Kojení a velká prsa

456
11.2.06 20:51

Kojení a velká prsa

Ahojky, moje kamarádka porodila ve čtvrtek holčičku. Má velice velká prsa, ale mléko se jí již tvořilo v těhotenství. Teď se malá nechce přisát a měla hlad. Sestry v porodnici již malé daly UM z láhve. Říkala jsem kamarádce ať to nedovolí. Máte podobné zkušenosti, prosím o radu, jde o záchranu kojení! Rodila v KH, kde to na kojení asi neni nic moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
11.2.06 20:54

no ono obecne pokud mas velka prsa a jeste nalita mlekem tak se mimi spatne prisava. Ja jsem podobne postizena, v porodnici jsem mela pocit, ze jsem Dolly Buster 8O a sestry mi radily pred kazdym kojenim odstrikavat, aby nebyly prsa tak plne. Pomohlo to, ale stejne jsme kojily jen tri mesice.
Neprihlasena Hanka1

• Nahlásit
  • Citovat
46
11.2.06 20:59

Ahoj Sonko,

určitě pomůže před kojením prsa nahřát v teplé sprše a trochu mléka odstříkat. Pokud by to nešlo ručně, je dobré pořídit si odsávačku. Není třeba odstříkat moc, jen tolik aby se prsa uvolnila a bradavkla šla miminku lépe uchopit.

Držim palce, ať vše proběhne bez problémů :-)

Jinak zbytečně neodstříkávat větší množství mléka, zbytečně by se ho pak dělalo moc. Já měla taky hrozně nalitý prsa, ale během šestinedělí se to upravilo.

Z.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.2.06 21:02

Ona je zatím nalité nemá, ale jak je má velká, tak se malá nechce přisát a sestry to moc neřeší. Tak já jí poradím Tvojí radu, třeba to pomůže. Díky. :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
11.2.06 21:04

ja problem s kojenim nemela ale pani ktera se mnou byla na pokoji byla teda hoooodne vybavena, jeji holcicka byla mala a nemela poradne silu sat a nejak ji to ani neslo, tak kojila pres nejaky kloboucek a to mala sala.

• Nahlásit
  • Citovat
46
11.2.06 21:10

Ještě mě napadlo, pokud by byl problém, že má větší bradavky, dá se to řešit i tak, že se odstříkané mateřské mléko dává do pusinky injekční stříkačkou společně s malíčkem. Miminko saje malíček a přitom se mu pomalinku vstříkává mléko do pusinky. Jakmile miminku povyroste pusinka, kojí se už úplně přirozeně. Určitě bych se ale držela mateřského mléka a nepřecházela na umělé.

Z.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
827
11.2.06 21:19

Já jsem jedna z těch nadstandardně vybavených a laktační poradkyně mi na kurzu o kojení říkala, že budu muset malé pokaždé prso trošku nadzvednout. Svojí tíhou se totiž jakoby protáhne a malé by šlo tahání ztuha, respektive by prý nemuselo jít vůbec. Takže spoléhám na tuto radu. Kojit chci a nejlépe co nejdýl.

Kdybych se měla celý život trápit s monstrózníma prsama, ze kterých by nakonec nebyl žádný užitek, tak bych se šla picnout!!

Bebet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1305
11.2.06 21:20

Ja mam taky vetsi prsa a pomohla mi hlavne zmena polohy maleho. K pravemu prsu se mi nechtel prisat kdyz jsem ho mela na klasickou polohu ale kdyz jsem si ho dala na fotbal k sobe (tak se to jmenuje ta poloha) ke svemu pravemu boku tak se prisal okamzite.
Urcite ale pomuze taky to castecne odstrikani…staci jen par kapek na uvolneni bradavky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.2.06 22:02

Holky díky, dám na Vaše rady a snad to pomůže. V porodnici jí moc neporadily.

• Nahlásit
  • Citovat
338
11.2.06 22:54

Ahojky!

Taky - bohužel - má osobní zkušenost. Prso se musí nadzvednout a předržet, ze začátku musí i trochu odstříkat, aby nebylo tak tvrdé. A co se týče polohy - pomůže bu´d už dříve zmíněné fotbalové držení ( jakoby tělíčko držet pod paží) a nebo takový ten kojící polštář, nebo vleže - prostě cokoliv, a by to velké prso dítěti nezavalilo celý obličej. A pozor v příručkách o kojení je, že se nemá odtahovat od nosánku - ale při takové větší výbavě je potřeba hlídat, aby nosánek byl volný

Zdravím a hodně štěstí při kojení

Ahojky Petit + Dany - kojený 14 měs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
414
11.2.06 23:31

AHoj, já jsem taky nadstandartně vybavená :)) a měla jsem ten samý problém, navíc malý byl opravdu hodně malý a měl malinkou pusinku. Musela jsem kojit jedině vsedě a než jsem mu dala bradavku do pusinky, tak jsem ji vždycky nejdřív naplocho zmáčkla mezi dva prsty (teda jako ten dvorec) a držela ho v poloze šikmo bříškem proti sobě… jinak to prostě nešlo :) Vždycky jsem záviděla maminkám, které mohly při kojení třeba ležet v posteli a pochrupovat :) Já musela vždy sedět

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
186
12.2.06 01:15

Ahojky,

tak mi taky měli problém při kojení, taky mám velká prsa :( .
Malý měl při narození 2850g a nechtěl se vůbec přisát, já byla navíc nastřižená (to mě fakt sr..o nemohla jsem vůbec sedět). Narodil se ve středu a přisál se až v pátek večer (pomohla nám porodní asistentka - prostě vzala to prso za dvorec a strčila mu to do pusinky). Pak zase byl problém, že se sice přisával, ale jen na pravé prso a v leže, to levé mi vůbec nešlo (je sice trochu menší, ale je takové do kulata a bradavka je plošší a malinko šouplá do leva a já jsem levák :) a prostě držet prso levou rukou to mi vážně nejde.

Nakonec se nám to teda povedlo a děkujeme za to i dětské setřičce a mé drahé polovičce. Stejně nejlíp to šlo pak doma na kojícím polštáři, ROZHODNĚ HO DOPORUČUJU VZÍT HO SEBOU DO PORODNICE ikdyž zabírá spoustu místa já si ho určitě příště vezmu.

Manžel byl v tomhle velká opora, byl se mnou na semináři o kojení a stačilo mu vidět fotku a hned viděl co dělám blbě (sice mě s tím občas štval), ale teď je nám 6 měsíců kojíme vesele z pravého ze předu a z levého na fotbalistu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.2.06 02:10

Joo, přesně vím, jsem jedna z těch extrasupernadstandartně vybavených…S kojením jsem svedla zpočátku vlastní boj. V porodnici mi nedokázali poradit, malá byla dokrmovaná, mléko se mi udělalo pozdě, každé přisátí malé jsem probrečela bolestí. Ale kojit jsem chtěla stůj co stůj, tak jsem začala odstříkávat a samozřejmě jsem si musela najít vlastní polohu. Našla jsem si i sedící i ležící polohy a s kojícím polštářem hlavně. A hlídat volný nosánek taky byla nutnost, jinak se mi udusila. Malá se kojila do 17 měsíců, kdy se sama odstavila.

Naše poloha číslo 1. - Vsedě v křesle s širokými područkami ve výši loktů. Kojící polštář naštelovaný tak, že jsem měla jeden konec za zády (aby záda nebolela, nejširší část tam, kde bude dítě ležet a zbytek (o druhý konec jsem měla opřenou ruku, kterou mimi přidržuji) Mimi na polštáři ležící na zádech, prso v pusince přidržuji druhou rukou. Tak to je velmi hrubý popis, kdybyste měli zájem o foto nejen této polohy, tak pište na mail alphahya@seznam.cz

• Nahlásit
  • Citovat
1138
12.2.06 15:22

Přiznám se, když jsem viděla na fotce svoje kojení, přišlo mi, že mám prso větší než dcera hlavičku :wink: . Má zkušenost s kojením - na začátku jsem musela EVce prso narvat do pusinky, stejně se ale nezakryl celý dvorec. A pak hodně hlídat volný nosík. Jak velké prso nalehne na pusinku, tak opravdu nemá kudy proudit vzduch. A ještě finta, před kojem si trochu namáčknout bradavku, aby vůně mlíčka malou víc nalákala. Snad ti to pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.11.11 09:29

Řeším podobný problém, ale diskuze je už dost stará…
Mám velká a hlavně nepevná prsa… U prvního miminka nám kojení moc nešlo. Teda v prodnici se přisála krásně, ale nikdy toho moc nevypila… Když jsem na ni koukala, měla jsem pocit, že se napoprvé sice přisaje pěkně, ale pak se jí holt ta podivná nepevná hmota špatně v pusince držela. Vyklouzávaly, ucpávaly nosánek a podobně. A když jsem ji je jakoby nějak rukou pomohla nadzvednout a "vytvarovat, aby v pusince držely, tak nevím, jestli jsem tím nezmáčkla i tu žlázu a mlíčko pak asi moc neteklo… Navíc se k tomu přidal reflux a ona nepřibírala. Nakonec jsme zkončili asi po 3 týdnech na UM :-( Teď čekám druhé mimi a ráda bych ho kojila co nejdýl, jen nevím jak na to… Nemáte někdo nějakou radu. Píšu anonymně, protože se za to tak nějak stydím :( Tak se omlouvám, ale snad chápete :oops:
Děkuji za všechny tipy Mara

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama