Kdy nejlépe zajít na potrat?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
5671
22.11.22 10:37
@Anonymní píše:
@Gracetheworld myslíš že to menší zásah? Je to chemická interrupce, to může tělo taky zhuntovat nebo ne?

Myslím. Podle toho co o tom vím, tak potratová pilulka vlastně způsobí umělé ZT s tím, že tělo samo vše vyloučí. Je to jemnější na psychiku, kdy si to odbudeš doma a nemusíš na chirurgický zákrok, je rychlejší hojení a menší pravděpodobnost pozdějších srůstů na děloze. Ale chemický koktejl to je, o tom není pochyb.
Oproti romu revize je již chirurgický zákrok se všemi riziky s tím související. Nutnost anestezie, delší doba hojení je taky na zvážení.

Je to můj názor dle informací které k tomu mám, nejsem lékař ani zdravotník.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.11.22 10:38

@Gracetheworld mě právě čeká taky druhá pilulka už se docela bojím na to jít no myslíš že na po druhé je to riziko.?

  • Citovat
  • Upravit
5671
22.11.22 10:40
@Anonymní píše:
@Gracetheworld mě právě čeká taky druhá pilulka už se docela bojím na to jít no myslíš že na po druhé je to riziko.?

Takže jsi už jeden chemický potrat měla a teď budeš mít další? Nebo první pilulka nezafungovala a dávají ti další na totéž těhotenství? Možná blbá otázka, ale z tvého příspěvku to není úplně jasné.
Pokud je to ten první případ, jak dlouho to je od posledního potratu?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
743
22.11.22 10:40
@Anonymní píše:
@Gracetheworld mě právě čeká taky druhá pilulka už se docela bojím na to jít no myslíš že na po druhé je to riziko.?

To máš místo lentilek nebo co?? 8o

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.11.22 10:40

@Gracetheworld ano budu mít další

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
22.11.22 10:42

@Gingerka prosím tě nevíš co tomu nasvědčovalo tak se zdrž komentáře dekuji

  • Citovat
  • Upravit
5936
22.11.22 10:44
@Anonymní píše:
@Gracetheworld ano budu mít další

Pokud jsi v 10 týdnu tak pilulka už nejde, už jenom klasický zákrok.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
743
22.11.22 10:48
@Anonymní píše:
@Gingerka prosím tě nevíš co tomu nasvědčovalo tak se zdrž komentáře dekuji

Tuším, že tomu předcházel asi nechráněný sex, ne?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5671
22.11.22 10:48
@Anonymní píše:
@Gracetheworld ano budu mít další

A jak je to dlouho od toho prvního? To je docela zásadní informace.
Myslím že rizika budou trochu jiná pokud jsi měla první potrat před měsícem, nebo před rokem.
Pokud už je to nějakou dobu od prvního potratu (dejme tomu aspoň rok), nemyslím si, že by rizika byla vyšší než při prvním použití :nevim:
Pokud je to ale méně než půl roku, rozhodně bych to konzultovala s lékařem.

Osobní zkušenost nemám, ale bývalá spolubydla si tím prošla. Pilulku brala hned v 4tt kdy na těhotenství přišla, spustila se jí potom silnější ms s tím, že ten první den měla celkem bolesti a zimnici, pak už dobrý. Cyklus jí prý taky naskočil hned zpět a při nejbližší příležitosti si nechala zavést tělísko :D

Jinak opakuji, nejsem zdravotník nebo lékař, vše jsou jen mé domněnky získané na základě vědomostí které o problematice mám.

To že by ses měla lépe chránit asi víš, soudit nebudu :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
116669
22.11.22 10:50

Heduš, hlavně začni brát ta antidepresiva a pořid si antikoncepci.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4043
22.11.22 10:55
@aiwwa píše:
Heduš, hlavně začni brát ta antidepresiva a pořid si antikoncepci.

Taky jsi ji hned poznala, že? :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.11.22 10:55

@Gracetheworld minulý rok jsem byla na pilulce

  • Citovat
  • Upravit
1245
22.11.22 10:55

@aiwwa a já čekala že už na tom dávno byla :poblion: a ona zase :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
116669
22.11.22 10:58
@Moringa píše:
Taky jsi ji hned poznala, že? :lol:

Jo, okamžitě. Chudáci všichni kdo založí teď podobnou diskuzi. Všichni už budou heduš.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
41534
22.11.22 11:03
@Anonymní píše:
@Gracetheworld minulý rok jsem byla na pilulce

a myslíš, že to psychicky dáš, se všemi svými zdravotními problémy? :think: jako každý rok pilulka není pro tělo úplně ok, jako „zapomenout“ se jednou ještě ok, ale dvakrát? :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Original

  • (3.9) + 55 recenzí

Prsní vložky

  • (3.5) + 51 recenzí

Babylove Prsní vložky

  • (2.4) + 40 recenzí

PureLan 100

  • (4.9) + 36 recenzí

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty