KET několikrát po sobě. Ano či ne? Jak bude tělo reagovat?

21
16.9.20 17:13

KET několikrát po sobě. Ano či ne? Jak bude tělo reagovat?

Mám za sebou už 3 KETy. První v červenci, další hned v srpnu a další v září. A vypadá to, že to zas nevyšlo. Přemýšlím o 4KET, jen nevím, zda do toho jít hned v říjnu, nebo měsíc vynechat aby se tělo pročistilo? Říká se, že když to jednou nevyjde, mělo by se do toho hned jít znovu, že už tam je takzvaně „pohnojeno“… ale mohu 4× po sobě?
Jde mi o to, abych těch hormonů už v těle neměla až moc.. Tak co dál? Žádná embryjka už nemám, měla jsem jen 1 a to i po genetice a stejně to nevyšlo. Druhý KET byl s darovaným embryem a 3KET s 2darovanými embryemi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
518
16.9.20 19:38

Já šla vždycky maximálně na dva KETy po sobě a pak dala pauzu. Musela jsem si totiž před tím vždy píchat Fraxiparin a lepit estrogenové náplasti a chtěla jsem jak od toho, tak od té psychické zátěže chvilku pauzu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
18.9.20 15:45

Přesně jak píše @Ewangelle, já měla také max dva KETy za sebou, pak pauza. Ale každá reagujeme jinak, stejně to výsledek nikdy neovlivnilo (ať byl transfer za sebou nebo s rozestupy). Bereš nějaké hormony nebo ne? To na to může mít vliv, a možná by bylo lepší dát si pauzu. Ale myslím, že je nejlepší dát na svoje pocity. Pokud je ti dobře v tom, že se každý měsíc něco děje, jdi do toho. Pokud máš pocit, že je toho na tebe moc, dej si pauzu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
18.9.20 16:36

@Mihaila_N právě že na sobě vůbec nic necítím..jako aby mi bylo blbě nebo tak.. první 2 kety jsem pichala hodně injekcí, hlavně na ředění krve a teď mám jen clexane. u prvního jsem měla estrofem a u druhého ne a teď u třetího zase jo.
Taky první dva jsem měla s Ovitrelle a teď bez. Plus teď mám navíc prednison. Jsem si myslela že to teď s prednisonem vyjde a ono nic.
Spíš mě štve ten utrogestan.. Mám vždy 2-2-2. Tak jestli už toho není moc..
Vůbec nechápu proč to nejde.. měla jsem teď 2darovaný embrya od mladých dárců..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
18.9.20 16:44

@Ewangelle to já Fraxiparin neměla..a ani ty náplastě.. akorát co mám úplně stejný všechny 3 KETY, tak to je utrogestan, estrofem a clexane.. Teď mám navíc i prednison.. u prvních 2 jsem měla ještě další injekce na ředění krve a měla jsem Ovitrelle.. Ten jsem teď neměla.. Tak já už nevím čím by to mohlo být že to nejde.. zdá se mi jako by na mě nic nezabiralo. Jako ve stresu z toho nejsem, spíš mě to štve. Myslím že po psychické stránce jsem ok..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
19.9.20 00:22

@MarkyCl Spíš jestli víc cítíš, že chceš pokračovat, nebo si chceš dát pauzu.
Možná vzhledem ke Clexane by bylo dobré si odpočinout. Dát tělu trochu oddych. Že své zkušenosti bohužel můžu říct, že měsíc dva sem nebo tam při IVF/KET nehrají roli :?
Utrogestan 2-2-2 je „běžná“ dávka, co tak čtu, dávají to v hodně CARech, i já to tak mám/měla jsem.
Myslím, že je to hodně o náhodě, někomu se zadaří hned, někdo zkouší dlouho, a stále se nedaří, byť je vše v pořádku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
808
20.9.20 07:49

@MarkyCl Jak píšou holky výše, je to spíš o pocitech. Já teda vždy měla pauzu minimálně 3 měsíce, spíše to bylo víc. Nechtěla jsem zit život jen od transferu k transferu, hodně jsem sportovala a měla další zájmy a ten šetřící režim po transferech mi to dost narušovat, respektive jsem vždycky ty výpadky poznala na kondici. Prostě jsem během té lecby i žila, procestovala kus světa, vylezla na 2 petitisicovky, strávila 3 měsíce prácovně v zahraničí, chodila na koncerty… Já měla teda transfery jen s ovitrelem a utrogestanem a i tak jsem si chtěla od těch hormonů odpočinout. Ale to nemám nijak lékařsky podpořené, nakolik vadí do sebe pořád ty léky valit. Já to tak cítila. Pokud ty to cítíš, že ti bude líp, když se bude něco dít, tak je to lepší dělat tak, jak to cítíš. Za mě opravdu všechno má svůj čas a zbytečný tlak může být někdy na škodu hlavne co se týče psychiky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
20.9.20 11:58

@Synekdoche7 no mě hlavně tlačí čas..za pár dnů už 43. Plus jsem navíc na neschopence- můj obvoďák mě na ni drží..a když půjdu zpět do práce a znovu za měsíc na neschopenku, tak nebudu mít na nemocenských dávkách tolik peněz, jako bych měla když budu pokračovat. Navíc plat v práci nám teď v době covidu snížili, takže se mi vyplatí pokračovat s neschopenku.
Psychicky jsem na tom ohledně transferů ok, spíš mi jde o to, aby to nebylo moc špatné pro tělo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
808
20.9.20 12:01

@MarkyCl Hm, tak v tomto věku už opravdu není moc prostoru pro odpočinek. S tou zátěži pro tělo fakt nevím, já jsem to vnímala spíš pocitově, zkus se na to zeptat lékaře. Protože tady ti asi žádná nedokážeme poradit úplně fundovaně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4328
21.9.20 07:49

Ptala jsem se na to doktora a jak píšou prede mnou, je to spise o tvém pocitu. Někomu je po hormonech blbe, tak si dava pauzu. Ja sla po neúspěšném ET hned na KET a ten vyšel, kdyby ne, tak jsme chtěli dát mesic nebo dva pauzu kvůli psychice. Ale když proctes diskuzi KET 2019, 2020, tak tam i holky byly na vic KETech za sebou :)
Upřímně bych ve 43 moc nečekala, pokud se na to cítíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
264
5.10.20 16:13

Ahoj, pridavam se k diskuzi…ja byla na 3 KETech a ani jeden nevysel. Prvni byl v kvetnu, druhy v cervnu, pak jsem mela dva mesice pauzu (cervenec kvuli tomu, ze jsem nemohla na kontultaci k me pani doktorce, protoze nemela ten mesic misto a srpen, protoze musim brat Metypred, predtim jsem mela vysadit, ale nestihla bych ho zase brat 6 tydnu pred Ketem).A ten treti byl ted v zari.Asi jsem rada, ze jsem si ty dva mesice odpocinula, ale hlavne psychicky. Kdybych mohla jit vzhledem k okolnostem, sla bych a taky bych to zvladla.Ale asi to tak melo byt.Ted me ceka 4.KET ted v rijnu. Pichla jsem si Ovitrelle jen vzdycky pri kazdem Ketu pred ovulaci a brala jsem ted naposled Progesteron a pichala Clexane 0,2mg.Ale hormonalne je mi dobre, jen jsem mela ted dlouhou mens nez normalne. Urcite poslouchej sve telo a sve pocity, to Ti hodne poradi jestli jit na dalsi nebo ne. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama