Poradna na téma rodinné právo
Mgr. Zoltán Duna
Devet let, otec priznal 23000 Kc, ma celkem tri deti, muj syn je nejstarsi. Vyzivne 3500 Kc. Nic navic neplati.
@Anonymní píše:
Dobrý večer. Mám dítě, kterému je 9 let, můj ex přítel platí alimenty 3000,– měsíčně. Na jiných výdajích jako kroužky, zimní boty, oblečení atd. se nepodili. Dítě si bere cca 1× měsíčně na víkend. Jaký má příjem nyní, nevím, alimenty vymeroval soud před 7mi lety. To vyměřil na 2500,– Před 2 lety jsem se tedy už ohradila, že chci nějaké zvýšení a ex mi tedy ne moc nadšeně, ale ano, posílá poctivě 3 tisíce, nešlo to soudně. Nemám v plánu, tedy zatím, žádat znovu soud, nicméně by mě zajímalo, jaké alimenty máte na podobně staré děti. Děkuji
vše je závislé na příjmech a výdajích otce. K čemu Ti bude, když Ti tady napíšu, že mi otec dítěte platí měsíčně 20 tis., protože žádné jiné dítě nemá a má nadstandartní příjem. Prostě si najdi doporučené tabulky, zkus nějak odhadnout kolik by mohl brát plus jaké zhruba má výdaje a pak dej návrh k soudu. Nic jednoduššího není.
10 tis… Jak s tou informací naložíš? Nejspíš mají děti otce s rozdílnými příjmy.
Na podobné staré manžel platí 5 tis. Plus má dvě mladší děti a staršího minimálně polovinu veškerých prázdnin plus platí navíc věci jako brýle, rovnátka, kroužky, školní potřeby, tábor… A ex stejně neustále vyskakuje, že to je málo
jaké příjmy otec má?
Stejnak je to smutný, když otec se k tomu staví takhle. Určitá částka a konec
M2 to asi v budoucnu čeká, myslím dohadování o peníze, protože vztah mi jde do… Takže už jen čekám na to, až budu mít dostatečnou hotovost, abych měla něco do začátku. Když to tu čtu, tak je to opravdu třeba.
Na prvnaka 2500, ale má malý plat a přidává mi na větší položky, že mu třeba dal peníze na zimní boty, zaplatil půlku kroužku apod.
K čemu ti to bude, když neznáš příjmy? Ex mi dlouhá léta neplatil ani Korunu, teď mi na účet chodí tuším 10 tis. Bere asi 30? Upřímně nevím
já na něj dlabu, peníze posílá na synův účet, tak se o to moc nestarám..asi mu chce vynahradit ztracená léta a vztah
soudně nemáme dané nic, nestál mi za to, abych se s ním soudila
3500 na druháka, a příjde mi to celkem adekvátní
nemám potřebu z něho třískat prachy. Ale žiju již v druhém manželství a nedřu bídu z nouzí.
@kve-tinka píše:
3500 na druháka, a příjde mi to celkem adekvátnínemám potřebu z něho třískat prachy. Ale žiju již v druhém manželství a nedřu bídu z nouzí.
Možná proto.
kdybys měla v Praze sama s ditetem plati nájem, tak jen ditete náklady na bydlení jsou násobky alimentu. 2.5 tis tak dite v tomto věku projí.
Hodnotit adekvátní alimenty bez dalšího, zejména příjmu otce, je úplně mimo… pokud dite chodí 3× týdne má tenis, do soukromé školy a má soukromého učitele angličtiny, tatík vydelava 350tis měsíčně, nemusí být adekvátní ani 20 tis.
Od loňska partnerovi (na dnes 16 letého potomka) platí jeho exka 2500,–, do té doby měla platit 1000,– a i u této částky dokázala vytvořit dluh. Dítě vídá velmi málo.
Neplatí mi na děti nic. Ale kašlu na to, radši nic než poslouchat od dětí jak jsem chamtivý a zlý na chudáka maminku.
Dobrý večer. Mám dítě, kterému je 9 let, můj ex přítel platí alimenty 3000,– měsíčně. Na jiných výdajích jako kroužky, zimní boty, oblečení atd. se nepodili. Dítě si bere cca 1× měsíčně na víkend. Jaký má příjem nyní, nevím, alimenty vymeroval soud před 7mi lety. To vyměřil na 2500,– Před 2 lety jsem se tedy už ohradila, že chci nějaké zvýšení a ex mi tedy ne moc nadšeně, ale ano, posílá poctivě 3 tisíce, nešlo to soudně. Nemám v plánu, tedy zatím, žádat znovu soud, nicméně by mě zajímalo, jaké alimenty máte na podobně staré děti. Děkuji