Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
@Kelsey píše:
@Scara ale to tak nemůžeš brát. Ty to máš jinak, jestli topíte elektrikou. Tam je jiný tarif, jiné ceny za elektriku. Mám pocit, že máme i nějaký fix, takže zdražení teď neřeším.
Náš barák má 200 m2, 6+kk, zálohy máme 4,5 tis. na el. A kolem 15 tis. vrací. My plyn nevedeme vůbec. Nemáme plynovou přípojku. Celoplošně doma je podlahovka. Díky topení na el. a klimatizaci máme snížený tarif. Kotel si sám pozná, kdy je snížený tarif a dle toho spíná. Barák byl do letošního jara zateplený a do zimy zase snad bude. Měl by být i silněji (protože chceme schovat pod zateplení kastl na venkovní žaluzie). A jinak neřeším. Kdysi jsem chtěla sledovat, kdy jsou ty levnější časy. Jestli mi to bavilo měsíc? Jsem zjistila, že to nemá smysl hlídat. V létě denně jede i filtrace. Stejně se vždy vracelo. Ale ona to má jinak. Jede jiný tarif.Příspěvek upraven 27.08.21 v 15:08
jestli topite elektrikou a máte levnější tarif, tak ani nemá smysl sledovat levnější časy, protože ty jsou prakticky pořád
my akorát máme na lednici papirek s casama, kdy se netopi
@a12 píše:
jestli topite elektrikou a máte levnější tarif, tak ani nemá smysl sledovat levnější časy, protože ty jsou prakticky pořádmy akorát máme na lednici papirek s casama, kdy se netopi
Však jo. To jen ten první měsíc, když jsme se nastěhovali. To jsem byla na rodičáku a aktivistka mladá tehdy😎. Že budu prát a myčku používat ve správný čas. A po měsíci kašlu na to. To bylo před sedmi lety.
Teď teda nemáme zateplení. Bohužel. Musí se to do topné sezóny stihnout. Že to by bylo na topení znát. V tuhle chvíli to máme odrbané úplně na cihlu. Už mohla být zpět fasáda. Materiál a lidi jsem sehnala přes firmu, kde dělá otec. Sice se nesehnal černý polystyren. Na ten by se čekalo 2-3 měsíce a stejně hrozí, že by nebyl. Tak se dá bílý. Ale čekáme na ty venkovní žaluzie. Ještě asi 5-6 týdnů, než budou hotové. Pak můžeme dělat fasádu. Až je dají na místo. My většinou začínáme topit přelom října / listopadu. Dřív nebylo třeba. Tak snad to stíháme, než topná začne.
@Kelsey my letos prave fasadu nestihneme, takze to zas bude raketa, no.. Teprve po zatepleni muzeme na kotel vratit stykac na prepinani, aby jel jen tech x hodin, ted jede permanentne. Jinak ja mam pres Terra group aukci na elektrinu a mam oba tarify za cenu nizkeho, coz je super ![]()
@Kelsey píše:
Však jo. To jen ten první měsíc, když jsme se nastěhovali. To jsem byla na rodičáku a aktivistka mladá tehdy😎. Že budu prát a myčku používat ve správný čas. A po měsíci kašlu na to. To bylo před sedmi lety.
Teď teda nemáme zateplení. Bohužel. Musí se to do topné sezóny stihnout. Že to by bylo na topení znát. V tuhle chvíli to máme odrbané úplně na cihlu. Už mohla být zpět fasáda. Materiál a lidi jsem sehnala přes firmu, kde dělá otec. Sice se nesehnal černý polystyren. Na ten by se čekalo 2-3 měsíce a stejně hrozí, že by nebyl. Tak se dá bílý. Ale čekáme na ty venkovní žaluzie. Ještě asi 5-6 týdnů, než budou hotové. Pak můžeme dělat fasádu. Až je dají na místo. My většinou začínáme topit přelom října / listopadu. Dřív nebylo třeba. Tak snad to stíháme, než topná začne.
vy jste z toho tornáda, co?
no nevim, jestli to bez zateplení date do skoro listopadu. si myslim, že pritopit už budete muset.. ale záleží na co jste zvyklý, ja potrebuju aspon 24 ![]()
@a12 píše:
vy jste z toho tornáda, co?
no nevim, jestli to bez zateplení date do skoro listopadu. si myslim, že pritopit už budete muset.. ale záleží na co jste zvyklý, ja potrebuju aspon 24
Jo jsme. To mám právě obavu. Že letos se začne topit dřív. Pokud nebudeme rychlejší. Než se ochladí. Nás zdržuje pouze ten kastl. Jako chápeš v úterý přijede jeden, že si zaměří siťku do HS portálu. A ve středu na ty žaluzie. Nemůžou to udělat v jeden den, když je to jedna firma. Pak x dní čekáš na zpracování nabidky a čas letí. Vše se prodlužuje. Včera to byl týden, kdy nám dali konečně okna. Ještě chybí oboje dveře do garáže. Na jedny se bude čekat 4-6 měsíců a druhé jsou ve výrobě. Nemají lidi na výrobu. Ale zatím stačí okna. I to je velmi znát, že jsou, jak se ochladilo. Už domů netáhne.