Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
@Anonymní píše:
@Gracetheworld myslíš že to menší zásah? Je to chemická interrupce, to může tělo taky zhuntovat nebo ne?
Myslím. Podle toho co o tom vím, tak potratová pilulka vlastně způsobí umělé ZT s tím, že tělo samo vše vyloučí. Je to jemnější na psychiku, kdy si to odbudeš doma a nemusíš na chirurgický zákrok, je rychlejší hojení a menší pravděpodobnost pozdějších srůstů na děloze. Ale chemický koktejl to je, o tom není pochyb.
Oproti romu revize je již chirurgický zákrok se všemi riziky s tím související. Nutnost anestezie, delší doba hojení je taky na zvážení.
Je to můj názor dle informací které k tomu mám, nejsem lékař ani zdravotník.
@Gracetheworld mě právě čeká taky druhá pilulka už se docela bojím na to jít no myslíš že na po druhé je to riziko.?
@Anonymní píše:
@Gracetheworld mě právě čeká taky druhá pilulka už se docela bojím na to jít no myslíš že na po druhé je to riziko.?
Takže jsi už jeden chemický potrat měla a teď budeš mít další? Nebo první pilulka nezafungovala a dávají ti další na totéž těhotenství? Možná blbá otázka, ale z tvého příspěvku to není úplně jasné.
Pokud je to ten první případ, jak dlouho to je od posledního potratu?
@Anonymní píše:
@Gracetheworld mě právě čeká taky druhá pilulka už se docela bojím na to jít no myslíš že na po druhé je to riziko.?
To máš místo lentilek nebo co?? ![]()
@Gingerka prosím tě nevíš co tomu nasvědčovalo tak se zdrž komentáře dekuji
@Anonymní píše:
@Gracetheworld ano budu mít další
Pokud jsi v 10 týdnu tak pilulka už nejde, už jenom klasický zákrok.
@Anonymní píše:
@Gingerka prosím tě nevíš co tomu nasvědčovalo tak se zdrž komentáře dekuji
Tuším, že tomu předcházel asi nechráněný sex, ne?
@Anonymní píše:
@Gracetheworld ano budu mít další
A jak je to dlouho od toho prvního? To je docela zásadní informace.
Myslím že rizika budou trochu jiná pokud jsi měla první potrat před měsícem, nebo před rokem.
Pokud už je to nějakou dobu od prvního potratu (dejme tomu aspoň rok), nemyslím si, že by rizika byla vyšší než při prvním použití ![]()
Pokud je to ale méně než půl roku, rozhodně bych to konzultovala s lékařem.
Osobní zkušenost nemám, ale bývalá spolubydla si tím prošla. Pilulku brala hned v 4tt kdy na těhotenství přišla, spustila se jí potom silnější ms s tím, že ten první den měla celkem bolesti a zimnici, pak už dobrý. Cyklus jí prý taky naskočil hned zpět a při nejbližší příležitosti si nechala zavést tělísko ![]()
Jinak opakuji, nejsem zdravotník nebo lékař, vše jsou jen mé domněnky získané na základě vědomostí které o problematice mám.
To že by ses měla lépe chránit asi víš, soudit nebudu ![]()
Heduš, hlavně začni brát ta antidepresiva a pořid si antikoncepci.
@aiwwa píše:
Heduš, hlavně začni brát ta antidepresiva a pořid si antikoncepci.
Taky jsi ji hned poznala, že? ![]()
@Moringa píše:
Taky jsi ji hned poznala, že?
Jo, okamžitě. Chudáci všichni kdo založí teď podobnou diskuzi. Všichni už budou heduš.
@Anonymní píše:
@Gracetheworld minulý rok jsem byla na pilulce
a myslíš, že to psychicky dáš, se všemi svými zdravotními problémy?
jako každý rok pilulka není pro tělo úplně ok, jako „zapomenout“ se jednou ještě ok, ale dvakrát? ![]()