Koloběžka pro desetileté dítě

355
4.8.20 10:01

Koloběžka pro desetileté dítě

Ahoj, poradíte, prosím, sportovní koloběžku pro dceru k 10. narozeninám? Na takové běžné ježdění po okolí, do/ze školy, kratší výlety.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26621
4.8.20 10:05

Představuješ si skládací nebo normální s velkými kolečky?
Syn dostane Kostku nebo Olpran 20"/20". Chceme, aby to mělo dobré jízdní vlastnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
4.8.20 10:08

Normální s velkými koly, měla jsem představu tak 14-16" :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3680
4.8.20 10:09

Kostku máme taky. Jsou to super koloběžky. I já se občas projedu. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62691
4.8.20 10:09
@Dadda8 píše:
Ahoj, poradíte, prosím, sportovní koloběžku pro dceru k 10. narozeninám? Na takové běžné ježdění po okolí, do/ze školy, kratší výlety.

Bavili jsme se o tom se synem11 let. Nedávno.
Má dvacítku kolečka, skládací. Je to taková herka. Spíš na blbnutí okolo domu, dojetí 1 km na kroužek, zpátky to do kopce dá do busu. Může s tím i do skateparku.
Ale je to taková herka, rozhodně ne na výlety.
Chtěl lepší.
Měli jsme půjčenou Kostku, několikrát na výlet podél řeky, normální dospěláckou, 26 kolo vpředu. Luxusní jízda. ALE - na jízdu ve městě to moc není - má to velmi nízko stojnou plochu, drhne to o kažou nerovnost, obrubník… Do MHD s tím nesmí. Navíc stojí balík - není to koloběžka, kterou nechá před krámem nebo DDMkem na kroužku.

NO a pak jsou kompromisy mezi - měla jsem Yedoo city - noooo… na výlety to není - jakmile to není absolutní rovinka, člověk se strašně nadře ( ono i na delší cesty na té rovince). Skýtá to všechny nevýhody obou výše uvedených variant ( blbě to jezdí, je to neskladné do MHD i o auta).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62691
4.8.20 10:13
@Dadda8 píše:
Normální s velkými koly, měla jsem představu tak 14-16" :nevim:

Co si představuješ pod pojmem výlet?
měla jsem 16tku přední a fakt to na výelty nebylo. Tak na popojíždění ve městě, kde jsou vytlučené chodníky, v době, kdy jsme měla dítě cca 2 roky, které jsem postavila před sebe a byli jsme rychlejší, než s kočárem. Pak šlo pryč, nemělo využití.
Pokud fakt na výlety, tak zainvestoat do kostky.
Pokud jen na blbnutí okolo baráku, tak koupit za 1500 nějako skládací s tvrdými 200mm kolečky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
4.8.20 10:20

@Lama Lama S tvrdými kolečky má, chtěla s nafukovacími. Spíš delší procházky, tak do 2km, na sídlišti a v přilehlém lesoparku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
4.8.20 10:20

@Lama Lama S tvrdými kolečky má, chtěla s nafukovacími. Spíš delší procházky, tak do 2km, na sídlišti a v přilehlém lesoparku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6114
4.8.20 10:37

Ono závisí co pro vás znamená výlet. Já mám například koloběžku Kostka Mushing, ten úplně první model co před 7 lety dělali pro jízdu se psem. Když jedu s někým po silnici tak oproti silniční koloběžce se nadřu, protože mám hodně vysoký nášlap, ale jakmile jsme se dostali na lesní cestu, tak jsem projela skoro všechno bez problémů. Ostatní museli pořád koloběžku vyprošťovat.

V základě si musíte stanovit jak budete koloběžku používat a co od ní požadujete.

V první fázi je potřeba vzít v potaz fyzičku vaší dcery aby nejezdila na příliš těžké koloběžce ideální je držet se u dětí a dospívajících pod 20% tělesné hmotnosti.

Potom jestli a jak jí budete převážet, protože pozor, na spoustu auto nosičů nejde koloběžka vůbec upevnit. Takže zapřemýšlet, jestli se vám nevyplatí zainvestovat do skládaciho modelu.

Kde bude jezdit. Protože silniční koloběžka se špatně vyrovná s terénem a obrubníky, terénní koloběžku je zase o trochu těžší pořádně rozjet a člověk se víc nadře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26621
4.8.20 10:39

To bych vzala tu Olpran 20, cenově ujde a mohlo by to být dobré ježdění.
Kostka dělá podobnou, ale cenově někde jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62691
4.8.20 10:39
@Heivka píše:
Ono závisí co pro vás znamená výlet. Já mám například koloběžku Kostka Mushing, ten úplně první model co před 7 lety dělali pro jízdu se psem. Když jedu s někým po silnici tak oproti silniční koloběžce se nadřu, protože mám hodně vysoký nášlap, ale jakmile jsme se dostali na lesní cestu, tak jsem projela skoro všechno bez problémů. Ostatní museli pořád koloběžku vyprošťovat.

V základě si musíte stanovit jak budete koloběžku používat a co od ní požadujete.

V první fázi je potřeba vzít v potaz fyzičku vaší dcery aby nejezdila na příliš těžké koloběžce ideální je držet se u dětí a dospívajících pod 20% tělesné hmotnosti.

Potom jestli a jak jí budete převážet, protože pozor, na spoustu auto nosičů nejde koloběžka vůbec upevnit. Takže zapřemýšlet, jestli se vám nevyplatí zainvestovat do skládaciho modelu.

Kde bude jezdit. Protože silniční koloběžka se špatně vyrovná s terénem a obrubníky, terénní koloběžku je zase o trochu těžší pořádně rozjet a člověk se víc nadře.

Souhlas. A univerzální koloběžka prostě není. Je to dost úzkoprofilové zboží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
4.8.20 11:20

Moc vám všem děkuji, vidím, že je to složitější, než jsem si myslela :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
4.8.20 11:21

@Billi Pravděpodobně to tak uděláme, na to popojíždění to bude zatím stačit :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50190
4.8.20 11:46

Moje decka maji ruzne varianty kolobezek. Tu jak ma vetsi kola, lehkou na rampy, klasickou. Kazdy ma i kolo. Prubezne to stridaji. Vyuzivaji vse a hlavne kolobezky si pujcuji.
Ted to povysil muj otec :zed:. Ze jim koupil tu elektrickou kolobezku na konec sk. roku. Tim mne dopalil, ze se ani nezeptal a rovnou to privezl, ze je pro vsechny tri. Zas vsechny druhy kolobezek mit nemusi. Si myslim. Ale uz s tim nic nenadelam. Od nas dostali nova, kola na konec sk. roku, ze potrebovali vetsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama