Kdy považujete oblečení za dobře koupené

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
95
12.10.21 19:02

Kdy povazujete oblečení za dobře koupené

Ahoj, nedávno jsem se bavila s kamarádkou a došlo na téma nákupy oblečení.
Spousta lidí má ve skříni mnoho oblečení, které ani nenosí.
Kolikrát si vezmete na sebe oblečení, abyste ho považovali za dobře, ne zbytečně, koupené?
Kamarádka byla toho názoru, že ho musí unosit až do,,roztrhání,,. Mě například stačí nosit ( min. 1×14dnu) 1 sezónu. Potom mi není líto peněz a říkám si, že to byl dobrý kup :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4498
12.10.21 19:10

Já jsem na tom jako tvá kamarádka, taky do roztrhání. :D A postupně se přitom oblečení přesouvá mezi kategoriemi do práce - jen tak do města - na doma - na zahradu - na manuální práce - hadr na podlahu (v případě vhodného materiálu). ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.10.21 19:13

Já abych oblečení považovala za dobrý kup tak bych ho měla mít na sobě alespoň tak desetkrát za danou sezónu. :) Ale taky záleží jak kdy a jak co :think: Samozřejmě pokud ho mám na sobě méněkrát tak to hned taky nepovažuji za zbytečně vyhozené peníze. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11968
12.10.21 19:20

Dneska jsem vytáhla podzimní bundu, kterou jsem si kupovala u Vietnamců v roce 2001 za 350,–Kč, dole kolem zipu už to bylo takové odrbané, tak jsem si říkala, jestli není na čase ji vyřadit. Tak to je dobrý kup :mrgreen:
Ale třeba různé košile do kanceláře se nošením a antiperspiranty ničí samozřejmě podstatně dřív, a to i ty dražší. Nedávno jsem vyřadila košile z takového hodně pružného super materiálu, na kterých byly ale už nevypratelné fleky v podpaží, protože kancelářské oblečení mi prostě tak dlouho nevydrží. Jedna ta košile měla krásnou světle modrou barvu s drobným leskem, tak z té mamka ušila mojí dceři nádherné popelkovské šaty na Barbie, takže taky dobrý kup.
Paradoxně nejhorší kup poměrem cena/výkon byla souprava prádla od Benettonu, která žmolkovatěla a vybledla v podstatě po jednom praní, a upřímně jsem to potom nosila jen proto, že jsem za to ty prachy dala (jinak by to letělo pryč podstatně dřív).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10778
12.10.21 19:22

Pouze až když nejde nosit předchozí kus a jedině až do roztrhání. Velká výhoda je, že to šetří velikou spoustu místa ve skříni a spousty peněz na úctě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
925
12.10.21 19:28

Víceméně to nosím, dokud to jde/hodí se to ještě mezi lidi. Mám doma třeba staré flanelky tak z roku 2005, miluju je. Nějaké staré mikiny, co jsem nosila v 16 (a nosím občas doma dodnes). Jinak trika běžné nosím (odhadem) tak tři roky, svetřík do práce vydrží déle, to člověk víc střídá…jeden Kabát mám tak deset let a nosím jej každou sezónu, kožené boty taky min. 3 roky… Oblíbenou kabelku, rifle nebo botasky do roztrhani :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
375
12.10.21 19:30

Nad tim vubec nepremyslim. Koupim si co se mi zrovna libi a jestli si to vezmu jednou nebo stokrat mi je ve vysledku tak nejak jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26141
12.10.21 19:37

Taky nosím do roztrhání :D za špatný kup považuji něco, co mi nevydrží třeba víc jak sezónu, není mi to po chvíli nošení příjemné, vezmu to na sebe jednou za rok (nebo jen jednou, třeba v případě něčeho společenského). Mam výhodu, že se mi nemění postava, takže mám ve skříni třeba top, který jsem si koupila, když mi bylo 15, nosím jednou za čas, ale je tak příjemný a nadčasový a prakticky nezničitelný, že se mi ho nechce vyhodit :mrgreen: boty mám 7 let, bundy a kabáty taky kupuju tak, abych to měla na několik zim, takže to je pak dobrý kup a 100% využité :D nejlepší jsou pohodlné věci, kdyz už se to třeba opere a není to vyloženě někam do společnosti, tak to dotahat aspoň na doma nebo zahradu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3716
12.10.21 20:06

U mě asi záleží i dost na ceně, za jakou to koupím…

pokud koupím bundu za 1200 a vydrží mi 3 zimy, tak je to fakt dobrý nákup :-)

pak taky když mi z dané věci nic neleze, nevytahá se po prvním praní, neudělají se hned žmolky, nevybledne barva, vydrží stehy, to vše alespoň půl roku u levnějších věcí a více než 2 roky u věcí drahých…

jako když se v něčem cítím dobře, tak to nosím klidně i každý týden :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4289
12.10.21 20:08
@klamonožka píše:
Já jsem na tom jako tvá kamarádka, taky do roztrhání. :D A postupně se přitom oblečení přesouvá mezi kategoriemi do práce - jen tak do města - na doma - na zahradu - na manuální práce - hadr na podlahu (v případě vhodného materiálu). ;)

Presne :lol: :palec: jeste dodam kategorie ‚pyžamo‘ a ‚k taboraku‘ :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4498
12.10.21 20:57

@FlorenceF Jenkins Jó, ano, kategorie „k ohni“ se mi tak nějak překrývá s těmi manuálními pracemi, fáze v podstatě těsně před totálním zničením. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1451
12.10.21 21:31

Za dobrý kup považuji to, když se mi koupená věc líbí a sluší mi.
Takovou věc pak logicky nosím ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
916
12.10.21 21:41

V životě jsem o tom takto nepřemýšlela.😁 Co si koupím, to nosím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6444
12.10.21 21:56
@páájaa2 píše:
V životě jsem o tom takto nepřemýšlela.😁 Co si koupím, to nosím.

Me se zase stava, ze si neco koupim a pak to nenosim :? Dobry kup je co nosim a citim se v tom dobre. A nevytahuje se to, drzi svy apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
741
13.10.21 00:13

Nad oblečením přemýšlím už když ho kupuju (a většinou ho kupuju až když ho potřebuju) a pak nosím dokud slouží :D za dobře koupené považuju to, co drží tvar a barvu a vydrží víc než jednu sezónu :) mám ve skříni i trička 10 let stará, svetry a kabáty skoro taky tak. Snažím se vyhýbat pomíjivým trendům a vybírat nadčasové věci, ve kterých si ani za těch 5-10 let nebudu připadat mimo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat