Kolísavá teplota během týdne, kašel - syn 2,5

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
513
22.4.22 09:41

Kolísavá teplota během týdne, kašel - syn 2,5

Krásný den. Měl tu, prosím, někdo podobnou zkušenost? Syn teď na Velikonoční neděli měl teplotu 39,2. V pondělí a v úterý už jen zvýšenou. 2 dny pak bez teploty a dnes opět 38,5. Stále tedy vykašlává a průhledná rýma k tomu začala před pár dny. Není ta kolísavá teploty divná? U dr.jsme ještě nebyli, když horečka byla jen 1 den a hezky vykašlává. Neznáte to někdo? :( :think: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6274
22.4.22 11:23

Typické pro virové infekce, COVID-19 nevyjímaje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
513
22.4.22 15:42

@Doctus moc děkuji. Volala jsem pak i dr. a taky mi říkala, že je to typické pro chřipku. Jen jsem se už nezeptala, kolikrát se to takto může zopakovat, nebo jestli toto opětovné horečkování bývá zpravidla již konečné. :)

Hezký den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
513
23.4.22 08:05

@Doctus mohla bych se jeste, prosim, zeptat. Je mozne, ze ta horecka „zaverecna“ muze byt intenzivnejsi, nez pocatecni? Dekuji moc :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
23.4.22 12:40
@Happy Hippo píše:
@Doctus mohla bych se jeste, prosim, zeptat. Je mozne, ze ta horecka „zaverecna“ muze byt intenzivnejsi, nez pocatecni? Dekuji moc :srdce:

U nás to tak bylo. Začalo to zvýšenou, pak jeden den kolem 39, pak zase jen zvýšená, pak den úplný klid, pak zvýšená a poslední den to skončilo 40,5.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
513
23.4.22 15:49

@Karolina0311 jee, dekuju. A jen jeden den na tom konci? A nebo vice dni? My uz jeden 2.den 39itek. Moc diky :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
23.4.22 20:46
@Happy Hippo píše:
@Karolina0311 jee, dekuju. A jen jeden den na tom konci? A nebo vice dni? My uz jeden 2.den 39itek. Moc diky :srdce:

U nás přes tu 40ku měla ve středu přes den a poslední čípek jsem jí dávala ze středy na čtvrtek v noci, kolem 4hodiny. Pak už byl klid. Doktorka nám říkala, že tyhle respirační onemocnění mívají takový „ocásek“ co se týče těch horeček a mluvila o jednom až dvou dnech. Držím palce :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
513
24.4.22 08:20

@Karolina0311 děkujeme :kytka: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6274
24.4.22 16:09

Jaksi se mi nedařilo včera a dnes přihlásit. Kolísavé teploty během týdne by neměly být završeny setrvalou horečkou, mohlo by to totiž značit sekundární bakteriální infekci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
513
25.4.22 11:05

@Doctus ano, nakonec se to vysplhalo az ke 40,5 st. Na pohotovosti jsme vyfasovali atb.na anginu. :zed: :) Moc dekuji za rady. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
25.4.22 11:28

To mě mrzí, ale už bude dobře :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
513
28.4.22 15:23

@Doctus pochopila jsem správně, že jste lékař/ka? Měla bych, prosím, ještě jeden dotaz. Nikde jsem nenašla, že by angínu provázel kašel a rýma. Je tedy možně, že syn prodělával nejprve klasickou virózu a nasedla na něj angína? I když jsme během těch dní s nachlazením nikde nebyli, tak přesto dostal angínu, to mi přijde zvláštní. Napadá mě, že byl prostě velmi oslabený virózou a ten streptokok se v něm prostě probudil i po odeznění teplot z virózy? :think:
Nevíte, jestli je tohle možé? Moc díky.

Hezký den!! :kytka: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6274
28.4.22 18:10

@Happy Hippo
Ano, jsem lékař. U klasické streptokokové angíny nebývá (zvykle) kašel ani rýma, pokud bychom se podívali např. na Centorská kritéria, tak kašel a rýma svědčí proti bakteriální angíně. Bohužel svět medicíny není světem černobílým, 1+1 není vždy 2, někdy 1,998, jinde 2,012 atd.

Tudíž je možné a určitě ne nemožné, že virová infekce dočasně oslabila organismus a imunitu jako takovou, že angína propukla posléze. Byly případy, kdy po léčbě respirační infekce vyvolané atypickými patogeny (mykoplasmata, chlamydie; lékem volby makrolidy nebo azalidy) propukla ještě angína (opětovný vzestup horeček, tonsily s povláčky, uzliny zvětšené, vysoké CRP), takže se po jedné kúře ATB musela nasadit další ATB, ideálně tedy beta-laktamová.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat