Kdy začne fungovat antikoncepce

Anonymní
15.7.20 16:42

Kdy začne fungovat antikoncepce

Dobrý den, dnes jsem dostala svou první antikoncepci- Leverette. Na intnernetu jsem našla, že první prášek se musí vzít v první den menstruace. Já bych si jí, ale potřebovala vzít mimo cyklus. Moje poslední menstruace byla 7.3. A dnes je 15.3. Tlačí mě čas a já chci být chráněná. Dá se vzít antikoncepce bez menstruace? A kdy by tak začala fungovat. Někde jsem četla, že 7-10 den. Děkuji za pomoc.
(V příbalovém letáku nic nebylo)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

233
15.7.20 16:46

Poprvé antikoncepce a uz to chces rovnou brat blbe? Doktor ti k uzivani nedal informace? Pokud to potrebujes zacit uzivat mimo cyklus, mela by ses s nim poradit. Dobu, od kdy zacnes byt chranena, ti taky urcite rekne.
Tlaci te cas a chces byt chranena - to teda asi kvuli sexu, predpokladam? Tak bud zavolej doktorovi, jestli to muzes zacit uzivat jinak a od kdy budes chranena, nebo to proste zacni uzivat, jak ti rekl, a pouzij jeste parkrat kondom. At po nemusis behat pro postinor nebo resit nechtene tehotenstvi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
233
15.7.20 16:48

Btw urcite bych ohledne ochrany pred pocetim nespolehala na info z diskuze na webu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1194
15.7.20 16:49
@Anonymní píše:
Dobrý den, dnes jsem dostala svou první antikoncepci- Leverette. Na intnernetu jsem našla, že první prášek se musí vzít v první den menstruace. Já bych si jí, ale potřebovala vzít mimo cyklus. Moje poslední menstruace byla 7.3. A dnes je 15.3. Tlačí mě čas a já chci být chráněná. Dá se vzít antikoncepce bez menstruace? A kdy by tak začala fungovat. Někde jsem četla, že 7-10 den. Děkuji za pomoc.

Ber antikoncepci tak jak máš a nic nevymýšlej, můžete se chránit i jinak, pokud to tak akutně potřebuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4408
15.7.20 16:53

Jestli si ji chceš vzít takto blbě tak bych na její účinek první měsíc vubec nespolihala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
243
15.7.20 17:11

Přesně jak řekla @JancaS84 I kdybys tu antikoncepci začala brát takhle blbě, tak si myslím, že by nefungovala a stejně byste se museli chránit i jinak. Takže radši počkej do další menstruace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
161
15.7.20 17:50

Já myslím, že to do příbalového letáku nenapsali jen tak pro legraci. Určitě tam jde o hladinu hormonů, aby to začalo fungovat. Možná existuje antikoncepce, co se dá nasadit mimo menstruaci, ale o tom si můžeš popovídat s gynekologem. Mimo to, existuje více druhů antikoncepce, najdeš na googlu.

Dělala jsem v životě různé hlouposti, ale příbalové letáky jsem vždycky respektovala a respektuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
15.7.20 17:51
@Anonymní píše:

V první řadě se nauč používat kalendář a pak hlavu. Hormonální antikoncepce nejsou vitamíny. Má to nějaké pravidla a ty se musí dodržovat, jinak tě ani HA nespasí a můžeš otěhotnět. Mimojiné si taky solidně rozházet organismus. První měsíc se chraň i jinak. Pokud tě tlačí chlap, tak ať si vezme kondom, pro jednou ho to nezabije :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12789
15.7.20 18:11

U vetsiny antikoncepci plati, ze pokud zacnes uzivat 1.den cyklu (menstruace), pak jsj chranena jiz po tydnu uzivani (nekdy i hned). Pokud jiny den cyklu, tak NEJSI chranena az do dalsiho platicka. V te krabicce je takova vec, rika se ji pribalovy letak, a tam vsechno najdes. Eventuelne se da stahnout i na strankach Statniho ustavu pro kontrolu leciv (www.sukl.cz), pokud jsi ho nerozvazne treba vyhodila ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
400
15.7.20 18:22

Ach jo. Já se nedivím, že tady pak hromadně „selhává“ antikoncepce, když to někdo neni schopnej ani začít správně brát. Zakladatelko, počkej si do další menstruace, a až budeš studovat příbalový leták, koukni se co dělat v případě průjmu, zvracení, zapomenutí atp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.20 20:25

@Anonymní píše: Tlačí mě čas a já chci být chráněná. Dá se vzít antikoncepce bez menstruace?

Přesně v té samé situaci jsem byla minulý měsíc a ačkoliv se mi taky nechtělo čekat tak jsem musela, protože jak říkají ostatní - rada doktora a příbalový leták není jen pro srandu králíkům. Myslím, že vydržet ten měsíc není až tak těžké a pokud ano, tak jsou i jiné metody ochrany. Já musím říct, že mám suprového přítele, který netlačil na pilu a počkal a tak to má být… takže pokud tě do toho ten tvůj nutí a nechce se mu čekat, tak bych zvážila zda za to vůbec stojí.

• Nahlásit
  • Citovat
323
1.8.20 21:49

re

Nejlepsi mas pouzit kondom, ucinek okamzity a je tolik druhu ze mi spadla brada jak mi kamaradka ukazala ekondomy.cz :D vrouby jsou naprosto bozi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama