Ketony v moči - co to znamená?

11
27.4.20 11:08

Ketony v moci - co to znamená

Dobrý den, dnes mi doktorka řekla ze mám v moci nějak víc ketonu a ze mi pošlou někam moc
Moc sem tomu nerozuměla
Co přesně to znamená? Prosim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17883
27.4.20 11:12

Znamená to že tvoje tělo nefunguje jako normálně.

V lepším případě je to způsobené tvými nešťastnými pokusy o dietu/hladovku, případně těhotenstvím.

V horším případě máš problémy s diabetem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4273
27.4.20 11:16

Hladovka…dcera měla je v moči pro žaludeční viróze a 3dny nejedla. Není to zdravé pro tělo. Musíš víc jíst a pít aby se to vyloucilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17785
27.4.20 11:22
@lampicka11 píše:
Hladovka…dcera měla je v moči pro žaludeční viróze a 3dny nejedla. Není to zdravé pro tělo. Musíš víc jíst a pít aby se to vyloucilo

Ketony nejsou nezdrave. Znamena to s nejvetsi pravdepodobnosti, ze telo odbourava/spaluje tuky. Pravdepodobne uzivatelka drzi dietu, nebo je na low carb strave. Na druhou stranu bych od doktorky ocekavala, ze se na tohle zepta, nez zakladatelku pozene na nejake dalsi vysetreni, takze dost dobre mozna zadnou dietu nedrzi a v tele se deje neco neobvykleho.

Pokud zakladatelka drzi low carb nebo dokonce keto dietu, neni duvod se znepokojovat, ketony samozrejme nezdrave nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
dagmarkaa
27.4.20 11:22

Musela jsem hlídat ketony při těhotenské cukrovce.

• Citovat
  • Nahlásit
11500
27.4.20 11:25

Ketony v moči jsou naprosto neškodné, pokud současně s nimi není v moči glukóza. Do ketózy se člověk dostane vynecháním sacharidů, ale i třeba velkým fyzickým výdejem - nastane v momentě, kdy tělo vyčerpá zásoby cukrů a začne jako palivo využívat tuky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
27.4.20 12:22

Muže to teď souviset i třeba s ledvinami? Šla jsem k doktorce kvůli bolesti v bedrech

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
282
27.4.20 21:46

Tak ketony v moči jsou nejčastěji při ketonové dietě, hladovění, zvracení, průjmech, horečkách. Můžou spolu s glykosurií (cukr v moči) nebo vysokou hladinou cukru v krvi znamenat diabetes. Já je měla v moči vždy při horečkách nebo silnějším zvracení nebo malým příjmu potraviny, když mi bylo zle. S ledvinama to souvislost má tak maximálně v té horečce nebo zvracení/nechutenství třeba u zánětu, jinak ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat