Kdy se zaevidovat na pracák?

Anonymní
26.7.21 13:09

Kdy se zaevidovat na pracák?

Ahoj. Potřebuji poradit. Syn měl v červenci třetí narozeniny. Rodičák dostanu teď v srpnu naposledy. Kdy se mám prosím zaevidovat na Úřadu práce? Mám uz v tom srpnu, abych v září dostala od pracáku podporu a zaplatili mi VZP?, nebo až v září?? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10767
26.7.21 13:13

Rodicak se posílá zpětně, takže v srpnu dostanes za červenec. Zaregistruj se v srpnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24297
26.7.21 13:34

Hned v srpnu, rodicak máš už jen za červenec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.7.21 14:10

Děkuji holky. A nevíte kolik to cca bude dělat??, když jsem brala na syna 10tisic měsíčně?? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
6468
26.7.21 14:16
@Anonymní píše:
Děkuji holky. A nevíte kolik to cca bude dělat??, když jsem brala na syna 10tisic měsíčně?? :think:

omg :zed: :lol: to snad s tim nesouvisi, ne? nez polozis takovy odusevnely dotaz, co si zadat do google napr" Výše podpory v nezaměstnanosti u rodičů po rodičovské dovolené".. fakt si nekdo muze myslet, ze podpora v nezamestnanosti se odviji od vyse rodicovskeho prispevku? :lol: :lol:… nevim, zda je to jinak, ale za nas rodicovska dovolena konci dnem 3.narozenin ditete, nikoliv vyplatou posledni davky (ta chodi preci kazdemu jinak, ne?)… proc se nezeptas primo na urade?

Příspěvek upraven 26.07.21 v 14:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10767
26.7.21 14:21
@Anonymní píše:
Děkuji holky. A nevíte kolik to cca bude dělat??, když jsem brala na syna 10tisic měsíčně?? :think:

S výškou rodicaku podpora nijak nesouvisí. Dostaneš minimum což je nějakých 5 tis myslím, najdeš to na netu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6468
26.7.21 14:25
@JancaS84 píše:
S výškou rodicaku podpora nijak nesouvisí. Dostaneš minimum což je nějakých 5 tis myslím, najdeš to na netu.

v pripade, ze je celozivotni nemakacenko… v druhem pripade: „Výše podpory v nezaměstnanosti u rodičů po rodičovské dovolené se odvíjí od jejich předchozí činnosti“ (teda drive to tak bylo)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10767
26.7.21 14:32
@markytka3 píše:
v pripade, ze je celozivotni nemakacenko… v druhem pripade: „Výše podpory v nezaměstnanosti u rodičů po rodičovské dovolené se odvíjí od jejich předchozí činnosti“ (teda drive to tak bylo)

Neni to jen v pripade, ze je nemakcenko. Staci aby ji skoncila smlouva behem rodicaku, nebo skončil zamestnavatel a neměla 2 roky příjem a už se to počítá z minima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6468
26.7.21 14:34

@JancaS84 Pokud rodiče malých dětí žádají o podporu v nezaměstnanosti (podle zákona č. 435/2004 Sb.), musí stejně jako ostatní uchazeči o zaměstnání splnit pro její přiznání základní podmínku - v posledních dvou letech odpracovat minimálně 12 měsíců. Tato činnost musí zároveň zakládat účast na důchodovém pojištění. Do zákonem stanovené lhůty se započítává i náhradní doba pojištění. Tedy napříkladrodičovská dovolená. atd, atd.,… ale mas pravdu, je to dle meho, tak jak to pises… ale ja se v davkach vubec neorientuji, jen me hodne prekvapilo, ze si nekdo muze myslet, ze se vyse davky muze odvijet od rodicaku :lol: to snad ani nemuze pouziva logiku… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10767
26.7.21 14:48
@markytka3 píše:
@JancaS84 Pokud rodiče malých dětí žádají o podporu v nezaměstnanosti (podle zákona č. 435/2004 Sb.), musí stejně jako ostatní uchazeči o zaměstnání splnit pro její přiznání základní podmínku - v posledních dvou letech odpracovat minimálně 12 měsíců. Tato činnost musí zároveň zakládat účast na důchodovém pojištění. Do zákonem stanovené lhůty se započítává i náhradní doba pojištění. Tedy napříkladrodičovská dovolená. atd, atd.,… ale mas pravdu, je to dle meho, tak jak to pises… ale ja se v davkach vubec neorientuji, jen me hodne prekvapilo, ze si nekdo muze myslet, ze se vyse davky muze odvijet od rodicaku :lol: to snad ani nemuze pouziva logiku… :lol:

Jj aby byl vůbec nárok tak musí mít jako kazdy odpracovanych 12 měsíců a počítá se do toho i rodicak. Ale pro výši dávky je důležitý kdy skončil pracovní poměr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6468
26.7.21 14:57
@JancaS84 píše:
Jj aby byl vůbec nárok tak musí mít jako kazdy odpracovanych 12 měsíců a počítá se do toho i rodicak. Ale pro výši dávky je důležitý kdy skončil pracovní poměr.

prosim te a ta registrace musi byt do par dnu po dovrseni 3.let nebo az nasledujici mesic? (to jen pmi), ja jsem musela nastoupit do zamestanani prave s dovrsenim 3.roku a proto mi prijde „divne“, ze na pracak by se mohlo az za mesic, ale na druhou stranu, socka a zdravka se asi pocita pro cely mesic, kdy dite vek dovrsilo. nebo se pletu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10767
26.7.21 15:04
@markytka3 píše:
prosim te a ta registrace musi byt do par dnu po dovrseni 3.let nebo az nasledujici mesic? (to jen pmi), ja jsem musela nastoupit do zamestanani prave s dovrsenim 3.roku a proto mi prijde „divne“, ze na pracak by se mohlo az za mesic, ale na druhou stranu, socka a zdravka se asi pocita pro cely mesic, kdy dite vek dovrsilo. nebo se pletu?

Ano do prace musis nastoupit po 3 nar. ditete. Ale na pracak nemusi hned pokid jeste cerpa RP. Ten měsíc kdy pobírá rodicak tak má zdravotni zaplacený (sociální je povinné jen když má vydelek). Jako zaregistrovat se může i dřív, může klidně čerpat rodicak i podporu zároveň. Po skončení rodicaku by se měla přihlásit myslím do 3 prac. dnů, ale když to bude během toho měsíce tak to nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22340
26.7.21 18:17
@JancaS84 píše:
Ano do prace musis nastoupit po 3 nar. ditete. Ale na pracak nemusi hned pokid jeste cerpa RP. Ten měsíc kdy pobírá rodicak tak má zdravotni zaplacený (sociální je povinné jen když má vydelek). Jako zaregistrovat se může i dřív, může klidně čerpat rodicak i podporu zároveň. Po skončení rodicaku by se měla přihlásit myslím do 3 prac. dnů, ale když to bude během toho měsíce tak to nevadí.

Jsi si tím jistá? Mě totiž na pracáku řekli, že se mám přihlásit ihned po dovršení 4let. Ne až další měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9484
26.7.21 22:03
@JancaS84 píše:

Nemusí ve lhůtě 3 dnů, ale podporu bude mít až od data registrace, klidně se může přihlásit poslední den v měsíci a zdravotní za ten měsíc bude mít uhrazeno.

Ty 3 dny jsou podstatné, když někdo třeba dostane výpověď po RD, tak aby se jako poslední zaměstnání nebrala péče o dítě, ale aby se podpora počítala z platu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat