Reklama

Kojenec a zrak

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

amilie
Kecalka 143 příspěvků 08.01.11 12:23
kojenec a zrak

Ahoj, chtěla bych se zeptat, mam doma 8 týdeního chlapečka a chtěla bych se zeptat, nevíte některa v kolikati měsicích začina vidět nebo rozeznavat předměty, no prostě v kolikati začina vidět, moc děkuji za odpověd.

Reklama

Reakce:

jizvíková
Extra třída :D 12609 příspěvků 08.01.11 12:41

vidi od narozeni…

BohunkaP
Extra třída :D 14918 příspěvků 08.01.11 12:56
jizvíková píše:
vidi od narozeni…
:roll: :roll:
Co takhle odpustit si psaní, když nemáš k napsání nic smysluplného?

BohunkaP
Extra třída :D 14918 příspěvků 08.01.11 12:57

Amil, zkus si pročíst tohle , je to docela hezky sepsáno.

tripetri
Echt Kelišová 9614 příspěvků 08.01.11 12:59

Já sem teda taky četla, že vidí od narození, akorát první týdny má prý obraz obráceně, pak to teprve začne mozek otáčet…No a vidí je hodně zblízka, ale ještě moc nefixuje.

petrula.ch.a
Kecalka 163 příspěvků 08.01.11 12:59

Já vím, že jako novorozenec vidí jen do 25 cm a rozmazaně. Myslím, že úplně čistě vidí až tak po měsíci. Dokonce jsem někde četla, že do určité doby vidí jen černobíle… 8-o

BohunkaP
Extra třída :D 14918 příspěvků 08.01.11 13:09

Holky, to snad nemyslíte vážně - samozřejmě že vidí od narození, sice na velmi krátkou vzdálenost, ale vidí - copak je to štěně? Zakladatelka se podle mne ptala, v kolika týdnech začíná „vidět a rozeznávat předměty“, v tomto směru „vidět“…

xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 08.01.11 14:05

Bohunka – Jenže zakladatelčin dotaz skutečně vyzněl jako by se ptala, od kdy vidí a ne od kdy rozeznává.Upřímně by mě tady ani nepřekvapilo, kdyby někdo nevěděl, že dítě vidí od narození.Zvlášt když tohle téma dá zakladatelka do kategorie Neplodnost.Já ho sice pochopila tak jako ty, ale přesto když si ho přečtu znova, tak mi vyzní tak jako jizvíkové.Tvoje reakce na jizvíkovou mi přijde dost přehnaná

Jinak k dotazu - vidí samo od narození, ale rozmazaně.Moje máma sice bude tvrdit, že můj syn pozoroval hračku co mu ukazovala už po porodu, ale to beru s rezervou.Nějak po 6-ti nedělí už byl schopnej koukat nám do očí a ne mimo nás.No a tak ve 2 měsících začal pozorovat hračky, neřekla bych, že je předtím neviděl, spíš ho nezajímaly, hračku v mé ruce nevnímal, čučel a pozoroval mě..

JITULINECKA
Kecalka 314 příspěvků 08.01.11 14:28

Souhlasím s Xangel, asi tak v šesti týdnech mi přišlo, že už nás fixuje a tak ve dvou měsících začala pozorovat předměty.Jinak mimča vidí od narození, ale prý rozmazaně, vnímají světlo, tmu a výrazné barvy až postupně začínají vidět normálně.

jizvíková
Extra třída :D 12609 příspěvků 08.01.11 16:07
BohunkaP píše:
jizvíková píše:
vidi od narozeni…

Na otazku v kolikati dite vidi, jsem odpovedela velice smysluplne… Pokud se chtela zeptat, od kdy zaostruje, od kdy pozna rodice atd. tak by se tak asi zeptala.

Deminka
Kecalka 485 příspěvků 08.01.11 19:42
jizvíková píše:
BohunkaP píše:
jizvíková píše:
vidi od narozeni…
Na otazku v kolikati dite vidi, jsem odpovedela velice smysluplne… Pokud se chtela zeptat, od kdy zaostruje, od kdy pozna rodice atd. tak by se tak asi zeptala.

Souhlas. :palec:

Ulíček
Ukecaná baba ;) 1228 příspěvků 02.04.11 18:14

Amilie, v osmi týdnech by již mělo miminko fixovat výrazné (pestrobarevné) hračky ve vzdálenosti 25 cm, nebo tvůj obličej :-)
Pokud se ti to nezdá, určitě doporučuji oční vyšetření.
Vím že jde o starší diskusi. Ale pokud se ti to ještě nezdá ozvy se do sz

nemluv
Nováček 2 příspěvky 14.12.13 14:07
zrak - jako když čte

Ahoj. Oživuji diskuzi.
Mám skoro 6m mimi. Fixuje normálně, nešilhá… ale občas pomalu přejíždí očima ze strany na stranu…vypadá jako když čte. Dělá to docela často. Je to normální? :nevim: Děkuji za odpovědi

Verunka.T
Ukecaná baba ;) 1742 příspěvků 14.12.13 17:15

@nemluv jakože máš pocit, že mu očka sama ujíždí? to bych určitě řešila s dětskou, myslím, že normální to není, aspoň mým dětem teda očka neujížděla

nemluv
Nováček 2 příspěvky 14.12.13 23:25

@Verunka.T nevím jestli zrovna ujíždí a nebo si tak blbě něco prohlíží… :nevim: v pondělí jdeme k doktorce, tak se jí na to rovnou zeptám.. Jen mě zajímalo, jestli s tím má někdo zkušenost :think: na netu jsem totiž o tom nic nenašla :cert: ale moc děkuji za příspěvek :kytka:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >