Kočka cukrovka

394
2.4.18 21:01

Kočka cukrovka

Hezký večer, máme skoro 11letého koucoura, kterému se prokázala cukrovka. Chci se zeptat, jestli s touto nemocí máte někdo zkušenost a jak jste řešili (co jste dělali). Zda pouze změna krmení nebo i podávání inzulinu. Náš kocour je strašnej dravec - vůbec si neumím představit, že do něj píchám injekci - asi by mě sežral. I podávání prášku je horor. Moc děkuji za případné odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

282
2.4.18 22:20

Ahoj, u naseho kocoura byla cukrovka zjistena cca ve 12 letech. Museli jsme upravit stravu (i kvuli vaze, mel secialni krmivo prave na cukrovku) a pichali inzulin. Nejdriv to byl boj, ale nasli jsme system a kocourek si zvykl. Pichali jsme 2-2.5 roku, ted uz nevim uplne presne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
91
3.4.18 01:11

Taky jsme meli kocoura diabetika… zral spec. granule, obcas jsme to prolozili i kapsickou (take primo pro diabetiky)… Po zjisteni cukrovky jsme mu inzulin museli pichat dvakrat denne, po nejake dobe se to (diky diete) upravilo na 1× denne… Sehnali jsme si starsi inzulinove pero, kocour si rychle zvykl a casem nebojoval… vedel, co bude, dokonce si vzdycky sam vyskocil na postel a vyvalil spek :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
3.4.18 09:34

Děkuji za odpovědi. Náš kocour je v tomhle strašně divokej, na veterinu s ním musel manžel, protože já bych ho neudržela a další dvě doktorky se ho bály. Má 6 kilo. Jak dlouho je to, co jste dávaly inzulín a jestli se mohu zeptat, na kolik vás to měsíčně vyšlo korun. Na veterině nás strašili, že nyní už se neprodává nějaký inzulín pro kočky a že by snad musel mít pro lidi a to je prý drahé. Chceme mu pomoci, ale finanční rozpočet také není bezedný a k tomu ještě si nenechá moc na sebe sáhnout. Moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
91
8.4.18 23:09

Ahoj, omlouvám se, že píšu až teď, ale na mobilu se mi neukázalo upozornění na nový příspěvek v diskusi.
My kocourovi dávali ten inzulín pro lidi, balení na čtvrt roku nás vyšlo na cca 1000 Kč. Jsou to 4 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
9.4.18 08:26

Ahoj, my kocourovi začali inzulín píchat v roce 2012, cenu už si nevybavuji, ale dostali jsme injekce a 1 velkou ampuli inzulinu pro lidi. Nejdřív nam dali větší dávku a potom ji postupně upravovali, až jsme nakonec dávali také jen 2× za den. Hlavně pozor na dodržování jídelníčku a pravidelné stravy, vždycky když mu cukr slezl nízko, tak začal zvracet. Jinak náš nejdřív taky bojoval, ale jakmile jsme našli systém, tak si zvykl a dokonce držel ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
10.5.19 17:56

Ahoj

Vím, že už je to rok, ale stejně zkusím napsat - zajímalo by mě, jak se postupuje se stabilizací. Naše nezvrací díky bohu, ale většinou odpadá. A odpadne na celý den. Prostě kočka je relativně v pořádku, ale nažere se a je stále ještě vše v pořádku, ale po píchnutí insulínu zalehne, začne natahovat zadní nohy - ty si jako pořád v pravidelných intervalech protahuje, přitom se celá jako zatřepe, nebo jak to říct - a prospí (nebo spíš odpadne) na celý den. Nevíte jestli se jedná o Hyper, nebo Hypoglykemii - při měření papírkama byla glukoza na začátku spíš až na 3 (zeleným) čtverečku. Pak jsem změnila stravu, asi až po 3 týdnech na granule a konzervy pro cukrovku a zvýšila dávku. Papírek byl zas úplně negativní. Když se tohle stane - zkouším jí dát víc jídla, nebo zas naopak jí rozchodit venku, ale nemůžu se pořád dobrat výsledku, jestli je insulinu málo a nebo moc!? Ještě musím říct, že teď přestože teda kočka má tyhle výpadky, i po změně granulí a stravy - tak ale přestala dlouze pít. Na kontrolní krvi měla glukozu 20, na počátečním měření 16. Změnila se jí teda strava, zvýšila dávka a kočka vypadala vesele - ale 2. den ráno měla papírek úplně žlutý - místo světle zelený. To mě zmátlo - že má možná zas toho inzulínu moc, když se jí vyměnila ta strava za diabetickou a dala jsem jí v panice zas o dílek míň…) a kočce to teda nesedlo..) Už jsem se zas vrátila na vyšší dávkování - ale problém je asi, že nemám glukometr. Kočka jde na toaletu nepravidelně - a já z těch papírků nepoznám nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
12.5.19 00:03
@helea píše:
Vím, že už je to rok, ale stejně zkusím napsat - zajímalo by mě, jak se postupuje se stabilizací. Naše nezvrací díky bohu, ale většinou odpadá. A odpadne na celý den. Prostě kočka je relativně v pořádku, ale nažere se a je stále ještě vše v pořádku, ale po píchnutí insulínu zalehne, začne natahovat zadní nohy - ty si jako pořád v pravidelných intervalech protahuje, přitom se celá jako zatřepe, nebo jak to říct - a prospí (nebo spíš odpadne) na celý den. Nevíte jestli se jedná o Hyper, nebo Hypoglykemii - při měření papírkama byla glukoza na začátku spíš až na 3 (zeleným) čtverečku. Pak jsem změnila stravu, asi až po 3 týdnech na granule a konzervy pro cukrovku a zvýšila dávku. Papírek byl zas úplně negativní. Když se tohle stane - zkouším jí dát víc jídla, nebo zas naopak jí rozchodit venku, ale nemůžu se pořád dobrat výsledku, jestli je insulinu málo a nebo moc!? Ještě musím říct, že teď přestože teda kočka má tyhle výpadky, i po změně granulí a stravy - tak ale přestala dlouze pít. Na kontrolní krvi měla glukozu 20, na počátečním měření 16. Změnila se jí teda strava, zvýšila dávka a kočka vypadala vesele - ale 2. den ráno měla papírek úplně žlutý - místo světle zelený. To mě zmátlo - že má možná zas toho inzulínu moc, když se jí vyměnila ta strava za diabetickou a dala jsem jí v panice zas o dílek míň…) a kočce to teda nesedlo..) Už jsem se zas vrátila na vyšší dávkování - ale problém je asi, že nemám glukometr. Kočka jde na toaletu nepravidelně - a já z těch papírků nepoznám nic

Ahoj,
Stabilizace davky inzulinu stejne jako krmne davky se musi resit pres veterinare.Jako laik a navic bez glukometru muzes takto napachat vic skody nez uzitku. Doporucuji nastudovat co se da a hlavne spolupracovat s odbornikem na stabilizaci. Nekdy to fakt trva. Kocka by mela byt zasadne pouze na diete a striktne dodrzovat davku inzulinu stejne jako dobu aplikace s postupnym hledanim optimalni hladiny. Pokud mas pocit ze vet tomu nevenuje dostatecnou pozornost, hledat a zmenit doktora, dokud se nedostanete k nekomu zkusenemu. Glukometr je zasadni vec, jinak varis z vody a muze to byt i nebezpecne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
12.5.19 08:34

Tak to nemám radost - jsme v obci, kde široko daleko je jeden vet - další 40km ve městě, kam se dopravujem s 3 přestupama - busem, vlakem, nakonec tramvaj, cesta tam 3 hodiny - s čekáním na spoje, to samé zpátky+vyšetření.. proto nechci měnit vet., není asi v obraze - ale zase k němu aspoň dojedu!) Samozřejmě mám pocit, že se kočka postupně horší a dostávám strach - že na to doplatí. Budu muset zapřemýšlet, kam jí odložit, nebo kam se s ní nastěhuju, abych měla vet u ruky - aspoň na tu stabilizaci - jiný řešení nevidím - díky za zprávu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
12.5.19 11:51
@helea píše:
Tak to nemám radost - jsme v obci, kde široko daleko je jeden vet - další 40km ve městě, kam se dopravujem s 3 přestupama - busem, vlakem, nakonec tramvaj, cesta tam 3 hodiny - s čekáním na spoje, to samé zpátky+vyšetření.. proto nechci měnit vet., není asi v obraze - ale zase k němu aspoň dojedu!) Samozřejmě mám pocit, že se kočka postupně horší a dostávám strach - že na to doplatí. Budu muset zapřemýšlet, kam jí odložit, nebo kam se s ní nastěhuju, abych měla vet u ruky - aspoň na tu stabilizaci - jiný řešení nevidím - díky za zprávu :)

Tak to me mrzi, ze to mas takto komplikovane. A soucasny veterinar resi situaci jak? Pokud se ti zda ze to ma na haku, tak me se vzdy vyplatilo zasypat veta otazkami a byt neodbytna stoura:grin:.Proste se vyptej na vse mozne i nemozne, volej mu, otravuj a neboj se dat najevo svuj nesouhlas. Samozrejme slusne ale nenech se odbyt…Jak dlouho mate inzulin? jak casto resis jeji stav s vetem? pokud mas situaci takhle komplikovanou, tak bych poridila glukometr a zapisovala stavy a tim pak utloukla doktora…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
12.5.19 12:29
@weebo píše:
Ahoj,
Stabilizace davky inzulinu stejne jako krmne davky se musi resit pres veterinare.Jako laik a navic bez glukometru muzes takto napachat vic skody nez uzitku. Doporucuji nastudovat co se da a hlavne spolupracovat s odbornikem na stabilizaci. Nekdy to fakt trva. Kocka by mela byt zasadne pouze na diete a striktne dodrzovat davku inzulinu stejne jako dobu aplikace s postupnym hledanim optimalni hladiny. Pokud mas pocit ze vet tomu nevenuje dostatecnou pozornost, hledat a zmenit doktora, dokud se nedostanete k nekomu zkusenemu. Glukometr je zasadni vec, jinak varis z vody a muze to byt i nebezpecne.

Musím sehnat ten glukometr.. Vet chce taky výsledky měření - takže do zítra musíme nějak vydržet - Měsíc má Caninsulin - takže už to trvá dlouho. A po celou dobu průběžně sem tam odpadá - asi v závislosti na stravě a dávce - a teď poslední týden je to teda horší.. už jsem taky volala dětem, aby si pro ní dojely - jsou ve městě a mobilní.. díky za zprávy :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
12.5.19 12:53
@helea píše:
Musím sehnat ten glukometr.. Vet chce taky výsledky měření - takže do zítra musíme nějak vydržet - Měsíc má Caninsulin - takže už to trvá dlouho. A po celou dobu průběžně sem tam odpadá - asi v závislosti na stravě a dávce - a teď poslední týden je to teda horší.. už jsem taky volala dětem, aby si pro ní dojely - jsou ve městě a mobilní.. díky za zprávy :kytka:

Super, tak drzim palce! :potlesk: Dej vedet jak to dopadlo! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
12.5.19 12:59
@weebo píše:
Super, tak drzim palce! :potlesk: Dej vedet jak to dopadlo! :srdce:
:think: :)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
1.9.19 17:02

Ahojte, chtěla bych se zeptat na stravu při cukrovce. Mojemu kocourkovi(skoro 11let) objevili cukrovku, píchám mu inzulín dvakrát denně a zajímá mě jaké značky granulí jsou dobré?vet.ma Royal Canine Diabetic, máte zkušenosti i s jinou značkou? Kocourek je moc vybíravý v granulich, nesni jen tak něco :roll: :) a konzervy nebo kapsičky, ty nechtěl nikdy, zkoušela jsem více značek a vždycky jsem si to mohla sežrat sama :D léčí se i se slinivkou skoro tři týdny. Mate tady taky někdo tak nemocnou kočičku nebo zkušenosti s tím?
Děkuji za rady, typy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18213
1.9.19 17:21

Moje segra ma britaka s cukrovkou, inzulin spdvakrat denne a granule bere specialni od veta, tusim ze je to spesl Royal Canin, ale jista si ted nejsem…az ji uvidim, tak se zeptam…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama