Kolika - co s tím dělat

Anonymní
14.11.19 09:32

Kolika a co s tím delat.

Ahojky všem maminkam i těm budoucím.

Mám na vás takový dotaz. Jsem zoufalá.
Máme 14ti denní miminko které je plne na UM. Už v porodnici třetí den začala dost plakat po každém jídle a kroutit se a svijet. Dostával Nutrilon. Kakal jenom hleny a tak nám bylo doporučeno bezlaktozove mléko.

Koupili jsme bebu bez laktozy. Na ni jsme již týden a co se tyče pláče ponkazdem jídle není žádná změna. Stolici má spíše tuhou a bobky tudíž zácpa.
Týden dáváme probiotika.

Dělám vše co je na netu veškeré rady a nic nepomáhá. Jsemnuoufáa
Pediatricka nám doporučila změnit za normální bebu ale nebim zda je to dobre takhle pořad rychle měnit a jestli má i tu alergii na laktozu tak ji dat normální mléko.

Nemáte někdo podobnou zkušenost. Je to šílený ty hysterické pláče ve dne v noci.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

593
14.11.19 10:26

S UM neporadim. Ale na zacpu teplomer pomazany kremem na zadky. Zasunout a jemne zakrouzit. Skvele pomahalo, nezvykl si. Tuhe bobky by mit nemel, takze urcite resit i pricinu, ale jako prvni pomoc muzete zkusit ten teplomer. Poradila mi to detska sestra.Asi mesic jsem to pouzivala 2krat denne a pak uz nebylo potreba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3638
14.11.19 10:33

To mě mrzí. Zkus pomáhat teploměrem nebo rourkou. Jestli je to kolika nebo jestli to je tím jídlem… Uvidíš ještě za týden. Pokud by se to nelepšilo, tak bych zkusila jiné mléko. Syn měl též průjem po kojení a koliku. A pomohlo nám přejít na um bebu comfort. Měl zpočátku několik týdnů též zácpu. Ale po každém jídle teda neplakal. Ale je fakt že už mu bylo tři měsíce. Ono než dozraje trávicí trakt tak to může být peklo. Kupte kapičky baby Calm. A zkuste je užívat před mlékem. Nám dost pomáhal. Držím palce a pevné nervy. Jinak Nutrilon syn též nesnesl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.11.19 10:44
@Leviatan píše:
To mě mrzí. Zkus pomáhat teploměrem nebo rourkou. Jestli je to kolika nebo jestli to je tím jídlem… Uvidíš ještě za týden. Pokud by se to nelepšilo, tak bych zkusila jiné mléko. Syn měl též průjem po kojení a koliku. A pomohlo nám přejít na um bebu comfort. Měl zpočátku několik týdnů též zácpu. Ale po každém jídle teda neplakal. Ale je fakt že už mu bylo tři měsíce. Ono než dozraje trávicí trakt tak to může být peklo. Kupte kapičky baby Calm. A zkuste je užívat před mlékem. Nám dost pomáhal. Držím palce a pevné nervy. Jinak Nutrilon syn též nesnesl.

Děkuji za podporu.
Mám teda zkusit to mléko změnit až dyl? Nebo hned?

• Nahlásit
  • Citovat
3638
14.11.19 11:02
@Anonymní píše:
Děkuji za podporu.
Mám teda zkusit to mléko změnit až dyl? Nebo hned?

Ona trvá prý asi 14 dní než si tělo zvykne na jiné mléko. Tak je možné že se to ještě spraví. zkuste vydržet ono po další změně efekt nebyl stejně hned patrný. Já vím je to na bednu a chtěla byste mu pomoct hned. Řešila jsem úplně stejné problémy. Brečí po každém jídle? A je to že je nafouklý a nebo něčím jiným? Jestli se třeba nadavuje, tak bych asi na nic nečekala. My jsme zkoušeli Nutrilon speciální bez laktózy a potom byl řev po každém jídle. Bylo slyšet škrundání že se nadavuje. Tak jsme se pak vrátili k bebeconfort i když po ní měl zácpu, ale to se časem spravilo. Můj syn měl vždycky bříško nafouklé jako žába. Používala jsem rektální rourku, to koupíte v lékárně. Pomáhal zezačátku espumisan ale měl potom průjem. Ale jestli máte zácpu tak by to možná pomohlo. Ten baby Calm je úplně jiné složení, bylinný a synovi hodně pomáhal, bylo i znát když jsme zapomněli dát že pak plakal. U nás tedy probiotika neměla velký efekt. Můžete dávat ty probiotika i ten baby Calm. Já vím že je kapliček hodně, většina je založena na látce simethicon což je vlastně espumisan. Jinak cvičit s nožičkama, nahřívat bříško. A přežít to. Nebojte se opravdu to nebude trvat věčně. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.11.19 12:07
@Leviatan píše:
Ona trvá prý asi 14 dní než si tělo zvykne na jiné mléko. Tak je možné že se to ještě spraví. zkuste vydržet ono po další změně efekt nebyl stejně hned patrný. Já vím je to na bednu a chtěla byste mu pomoct hned. Řešila jsem úplně stejné problémy. Brečí po každém jídle? A je to že je nafouklý a nebo něčím jiným? Jestli se třeba nadavuje, tak bych asi na nic nečekala. My jsme zkoušeli Nutrilon speciální bez laktózy a potom byl řev po každém jídle. Bylo slyšet škrundání že se nadavuje. Tak jsme se pak vrátili k bebeconfort i když po ní měl zácpu, ale to se časem spravilo. Můj syn měl vždycky bříško nafouklé jako žába. Používala jsem rektální rourku, to koupíte v lékárně. Pomáhal zezačátku espumisan ale měl potom průjem. Ale jestli máte zácpu tak by to možná pomohlo. Ten baby Calm je úplně jiné složení, bylinný a synovi hodně pomáhal, bylo i znát když jsme zapomněli dát že pak plakal. U nás tedy probiotika neměla velký efekt. Můžete dávat ty probiotika i ten baby Calm. Já vím že je kapliček hodně, většina je založena na látce simethicon což je vlastně espumisan. Jinak cvičit s nožičkama, nahřívat bříško. A přežít to. Nebojte se opravdu to nebude trvat věčně. :kytka:

Anon přesně. Brečí po každém alw opravdu po každém jídle.
Je to na hlavu. Občas si ublinkne. Trhá mi to usi i srdce.
Doufám ze se to opravdu někdy spraví. Je to fakt na bednu.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama