vážné důvody k návštěvě pohotovosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10674
27.10.19 08:20

Pokud teplota neklesne po podání léku, tak bych asi jela, jinak nee, ale aji by záleželo jak by dítě vypadalo, jestli by bylo klidné, spokojené nebo bylo evidentni, ze ho neco serre.
Já teda s teplotou nechodim ani k lékaři, natož do špitálu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.10.19 08:37

Jestli se Ti to nezdá, jela bych. U nás z toho byl v podobném věku zánět ledvin. Teplota šla srazit, vysoká byla jen chvíli. Dítě normálně pilo.
Ty tři dny, co tu ostatní zmiňují, jsou u větších dětí, ne u pidimiminka.
Ale dobré je, že má rýmu (vím, jak divně to zní), to spíš nasvědčuje viróze.
@Tiger-lily Nic z toho, co píšeš, naše dítě nemělo. V nemocnici jsme pak byli týden a mělo atb do žíly.

• Nahlásit
  • Citovat
4666
27.10.19 08:45

Jinak jeste zabaly jsou pro tak male dite sok, to se davat nema. Na pohotovosti nam bylo receno bud lehce vlaznou vodou (ne studenou, ale nizsi, nez je telesna) od nozicek osprchovat nebo dat max zabal na noha - ruka proti sobe. Ale spis ta sprcha ;) jen pisu svou zkusenost…a hodne pit a pit…ale jak pise anonymni - u tak malickeho mimca bych 3 dny taky necekala ;) je rozdil vetsi dite nebo doapely, ktery uz treba neco rekne nebo naznaci, nez malinkate miminko ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48474
27.10.19 08:51

Při rýmě, pokašlávání a teplotě 38,6, která se právě objevila, bych se na pohotovost vykašlala. Dítě doma nechala v klidu, hlídala ho a netrajdala s ním na pohotovost, kde bych musela čekat s hromadou dalších dětí se všelijakýma nemocema. Jela bych, pokud by se to zhoršilo, jinak pokud by se nemoc rozjela, tak v pondělí k pediatrovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10327
27.10.19 08:55

Ne, s rýmou a lehoučkou teplotou patří do postele a nebo do náruče, ne na pohotovost. Pokud bude mít vyloženě horečky, bude se dusit a tak, tak zavolej na dětskou pohotovost a konzultuj to.

Ale jako na běžnou virozu ti stejně lékař nic jiného, než klid a počkat, případně nurofen na srážení horečky neporadí.

Pokud bude mít jen teploty a nebude se to po třech dnech zlepšovat, zajdi na pediatrii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama