Kočka cukrovka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Leník5
Kecalka 394 příspěvků 02.04.18 21:01
Kočka cukrovka

Hezký večer, máme skoro 11letého koucoura, kterému se prokázala cukrovka. Chci se zeptat, jestli s touto nemocí máte někdo zkušenost a jak jste řešili (co jste dělali). Zda pouze změna krmení nebo i podávání inzulinu. Náš kocour je strašnej dravec - vůbec si neumím představit, že do něj píchám injekci - asi by mě sežral. I podávání prášku je horor. Moc děkuji za případné odpovědi.

Reakce:

maaarkeeet
Kecalka 267 příspěvků 02.04.18 22:20

Ahoj, u naseho kocoura byla cukrovka zjistena cca ve 12 letech. Museli jsme upravit stravu (i kvuli vaze, mel secialni krmivo prave na cukrovku) a pichali inzulin. Nejdriv to byl boj, ale nasli jsme system a kocourek si zvykl. Pichali jsme 2-2.5 roku, ted uz nevim uplne presne.

evušák
Stálice 57 příspěvků 03.04.18 01:11

Taky jsme meli kocoura diabetika… zral spec. granule, obcas jsme to prolozili i kapsickou (take primo pro diabetiky)… Po zjisteni cukrovky jsme mu inzulin museli pichat dvakrat denne, po nejake dobe se to (diky diete) upravilo na 1× denne… Sehnali jsme si starsi inzulinove pero, kocour si rychle zvykl a casem nebojoval… vedel, co bude, dokonce si vzdycky sam vyskocil na postel a vyvalil spek :)

Leník5
Kecalka 394 příspěvků 03.04.18 09:34

Děkuji za odpovědi. Náš kocour je v tomhle strašně divokej, na veterinu s ním musel manžel, protože já bych ho neudržela a další dvě doktorky se ho bály. Má 6 kilo. Jak dlouho je to, co jste dávaly inzulín a jestli se mohu zeptat, na kolik vás to měsíčně vyšlo korun. Na veterině nás strašili, že nyní už se neprodává nějaký inzulín pro kočky a že by snad musel mít pro lidi a to je prý drahé. Chceme mu pomoci, ale finanční rozpočet také není bezedný a k tomu ještě si nenechá moc na sebe sáhnout. Moc děkuji

evušák
Stálice 57 příspěvků 08.04.18 23:09

Ahoj, omlouvám se, že píšu až teď, ale na mobilu se mi neukázalo upozornění na nový příspěvek v diskusi.
My kocourovi dávali ten inzulín pro lidi, balení na čtvrt roku nás vyšlo na cca 1000 Kč. Jsou to 4 roky.

maaarkeeet
Kecalka 267 příspěvků 09.04.18 08:26

Ahoj, my kocourovi začali inzulín píchat v roce 2012, cenu už si nevybavuji, ale dostali jsme injekce a 1 velkou ampuli inzulinu pro lidi. Nejdřív nam dali větší dávku a potom ji postupně upravovali, až jsme nakonec dávali také jen 2× za den. Hlavně pozor na dodržování jídelníčku a pravidelné stravy, vždycky když mu cukr slezl nízko, tak začal zvracet. Jinak náš nejdřív taky bojoval, ale jakmile jsme našli systém, tak si zvykl a dokonce držel ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Taxikář si myslí, že vezl vrahy pumpařky Jany. Vytáhli na něj pistoli!

Nemilosrdná poprava usměvavé pumpařky Jany děsí nejen celé Mělnicko, policie... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >